+1 oy
781 göst.
Diğer kategorisinde (2,254 puan) tarafından
Az önce kaynanamla konusuyordum. Bir tanıdıkları  varmış akraba değil köyden biri. 8 kızı olmuş. 9. Cocugu için Kıbrısa gitmişler geçen sene oğlan çocuğu için. Tutmuş, tam 3 aylıkken karnında ölmüş. Ve o bebekten birkaç ay sonra tekrar hamile kalıyor bu sefer 9. Kızı doguyor. Şimdi tekrardan Kıbrısa gitmeye niyetlenmisler cinsiyeti için. Allah im her şeyin en iyisini en doğrusunu bilir. Bariz kısmette yoksa ve Rabbim nasip etmiyorsa ısrarla istemek neden anlamadım gitti. Dünya hayatı için ahireti yakmak resmen, Allah in verdiğine karşı çıkıp parayla değiştirmek. Rabbim affetsin hayırlısını nasip etsin çok şaşırdım gerçekten. Hadi bir kere oldu o günaha girdin tekrar neden düşünürsün. Allah affetsin.

29 Cevaplar

+1 oy
(1,370 puan) tarafından
Günah değildir diye düşünmüştüm araştırdım gerçekten günahmış caiz degilmiş Allah affetsin
(2,254 puan) tarafından
Günah tabii canım cinsiyeti Rabbim nasip eder. Orada kendin belirliyorsun
-Reklam-
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Bu nasıl cehalet böyle. 9 tane kız çocuğu var ortada ve hala erkek çocuk için çabalıyor. Yazık günah o çocuklar çok yazık..
(2,254 puan) tarafından
Gerçekten şok oldum duyunca. Birde üstüne diyorlarmış kızlar cok istiyor bir erkek kardeşleri olsun. Baba erkek kardeşimiz olsun diyorlarmış. Dedim öyle yanlarında konuşup empoze etmişler ki kafaları yıkanmış
0 oy
(274 puan) tarafından
Bizim burdada yaşanmış canım erkek istemiş babası 6 tane kız olmuş Allahım çok üzülüyorum ya evlat ayrımı nedir ya
(2,254 puan) tarafından
Gerçekten Rabbim affetsin inşallah hayırlı olur evlatları
(274 puan) tarafından
İnşAllah Amin
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Gercek mi ,???
(2,254 puan) tarafından
Gerçek canım maalesef
(3,826 puan) tarafından
Başka gelin alsınlar en iyisi . 9 10 cocuk ne demek yaaa . Bu devirde .
(2,254 puan) tarafından
Ya valla erkek olsun kac tane de olsa yapacaklar demek ki, bariz belli.
0 oy
(3,450 puan) tarafından
Şu özlem öz de öyle yapmış diye duydum canım , nasıl yapılıyor ki acaba merak ettim doğrusu.Allah akıl fikir versin gerçekten ,çok günah . günahından ne yapacaklar ahirette acaba . evladın kızı erkeği olmaz Rabb'im neyi uygun görüp verirse.
(2,254 puan) tarafından
Rabbim hayırlısını nasip etsin. Kimseyi bu günaha sokmasın inşallah. Onu ben de duydum ama inkar ettiler Rabbim bilir
(1,988 puan) tarafından
Benim iş arkadaşım yaptırdı ama onların çocukları hiç olmadı sağlık probleminden genetikli tüp bebek tek çareleriydi oyüzden gidip yaptırdılar doktor cinsiyet sormuş onlarda ne istiyorsunuz diye onlar hiç farketmez sağlıklı olsun cinsiyet genetiğine ihtiyacımız yok demişler üçüzleri oldu 2 kız 1 erkek ama dediğim gibi onlarda bir hastalık vardı a dan z ye herşey genetikli yapıldk mecbur ama söyle keyfi keder cidden anlayamıyorum göz rengine kadar belirleyen ler var
0 oy
(212 puan) tarafından
Yani o kızları bir kenrara atıyor bakmiyor mu
(2,254 puan) tarafından
Yok kızlarla alakalı sorun yok oğlan için çabalıyorlar sürekli
(212 puan) tarafından
Yok yani o kadar erkek isteyen kızlara bakmıyordu bile baksana doğurup atıyor eminim
(2,254 puan) tarafından
Muhtemelen büyükleri küçükleriyle ilgileniyordur genelde öyle olur
(212 puan) tarafından
Yazık o kızlara
0 oy
(17,600 puan) tarafından
İnatlasmis resmen 
(2,254 puan) tarafından
Gerçekten resmen inatlaşmak aynısını dedim
(15,410 puan) tarafından
Rabbimle inatlaşmakta nasıl bir kafa hiç anlamıyorum
0 oy
(76 puan) tarafından
Ben anlamadım cinsiyeti için para mı ödüyorlarmış? Öyleyse tüp bebek yapıyorlardır da ama söylediğinize göre yıne kızmış bu nasıl yöntem böyle?acaba bildiğinizde yanlışlık olabilir mi? Belki niyet edip vazgeçmişlerdir
(2,254 puan) tarafından
Hayir canım erkek için cinsiyet belirliyorlar yani y kromozomuyla döllenme yapıyorlar. Ki zaten erkek tutmuş ama karnında ölmüş sonra tekrar kızı olmuş o kendiliğinden olmuş. Evet Kibrista bunu yapan hastane var. Cinsiyet belirleniyor
(76 puan) tarafından
Bence çok anormal bir durum gıbı burda paylaşıp kınamanız yanlış. Sizin de 9 kızınız ya da 9 erkeğiniz olsa aynı şeyi yapmayacağınızı bilemezsiniz.
(2,254 puan) tarafından
Zaten cinsiyet için o kadar yapmam bu kınamak değil asla
0 oy
(5,476 puan) tarafından
Çocuk olduktan yumurta döllendikten sonra nasıl cinsiyet değiştiriyor ya :D saçma :D
(5,476 puan) tarafından
Ha ben 9.ya tekrar hamile kalıyor yazmış ya. Ona gidiyor gibi algıladım
(2,254 puan) tarafından
He yok canım o düşükten sonra kendiliğinden tutmuş
(4,860 puan) tarafından
Hahahaha :))) Kıbrıs’a gidip o parayı vermek yazık ya.  Çok pahalı bir uygulama
(2,254 puan) tarafından
Maddi ve manevi her anlamda kötü yani
(4,860 puan) tarafından
O parayı 8 yavruya harcamazsan rabbim böyle adamı yarı yolda bırakır.
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Ben anneye uzuldm acikcasi cunku okadr dogum yapmak kolay degil yazik valla kadina.
(2,254 puan) tarafından
Gerçekten 2 ay önce doğum yaptım şaftim kaydı. Bir de köy yeri her şey zor. Rabbim yardımcısı olsun
0 oy
(10,739 puan) tarafından
9 tane kız çocuğuna muhtaç kalırlar haberleri yok. Tamam erkek evlat istersinde Allah nasip etmediyse olmaz yani şaçma sapan işler 
(2,254 puan) tarafından
Tabii ki insan isteyebilir bu cok normal ama inatla uğraşmak nedir. Rabbim hayırlı evlat nasip etsin inşallah
0 oy
(5,499 puan) tarafından
Rabbim cenneti avuçlarına indirmiş onlar illede cehennem diyor o kızlara hakkıyla bakıp evlendirip huzura ermek çok daha kolay bunlar ateşle oynamayı tercih etmişler yazık o kız evlatlara ha açıklamalarıda vardır e insan iki meyveyide tatmak ister adamın soyu devam etmeli bu kafada olan soy devam etse ne olur etmese ne olur 
(2,254 puan) tarafından
Rabbim her şeyin hayırlısını versin. Ama bu kadar bile isteye uğraşmak ne günahı ayrı boyut kadına eziyeti ayrı uğraşı ayrı Rabbim hidayet etsin
0 oy
(1,498 puan) tarafından

Futbol takımı kurayım derken voleybol takımı kurmuş abimiz :D bu kafayla bi takım daha kurar

(2,254 puan) tarafından
Güldürdün ya haha. Rabbim hidayet etsin canım benim hepimizi
(1,498 puan) tarafından
Yanlış anlama doğulu musunuz? Veya komşunuz doğulu mu genelde onlar çok çocuk istiyor.
(2,254 puan) tarafından
Doğuluyum evet büyüklerimizin çok çocukları var. Ama şimdi ki nesil 2 ya da en fazla 3 geneli 2 çocuklu artık kimse çocuk eskisi gibi yapmıyor bati veya doğu. Şartlar eski şartlar. Değil
(1,498 puan) tarafından
:) o yüzden sormadım akrabalarım arasında doğulu var kendisi ölümce arkamızdan dua edecek olsun diye çok çocuk yapmayı severiz biz demişti de adamda sürekkli çocuk isteyince o geldi aklıma :)
0 oy
(534 puan) tarafından
Allah'ım ya sanki erkek evlat cennete mı götürüyor nedir erkek evlat sevgisi
(2,254 puan) tarafından
Zor duruma düştüklerinde ilk ellerini uzatacak olan kız evlat bir bilseler
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Tövbe yarabbim Allah'ım ne AP,tal insanlar var 
(2,254 puan) tarafından
Vallahi çok şaşırdım canım hadi tamam o hataya düştün hala neyin ısrarı
(1,552 puan) tarafından
Belasını arıyor kısaca baska ne olabilir ki
0 oy
(810 puan) tarafından
Cinsiyet erkeğin sperminde taşıdığı X-Y kromozomu ile oluşur. Yani ilişkide hangisi yumurtayı catlatirsa cinsiyet o'dur ve bunun tedavisi vardır tıpta. Gayet normal bir şey. 
(1,498 puan) tarafından
Cinsiyet belirleme ayrıdır tüp Bebek olarak yapılır babadan alınan spermlerdem erkek olanlar özel bir teknoloji ile ayrılarak anneye aktarılıyor.
(810 puan) tarafından
Biliyorum canım benim senin bahsettiğin insanların doyumsuzlugu. Anneminde köyünde bir ailenin 1 kızı 11 oğlu vardı. Bir kız daha olsun diye diye ha bire çocuk yapmışlardı. Bahsettiğin aile 9 çocuğa rağmen hala çocuk istiyorsa vardır kendilerince sebepleri. Biz 2 çocuk için çok derken 9 çocuğa rağmen hala istemek helal olsun dedirtir. Ha bir de köy yerinde ve hele ki doğu köyüyse erkek çocuğu olmayanı eksik görüyorlar. Allah yardimcilari olsun .
(2,254 puan) tarafından
Amin canım benim
(810 puan) tarafından
Omurmete tedavisi tam olarak nasıl bilmiyorum. Hamile kalmadan önce tedavi olduğum bir doktor vardı. Yardımcısına hasta kitleniz çoğunlukla kürt kesim demiştim. O da doktorun erkek bebek tedavisi verdiğini ve duyanların çevresine de söylediği için gelen kesim öyle demişti. O zaman öğrenmiştim cinsiyet için tedavi olduğunu.
(1,498 puan) tarafından
Aynen canım tüp bebek yaptıkları imkanı olmayan bebek sahibi olamazken imkanı olan da cinsiyetine kadar seçtiriyor maalesef
0 oy
(5,343 puan) tarafından
Sadece Kıbrıs'ta tamı Azerbaycan dada bu işlem çok yapılıyor canım. Allah herkese hayırlı ise nasip etsin. İnsan ikisindende tatmak istiyor ama bu denli uğraşmak yani ne bileyim.
(2,254 puan) tarafından
Rabbim nasip etsin isteyene ama bu şekilde değil gerçekten
0 oy
(3,699 puan) tarafından
Bı arkadaşım vardi universitede. Yedi kizckardeslerdi. Biri kaç kardeşin var diye sorunca üç filan diyodu. Utaniyodu. Bu devirde dokuz cocuk ne ya
(2,254 puan) tarafından
Gerçekten olan kız evlada oluyor insan üzülüyor
0 oy
tarafından
Erkek çocuk olunca noluyormus batasica soyunu mu devam ettiriyormus yoksa padişahlıga mi hazirliyormus
(2,254 puan) tarafından
Vallahi canım çok üzüldüm duyunca. Padişahlık kurmak istiyor muhtemelen.
tarafından
Allah biliyorda bazı şeyleri o yüzden nasip etmiyor
0 oy
(2,910 puan) tarafından

Ben bu dogurdugum çocuklara nasıl yetecegim diye düşünmüyor da erkek de erkek.. Allah akıl fikir versin 

Yani nasıl yetebiliyorlar da böyle ısrarla erkek diye direniyorlar anlamıyorum.cinsiyet seçmek ancak şu şekilde olabilir mesela bazı insanların hep kız çocukları hasta olur cinsiyete bağlı tedavi yöntemi uygulanır devlet zaten buna izin veriyor Türkiye de..

Ama ısrarla cinsiyet seçmek  zaten doğru birşey değil.
(2,254 puan) tarafından
Vallahi anlamadım öyle üzüldüm ki. Ne kadar gelişecek o yavrular

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 367 göst.
26 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Senuber_ (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 188 göst.
6 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Babygirl babyboy (1,345 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 828 göst.
12 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 598 göst.
11 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

398,226 soru

11,909,084 cevap

36,039 kullanıcı

...