+1 oy
124 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (332 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben her taze fasulyenin kılçığını ayıklıyorum kendimce. Bir kere bir tanıdık fasulyeyi uçtan kırıp kılçığı olsa uzardı kılçıksız bu demişti o fasulyeyi kılçığını almadan yapmıştım asla yiyemedim asla. Bence yine de kılçıklıydı. Ki çok severim ama kılçık olunca midemi bulandırıyor sanki ağzımın içinde sert bi ip varmış gibi. Gerçekten çok midem bulanıyor ağzıma gelince. Bu arada kılçığını soyacak ile ayıklıyorum. Ben mi yanlış yapıyorum gerçekten kılçıksız fasulye var mı nasıl anlıyorsunuz kılçıklı olup olmadığını

7 Cevaplar

0 oy
(212 puan) tarafından
Bazıları kılçıksız oluyor ucunu hafif kırıp aşağı doğru çekince kılçık varsa geliyor
(332 puan) tarafından
İşte bunu denemiştik bir tanıdıkla ama bana kılçığı var gibi gelmişti piştikten sonra da. kılçık uzamasa da her fasulye yemeği yaparken muhakkak kılçıklarını ayıklarım. Bana da çok yorucu geliyor her seferinde
-Reklam-
0 oy
(16,517 puan) tarafından
Eşim ben seviyorum diye kılçıksız fasulye almış normal fsulyeden daha inceydi canım yarım saat pisirdim tadı da cok güzeldi bizde birtek ben yiyiyorum başka seven yok 
(332 puan) tarafından
Ay keşke anlasam. Bir kere bir tanıdık işte bu kılçıksız böyle pişir dedi ayıklamadan pişirdim bence kılçıklıydı. Belki zamanla anlamaya başlarım yeniyim mutfakta
0 oy
(17,824 puan) tarafından
Ben de o tanıdığın gibi yapıyorum 
(332 puan) tarafından
İşte ama onun kılçıksız dediği fasulyeyi ayıklamadan pişirdim bence kılçıklıydı. Yada benim kılçık anlayışım farklı :D
(17,824 puan) tarafından
Senin kılçık anlayışın farklı olabilir aynen .sen öyle devam et en iyisi
0 oy
(41 puan) tarafından
Ayy sorma canım bu iş bebim basimada bela cidden nasıl anlaşılır bu kılçık siz fasulye işi yaa satıcı kirdirmiyir kızıyor yada kırdık o kilciksiz eve gelince kılçıkli çıkabiliyor içinden 
(332 puan) tarafından
Anlayan bana da anlatsın :D
0 oy
(10,026 puan) tarafından
valla brn de yiyemem. kabuk ve kılçıktan midem bulanır. tek tek ayıklarım. bazı cinslerde az oluyor ama bazıları maşallah yani
(332 puan) tarafından
Peki sizde ucundan koparıp kılçık inmemesine rağmen ayıklıyor musunuz? Yoksa bu kılçıksız deyip pişiriyor musunuz?
(10,026 puan) tarafından
ayıklıyorum
0 oy
(317 puan) tarafından
Benim eşimde senin gibi ayikliyorum o kılçık bana gelmiyor hep onun ağzından cikiiyordu..bende artık kılçık kısmını incecek kesiyorum..baştan sonu o.kismi.aliylrum..sorun.ortadan kalkmış oldu
(332 puan) tarafından
Bende öyle işte soyacakla baştan dibe kadar geçiyorum her iki yandan da
(317 puan) tarafından
Soyacak mantikmiymis ben bıçakla.kesiyorum..bu da bir çözüm.
0 oy
(11,539 puan) tarafından
Bende tanidiginin dedigi gibi yapiyorum. Bence sende aliskanlik olmus o yuzdrn agzina geliyo gibi. Yoksa çokda sikinti olmuyo evet ipi cikmayan fasulyede. Annendemi ayiklardi mesela yemiyomuydun
(332 puan) tarafından
Evet annemde sevmezdim sanırım damak zevkim ona göre gelişti. Hatta normali bu sanıyordum evlendikten sonra bunun kılçığı yok dediklerinde fark ettim hep ayıklamadıklarını

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 278 göst.
14 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Melike111020 (456 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 102 göst.
26 Ağustos 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mai (468 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 40 göst.
0 oy
12 cevap 170 göst.

399,430 soru

11,947,362 cevap

36,102 kullanıcı

...