0 oy
504 göst.
Diğer kategorisinde (75 puan) tarafından
Bana sutun yetersiz geliyor mama ver diyorlardı.givik oluyorum ama cevabını da veriyordum

36 Cevaplar

0 oy
(11,875 puan) tarafından
Sal.ak bir Dr 2 haftada 800 gr alan çocuğuma az almış sütün yaramıyor demek ki demişti. Ahahahs ne beklıon abi demediğime pişmanım
-Reklam-
0 oy
(858 puan) tarafından
Çok şeye sinir oldum ama en çok koyan şey olmuştu bayramda 10 günlüktüm bende bayramlaşmaya çıkmadım zaten eşimin ailesi var birtek onlar gelir diye düşündüm öylede oldu görümcem diğer görümcemin yaptığı baklavayı ballandıra ballandıra anlattı şöyle güzel oldu böyle güzel oldu diye herkes gitti kendi annem kızım git baklavadan ye sütün çeker dedi. Dedimki anne kimse baklava getirmediki dedim annem çok üzülmüştü madem getirmediler ne diye anlatırlar senin canın çekmezmi dedi bende üzülmüştüm açıkcası 2 dilim koyar getirirdi insan ne vardı bunda. Annem tatlı yapmıştı onlardan güzelce yiyip gitmişlerdi :) sonra annem 1 kg baklava aldı yiyeyim diye. Rabbim çok büyük böyle ufak şeylerden günaha girmeyi nasip etmesin bana herkes kalbindekini yaşasın inşallah 
0 oy
(379 puan) tarafından
Ohooo say say bitmez 
0 oy
(180 puan) tarafından
Suan 15 gunluk lohusayım , 2 bucuk yasinda bi kizim var bide 15 gunluk kizim var iste kayinvalidem bende. Kiz aslinda bana hicbi zarari yok ama lohusaliktan herhalde. Kadin yemegimi temizligimi yapiyo ben bakarim sen yat dinlen diyo sadece çocuklar acikinca bana getiriyo ama bi kiskanclik yuklenfi bana bikac gundur resmen cocuklarimi kiskaniyorum sonra gecen gece dedim ki kenfi kendime kadin iyilik yapiyo surda 4 5 gun faha surersin bu sefayi bidaha aylarca kendi basina yalnız bakcan doycan cocuklara birak baksin dedim ve resmen hafifledim kiiizzz :D
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Bu postta bazı gelinlerin de fena olduğunu, her zaman kayınvalidelerin haksız olmadığını gördük :)) 
(75 puan) tarafından
Napsinlar cevap vermeseler kaynanalar ezecek :)
0 oy
(424 puan) tarafından
Göğüs ucum çatlamışti acıyordu emzirirken eşimde şakayla sen çok nazlisin acıya gelemiyorsun dedi güldü ama moralim bozuldu sonra sütümü pompa ile alırken birden kan geldi eşim de görünce şok oldu çok üzüldü benim adıma ve ne kadar da ciddi olduğumu canımın yandığını görünce özür diledi sana kıyamam dedi 
0 oy
(2,644 puan) tarafından
Yoğun bakımda yattı kızım uzun bir süre emziremiyordum emmiyordu biberona alışmıştı herkes emziremiyordum sen bilerek yapıyorsun diyordu halbuki ben çok denemiştim ama kızımin nefesi gitmişti ve nefes sıkıntısı yüzünden yoğun bakımda yatmıştı emmiyordu yani sağıp veriyordum tabi kimse ne çektiğini bilmiyor anca konuşuyor 
0 oy
(7,433 puan) tarafından
Valla  o an aklım fikrim oğlum daydı  kimseyi duymadım   
0 oy
(1,939 puan) tarafından

ÇOCUĞA BAKAMIYORSAN yardıma geleyim :(

Erken doğmuş kolik bir bebekti 

(75 puan) tarafından
Neden öyle dedi peki yani zor bir bebek olduğu için demiştir belki
(1,939 puan) tarafından
Ya ama mesela şey demezmiyiz yardıma ihtiyacın varsa geleyim. aynı kişi ısrarla yapamıyorsan BAKAMIYORSAN  yani eve ben beceremiyorum en iyi anne sensin çık gel dememi bekledi
0 oy
(838 puan) tarafından
Emzir emzir

Emzir emzir............

Sarılıktı çocuk emzir demekten başka bi bo.ka yaradıkları yoktu hemşire ve doktorlar dahil
0 oy
(202 puan) tarafından
Kv lafları.    Bebegim kolik ve gazlı bir bebek ti.  O aglamalara.  Sütün yetmiyordur hayir yetiyor diyorum ısrarla aynı şeyi yapıyor.  Sütün varsada besleyici değildir diyor.  Ya ne alaka ne alaka.   Diye diye mama verdirdi ve ben mastit oldum.  Diyorum ki mama verdigim için mastit oldum.  O gun yine mama ver diyor.    Usuycek bu çocuk.   Filan kişinin bebeği top gibi tombul nü çok zayıf.   Sen şişmansin işte ne faydan var diyesim geliyordu da işte.    Nazar değmesin diye işte kendince korunma yöntemleri.   Ayyyy çok çirkinleşti hiç güzel değil.   Yüzüne 40 kişinin tükürüğü diyerek 3 kere tükürüyor.  Bi yere gideceksek ev kıyafetiyle götür yeni kıyafetlerini giydirme nazar değer.   

Ay hadi pipini ver çayla birlikte içeyim diyor.  Hadi öpeyim diyor sapık kadin.  Deme şöyle diyorum yok dinlemiyor.  Esimde bisey demiyor annesine.      Daha 6 ayını doldurmamış bebeğime.   Hani top gibi içi çikolatalı dışı renkli renkli şekerler var ya deniliyor ona.  Ondan versem olmazmi diyor.  Hayir yiyemez diyorum ezerek versendemi olmaz diyor.  Ya şekerli zararli diyorum.......  yemin ederim sinir krizi geçirmemek için kendimi zor tutuyorum.  Anlatsam daha çokkk seyler var da 
(75 puan) tarafından
Kara cahil.kac yasinda kayinvaliden
(202 puan) tarafından
66 galiba
0 oy
(265 puan) tarafından
Kucağa alıştırma 

Bu size benzemiyor 

Neden sezaryen oldun çok yanlış yaptın tüh tüh tüh ( kendi isteğimle olmadım)

Çocuk uyuduğun da sende uyu

Onu yeme bunu ye 

Hırka giy patik giy 

Yani bazıları küçük şeyler ama bunlar defalarca ve defalarca söylenince bıkkınlık veriyor maalesef 
0 oy
(2,359 puan) tarafından

Gece çocuğun altını açma uykusu açılır dedi kaynanam sabah uyanana kadar bende açmıyordum mesela 10 a kadar sonra bakıyordu kaynanam belinden taşmış küçük çişi sonra dönüp bana diodu sen üşütmüşün ayaklarını sıkı giyin ondan çok çiş yapmış :D ozamn çok sinirleniyordum şimdi gülüyorum kendime 

0 oy
(306 puan) tarafından
Kayinvaldemi çok severim ..oda beni çok sever..oğlumda yanımda.2 ay kaldı hem ise.gitti.hem.kendi evine.bakti hem benim eve baktı gece iykusuz kaldı benimle...o konuda.hakkini.yiyemem..ama.psikojik olarak istemeden yippratir di..kötü niyetli olduğunu hiç düşünmedim..sadece sonucu hiç dusunmuyordu..eski.kafa işte..bana şey derdi.bebegim.onda.durdugu zaman yafa sustugu zaman sende.meme olmasa seni hiç aramaz ne yapsın seni derdi..kendimi kötü hissederdim..bende şey derdim seninde.oglun seni meme diye mi seviyordu diye..gulerekten  bisiy demezdi.
0 oy
(337 puan) tarafından
Aç bu çocuk..... Üşüyor bu cocuk... Karnı aç kesin o yüzden ağlıyor... Kızım kolikti. Her şeye ama her şeye ağlıyordu. Gerçi şuan 2 yaşında hâlâ ağlıyor  :))))))
0 oy
(8,831 puan) tarafından
Benim de ayni sut derdi bi de kaynanama komple sinir oluyodum gerci hala oyleyim 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 241 göst.
16 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Gamzedmrci (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 1,134 göst.
14 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 181 göst.
14 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 371 göst.
1 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu

395,504 soru

11,831,447 cevap

35,902 kullanıcı

...