+2 oy
714 göst.
Diğer kategorisinde (147 puan) tarafından
Kızlar sorun şöyle benim bi komşum var kızı var onun da 13 yaşlarında falan son 2 aydır neredeyse hergün kapıya gelip bebeğimle oynamak istiyor. alıyordum ilkin ama hergün hergün takdir edersiniz ki evin her türlü hali oluyo canım sıkılmaya başladı. bebeğim de onunla hiç oynamıyor zaten o geldiği gibi ayağıma yapışıyor ağlıyor bağırıyor çünkü çocuğu çok darlıyo sıkıyor. Eşim evdeyken de geliyor bide eşim de rahatsız oluyo. Hatta şu narin olayından beri eve gelmesin dedi artık annesiyle gelsin yalnız kabul etme sorumluluk almak istemiyorum diyo. Bende son 2 haftadır bazen kapıyı açmıyorum bazen de çocuğu uyutuyorum diyorum ya geçen de babamlar burda yine gelmiş sinir oldum bide gelince de 2 3 saat gitmek bilmiyor. Ne yapayım nasıl kesmem lazım ayağını annesini seviyorum kırılsın istemiyorum ama ona söylersem kırılacak biliyorum nasıl yapayım bi akıl verin bana

21 Cevaplar

0 oy
(2,914 puan) tarafından
Aynı eltimim kızı özellikli misafir ım varken annesi gönderiyor 
(147 puan) tarafından
Ama çok rahatsız edici bir durum müsait miyim değil miyim çocuğun uyku saatleri var yani
(2,914 puan) tarafından
Ya misafirim var çocuk uyudu de isim var de sürekli kestir gönder sonra annesi anlar gondermez
(147 puan) tarafından
2 haftadır bunu yapıyorum az önce yine geldi yine yolladım yani taş olsa anlamıştı
-Reklam-
0 oy
(2,035 puan) tarafından
Eşin haklı cnm kimsenin çocuğunun sorumluluğunu almayın evinize de herkesi sokmayın kimin kimden ne geleceğini bilmiyoruz Allah Korusun bisey falan gelir başına eşine yada sana atar evden bisey kaybolsa diyemezsin sen aldın uygun dilde gelmemesini soyle müsait değilm falan de
(147 puan) tarafından
Evet bide o evdeyken de geliyo aşırı rahatsız oluyo eşim rahat etmiyor çünkü kız çocuğu sonuçta o gelince eşim gidip mutfakta oturuyor
0 oy
(205 puan) tarafından
Yani direk kız birdaha g elme annenede soule de annesine git ben sorumluluk alamam gönderme de
(147 puan) tarafından
İşte bunu yaparsam biliyorum küsecek bana ama
(205 puan) tarafından
Kussun çok lazım birisimi bazen ince dusunmeeceksin
(147 puan) tarafından
Lazım değil ama ne bilim karşı komşuyuz yüzyüze bakıyoruz ama narin den sonra bende korktum artık. Kapının önünden bile geçse senden şüpheleniyorlar
(205 puan) tarafından
Boşversene sen haklısın bişi olsa boynuna kalır önce kızı al karşına konuş deki bak böyle olmaz evde eşim gelince sen rahat edemiyosun de ben müsait olduğum zaman Ben musait size getiririm seversin de
(147 puan) tarafından
Aynen dediğin gibi canım. Baktım devam ediyor mecbur bir şekilde söyleyecem artık her gün bu aksiyonla uğraşamam
0 oy
(2,906 puan) tarafından
Bana gelen çocuklarda öyleydi ben açmadım kapıyı gelmeyin dedim hala dışarda eşime bile  çocuklar uyuyor mu diye soruyorlar vazgeçtiler gibi ama sen ailesini taniyormussun sen annesine anlat tanısan bile eşin evdeyken neden gönderiyor annesi 
(147 puan) tarafından
Bende anlam veremiyorum nasıl rahat edebiliyor gerçekten. Söylerim ama küsecek bana biliyorum kadını da seviyorum
0 oy
(3,638 puan) tarafından
13 yas artik cocukluktan çıkış bence. Annesine soyle ben bile olsam bana bile guvenme cocugunu sensiz gonderme de bak neler izliyoruz goruyoruz de
(147 puan) tarafından
Off işte derim ama küser bana biliyorum kırmak istemiyorum kadını ama böyle de olmuyo artık dediğin gibi öyle küçük değil artık
(3,638 puan) tarafından
Ama artik genc kiz olacak bide kirilirsa kirilsin ya her gun gönderilmez bunu onun dusunmesi lazim bi lafa kirilacak kadar ince gönüllüyse bunu da dusunsun sen kirilir mısın kizar misin sana gonderirken dusunmuyo ama. Allah gostermesin bişey söyler başınıza bela alırsınız bi laf duyar kendi ustune alinir belki hic onu konusmasaniz da gider ailesine soyler. Hersey olur.
(147 puan) tarafından
Aynen öyle zaten aşimin de bi arkadaşı öğretmen öğrencisi eni taciz ediyo demiş adam da yeminle ediyo öyle birşey yok olsa kamera mesaj falan belli olur diye adamı başka bi okula gönderdiler tek bir lafıyla yani. Eşimde hem o hem narin olunca da artık kimsenin çocuğunu tek başına 3ve alma dedi kız veya erkek sorumluluk almak istemiyorum diyo ki haklıda yani. Eşim evdeyken ya da babam evdeyken bile geliyo çat diye oturuyor orta yere gitmiyor da 2 saat
0 oy
(336 puan) tarafından
Annesının rahatlıgına şaştım kaldım yaşıtı yok birşeyi yok evde kocan varken falan ne ısı var 13 yaş çokta küçük değil ben korkardım yanı

Direk annesıne söyle bence benı yanlış anlama canım ama esım de rahatsız bu durumdan her zaman müsait olamıyorum de kırılırsa da kendı bilir amaaaan
(147 puan) tarafından
Söylerim ama küser biliyorum o yüzden söylemek istemiyorum 2 haftada sadece 1 defa aldım içeri diğer günler hep yolladım ama anlamak istemiyolar
(336 puan) tarafından
Acıkca demezsın Allah korusun kızın basına bısey gelır eşinden senden bilinir kımsenın çocuğunu alma evıne derim
(147 puan) tarafından
İşte bizde ondan korkuyoruz ya da ne bilim dengesizin briidr gider Bi laf söyler al başına belayı kim inanır daha bize
(336 puan) tarafından
Eee bu durum küsmesinden daha mı basit
(147 puan) tarafından
Aynen haklısın bakayım hala devam ederse artık konuşacam.
0 oy
(365 puan) tarafından
Benim gibi bahane uydur sen de.Yok uyku saati,yok huysuzluk saati,yok yemek saati de geçistir Ben de komşu kızları var 5-6 yaşlarında.Kucağa almak istiyorlar.Vaya şapır şapır öpüyorlar.Kalplerini kırmadan böyle böyle geçiştiriyorum
(147 puan) tarafından
İnanır mısın canım 2 haftadır bunu yapıyorum hala geliyo ısrarla geçen babamlar burdaydı geldi 10 dakika sonra yemek verdim eline sen git evinde ye bizde yemek yiyecez dedim. Ona rağmen yine geldi kapıyı açmıyorum bazen. Ya da uyuyacak diyorum yok bana mısın demiyo
(365 puan) tarafından
İstikrarlı ol.İlla ki bıkar .
(147 puan) tarafından
Aynen okullar açılınca gelmez belki diyorum. O zamana kadar da oyalayacam baktım olmuyo annesiyle konuşacam
0 oy
(133 puan) tarafından
Geldiği zaman tebessüm ederek müsait değiliz duş alicam dışarı çıkıyoruz birazdan bu tür bahaneler bul bizim üst komşunun çocuklarida geliyor korkuyorum almıyorum eve artık gelmiyorlar şükür 
(133 puan) tarafından
Seni saf bulmuşlardır galiba yumuşak yüzlü birisin ondan böyle oluyo mecbur yüzünü ekşitmen lazım
(147 puan) tarafından
Kimseyi kırmak istemiyorum o yüzden onlar da kullanıyorlar sanırım. Ama çocuğu küçükte değil ki benm üstüme atıyor diyim. Bilemiyorum ama halletmem lazım
(133 puan) tarafından
Bencede güler yüzünü kullaniyorlar yarın birgün iftiraya falan kurban gidersin Allah korusun dikkat et
(147 puan) tarafından
Ay allah korusun. Halletmem lazım valla. Çok sağol canım
(133 puan) tarafından
Sende sağol cnm
0 oy
(2,994 puan) tarafından
Kadına şöyle dünyanın bir bin halı var isim oluyir çocuk durmuyor faln de gelmesin
(147 puan) tarafından
Vakadın çok rahat anlamadım ben. Desem de küser benimle biliyorum
0 oy
(2,856 puan) tarafından
İsteyen kırılsın. Cocuğuna sahip çıksın herkes. Ne rahatlık bu. Belki sen dövüyorsun belki kocan sapık? İnsanlar nasıl bu kadar rahat oluyor anlamıyorum. Sen annesi ile konus bence bu durumu. 
(147 puan) tarafından
Evet evet işte bende buna şaşırıyorum belki benim eşim sağlığın pisliğin teki sen nasıl güveniyorsun aklım almıyor valla.
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Kapıya gelince geri çevir, müsait değilim evine git de. Sürekli her defasında aynı yap ki anlasın. O da anlasın annesi de. Dünyanın binbir türlü hâli var. Eşin de haklı. Allah korusun birşey olur üstünüze kalır. Bakarsın olmuyorsa annesine söyle abla artık gönderme benim çocuğum oynamıyor bende müsait değilim istemiyorum diye net belirt. Boşver başının sıkıntıya girmesindense gerekirse küssünler
(147 puan) tarafından
Evet çok haklısın gerçekten görüyoruz işte neler oluyo amcaya babaya bile artık güven olmuyorken iç tanımadığın insanlar üstelik 2 haftadır geri çeviriyorum anlamıyorlar
0 oy
(531 puan) tarafından
Kıza tek başına gelme geliyosan annenle gel dersen annesi de sürekli gelmediği için gelmez belki
(147 puan) tarafından
Off ben biraz şeyim aslında öyle direk demeye utanıyorum ama bi şekilde de söylemem lazım
0 oy
(1,592 puan) tarafından
Cnm her zaman müsait olamıyorum. Çok sık gelme de
(147 puan) tarafından
Ya işte demedim ama bin türlü yolla anlatmaya çalıştım ama ne o ne annesi anlamıyor
0 oy
(3,685 puan) tarafından
Bende tam olarak aynı durumdayım oğlum kızdan nefret ediyo resmen ama kız o kadar yüzsüz ki kucağına alma dedikçe inadıma kucağına aliyo 
(147 puan) tarafından
Ya evet benimki bide 16 17 aylık bebek daha ama sevmiyo kızı o gidene kadar varya beni çıldırtıyor çocuğum da. Gerçekten nasıl böyle oluyorlar anlamıyorum
(3,685 puan) tarafından
Bende annesini cok seviyorum kızı yüzünden onu üzmek istemem ama kıza benim bile tahammülüm yok o kadar yılışık bisey ki sokakta birini görse hemen gidip sarılıp öpüyo annesiyle bisey konuşsak hemen o atlayıp cevap veriyo ki üstelik şu son zamanlarda oğluma vurduğunu görüyorum tek başına yakalarsam bi güzel uyarcam kendine gelsin
(147 puan) tarafından
Aynen öyle annesini gerçekten seviyorum ama bu konuda ki rahatlığı biraz sinir etti beni. Aynen canım ya bu da değişik valla 13 yaşında ama bi konuşuyor. Daha doğrusu dedikodu yapıyo resmen bende o yüzden hoşlanmadım kızdan sürekli Bi laf peşinde bide bebekle oynamaya diye geliyo ama benimle oturup dedikodu yapmak istiyo
(3,685 puan) tarafından
Yok benimkinin annesi kızı çok uyariyo kız gurursuz sanki hiç ona söylenmiyo gibi davraniyo hep diyorum ki kadın napiyo bununla Allah sabir versin
(3,685 puan) tarafından
Bu da cok dedikoducu her yerden haberi var
0 oy
(95 puan) tarafından
Annesi nasıl güveniyor da gönderiyor devir çok kötü artık insan babasına bile güvenemiyor çocuk da değil artık bence söyleyin birşey olsa suç size kalır kızım 20 aylık anneme bırakmak zorunda kaldım içim hiç rahat değildi insanlarda ki rahatlığı da anlamak mümkün değil 
(147 puan) tarafından
Değil mi bende bunu anlamıyorum tamam komşuyuz ama yine de sen nasıl bu kadar rahat olabilirsin ki. Yani bide gelip 2 3 saat rahat duruyo. Bazen annesi bi yere gidiyo öyle geliyo falan. Anlamadım valla. Ben bi kere oğlumu sevmeleri için yan komşuya verdim eşim bi dünya kavga etti benimle bidaha da vermedim. Bende gittim yanında
(95 puan) tarafından
Kadında da bir tuhaflık var bazen bana diyorlar çok abartiyorsun bir çocuk sende yok diye ama devir gerçekten çok kötü korkulacak zamandayiz sen uyar canım gerisi de artık kendi sorunu kadın rahat biri anladığım
(147 puan) tarafından
Devir öyle ama ne yapalım. Yerden toplamıyorum ki bu çocukları da. Aynen canım öyle yapacam valla ne yapim
0 oy
(607 puan) tarafından
Kizin annesiyle acık açik konus bu durumda kırilacak gucenecek bir sey yok narin olayindan sonra sorumluluk almak istemiyorum de kusura bakma de disarda oynasinlar vs de 
(147 puan) tarafından
Ya işte. Bide benim çocuğum daha bebek. Böyle devam ederse konuşacam valla
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Annesi baya düşüncesiz sanırım her gün her gün olurmu cnm ayıp yani sen ara ara açma kapıyı ara ara müsait değilim uyuyo falan de keser ayağını bence 
(1,156 puan) tarafından
İşte bu yüzden git direk söyle yani uygun bir dille kırmadan bana çocuğunu bırakıyordu mesela bimmistim artık zaten benim2 küçük çocuğum bar birde 1 saat yarım saat diyip 3 saat gelmiyordu en sonunda artık bakamam işim var falan demeye başladım ama öyle birseyki napim mecburum gitmeye falan diyordu yani sorna dedim sen yarım saat 1 saat diyip 3 saat gelmiyorsun diye kızdım tavrımi koydum artık bırakmıyor
(1,156 puan) tarafından
Tamam büyüklerimiz öyle der Tanrı misafiri bereketiyle gelir falan tamam ama benim 2 küçük çocuğum var ve evim bazen gerçekten müsait olmuyor ne alaka yani yada işim oluyor
(147 puan) tarafından
Kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değil ha kaza bela olur eyvallah ama öyle keyfi zor ya herkes kendi işini gücünü çocuğunu anca yapıyo. Bende öyle yapacam artık zaten iki güler yüz gösteriyorsun hemen tepene çıkışlar hayatım boyunca bu durumu yaşadım ve sıkıldım
(1,156 puan) tarafından
Eşiyle boşanma adamasindaydi eşi aylardır eveegelmiyordu bende üzüldüm baktım ama baktimki keyfi kuaför falan filan bırakıyor sinirlendim doğal olarak
(147 puan) tarafından
Ne güzel valla. Kendi psikolojini düzeltmeye çalışıyor ama bu şekilde yapmamalı
0 oy
(311 puan) tarafından
Annesinin akıl etmesi lazım hergün hergün olmaz diye madem düşünmüyor sende güzellikle anlat beni yanlış anlama eşim rahatsız oluyor bu son olaylardan dolayı de direk 
(147 puan) tarafından
Bende anlamıyorum nasıl rahat. Baktım yok anlamıyor en son konuşacam ya küserse de küssün
0 oy
(68 puan) tarafından
Aman millet doğurup doğurup salıyor sokağa hadi kızım evine de iki ağlar susar annesine söyle 2 çocuk isteseydim kendim yapardım her gün senin kız bende zaten diye
(147 puan) tarafından
:)))) o kadar doğru dedin ki 2 çocuk istesem kendim yaparım
0 oy
(103 puan) tarafından
Hiç bişey söylemeden kapıyı açma gitgide gelmez artık umudu kalmaz
(103 puan) tarafından
Birde kapı zilinizi kaldırın eşinize söyleyin
(147 puan) tarafından
Çocuğum durmuyor işte zil çalınca kalkıyor kapıya gidiyo hemen. 3n iyisi dediğiniz gibi zili iptal etmek olur

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 476 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde .SU. (5,190 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 393 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,258 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 278 göst.
13 Ekim 2023 Diğer kategorisinde ...... (836 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 956 göst.