0 oy
119 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar kışlık için menemen nasıl yapıyorsunuz 

7 Cevaplar

0 oy
(2,047 puan) tarafından
Ben normalde kavanoza yapıyorum geçen yıl bozuldu bende bu sene arkadaşım tavsiye etti dolaba yaptım poşetlere 
tarafından
Peki tuz ve yağı kullanıyormusun yoksa kışın cikarincami yagip tuzluyon
(2,047 puan) tarafından
Kavanoz a yaptığım zaman yağ koyuyordum kavuruyoruz ya sonuçta ama dolaba öyle doğrayıp koydum yalnız domatesin suyunu süzüp koy çıkarınca çok su saliyormis
-Reklam-
0 oy
(4,466 puan) tarafından
Rendeleyip kaynatıp kavanoza koyuyoruz yıllarca öyle yaptik .
tarafından
Teşekkürler tuz yağ peki sonramı yoksa
(4,466 puan) tarafından
Kaynaurken tuz atiyoz . İsteğe göre yesil biber de koyulur. Kqpaklar yeni olacak
(4,466 puan) tarafından
Yag koyulmaz .
tarafından
Çok teşekkür ederim:)
(4,466 puan) tarafından
Afiyet olsun
0 oy
(11,593 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Valla ben ikisini bir yapmiyorum ya. Domatesleri kavanoza yapiyorum biberleride dograyip buzluga. 

image

(11,593 puan) tarafından
Yok canim niyr bozulsun. Domatesi kaynatip kavanozluyorum ters cevirip.
tarafından
Çok teşekkür ederim
tarafından
Çok güzel gözüküyor ellerine sağlık benimde annem Köyden getirdi dedim bozulmadan bişeyler yapayım
(11,593 puan) tarafından
Bende koyden kaynanamdan aliyorum canim :) biber kabak patlican domates alip geldikelrimi hep yaptim kislik
tarafından
Afiyetle yemek nasip olsun inşallah :)
0 oy
(1,982 puan) tarafından
Çocuklarım cok küçük durmuyorlar bu yıl domateslerin yıkayıp öyle posetlemeyi düşünüyorum mesela bir poşete 8 domates 
tarafından
Dogramadanmi koyuyorsun
(1,982 puan) tarafından
Evet bütün domates yıkayıp koyacağım çıkardığımda üzerine biraz sıcak su kabuğu hemen soyuluyor gerçekten güzel oluyor doğra buzlu yada robota köy çek hemen yemeğe kat
(5,242 puan) tarafından
Ayrı derin dondurucum olsa kesinlikle bende boyle yapardım en zahmetsiz ve guzel olani bu
0 oy
(10,112 puan) tarafından
biberi kaburup üstüne domates ekleyip kaynatıyorum, tuz ekleyebilirsin açtığında da ekleyebilirsin 
(4,717 puan) tarafından
Bende boyle yapıyorum yagini tuzunu ekliyorum hiç bozulmuyor
0 oy
(447 puan) tarafından
Canım valla ben domates acı tatlı karışık biber kırmızı biber bunları güzelce kesip tencerede kaynatıyorum.soguduktan sonra poşetlere bolusturuyorum diğer türlü kavonozda bozulma ihtimali oluyor ondan hiç yapmadım kaç kişinin isyan oldu o yüzden buzluk.daha.mantikli.geldi 
0 oy
(1,482 puan) tarafından
Tencereye yağı koyar biberlerimi eklerim, onlar biraz yumuşayınca kabuklarını soyup minik minik dogradigim domatesleri eklerim kaya tuzu ekler suyunu salip çekmesini beklerim. Domatesler de biraz piştikten sonra artık kavanozlari doldururum, boşluk birakmadan doldururum icinde hava kalmaması için. Ve kavanozlari önceden temizler ve kuruturum, yeni kapak kullanirim her sene, kapaklari da kaynar suda bekletirim kavanozu doldurduktan sonra kaynar sudan kapağı çıkarır kurutur 2 geri 1 ileri yapıp sıkıca kapatırım ve kavanozu ters ceviririm. Hepsi bitince ustlerine bir sofra bezi örter en az bir gece yerlerinden hiç oynatmam. Böylece iyice vakumlaniyor. Ondan sonra da kilere kaldırırım. Kolay gelsin şimdiden.
(4,717 puan) tarafından
Ay maşallah gozu gönlü bol hanimm❤️bende 35 büyük 15 küçük kavanoz yaptım. Esımde yardım etti biraz. Buzluga bende bıseyler atmayı seviyorum. Sağlıkla yemek nasip olsun inşallah. Rabbım gebeliginide hayrlisi ile geçirmeni nasıp etsin yavrunu saglıkla kucağına al ınsaallah. Yakın olsak yardım ederdim sana. 50 gorumceme 30 da kaynanama yaptım ust üste pertim çıktı ama geçti gitti. Yemek nasip olsn ınsaallah. Yaparsın inşallah sağlığını düşün gerisi olur
(1,482 puan) tarafından
Ayy canim benim gönlüm çok hoş oldu vallahi gelmiş yardım etmiş gibi oldun var ol❤️ Allah razı olsun canım inşallah sağlıkla kavuşuruz. Maşallah çok hamaratsın ellerine kollarına sağlık Allah ağız tadıyla yemeyi de nasip etsin inşallah ❤️ iyi hissettiğim gibi başlarım ben de artık, diyarbakirdayiz hala sıcak zaten inşallah geç olmadan yapar bitiririm ben de ☺️
(4,717 puan) tarafından
Senden de Allah razı olsun kardeşim ❤️ aynen havr sıcak bende marastayim ama esımın okulu açıldığı için yapalım dedik bir yandan halı yıkıyoruz. Tatilde evde değildik :)
(1,482 puan) tarafından
Iyi yapmissiniz canim okul baslamadan biter tüm isleriniz kolaylıklar diliyorum canım benim ❤️
(4,717 puan) tarafından
Allah razı olsun ❤️❤️☺️

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 213 göst.
9 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Alfa anne. (687 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 80 göst.
24 Ağustos 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Berna_ (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 126 göst.
4 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

399,824 soru

11,959,424 cevap

36,127 kullanıcı

...