+1 oy
592 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (2,079 puan) tarafından

Kızım bu yıl anaokulu na gidecek . Öğretmeni bugün bu ihtiyaç listesini attı nutkum tutuldu resmen, bunca şey ne kadar tutar ne yapacağım bilmiyorum eşimin aldığı asgarî ücret altında ,kiradayım ne yapacağımız i şaşırdık. Evde el işi dışında yapabileceğim bir iş var mı acaba bilgisi olan var mı? Eve az da olsa katkıda bulunmak istiyorum 

image

26 Cevaplar

0 oy
(28 puan) tarafından
Bune ya allah aşkına insaf biraz 
(5,188 puan) tarafından
ohoo teee 2022 2023 yillarinda 2 2 bucuk 3 cibari tutuyordu liste. cogu seyide esim dukkandan getirdi. cogu seyi a101 bim şok hakmar migros marketlerden dolana dolana alip ettim.kirtasiyeden cok daha uygun marketler markalar ozel olarak veriliyor faber dediyse baska marka alamiyirsun. fitokopi kagidi markasi bile suan hatirlamiyorum bir degisikdi birkac krtasiye gezdik oyle bulduk. . yapistirici oyle ozel bi yapistirici baya pahaliydi marka hatirlamiyorum sun. cocuk yese bile zararsiz mis . oyle bir yapistirici stick almistik
(2,079 puan) tarafından
Biz de ne yapacağımızı bilmiyoruz kara kara listeye bakıp duruyorum
(28 puan) tarafından
Allah kolaylık versin sizlere bu öğretmenlere müdürlere de allahom biraz merhamet versin gerçekten abartıyolar bu liste işini
(5,188 puan) tarafından
pastel boyalar kiriliyir . keceli kalemler ya vock cok bastiriyor icine kaciyo ucu yada kuruyup bitio. tahta klemleri oyle bitiyor zamnla. oyun hamuru sertlesip kuruyir . bunlar ikinci set olarak tekrar aliniyor:))

benim kiz 2 ye gecti mesela. anasinifinda iki ertesi sene iki set pastel aldim. birinci sinifta komple renkleri kalan sahlamlari denklestirdik oyle kullandi.suan ikiye gecti yeninpastel boya ve keceli kalem seti alacagim. kuru boya seyi milyonlarca var. bi okula aldik bi eve bi ananesinde dururken bi ucgen jumbo tutmasi kolay olan. bi set almisim dandirik boyamiyir falan . kuruboyamiz birsuru setten katistirip renkleri olusturarark kullanacak busene.  vok fazla cunku yeni set almicam kuru boya
(2,079 puan) tarafından
Ahh ah sanırım 2. Dönem tekrar alınacak . Yanımda bir veli vardı geçen yıl sadece 4 bin liraya malzeme aldım dedi. . geçen yıl 4 bin ise bu yıl ne olur bilemiyorum. Ailemin verdiği paralarla çeyrek yapmıştım onu gidip mecburen bozdurup listeyi alacağım
-Reklam-
0 oy
(353 puan) tarafından
Çoğu şey hep çöp oluyo malesef gördüm canlı canlı kardeşim anaokula giderken ona herseyi aldık eksiksiz sonra ne mi oldu okul bittiği gün arta kalan onca şey üst üste yığın bi şekilde durmuştu kim bilir kaderleri ne oldu onların malum her çocuğa ayrı ayrı bol liste isteniliyor 
(411 puan) tarafından
Bizimki istediğiniz markayı alın velileri zorlamam dedi vala hoca insaflı çıktı doğulu heralde böyle anadolu insanın garibanlığını biliyo kendide o yoldan geçmiş gibi anlayışlı biri. önce kızım erkek öğretmen diye üzülüyordu şimdi çok sevdi
(353 puan) tarafından
Insanda insaf olsa ne doğu ne batı fark etmez yeterki halden anlamaları lazım gerisi kendisi geliyor aşık û maşuk aslında haklısın kime kimi sikayet edeceğiz ki :/
(2,079 puan) tarafından
Allah razı olsun öyle hoca dan . Bizim ki kadın Bursa'lıyım dedi. Ben her zaman erkek öğretmeni daha merhametli görmüşüm dür .
(411 puan) tarafından
Benimde ilk öğretmenim erkekti kadınlar genelde kaprisli hırçın oluyo. İlkokul hocamı hiç unutmadım çok merhametliydi
(2,079 puan) tarafından
Evet gerçekten öyle oluyorlar. Merhametli öğretmenler i unutmak ne mümkün
0 oy
(422 puan) tarafından
Nerde oturuyorsunuz esım büyük bir kırtasıye deposunda çalışıyor ordaki sattıkları ile kırtasıye aralarında çok çok fark olduğunu söylüyor çoğu kişi gidip orda yapıyomus 
(2,079 puan) tarafından
Hakkâri de oturuyorum. Keşke burda da uygun olabilseydi burası birçok yere göre daha pahalı düşünün burda aldığımız meyve sebzeler e iki katı para veriyoruz. :(
(422 puan) tarafından
Uzakmıs baya vala öyle maalesef kırtasıyecilerde aşırı abartıyo 100 aldıklarını 200 koyuyolar yapacak bişey yok
(2,079 puan) tarafından
Allah kabul etmesin ne diyeyim, olan var olmayan var
(422 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(5,375 puan) tarafından
Bizim öğretmen liste vermedi vermeyecekmiş okulda geçen yıldan kalan çok malzeme var onları kullanalım biterse sizlerden destek isterim dedi bazılarını fazla abartmış sizinki evet 
(2,079 puan) tarafından
Bizim okulun da geçen yıldan kalma çok şeyi vardı hepsi gittiğimiz de kapının önünde torbalar da duruyordu, çöpe gitmek için. ...
0 oy
(7,009 puan) tarafından

Bak buda bizimki 

image

image

(2,079 puan) tarafından
Olan var olmayan var. Ama bunu düşünen yokk
(7,009 puan) tarafından
Aynn oyle oraya gonderiyolarsa alsınlar diyolar sanirim
0 oy
(7,921 puan) tarafından
Meroda az önce atmış ama orda marka belirtmemisler allahtan
(2,079 puan) tarafından
Biz de markası da belli . Ve daha si da varmış onu da ileriki zamanda isteyecek miş
0 oy
(411 puan) tarafından
Ay bizimki bunun yanında çerez kalır o zaman bide istediğiniz markayı alın dedi hoca
(2,079 puan) tarafından
Bizim sonra dan mesaj attı birkaç şey kalıyor ileriki zamanlar da isteyeceğim dedi. Allah kolaylık versin inşallah
0 oy
(2,584 puan) tarafından
Ohaaa yaaa saçmalıkkk resmennn çokk fazla gereksiz malzeme kıratsıye açıyorlar sankiiş
(2,079 puan) tarafından
Kullanıldığında hepsi çöpe gidiyor . Hep israf başka bir şey değil
0 oy
(41 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım. Bende seninle aynı durumdayım anasinifina gidecek kızım hoca pazartesi listeyi verecekmiş bizi de böyle bir liste bekliyor sanırım bende el işi yapıyorum ama çevrem olmadığı için satış yapamıyorum başkada evden iş bulamiyorum ://
0 oy
(411 puan) tarafından

Bizimki bu istediğiniz marka olur denildi velileri zorlamam dedi

image

0 oy
(330 puan) tarafından

Bizimde bugun atti

image

(7,009 puan) tarafından
Ay sizinkiyle bizimki hemen hemen aynı napacaklar bu kadar şeyi anlamiyorum
0 oy
(2,518 puan) tarafından
Resmen dolandiricilik herkez 1 tane 500 lu a4 kagit goturse bi dunya yapar ne gerek var
(911 puan) tarafından
A4 çok kullanılıyor bır sene iki veli 1 top alsın dedim 2. Dönem kağıt kalmadı cebimden aldım hep.
0 oy
(1,994 puan) tarafından
Bizde aldık daha fazlasını bile istediler 20 bin civarı tuttu canım 

Bilmiyorum nasıl olacak 
(1,152 puan) tarafından
Ciddenmi yuh bu ne saçmalık devmetmi özelmi
(1,994 puan) tarafından
Özel canim kiyafet ıvır ziviri da var
Daha da eksik olursa öğretmen gruptan yazacakmis bak bak
(1,152 puan) tarafından
Tahmin etmiştim yazık ya insan soyuyorlar bu hanimefendininki devlet sanırım
(1,994 puan) tarafından
Herkes çıkarcı menfaatci olmuş valla kuzum kim kimi kandirabilirse yazık günah valla
0 oy
(911 puan) tarafından
Bende bir öğretmenim ama patafix i ilk defa gördüm listede. Senede bir kez ben alsam yine fazlasıyla yetiyor her çocuktan istemek ne alaka. Bantlar aynı şekilde. Kinetik kum büyük israf zaten. Ben 1 kilo almıştım sınıfa senelerce kullandım. Boyama kitabı da çok gereksiz zaten etkinlik kitapları var çocuklar resim çizip boyuyorlar. Boyama kitabıyla hayal güçlerini koreltiyorlar resmen. Başka bir okul yok mu canım çevrende?
0 oy
(1,152 puan) tarafından
Valla eskiden boylemiydi yenimi çıktı acaba bende seneye göndereceğim boşuna masraftan nefret ederim 
0 oy
(1,495 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım ben ıkı sene önce kuran kursuna vermiştim diyanetin aynı bunun gibi lıste vermişti hele o simli evalar en büyük boy almıstık keçe de aynı şekilde, çokta pahalılar bin küsür tutmuştu ki 2  sene oncesi bıde ama kullandılar mı hayır hiç birşey görmedik keçeden namazlık istediler bıde yıl sonunda malzeme kendiniz alacaksınız dediler eeee o kadar keçe aldık nerdeee bır Allahın kulu sormadı bende inat ettim yapmadım namazlık Rabb'im sorsun çocuğa bır dua bile öğretmediler.. Ama geçen sene diyanet olmayana yere verdim Allah razı olsun hıc birşey istemediler bır temizlik malzemesi aldık o kadar.. Kızım 1 ay içinde de Kuran'a geçmişti... Allah merhamet versin bıde illa marka istiyolar yazık bizi düşünen yokk
0 oy
(399 puan) tarafından
Hangi il ilce
0 oy
(1,769 puan) tarafından
Bilerek bu kadar liste yapıyorlar onları sakladığı yerleri bir görseniz kocaaaa kırtasiye dükkanı gibi sanki yazık günah gerçekten sömürüyolar resmen 
(18 puan) tarafından
Ne demek istiyorsunuz bu yorumda ?
Bende öğretmenim. Okul öncesinde okuma yazma eğitimi olmadığı için sene boyunca tüm kazanımlar etkinlikler yoluyla veriliyor. Onca saat, onca gün var. Bunları hiç bir öğretmen cebine atacak değil ki. Hatta samimi söylüyorum, sene boyunca öğretmeninde cebinden para gidiyor yani. Burada öğretmen değil de ilgili bakanlık eleştirilmeli. Okul öncesi eğitime hiç destek yok. Zaten bu yüzden zorunlu yapamadılar..
(1,769 puan) tarafından
Öğretmenlere bişey dediğim yok benim zaten öğretmenler diye de bir cümle kurmadım ben! İlgili kim ise ona yazdım bende özel anaokulunda çalıştığım için biliyorum bir yerimden uydurmadım yani
0 oy
(1,354 puan) tarafından
Koli bandı patafix boyama kitabı fazla geldi bana. A4 kağıdı çok kullanılıyor. 1 çocuk 1 yılda aldığınız kağıdı çok rahat bitirebilir. Ayrıca öğretmen marka belirliyorsa bunu yine sizin çocuğunuz kullanacak uygun olsun diye aldığınız boyaları o çocuklar 1 ay bile kullanamıyor malesef. Yapıştırıcılar da aynı şekilde kötü olursa yapıştırmiyor. Geçen sene ben kalan tüm malzemeleri geri verdim yazın etkinlik yapsın diye. Siz de geri isteyebilirsiniz hakkınızdır. Ama durumunuz kötü ise valla doğuda devlet çocuklara hem kırtasiye yardimi yapıyordu hem de aidat vermiyorlardı. Ayrıca öğretmen ile de gorusebilirsiniz. Eğer geçen seneden kalan malzemeler varsa size sade bir liste verir eksiklerinizi ordan tamamlayabilir 
0 oy
(924 puan) tarafından

image

Buda bizimki yine iyi yani ben daha kabarik bekliyordm yinede 1000i gecti :/

(924 puan) tarafından
Ve canta suluk vs kaç parcada evde vardı

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 85 göst.
0 oy
10 cevap 238 göst.
2 Eylül 2023 Diğer kategorisinde mvlude.97 (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 98 göst.
23 Mart 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde sebnem77 (1,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 129 göst.
6 Mart 2022 Diğer kategorisinde Selcan123 (274 puan) tarafından soruldu

397,100 soru

11,877,138 cevap

35,992 kullanıcı

...