0 oy
48 göst.
Diğer kategorisinde (988 puan) tarafından
Kızlar kızım 26 aylık hiç emziremedim göğüs ucum olmadığı için. 2 yaşına kadar mama kullandık iki aydır mamadan kestim bu sefer de süte dadandı. Yoğurt ekmek karıştırıp vermeye çalışıyorum midesine katı bir şey gitsin diye çorbanın içine ekmek doğruyorum veya normal kahvaltılık hazırlıyorum ama sürekli süt istiyor. Bütün çocuklara faydasından çok zararı var bunu biliyorum. Sabah uyandı bir biberon süt içti bilerek bu saate kadar aç bıraktım çorba verdim içmiyor yine süt istiyor ne yapacağım nasıl keserim onu sütten? 

Daha doğrusu amacım sütten kesmek değil sadece gece uyuduğu zaman vermek, yalnızca gece uyurken süt içme alışkanlığı olsun istiyorum. 

Şimdi biberonla ayran yaptım verdim süt sanıp içsin diye

İçtiği zaman da 4-5 saat acıkmıyor ne versem geri tepiyor bu sefer yine ağlıyor süt diye

1 cevap

0 oy
(12,387 puan) tarafından
Sut sanılanın aksine tabikide çok da sağlıklı bisi degil gece yatarken de vermeni tavsiye etmem bağırsaklarını boşuna yormayın bi müddet eve sut almayın derim tabikide sizin kararınız 
(988 puan) tarafından
Su nasıl olcak bilmiyorum. Birde süt içtiğinden beri hep kabız. Hiç iyi gelmedi bize. Çocuğun iştahı da kesildi. Katı bişey yemiyor. Sanki daha yeni 6 aylık tadım yapıyor gibi
(12,387 puan) tarafından
Evet sut hazımsızlık yapar ki bide yatarken veriyormussun o daha da kötü uyurken bağırsak hareketi yavaşlıyor canım biliyorsun. Vitamini de düşer ben sütün içinde yaşadığım halde çok nadir veriyorum onun yerine peynir yoğurt yedir bol bol
(988 puan) tarafından
Yemiyor ya hiçbir şey yemiyor bazen kafayı yiyecek gibi oluyorum önüne o kadar güzel servisler yapıyorum ki hangi çocuk olsa iştahı açılır ama yok yani
(12,387 puan) tarafından
Yemeyen cocuk yemiyor canım kızım da aynı maalesef doktor ilaç verdi iştahını açar dedi ama yok yani gene de yemiyor
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 117 göst.
+2 oy
8 cevap 153 göst.
11 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Cadıkız (5,342 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 57 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

395,494 soru

11,830,969 cevap