0 oy
129 göst.
önce Aile kategorisinde (49 puan) tarafından
Arkadaşlar sabah eşimi işe uğurlarken karşı komşumla karşılaştım kızım da kucağımdaydı o da aldı 5 dk dursun seveyim dedi tamam dedim. 5 10 dk sonra gidip aldığım da ise bi ayakkabının içine 100 lira koymuş ilk ayak basması gibi gübi şey söyledi ama benim bu adetten haberim yoktu. Ne yapmam gerekiyor ayakkabı bende kaldı geri verirken ne vermeliyim lütfen yardımcı olun dnjxjfjfjfj

5 Cevaplar

0 oy
önce (133 puan) tarafından
Nasıl verdin ki 5 dakika falan değil 5 saniye veremem amcası küçücük kızı öldürdü dahası var mı. Yapmayın güvenmeyin nolur ya
önce (133 puan) tarafından
Valla verdim yazınca oyle anlaşılıyor eleştiri için demedim.
önce (49 puan) tarafından
Kucağına vermek anlamında diyim
önce (5,025 puan) tarafından
birinin evine ilk kosafirlige gdince hediye verir bebege . nazar olmasin diye. mesela hic bise bulamazlarsa babannemler kiyafetinden bi iplik parcasi dikisinden koparir verirlermis . atiyorum yun yeleklerinden tuy parcasi koparip koyarlarmis bebegin uzerine. tabi dusuyor yada yere dokuluo illaki yada al bebekten o muhim degil onemli olan ev sahibinden bir parca esya biraey almak.:) koyluk yerde hediye evinde bulundurmak yada para kadinlarda ne gezer o zamanlar. uste uzerlerinden bisey koparip verirlermis çirpek deniyomus buna. nazar olmasin cocuk masallh diye . oysa okadar bise vermen gerekio evden bi paket makarna ver nebilim biraz princ ver misal ise yarar bise olsun:)) niyeyse demek ustlerinden iplik parcasi kopariyolarmis
Ay kek falan yapsam versem geri ayakkabıyla olur mu
önce (5,025 puan) tarafından
kiz bise yapmana gerek yokki. kadinin gonlunden kopup hediye vermis cocuga. bugun kahve yapar cagirirsin kadini . yada alir kahveni gidersin oturmaya . yani senin karsilik olarak bisey yapmana etmene gerek yok
-Reklam-
0 oy
önce (482 puan) tarafından
Ayy verme birdaha verirsen sende git yada gelsin yanında sevsin. Nasıl güvendin 
Gözümün önünde durdu ablacım 4 metre uzağımda yani merak etmeyin. Sanki çocuğu yatılı yolladım evlerine dkdkkxkfkf
0 oy
önce (20 puan) tarafından
İlk defa mi evine gittiniz yani cocuk ilk defa mi onlarin evine ayak basti oyle birsey olabilir

Onun kizi da varmis o size hic geldi mi eger gelmediyse o da size geldiginde ayakkabiya para koyup ver 

Oyle birseymi acaba 
Evet ilk defa evine ayak bastı.öyle mi yapmalıyım ki valla ilk defa duydum tabak değil ki boş gönderesin ayakkabı bu xkjdkdkxk
0 oy
önce (7,636 puan) tarafından
Kızın küçükmü 

Evet küçük bebeklerde bizde öyledir para olur birsey olur cebine koyulur ilk defa gittiği için komşun nereli 

Hicbirsey yoksa bir parça ekmek koyulur 
Evet küçük canım ama kadın kendi  kızının ayakkabısına koydu da verdi geri ayakkabıyı vermem gerekiyor acaba böyle kek falan yapıp versem olur mu
Evet küçük canım ama kadın kendi  kızının ayakkabısına koydu da verdi geri ayakkabıyı vermem gerekiyor acaba böyle kek falan yapıp versem olur mu Trabzonlular bu arada
önce (7,636 puan) tarafından
Bilmiyomki onun kızı kaç yaşında
8 9 yaşında
0 oy
önce (633 puan) tarafından

Çok değişikmiş ama tatlı. Ayakkabı sende kaldıysa bişey bekleniyor heralde hiç bilmiyorum:D

E demekki geri vermem gerekiyor

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 107 göst.
14 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melekkk34 (6,857 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 53 göst.
23 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Bernakra (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 590 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 141 göst.
1 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elifylmz0660 (1,220 puan) tarafından soruldu

395,487 soru

11,830,867 cevap

35,902 kullanıcı

...