+1 oy
744 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar albümümü ancak alabildim. Çok duygulandım baktıkça,  evlenmek için verdiğimiz çaba ve emek geldi aklıma.. 

Kim nelere göğüs geldi, kimlere kafa tuttu, ne zorluklardan geçti merak ettim. Bakalım ne fedakarlıklar yapmışız :) 

23 Cevaplar

0 oy
(1,538 puan) tarafından
Bizde daha cok eşim mucadele etmiş..teyzemlerde görmüş beni..o gunden beri aşık olmuş bana 2019da..ben ona aşık olmuşum 2022de..aradan gecen 3 yıl hep beni izledi ..telefon numaralarımi buldu ..yazdi ..aradı. ..her seferinde tamam bu defa ben artık vazgeciyorum dedi ben her tersledigimde ..3 gun sonra gene evin önünde görüyordum..3 sene sonra artik kalbimin anahtarını calmayı başardı..iyiki de calmıs♥️♥️
(1,358 puan) tarafından
Aaa bizde aynı şekilde tanıştık. Teyzemin karşısında ablasıyla yaşıyordu. Odasının penceresinden beni ilk geldiğimde görmüş zaten yakındı geçerdim önünden hep:)
-Reklam-
0 oy
(416 puan) tarafından
Bizimde bayağı zordu ben ilk evliliğinden ayrıldım pandemiye geldi mahkemeler hep erteliyo 1 yıla yakın böyle devam etti sonra arkadaş ortamında eşimle tanıştım konuşmaya başladık bu süre içinde de ben ailemle sıkıntı yaşıyorum mahkeme devam ediyor sinirlerim alt üst su anki eşimde evkensek ya biz dedi  5 ay görüştük ben bosanamadim  ve su anki eşimle birlikte yaşama kararı aldık ve hemen davayı cekismeliden anlasmaliya çevirdik mahkemeyi 2 haftada boşandım ilk eşimden sonra da bu iddet süresi vardı 10 ay onu kaldırdık ve yıldırım nikahı ile evlendik 4 yıl oluyor çak şükür bir sıkıntımız yok 3 yaşında bir kızımız sinde oglumuzu bekliyoruz
(263 puan) tarafından
Maşallah kız ne çabuk davranmissn korkmadin mi hiç
(416 puan) tarafından
Yok kız 5 ay hep konuştuk 2 3 kere yüz yüze de geldik konuştuk ve zaten annemin doğduğu büyüdüğü köye yakın bir köyde duruyorlar burda şimdi herkes diyo sen bizdenmissin ben bilmiyordum fazla burayı ama görsen bir sürü tanıdık akraba cikti
(263 puan) tarafından
O başka kız o zaman tanıdık olunca birazda ister istemez güveniyorsn:))
(416 puan) tarafından
Aynen öyle canim
0 oy
(3,300 puan) tarafından
13 yaşında sevip, 26 yaşında evlendik. Aradaki 13 yıl dile gelse de konuşsa... Eşin iyiyse çektiğin her cefa sefaya dönüşüyor zamanla. 
tarafından
Ooo... Dillere destan bir aşk olmuş o zaman maşallah
0 oy
(10,027 puan) tarafından
10 senede anca evlendik bence yeterli:) 
0 oy
(533 puan) tarafından

Eşimle 2016 da tanıştık o ara ben üniversite 2. Sınıftım onun üniversitesi bitmişti bi kaç ay konuştuk ben olmaz bizden çok ayrı düşünüyoruz vs dedim ayrıldım o zamanlar bazı düşünceleri ters geliyordu bana sonra aradan 1 yıl geçti o sırada da eşim beni durmadan arkadaşlara falan soruyormuş rahatsız etmek sapık gibi görünmek istememiş bana yazmamış hiç askere gitmeden bir gece önce aradı gelsem 5 dk görüşsek diye kabul etmedim askere gittikten bir kaç ay sonra bi daha aramaya başladı konuşmak istiyorum diye baya kavgalı gürültülü konuştuk anlaşamıyoruz bak dedim olmuyor zorlama dedim 14 şubata iznini denk getirip gelmiş altın bi kolye çiçek falan almış ben kabul etmemek için evde değilim dışardayım dedim 5-6 saat evin önünde beni bekledi en son aşağı indim bi yemek yedik kafede sonra bi baktım arkadaşları kuzenleri falan geldi beni onlarla tanıştırdı ben yine istemiyorum diyorum kavga gürültü askerliğin sonuna kadar geldik askerden gelmesine bi kaç gün vardı büyük bi kavga ettik ben engelledim her yerden askerden gelmiş ailesine eşyalarını bırakıp arabasını alıp benim kaldığım apartın önüne gelmiş 1 gece bekledi öyle çıkmadım en son sabah ev arkadaşım ben üzülüyorum çocuğun haline benim hatrıma çık bi konuş dedi öylelikle çıktım çıktığımda ağlaya ağlaya konuştu zor ikna etti beni ama iyi ki etmiş diyorum şimdi 2020 de nişanlandık pandemi vs derken2022 de evlendik şimdi 11 aylık bi kızım var birde 3.5 aylık hamileyim oğlumuz olacak inşallah:) eşim hiç birşeyle benim kadar mücadele etmedi öyle çektirdim adama :)) ama nasipse bir şekilde oluyormuş onu anladım 

(4,559 puan) tarafından
Merak ettim daha aynı evde değilkrn o kadar kavga etmişsiniz şimdi nasıl
(533 puan) tarafından
Şimdi kolay kolay kavgamız olmaz :)) kavga hevesimizi aldık sanırım evlenmeden trip atsam şaka yapar güldürür sinirliyse benden uzak durur siniri geçince gelir kavga etcek gibiysek Susar nasıl istiyosan öyle olsun der :)
0 oy
(4,331 puan) tarafından
Ben değilde eşim çok ama çok çabaladı annesini karşısına aldi beni ikna wtmek için çok çabaladı iyi ki yaaa iyi ki evet demişim 
0 oy
(880 puan) tarafından
Ah ah eşimin ailesi hiç istemedi benmde babam istmedi baya mücadele verdik esimin babasi  bizi öldürmekle tehdit etti ayrilcaksnz dedi anasi hastanelik oldu siz evlenrseniz ben ölürüm istemiyorm falan aman geçti gtti smdi hersey
tarafından
Ay aman aman ne vardı evlenmenizde böyle niye bu kadar karşı çıktılar
(880 puan) tarafından
Yok kız baya sağlıklı doktor yalandan yapıyor dedi bilerek hasta gbi davranıyor dedi kaynanam eşimin eski sözlüsünu istiyordu eşimde soğumuş kızdan olmadı sonra bnmle tanıştı etti işte memleket meselesi de vardı ben İstanbul'a eşim adanaliydi diye baya sorunlar yaşadı ama şimdi kaynana yanmda ayrılmıyor
(1,104 puan) tarafından
Keyfine bak ,gül.gec vallaa
(880 puan) tarafından
Öyle yapiyorm eşimde diyor ye iç keyfine bak geçmişte cektrdiler bize eli ayağı tutuyor isinide yapma kendi evinden başka Allah'tan eşim iyi
(1,104 puan) tarafından
Çok şükür canm
0 oy
(80 puan) tarafından
Ben kasiyerdim o polis.8 senelik bir ilişkim vardı . nişanlanma evlerine kadar gelinmisti.sonralardan biseyler oldu ve ayrıldık.aradan çok geçmeden suankinesime aşık oldum.ilk başlarda uzak durmak istedim.ama nasibim olacakmış ya mümkün olmadı.somra görüşmeye başladık.daha konuşmamızın dördüncü günü falan evlilikle alakalı sohbetler açtım.gozu korktu heralde ben evlilik düşünmüyorum dedi.ve onu sevdiğime ihtimal vermedi.cunku henüz bir haftalık görüşmemiz vardı.ama aşıktım her halimle belliydi.o markete gelip gittikçe içim kaynardi.kalbim ucardi.gorusmek istemediğini söyledi.bayilmisim markette.o denli sevdim.kor kütük .Leyla Mecnun ne ki.kapisinda agladigim günleri hatırlıyorum.dogum gününde ona supruz yaprim ve barıştık.aradan iki hafta geçmeden sonra tekrar bıraktı.beni hep kodlamaya çalıştı.ben görevimi yapacam sonra da gidecem.arkamda gözü yaşlı bir kadın bırakmak istemiyorum diye .o öyle soyledikce ben.benimle dost hayatı mi istiorsun.ben sana ancak sevgi verebilirim derdim.ayril barış ayrıl barış.iki senemi aldı benden.tanistiktan üç ay sonra 18 kilo vermiştim sıkıntıdan.okulumu bıraktım çalışmam da gerekiyordu para da lazımdı zaten.her türlü fedakarligi yaptım.iki senenin sonunda artık canıma tak etti ve onunla ciddi bir konuşma yaptım.beni hep erteledi hep ezikledi .birgün aşığım diorsa ikinci günü hiç tanışmiyormusuz gibi terk etti.hepsine göğüs gerdimm.iki senenin sonunda bir konusmamla adam 360 derece değişti.ona ilk defa beni kaybedebilecegini ve artık yoluma bakmam gerektiğini söyledim.asmali konakta evlenme teklifi etti.ve üç ay içinde evlendik.hersey çok gzueldi.sevgi saygı mutluluk.suan iki senelik evliyiz.dunya tatlısı bir yavrumuz var. Eşim çok saygılı efendi tertemiz bir insan.ona aşkım hala devam ediyor.ama o sohbet etmez konuşmaz oldum olası öyleydi.bu durum beni çok bunalttı.bende şen şakrak aşırı pozitif bir insandım.gulmeyi eğlenmeyi çok severim.yasim 23 ama kendimi 40 hissediorum.beni yaslandirdi.evliligimi tek başıma yaşadığımı fark ettim . baktığın zaman bir sorun yok gibi.ama duygusal yakınlığının kalmadı.birbirimize sevgi sozcukleri söylemiyoruz.birseyler ters gidiyor.cok üzgünüm.ben gurbet ellerde sabahtan akşama kadar onun işten gelmesini beklerken o teleodnuneline alır maçını izler.anam kardeşlerim uzakta.tum geçmişimi arkadaslarimi ailemi geride bırakıp geldim.ve bir kişiye kavuşmak beni çok kişiye Hasret bıraktı.en başta kendime..
(48 puan) tarafından
Bir kişiye kavuşmak beni çok kişiye hasret bıraktı... Çok manidar
tarafından
Canım bak çok severek sonunda kavuşmuşsun o yüzden küçük şeylere kafanı çok takma. İnan buraya post açsak eşleriniz konuşuyor mu muhabbet ediyor mu falan diye bir çok kişi aynı cevabı verir
(80 puan) tarafından
Benim eşimde hiç konuşmaz sohbet etmeyi sevmez.kotu bir huyu alışkanlığı yok şükür ama istee .gencecik yaşımda bu kadar olgun olmak ona ayak uydurmak zorunda mıyım diye çok düşünüyorum.onunla gülmek bile çok zordur.tebessum eder sadece o kadar.ama yapacak bsey yok maalesef.bugunumuze şükür
(306 puan) tarafından
Adına üzüldüm canım yaa
0 oy
tarafından
Eşimle 19 yaşımda tanıştım babam tutturdu 23 den önce evlenemezsin diye sonra pandemi falan çıktı. Eşimin hastalığı çıktı MS olduğunu öğrendik babam onun için vazgeçirmeye çalıştı uzun bir süre .annem başka şehirde zaten ayrilar . Halam çok müdahale etti güzel günlerimi zehir etti kesinlikle hicbirsey istediğim gibi olmadı isteme söz vs. Ama kına geceme karistirmadim kimseyi eşim sağolsun çok destek oldu baktılar ben ayrilmiyorum evlendirmek zorunda kaldı. zaten 23 oldum evlendikten 1 ay sonra 
0 oy
(61 puan) tarafından
Eşimin iş yeri ile benim çalıştığım lokantanın anlaşması vardı her öğlen gelir iş arkadaşlarıyla yemek yerdi 5 yıl birbirimizi gördük ama ben hiv sevmiyordum kendini yükseklerde görüyor gibi hissediyordum işte instadan istek falan attı derken konuşmaya başladık ve aslında öyle biri olmadığını anladım neyse aradan bir yıl geçti ailemle tanışmaya geldiler babam çok zıt ve kafasında kuran bir adamdır iş bulup çalışmaz ben kendimi bildim bileli annem çalıştı ve ben 13 yaşında ise başladım eve para getirdim ama babam yatar uyur oturur ve çok zoruma gitti işte küçük  sebepten dolayı (siyasî görüş) vermedi bende daha yolun basında böyleyse diyerek eşimle kaçtım 10 ay kaynanamlarla beraber oturdum şimdi 1 yıl oldu kendi evime geceli ve aldığım bu karardan hiç bi zaman pişman olmadım şimdi 4 aylık minik bi kızım var eşimi de çok seviyorum en başında nasılsa şimdi hâlâ öyle. Çektiğim cefanın canı sağolsun şimdide sefasını sürüyorum .
tarafından
Düğün falan yaptınız mı sonrasında
Gerçi önemli olan şu an mutlu olman
(61 puan) tarafından
Annemgilde kına yaptık ertesi gün gelin alma oldu. 4 Ay sonra eşimin köyünde düğün oldu ama hiç bir şey anlamadım köy düğünü sonuçta yani kısacası düğünüm oldu diyemiyorum bunu eşime de aynı şekilde söylüyorum içimde kalan çok şey oldu ama olsun şimdi mutluyum ya o bana yetiyor.
0 oy
(1,973 puan) tarafından
Herşeyi el ele vererek yaptım bizimkiside mucadelei düğünümüze yakın bir aile büyüğümüz kaybettik herşey karıştı evlendik o düğün oldu ama nasıl oldu eşim sindi iti ama yeni evliliğim bu sebebten ötürü çok kötü 
0 oy
(2,140 puan) tarafından
Evlenmek için değilde birbirimizi tanımak için çok çabaladık bizim ailelerimiz olmaz etmez demediler biz ortamı durumları ona göre ayarladık 18 yaşımda tanıştık sevgili olduk 23 yaşımda evlendim herkes neden evlenmiyorsunuz bekliyorsunuz okul yok engel iş engeli yok çalışıyorsunuz neyi bekliyorsunuz dediler hep eşim uzak şehirden geldi taşındı olduğum şehire ve iki sene boyunca 2 kere görüştük  yüzyüze 3ye taşındı zaten ben önceden evimi kurmuştum sonra ona bir düzen kurduk her ortamda şartta birbirimizi görmek tanımak istedik evlilik kolay alınacak bir karar değildi ailemde hep açığını aradılar iş yerinde dahi gözetletlerdi sürekli takip ederlerdi bu kadar zorluk yasan birisi bu kadar akıllı mantıklı ayakalri yere basan birisi olarak kalamaz diye her tanıyan eşimi bana teşekkür ederdi ne kadar iyi ne kadar efendi düzgün terbiyeli böyle birisiyle tanışmamiza vesile oldun diye biz tek başımıza var olabilme çabasındaydik destektik birbirimize ve 5 yılın sonunda eğlendik çok şükür hepte iyiki diyorum inşallah öylede derim bizim hikayemiz film olur dram diye de izlenir 
0 oy
(444 puan) tarafından
Ben  kandırılarak evlendım . Nasıl 3 günde sozum oldu nasıl asla ıstemedıgım kıyafetı gıydım ben neden sozlenıyorym derken evlenmısım noldu bu ev ne burası gurbet benım ne ısım var bu adam kım ben tanımıyorum derken ıkı cocugum olmuş ön yıl olmuş hala dıyorum kı ben nasıl ve neden evlendım  bu evde ne ısım var adamı sorma görmüyorum çoğu zaman hatta arada seslı arıyor dıyorum Allâh Allâh kım bu dolandırıcı mı falan 
(2,522 puan) tarafından
Kız iyi misin sen :))) ne güldüm ha .sen yokmuydun o ara klonlanmış halinmi vardı ne :)
(444 puan) tarafından
Bedenım ordaydı o davetlıydı benım davetıyem yoktu almadılar içeri benı:)
0 oy
(717 puan) tarafından
8 yıl uğraştık eşimle evlenmek için. Ailemr hep engel oldu.artik dedim olmayacak galiba umudum bitiyordu.Sonra bir baktım evlenmisiz 3 yıldır evliyim bir tane de oğlumuz oldu çok şükür. Geçmişi hatırlarım hep üzülürüm ama şimdi çok çok mutluyum Rabbim evini huzurlu bereketli kılsın insallah
0 oy
(4,918 puan) tarafından

Bizimkisi bir aşk hikayesi romantik komedi macera tadında :) eşimin işinden dolayı istemediler ve benim ikinci evliliğim bir de. İkinci üniversite okumak için Kıbrıs’a gidip gelirken Ankara’da evlendik gizlice :)öğrendiklerinde hiç tepki vermediler hatta eşimi çok sevdiler ve seviyorlar da. 

(722 puan) tarafından
Deli cesareti varmış yaaa:)))
(4,918 puan) tarafından
Oooo neler neler :)) birde 35 yaşında bu yaşadıklarım
tarafından
Büyük cesaret gerçekten. İlk evliliğinden çocuğun var mıydı varsa nasıl karşıladı bu durumu.
Valla eşimi sevselerdi bile onlardan gizli evlendim diye beni asla affetmezdi ailem. Ben bu yüzden 5 yıl mücadele ettim. Ha şimdi benden çok seviyorlar orası ayrı :)
(4,918 puan) tarafından
Evet bir kızım var, zaten o çok istedi eşimi, beni ikna eden o oldu. Yoksa ben pek cesaret edemezdim :)) Ben babam için ölürüm o derece çok severim ama nedense gereksiz bir inat etti. Kendi de kabul ediyor hata ettiğini. Nasipten öte köy yok.
0 oy
(1,341 puan) tarafından

En çok mücadele eden benimdir 6 gün nişanlı kaldım 7. Gün evlendim görücü usulü nasıl oldu nasıl bitti anlamadım üstelik hiç tanımıyorum :D:D ne çok mücadele etmişim beee

(2,522 puan) tarafından
Niye kız ne bu acele heleki görücü usulü yani sevdik kaçtık desen
tarafından
Ay ben bunu çok merak ettim. Neden bu kadar erken nasıl oldu yani
(1,341 puan) tarafından
Yok kaçma falan değil sevgili de değil ilk kez gördüm pandemi oldu kapanma geldi yıldırım nikahı kıydı
(2,522 puan) tarafından
İyide kuzum pandemide olsa 6 gün bir insanı tanımak için yetermi 7 gün önce gördüğün kişiyle aynı yatağa girmek hele : o
(1,341 puan) tarafından
Zaten büyük delilikti benimki
0 oy
(2,505 puan) tarafından

Mücadele verme durumum olmadı gibi evi tuttuk dizdik sonra nikah günü aldik ailelere şu gün nikah günü gelmek isteyen buyursun dedik sürpriz yaptik ☺️

0 oy
(12,728 puan) tarafından

Aileler tanışacak kendini bilmez eşimin köyünden biri bilmem kime istediler de olmadı demiş halbuki yok öyle bisi başkasıyla karıştırmış sa.lak adam. Eşimin bunu öğrenince bana kafa tutması geldi aklıma 

Nikah yaptık bizim tarafımız kalabalıktı söyleseydin bizde çağırırdik öksüz gibi kendimiz geldik dedi kafa tuttu.
Düğün günü makyajım abartı olmuş (asla degildi) ona kafa tuttu
Gelin arabasını susleyememisler gelin alma vaki geldi. Çıkmış gelmişler kapıya sus yok bisi yok o geldi aklima
Yani bi düğün görünce içim hep bi buruk hiç güzel bi anım yok albumumse dolap içinde 6 senedir sadece dolap içini temizlerken çıkarıyorum.
tarafından
Böyle özel günlerin kötü hatırlanması beni çok üzüyor. Normalde olmayacak talihsizlikler böyle günlerde oluyor
(12,728 puan) tarafından
Bunlar talihsizlik değil canım eşimin ökü.zlugu kendine olan ozguvensizligini bana odetirdi hep
0 oy
(1,952 puan) tarafından
Amaan hiç o günlere gitmek istemem ablamın kayiniyla evlendim ailem istemedi ama ben herşeye rağmen onlara karşı geldim ve evlendim 17 yaşımda Kasım'da 5. Evlilik yılımız olacak 3 çocuğumuz var çok şükür 
tarafından
Baya erken evlenmiş ve anne olmuşsun ama kararından pişmanlık duymamış olman mutluluk verici. Rabbim daim etsin
(1,952 puan) tarafından
Amin cnm çok saol ben büyüdükçe cocuklarimda benimle büyüyor tek kötü yanı gençliğimi doyasıya yaşamamak ama çocuklarıma adamak en büyük mutluluk
0 oy
(15,646 puan) tarafından
Eşime maddi destek olmak için kredi çektim ev dizdim evlendiğime değil ama bu kadar fedakâr olduğuma pişmanim bu kadar zorluğu hak ediyor mu emin değilim+ borsa yüzünden epey bir borç yaptı oğlum var diye fedakarlık yaptım şükür akıllandı ama beni çok yordu eşimi daha fazla zora koşmadığıma pişmanım 
tarafından
Şu borsalar kimi zora sokmadı ki. İnşallah bir daha seni üzmez
(15,646 puan) tarafından
Allah korusun öyle bir şey olursa bu sefer oğlum için bitiririm onun rızkını geleceğini heba eden birinden ne kadar uzak kalsa o kadar iyi

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 231 göst.
28 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 227 göst.
16 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Berna_ (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,052 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Gamzeli_1 (425 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.