0 oy
127 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,114 puan) tarafından
Allah'ın izniyle bebeğimizle aynı bedende son 10 gün. Kaç gündür karnımda sürekli hıçkırık tutuyor. Neden oluyor acaba? Çok tatlı ama içim gidiyor bir taraftan da. 

8 Cevaplar

0 oy
(455 puan) tarafından
Niye hıçkırık tutuyor bende bilmiyorum. Bizimde son 4 gün 40 haftanın dolmasına. Benim bebeğimde daha sık hıçkırıyor sanki. Sanırım amniyotik sıvıyı içmeye başlıyormuş bebek ondan. Ya da önceden de hıçkırıyordu ama şuan daha büyük olduğu için daha fazla hissediyor olabiliriz.
(1,114 puan) tarafından
Hayırla, kolaylıkla ve sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Bizim 38+2 oldu :)
-Reklam-
0 oy
(793 puan) tarafından
Benim de oğluma hamileyken 7 aydan sonra sürekli hıçkırık tutardı doktora sordum her gidişimde sorun değil bebekler anne karnında da hıçkırır normal demişti. Doğduktan sonra da çok hıçkırırdi gülerdik bence birsey yoktur korkma :) sağlıkla kucağına alırsın inşallah 
(1,114 puan) tarafından
Amin, Allah razı olsun :)
0 oy
(650 puan) tarafından
Bazen yarım saat sürdüğü oluyordu, ciğerleri gelişiyor derler ama doğru mu bilemedim. Sağlıkla al kucağına inşallah canım.
(1,114 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun. Tabii kötü bir şey değildir doğal refleks ama bir garip hissediyorum.
0 oy
(17,824 puan) tarafından
Ay oğlum aşırı hickirirdi. Doğduktan sonra da uzun süre devam etti bu durum. Normal bişey ama . 
(1,114 puan) tarafından
Doğal refleks :) bakalım inşallah büyüyordur.
0 oy
(15,646 puan) tarafından
Çocuk hıçkırınca midesini büyütüyor der eskiler gerçek nedeni ne bilmiyorum ama zararı yok 
(1,114 puan) tarafından
Evet öyle derlerdi, öyledir inşallah.
0 oy
(915 puan) tarafından
Sebebini bilmiyorum ama benimkide hıçkırirdi
(1,114 puan) tarafından
Midesini büyütüyor derler ama :) bende bilemiyorum
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Kızım da anne karnında sık sık hıçkırıyordu doğduktan sonra da devam etti. Babası başka odadaydı baktım evde geziniyor musluk damlıyor sanmış kızımın hıçkırığını meğer : ) bi süre kızımı su damlası diye sevmiştik 
(1,114 puan) tarafından
Hahaha çok tatlı :) maşallah
0 oy
(6,200 puan) tarafından
Normal canım benimde bebeğim baya hıçkırırdı. Sanırım hamilelikte en sevmediğim durum :D
(1,114 puan) tarafından
Çok tatlı oluyor, karnım kalkıp iniyor :)  ama bebişi de o an göremediğim için biraz üzülüyorum.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 312 göst.
27 Ocak 2024 Aile kategorisinde Anne-bebek (788 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.
18 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 166 göst.

399,416 soru

11,947,021 cevap

36,102 kullanıcı

...