0 oy
203 göst.
Diğer kategorisinde (5,301 puan) tarafından
Bi de bu hafta cok sogan almisim bilmeden onlari dograsam posetlesem tadi kotu olur mu

7 Cevaplar

0 oy
(11,062 puan) tarafından

Domates kaynanam koymustu bana. Kullaniyorum yani. Soganida hep dograr atarim ben

image

(5,301 puan) tarafından
Neyle dogruyon kuzu rondodn mi geciyon
(11,062 puan) tarafından
Yok kiz elle. Rondoda çok sulaniyo
(17,263 puan) tarafından
Kullanacağın zaman kolay parçalanıyor mu peki . Soğan iyi fikirmis. Bı de dolapta koku yapıyor mu . Yani dolap soğan kokuyor mu
(11,062 puan) tarafından
Cok kolay kiz bicagi vuruyosun ustten hemen kiriliyo ne kadar alcaksan. Yok hiç buzluk sogan kokmuyo meraketme
(17,263 puan) tarafından
Ay ben de yapayım ya. Sağolasın. Sinir oluyorum soğan dogramaya. Her seferinde tahtayı çıkar doğra et bir sürü iş. Böyle çok pratik olur.
(5,301 puan) tarafından
Hadin hanimlar yarin yapip yapip atin buraya.d
(17,263 puan) tarafından
Yapınca atayım ☺️
(11,062 puan) tarafından
Aynen canim çok partik bide curume derdi olmuyo. Bana genelde kaynanam veriyo köyden kendisi dikiyo. E hemen curumeye basliyo bende dograyip atiyorum pratik oluyo. Sarimsakta mesela corbalara genelde koyiyorum çocuklara durdukca bosaliyolar diye soyup atiyorum
(17,263 puan) tarafından
Hepsini yapcam Allah nasip ederse. Rahat ederim valla
(11,062 puan) tarafından
Yap yap bak kabak rendeleyip atiyorum mucver yiyosaniz. Ispanak pirasa yikar dograr atarim hemen cikariyosun yemek 5 dakkada.
(17,263 puan) tarafından
Kabaği bı kez yaptım. Ama pırasayı da hiç duymamistim. Onu da yapayim
(11,062 puan) tarafından
Ispanak pirasa ayni kiz dogra at. Semizotu bile kavurdum attim az koyden getirdim. Çocuklarin çorbalarina koyuyorum :D
(17,263 puan) tarafından
Ee semizotunu çiğ atamiyo muyuz.
(11,062 puan) tarafından
Atilir heraldi ama zaten cani yok :) ben yemegini yapmiyorum çorbalara az qz koyup blender yapiyorum. Salatalikta rendeleyip atiyorum bu arada bozulmaya falan baslarsa :)
(17,263 puan) tarafından
Salatalık ben de yaptım bu yıl ☺️
(11,062 puan) tarafından
Isime yariycak ne varsa atiyorum yani :) mesela fazla yemekmi yaptim kaynak sicagiyla hemen kqvanozlarim konserve oluyo :) arada bi yemek yaparim sonra onu acarim
(17,263 puan) tarafından
Ohh masallâh ☺️ sen baya pratiksin
-Reklam-
0 oy
(8,825 puan) tarafından
Hic bisey olmaz dikkat et bagimlilik yapmasin 
(11,062 puan) tarafından
Ispanagi alirken fazla aliyorum mesela 3 kilo. 1 kilosuni pisiriyosam. 2 kiloyu yikayip yemek yapacak gibi dogruyorum biraz suyu suzulunce 2 poset yapip 1er yemeklik direk atiyorum kiz. Pratik yemek iste. Sonra dogranmis sogani cikariyorum hemen salcayla kavur hazir ispanak at ustune az pirinc 5 dakkadq yemek :)

Sorma kiz ne marifet ne marifet :))
(11,062 puan) tarafından
Kabagida napiyorum kizlar ben yemek degilde çorba yapiyorum genelde çocuklara o yuzden soyup kup kup dogruyorum atyorum. Bide rendeliyorum mucverlik. Sabahta omlet yapiyorum çocuklar seviyo rendelediklerimide oyle kullqniyorum. Köyden getiriyorum yazin kişa hazirlik yapiyorum :)
(10,833 puan) tarafından
Yaaa yapayım bende
Kabağı normal yemeklik şekilde koysam nasıl olur acaba
(11,062 puan) tarafından
Onuda koyuyolar canim. Arkadasim sey demisti ben dilim yapip balkonda biraz gunese birakiyorum kuruyo oyle koyiyorum lezzetli oluyo
(10,833 puan) tarafından
Ya teşekkür ederim cnm deneyeyim bi
0 oy
(14,043 puan) tarafından

Evet domates koyuyorum.sogan da dogra at bir sey olmaz :)

(5,301 puan) tarafından
Tamam kuzum
0 oy
(529 puan) tarafından
Soğanı ilk defa duydum konuyor muymuş
(11,062 puan) tarafından
Acayip pratik dene :)
(529 puan) tarafından
Ala ala olur deniycem :)
(5,301 puan) tarafından
Debiycem yarin sizede atarim.d
0 oy
(121 puan) tarafından
domates koyuyorum çorbasını yapmak için güzel oluyor. soğan koyan da var hiçbir şey olacağını sanmıyorum. pratik olur. 
(5,301 puan) tarafından
Aaa guzel olur kisin domates corbasi
(121 puan) tarafından
tabi kız dene kışın çok güzel oluyor yaz domatesi ile mis gibi valla
0 oy
(17,263 puan) tarafından
Koyuyorum. Gayet güzel oluyo. Pipetle havasını al. Koku olmaz bence .
(5,301 puan) tarafından
Ben de yapiyim canm
0 oy
(120 puan) tarafından
Yıkayıp soyup doğrar koyarım cigden miss taze gibi karatım yemeklere domatesi soğan koymadım ama hic
(5,301 puan) tarafından
Yaaa bende ole yapiyim
(120 puan) tarafından
Valla konserveden daha çok seviyorum İstanbul da sıcak konserve pek gitmiyor az konserve yaparım gerisini dondurucu aldım doğrayıp çiğden dpnduruya koyarım melemen bile nefis olur içine pisiriken bir cay kaşığı tam dodurmadan şeker koyarsan tamm mis yada küçük bir küp şeker konserve içinden geçerli :)) mide ye asit yapmaz o zaman

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 209 göst.
16 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (508 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 106 göst.
11 saat önce Diğer kategorisinde Meleksss (5,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.
5 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 342 göst.
9 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde SL (1,069 puan) tarafından soruldu

395,480 soru

11,830,702 cevap

35,902 kullanıcı