0 oy
163 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (353 puan) tarafından

Kızlar geceniz iyi olsun. Buzdolabının buzluğu hariç tezgah altı buzlugum var. Bugün şöyle bı gözden geçirdim de baya tuketmisiz. Dün taze fasulye attım dolu dolu 10 paket. Bamya Alicam. Köz patlıcan ve biberleri konserve daha iyi oluyor. Melemen vardı yapmaya gerek yok çok tüketmiyoruz. Ama domates konserve yapıcam geç mi kaldım acaba. Bebekle bı turlu fırsat bulamıyorum. Anneannem köyde tarhanami kuru yiyeceklerimi yapıp yolluyor. Bı ara seftali alırım onları da kaynatıp bizt yatınca konsantresi oluyor sulandirip icmeye. Cigden sebzeleri doğrayıp atsam nasıl olur  mantar patlıcan kapya biber yeşil biber soğan .  Şöyle kaplar gördüm kullanışli olur mu sizce?

Birde kıymayı buzluğa nasıl atiyosunuz? Ben hep çiğden küçük paketleri incecik yapar atarım istediğim kadar çıkarırım ama acaba kavrulsa daha mı iyi olur öyle yapan var mı ??? 

Sizler neler yaptınız bakim kışa hazırlık olarak 

image

5 Cevaplar

0 oy
(9,176 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
domates hala yapılır daha bugün yaptım. 

çiğden biber, sarımsak koyarım ben  

şeftali, erik kayısı kaynatır konserve yaparım 

kıymayı çiğden koyuyorum küçük paketler halinde

u kutuların 1 litrelik olanlarından kullanıyorum ben memnunum
önce (353 puan) tarafından
Ohh mis afiyetle yemek nasip olsun cano
önce (9,176 puan) tarafından
sağol beybi senin de eline sağlık şimdiden. domatesler de hala ucuz bu arada fırsatın varken yap 6dan başlıyordu bizim pazarda
Pazar huyumu kaybettim şimdi bebekle nasıl zorya gitmek. Gimsa var bizim burda meşhur marketler. Çok ucuz. Geçen hafta yumurta domatesler 10 liraydı yarın gidip bakem ne olmuş fiyatı. Gene bu sene iyi hazırladım yapıyorum. Annem sağolsun yardımcı oluyor eşimde yapar hatta diyo ki yufkalik börek alalım da sarıp atalım buzluğa iyi oluyo diyo. :))
önce (9,176 puan) tarafından
eşinin yapması iyi bir şey. benimki de konserve ye yardımcı olur ama elinden börek gelmez:) kızım doğduğundan beri ben de aman aman pazara gidemez oldum çoğunlukla eşim gider. Allahtan iki gün burda pazarlar. Cuma cumartesi evin yakınındaki, cumartesi tatil diyd gönderiyorum eşimi
Sağolsunlar böyle insanlar hayatımızda hep varolsun.
-Reklam-
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Ben bu saklama kaplar dan 2 lıtre olanı aldım kapıya bıber chaelıston bıber yemeklik doğrayıp attım baya ıyı oluyo
(353 puan) tarafından
Dimi yaa. Buzlukta olsa en azından mevsiminin sebzesini dondurmus oluyoruz. Kışın bunların pek tadı olmiyo bide ateş pahası
(1,327 puan) tarafından
Tabiki öyle taze fasulye bıraz haslayıp koydum.. Dolmalık, bıber içini temizleyip yıkayıp attım çok iyi oluyo yarında nasipse menemen yapıcam
(353 puan) tarafından
Aa iyi hatırlattın dolmalık biberi. Bende içini hazırladım geçen çok yaptım attım buzluğa. Çıkarıp dolduruyorum artani erimeden geri buzluğa giriyo.
Afiyetle yemek nasip olsunnn
0 oy
(14,478 puan) tarafından
Ya bu fiyat gerçek mi acaba.. gerçekse çok iyi
(1,327 puan) tarafından
https://ty.gl/ji50ulhj13ni5 buyur canım umarım atabılmişimdir
önce (14,478 puan) tarafından
Ay sen varya bitanesin ♥️♥️♥️
önce (1,327 puan) tarafından
Tşk ederim canım sende öylesin cansın❣️❣️
Bende nasiplendim sağol cnm
önce (1,327 puan) tarafından
Rıca ederım canım ☺❣️❣️
0 oy
önce (140 puan) tarafından
Domates konservesi cuma günü yaptım geç değil yapabilirsiniz kıymayı eti çiğden koyuyorum ben domates kapya robottan geçir ip lahmacun içi için buzluğa atıyorum yeşil fasulye attım karnıyarık ve köz patlıcan kaldı Çarşamba günü pazardan alır atarım onuda inşallah 
0 oy
önce (64 puan) tarafından
Bamya yi nasıl atıyorsunuz acaba

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 154 göst.
28 Ağustos 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Smyra17777 (661 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 139 göst.
20 Ağustos 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Aylinece (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 97 göst.
12 Ağustos 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Anneyim&& (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 130 göst.
11 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Sv tht (294 puan) tarafından soruldu

395,480 soru

11,830,714 cevap

35,902 kullanıcı

...