+1 oy
87 göst.
Diğer kategorisinde (696 puan) tarafından
Kızlar 1 hafta önce doğum yaptım. Maksimum 15 dk emip yatan bebeğim şimdi defalarca ve uzun emmesine rağmen ne doyuyor ne de uyuyor. Göğüslerim yumuşacık. Sütümü nasil arttırabilirim? Ya da bu normal mi?

6 Cevaplar

+1 oy
(858 puan) tarafından
Bebek emerken yutkunma var mı ona bir dikkat edin 1 haftada göğüsler hemen çok yumuşamaz yani bende öyle olmadı qma sütte hemen kesilmez öyle kolay kolay belki bebişinize qz geliyordur. Boş su için kuru dut hurma kuru incir tüketin bende çok işe yaradı  bunlar sütümü arttırmada 2 aylıktım beslenmeme ve psikolojik sorunlardan dolayı sütün gerçekten azalmıştı bebekte çok huysuz ve rahatsız hissediyordu meme reddi yaşamıştım o sebeble bunları denedim ve sütüm tekrar çoğaldı mümkünse kırmızı et tüketin onunda büyük etkisi var 
(696 puan) tarafından
Çok stresliyim canim, sinir küpü gibi dolaşıyorum evin içinde. Sütümün azalmasını ona bağlıyorum.
Bebek emiyor çekiyor ama defalarca emzirmeme rağmen hala istiyor anlamadım. Göğüslerim çekildi , yumuşadı.
-Reklam-
0 oy
(55 puan) tarafından
Bol bol yeşillik, kuru dut suyu , bende baklava çok süt yapıyor bol bol da su
(696 puan) tarafından
İştahım çok az günde 2 öğün yiyorum. Az beslenmeyle ilgili olabilir mi bilmiyorum. Teşekkür ederim canım.
(55 puan) tarafından
Ben de seninle aynı durumdaydım evet az yemeyle de alakalı maalesef Bir dene istersen
0 oy
(3,490 puan) tarafından
Canim daha cok küçük. Belki baslarda cenesi yorulup uyuyup kaliyodur. Ama simdi daha iyi emiyodur bide bebek illaki doymak icin memede durmuyo belki gazi var rahatlamak icin belki güvenli huzurlu hissettiği icin durur. Ama sağıp baktiysan sutum azaldı diyosan ki ben her aksam bi kupa bardaga bi tatlı kasigi anason koyuyorum. Üstüne sicak su on dakika demlenirip iciyodum. Onun kadar iyi geleni gormedim ben
(696 puan) tarafından
Gazına falan çok dikkat ediyorum ama göğüslerim çekildi yumuşadı. Hemşirem bir göğsü bitirip diğerine öyle geç demişti gece 3-4 defa emzirdim bir tarafı. Sabah emzirmedigim göğsüm yumuşaktı.
Sağım yapmadım rahatsız edecek kadar dolu değiller.
0 oy
(202 puan) tarafından

image

ı

image

Bebek bakım bölümünden ss aldım.   Çok kişiye fayda etmiş denemekte fayda var

0 oy
(14,371 puan) tarafından
once stresi bi kenara birak sonra bol dinlenme yesiillik rezene cayi normal su bulgur gaz yapiyor ama kimyonla yiyebilirsin dusa gir bir de 
0 oy
(1,968 puan) tarafından
Canım stres yapma. Bak ben de günde 2 öğün yiyiyorum. Bol su içiyorum. Sütüm var ama stres yapmamaya çalışıyorum. En büyük düşman sinir stres. Bir de bebeğim 2 aylık. Hep sık sık emiyor artık ve kısa kısa emiyor ağzını koyuyor çıkarıyor ağlıyor sürekli süt istiyor. Sütüm var biliyorum ama o da aynısını yapıyor keyfi istiyor sürekli aç olsun olmasın. Sürekli göğüslerini değiştirerek ver. Bak Bir göğsüm cok doluyordu üst üste onu verdim fark ettim ki diğeri azaldı gibi bu sefer sırayla verdim düzeldi 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 99 göst.
14 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayazmoms (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 96 göst.
14 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayazmoms (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 90 göst.
11 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde 0768 (60 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 297 göst.

395,515 soru

11,831,626 cevap

35,903 kullanıcı

...