+2 oy
157 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (844 puan) tarafından

Oğlum da egzama vardı vücudunda pul pul dökülüyor geçti yazın rahattık şimdi hava değişikliği sanırım yine başladı ve bu sefer kafasıda kurumuş kepek gibi çok üzüldüm ağladım. Korkuyordum ilerlemese diye ama maalesef geldi saçına da :( geçer mi ilerde şampuan dikkat etsem düzenli kullansam. Benim de saçım Bi kısmında var atak şeklinde bazen geçer bazen artar inşallah çocuğum ilerlemez. Çok kötü Bi sey ya yaşayan bilir 

4 Cevaplar

+1 oy
(2,479 puan) tarafından
Hastalanmayan cocuk sayfasına bir bakın kadından danışmanlık desteği atabilirseniz alin

Egzama gibi durumlar fonksiyonel beslenme ile çözülebilir 
-Reklam-
+1 oy
(283 puan) tarafından
Mustela Stelatopia'nın şampuan ve vücut kremini düzenli kullanın ve özellikle şampuan olarak da nemlendirici olarak da bundan başka bir şey kullanmayın. Her gün sabah akşam bu kremle tüm vücudunu nemlendirin. En geç 2 günde bir yıkayın ve bir yıkamayı şampuanla bir yıkamayı şampuansız, sade suyla yapın. Vücudundakiler çok kaşınıyor ise Hipokort adında bebeklere uygun düzeyde bir kortizonlu krem var 5 gün sabah akşam kullanın. Sonra 3 gün dinlendirip haftada 2 gün şeklinde 1 hafta daha kullanın. Geçmezse 10 gün ara verip kremi aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Alerjik bebek çok zor. Hele egzamaları çok çok zor, biliyorum. Oğlumun da ciddi döküntüleri olur ve herhangi bir şey tetikleyebilir. Doktorun söylediğine göre de zaten bu bebekler büyüyene kadar cam fanusta yaşatamayacağımıza göre buna katlanacağız çünkü herhangi bir şeyde tetiklenebilir. 

Geçmiş olsun.
(844 puan) tarafından
Teşekkür ederim kremi var şampuan da alacam bugün. Çok kaşımıyor ama kendi mi dayanıyor bilmiyorum benim az Bi yer bile sürekli kaşınır. Bu düzene uyacam sağolun
0 oy
(3,625 puan) tarafından
Gecmis olsun canim benim de elimde vardi ayağıma geçti. Evladimin da cekmesini istemezdim:(
(844 puan) tarafından
Evet ya çok kötü sinir Bi hastalık :(
0 oy
(650 puan) tarafından
Benimde ayağımda vardı doktor kortizonlu iğne vurdu geçti. İnşallah başka bir çözüm yolu bulur doktor.
(844 puan) tarafından
Kortizon krem var ama onu da sürekli kullanamaz dedi

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 752 göst.
12 Eylül 2024 Diğer kategorisinde ipek4161 (2,679 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 271 göst.
2 Eylül 2024 Aile kategorisinde bombacımulayime (795 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 166 göst.
0 oy