0 oy
286 göst.
Aile kategorisinde (2,098 puan) tarafından
Benim annem babam ayrı. Annem kız kardeşım ve erkek kardeşimle yaşıyor. Annem çalışıyor, erkek kardeşimde şehir dışında okuyor, burada olunca o da çalışıyor. Ama kız kardeşim mezun oldu, kpss falan sınavlara giriyor, yüksek lisans yapıyor. O yüzden genelde evdedir. 2-3 kere eşim hadi annengile gidelim dedi, bende kardeşimi aradım. Dişarda falan denk gelince gidemedik. Dünde kışlık sos yaptım. Eşimde annengile vereceksen götürelim dedi. Bende kardeşimi aradım, sos getirecektim dedim. O da saçıma yağ sürdüm, benim duşa girip çıkmam 2 saat abla, temizlik yapıyorum falan dedi. Bende eşime temizlik yapıyormuş gitmeyelim dedim. Ama eşim kızdı, her aradığında bir bahanesi var bir daha annemgile gıdecem deme dedi. Bende çok bozuldum. Annemgile söylesem eşimi suçlarlar biliyorum

7 Cevaplar

+3 oy
(795 puan) tarafından
Eşini çok da haksız göremedim bacım, ailenle arasındaki dinamiği bilmiyorum ama eşimin ailesi sürekli çeşitli bahaneler üretse bende gitmek istemem açıkçası. Hani o gün müsait değilsen en azından şimdi müsait değilim yarın yada şu gün gelin tarzı konuşulması lazım diye düşünüyorum gelmesini istediğin kişilere karşı. Aksi takdirde insan direkt istenmediğini düşünüyo. 
-Reklam-
0 oy
(2,557 puan) tarafından
Daha once gitmek istediginizdede bahane buldular mi
(2,098 puan) tarafından
3 aydır, 4-5 kere buldular bahane
(2,557 puan) tarafından
Aksamlari musait olurlar belki aksam gidin
(2,098 puan) tarafından
Dün zaten akşam gidecektik. 2 saat oturup kalkacaktık. Zaten kızım durmaz ailemde bunu biliyor
0 oy
(7,611 puan) tarafından
 Kardeşinle aran nasıl enişte nasıl davranıyor
0 oy
(269 puan) tarafından
Bide yanlız gitmeyi teklif et belki eşini kabul etmek istemiyor olabilir yanlış anlama kesinlikle devir kötü diye demedim ama belki rahat edemiyor eniştesi sonuçta 
0 oy
(2,077 puan) tarafından
Yanlış anlama da eşini de anlamıyorum 

Annen calisiyormus zaten kiz kardeşin evdeymis bunu bildiği halde neden annengile gidelim deyip duruyor 

Tamam insan der arada gidelim diye ama sürekli demesi de saçma geldi bana 
(2,098 puan) tarafından
Durduk yere gidelim demiyor. Annemgil bize uzak, gitmem 2 saati bulur. Zaten  tek gideceğim zaman bile eşim bırakıyor.
0 oy
(15,394 puan) tarafından
Kardeşinle meseleni bilemem ama eşini aile ilişkilerine fazla dahil etme. Sonuçta onun ailesi ile ne zaman görüşeceğine sen karar vermiyorsun değil mi onunda aynı şekilde sana müdahale etmesi doğru değil 
0 oy
(611 puan) tarafından
Esin hakli bi sure gitme esini dinle ısrarcıda olma o konuda ama yeri geldiğinde annenede soyle illaki bi konu açılır o zaman dersin kac kere niyetlendik diye ama kardesinin sacmaligi yani banyo icin reddetmek bana sacma geldi yada giderdiniz kendisi girecekse girerdi dusununa 
(2,098 puan) tarafından
Ya zaten biz daha yemek yiyorduk. Oraya gitmemiz 1 saati bulurdu. İnsan hemen duşa girip çıkabilir. Zaten sos verip, oturup kalkacaktık. Öyle uzun uzun oturma planımız yoktu. Öncekilerde dışarıdayım ya da dışarı çıkıyorum dediğinde problem etmedim ama bu biraz beni kırdı
(611 puan) tarafından
Dedigim gibi esini dinle istemiyor belliki bahane üretiyor esin biraz hakli yani ama sen kirılabilirdin esinin tavrina onu dusunmesi gerekirdi sadece

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 491 göst.
26 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Tugcee.r (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 867 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde ogretmenanne__123 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 1,078 göst.
11 Şubat 2022 Aile kategorisinde Seher demir (3,883 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 209 göst.