+3 oy
395 göst.
Aile kategorisinde (167 puan) tarafından
Kayinvalidemle kayınbabamla ağız tartışmasına girdik dün akşam bebege şekerli su verme ile ilgili bende doktorlar önermiyor su bile önermiyor falan dedim kim onu söyleyen dedi kayınbabam afedersiniz bide küfür etti ben şok oldum sustum kaldım bugünde sinirden uyuyamadım kayinvalideme msj attim araştırma yaptım sekerli suyun zararlari ile ilgili sizce yanlışmı yaptim ama ancak öyle rahatladım yaaa gerçekten anlamak bu kadar zor olmamalı insanlık gelisiyor biz yerimizde sayıyoruz ya

17 Cevaplar

+3 oy
(15,646 puan) tarafından
Siz sizin yöntemleriniz ile kendi çocuklarınızı büyüttünüz bizim çocuklarımızı da bırakın biz büyütelim der çekilirim çocuk için kavga etmekten hiç çekinmem 
(167 puan) tarafından
Yemin ederim yeni evliyken herşeye evet diyen ben çocuk doğduktan sonra herseyi yönetmeye başladım evet bazen yanlış yapıyorum ama icimden geliyor bilmiyorum kendime engel olamıyorum sizdede oluyormu bu aslan oldum resmen herseye kükrüyorum
(15,646 puan) tarafından
Daha hamileyim çocuk doğmamış kız kardeşi kendi gelini ile su verilir verilmez kavgası yapmış onu anlatiyor gelini kötüleyerek bende dedim doktor ne derse o. Ha bir keresinde de iki çocuk büyüten kendini uzman sanıyor demiştim ( iki çocuğu olması dışında sorun yok ) ben valla evlendim evleneli öyleyim herkes kendi işine bakacak
(167 puan) tarafından
Vallahi kayinvalidem kendide buyutmemis kendi öz bide öz erkek kardesi anlatiyor bunları kız kardesi varmış çocuğu olmuyormus ona bırakıp tatile gidiyorlarmis sürekli rahat yetismis ona rağmen bide fikir sahibi
(3,839 puan) tarafından
Ben de oyleyim .susuyodum ama nssil olsa anca konuşurlar ben kendi bildigimi yaparım diye susuyodum. Simdi ağızlarını yirtasim geliyo bisry deyince ki her halta karışırlar dinlemesem bile
(15,646 puan) tarafından
Emzik kavgası yaptık su kavgası yaptık 1.5 yaşında iken oğluma bezi bıraktır diyordu onlara gittiğimizde hadi alıştır dedim baktım geri vites yapıyor 2.5 yaşında iken konuşarak çocuğu da buna hazırlayarak alıştırdım bir hafta on güne tamamen bitti şimdi çok çok arada geceleri kaçırıyor hiç emzik almadı bıraktırma derdim de olmadı ( zaten uslu idi vermeye gerek görmedim ) eşim ilk zamanlar annesinin sözünü bana dayatmaya çalışıyordu şimdi baktı o da gördü yöntemlerimi artık müdahale etmiyor annesi bilir diyor veya bana soruyor
-Reklam-
+1 oy
(61 puan) tarafından
Valla benim kaynana kayinbabada s.lak bebeğim daha 2.5 aylıkken neymis çorbanın suyundan falan verin diyor ben yanlarından kalktım ama onları duyabileceğim yerdeyim beni gitti zannediyorlar eşime diyolar verin içirin diye eşinde 6. aya kadar yok dedi eşimi doldurmaya çalıştılar verin falan diye geçende kaynanam olacak kişi bana diyor çorbanın suyundan falan içir diye 6. Aya kadar yok doktorlar kesinlikle önermiyor diyorum yok bir şey olmaz diyolar s.lak s.lak düşünüp beni çıldırdıydılar artık arama mesafe koydum.
(527 puan) tarafından
En iyisini yapmişin iş daha bağırsakları bile tam gelişmeyen bebelere çorba suyunu icirince ne geçecek ellerine acaba sonra gelsin mide sorunları çok biliyorlar
(61 puan) tarafından
Ya onların zamanında ne doktor ne bilgi hiç bir şey yok ellerine ne geçtiyse yapmışlar belki de bebek çok sıkıntı çekti ama ahır tarla uğraşmaktan bunu bile fark etmediler şimdi her şeyin tıbbi bi açıklaması var ve bunu kabul etmek ne kadar zormuş onlar için.
0 oy
(263 puan) tarafından
Benim dengesiz kaynanamda apt l a.pTal hareketler yapar kızımın agzian bal vermişti ger, izekalı karı daha çocuk 5 aylıktı ma l yemin ederim nefret ediyorum 
(167 puan) tarafından
Vallahi bıktırdılar ya gerçekten okarar çağ atladık hala doktor olmadığı evde doğum yapılan zamanlardan kalan şeyler uygulanıyor üstelik daha korunmayı bilmiyorlardı şimdi akıl vermeleri deli oluyorum
0 oy
(904 puan) tarafından
O yüzden karni tok yanında kalacak şekilde durdum birsey yapamadılar 
(167 puan) tarafından
Banada yapamazlae ama fikirleriyle deli ediyorlar ya insanlık gelişti çağ atladık varmı ötesi Allah aşkına ben böyle yapınca adım inat geline dönüşüyor sen çok inatsın diyorlar
(904 puan) tarafından
Bebeğin sağlığı için varsın inat ol o çocuğun başına birsey gelse senden bilinir kimseden değil
(167 puan) tarafından
Aynen öyle bisey olsa yine ben aglıycam kimse değil
0 oy
(1,088 puan) tarafından
En sinir olduğum konu. Hep kendileri haklı, hep kendi yaptıkları doğru. Her şeyi en iyisi em doğrusu kendilerinde.. tıp doktoru olacakmışta olamamış sanki.. o havalarda 
0 oy
(2,173 puan) tarafından
Kayınpederiniz size küfür etti ve eşiniz tepki vermedi mi? Kusura bakma ama biri bana sövecek anasından doğduğuna pişman ederim. Şok falan olmam, onlar olur. Çocuklarınıza müdahale edilince sakin kalmayın ki bir daha cesaret edemesinler
(167 puan) tarafından
Yok bana değil küfürü yazamiyorum o nedenle ifade edemedim bana edemez ama benim yanimda etmeside ayrı mesele zaten çok sinirlendim eltim sus uzatma diyor ama inanın catladim esimde kalkalim dedi hemen
(945 puan) tarafından
Cahil insanın bir konuyu tartışma sitili böyle yarısı  küfürlü olur yani bi halt bildiğinden değl
0 oy
(527 puan) tarafından
  Asla verdirmem az bile demişsin doktorlar yıllarını veriyorlar kaynanan kayinbabanin eğitim seviyesi ne??? Ayrıca minnacık bebeğe şekerli su ver bişey olmaz diyen prof da olsa asla etkisi olmaz şekerin büyük insanlara faydası yok bebeklere mi olcak cahillik .... Az bile demişsin bacım sen
(167 puan) tarafından
Bende vallahi arastirdim üşenmedim yazdimda yazdım kaldıki kendileri hep seker hastasi ay düşünüyorum da neden acaba
(527 puan) tarafından
O kadarını bilemeyiz ama bildiğim tek şey isterlerse kırılsınlar catlasinlar asla istediklerini sırf onlar istiyor diye yedirmemek gerek isterse faydalı olsun yine vermeyin alisiyorlar sonra
(167 puan) tarafından
Vallahi inanın vermeyin dedikce kızımı her hafta markete götürüyorlar seviyorlar anlıyorum ama bir tane alin yada meyve alın diyorum yok yemin ederim poset poşet alıyorlar sürekli tartismaktan bıktım inanın hepsini ben yemek durumunda kalıyorum çoğu zaman bir taktik verin gözünüzü seveyim bagirsan kizsanda anlamiyorlar
(527 puan) tarafından
Doktora gidip geldiğiniz gün asla abur cubur tarzi şeyler vermeyin çocuğun en büyük düşmanı bunlar dedi diyin halâ alıyorlarsa siz çocuğumun düşmanı mısın yeter diye olay çıkarın hala devam ediyorlarsa çocuğu göstermeyin bence.
0 oy
(10,027 puan) tarafından
konu ne olursa olsun anne ne diyorsa o. bana göre yanlış olabilir ama o çocuğun annesi. konu bitmiştir. büyükler de bunu öyle ya da böyle öğrenecek

kaldı ki şeker yani, dünyanın en zararlı şeyi 
(167 puan) tarafından
Ah inanın biz yorulduk onlar bıkmadı
0 oy
tarafından

Araştırma mı  :D  

Ne anlar onlar araştırmadan ya bide küfür etmiş sende makale atmışsın vallahi ölücem yanlış anlamada 
Anlayana saz anlamayana davul zurna az demişler o mesele :D
(167 puan) tarafından
Küfürü bana etmedi yanlış anlaşılma olmasında ne anlar onlar diyip gülmeyin kayinvalidem 48 yaşında ve bütün internet sitelerine çok güzel hakim herşeyi ogrendiler bizden çok sosyla medya kullaniyorlar yanlissam yanlış deyin herseyi bilen insanlar birtek bunda diretiyorlar şaşırıyorum ben TV izletmedim kizima bana kızıyorlardi kayinbabam da dahil eltimin oglu tv izlemekten otizm teshisi konuldu simdi ekran izlettin diye kızıyorlar onada bu ne lahana bu perhiz derler adama
tarafından
İnternetle bişey öğrenilmez ki hep magazinsel şeyler bunlar.
Şekerli suyu neden veriyor neye yarıyor diye sordunmu?
Sana küfür etmediğini anladım ben zaten de dediğim gibi o kafaya laf anlatmak zor çocuğu gözünden ayırma en iyisi sen.
(167 puan) tarafından
Sordum tabiki  tok tutmaya yariyormus
0 oy
(533 puan) tarafından
Valla hiç uğraşmaya değmez böyle durumlarda eşiniz biz yaparız siz karışmayın diyecek konu kapanacak geçende kayınvalidem 11 aylık kızıma lokma vermeye kalktı ben de sakince baktım eşim direk sen birşey yedirmeden önce sorsana anne sana onu yedir diyen oldu mu ne yararı var onun çocuğa dedi kayınvalidem kaldı öyle ben desem aynısını kötü olurdum kendi oğulları olunca birşey diyemiyorlar :))
(167 puan) tarafından
Bende eşime söylüyorum sen söyle diye baktım dinlemiyorlar esimi mecburen tartismaya girdim ama esinizin sözü gecerliymis helal olsun
0 oy
(7,228 puan) tarafından
Benim kaynanamda çay ver çocuğa çay içine de şeker kat ver demişti. Sen bu yaşında şeker kullanmıyorsun da küçücük bebeğe şeker mi vermemi istiyorsun demiştim. Bir gün de almış abur cubur getirmiş komşum 9 aylıkken vermeye başladı bunları bir şey olmaz yesin diyor ya Rabbim bunlar nasıl çocuk yetiştirmis neyse ki eşim bilinçli insan da o da yanlış olduğunu söylüyor. 
(167 puan) tarafından
Gerçekten mucize cocuklariz diyorum bana kızıyor yemin ederim mucize büyümüşüz insanlar yokluktan yapiyordu bilincsizlikte yapiyordu bunlari
0 oy
(3,632 puan) tarafından
Niye bu kadar ikna etmeye ugrasiyosun ki? Ben vermiyorum vermeyecegim cocuguma diyeceksin, cekio alacaksin cocugu.
(167 puan) tarafından
Sizce bazı insanlar anliyormu anlamayan anlamiyor inatla cocugunu kendisi bir hafta emsin diye ac birakip sekerli su icirmis onu anlatıyor Allah askina sekerli su icen bebek emermi emdimi dedim emmedi dedi şaka gbi
(3,632 puan) tarafından
Hahhaah hem yanlis yapmis hem sonucu kotu bitmis hemde oneriyo. Gercekten cahillikten ote. Anlamasa da anlayacagi dil kullanacaksin valla bende ilk cocugumda derdim anlamazdi(esimin ailesi sukur oyle seyler yapmadi tavrimi koymustum kendi ailemde dahil ama etraf derdi israrla) kendi bildigimi okudum ve zamanla keskin restler cektim. Smdi kimse yorum dahi yapamaz birak karismayi. Sen diledigin gibi buyut
0 oy
(3,839 puan) tarafından
Sekerli su bi de hey Allah'ım. Seker zaten zararlı bsgisiklik zayıflatıyor. Benimkiler de cok tiri viri etti ama dinlemedim. Cocuk benim cocugum. Doktorumuz hemsiremiz hepsi ozel. Bisey olsa yazar sorarım. En son kirk sene once cocuk dogurmus birine soracak değilim. 
0 oy
(3,289 puan) tarafından

34 haftalık doğan çocuğuma dogurdugum gün şekerli su verceklerdi asla dedim vermediler 40 çıktı eline ekmek ver çiğ patates soğan patlıcan her bulduğu şeyi veriyordu salça yaptım acısız salcami olur dedi çocuk yiyecek ondan öyle diyorum acı yer çocuk diyor cahil in bayrak sallayani bunlar saçmalama konusunda arşa çıkıyorlar sabah bizde bir tur tartıştık ta bizim konular karışık Allah kolaylık versin cahille uğraşmak zor benim kaynana öyle k.peder çok karışmaz da

(167 puan) tarafından
Ayy valla çıldırtıyorlar yaa
0 oy
(653 puan) tarafından
Yanlış yapmışsın bence valla. Gitmişsin karşında aklı selim biri varmış gibi araştırmalar yapıp mesaj atmışsın. Bir söz var ya, cahille münakaşaya girme dışarıdan bakanlar farkı anlamayabilir. 

Ben vermiyorum siz kendi bebeğinize verirsiniz de geç niye canını sıkıyorsun ki. 
0 oy
(7,622 puan) tarafından
Şimdi kesinlikle tepki alıcam kimsede   lâf anlatmicam eski yani biz  annelerimizin beslemesıyle bu hâlâ geldik  şimdi siz   eskılerın beslenme şeklini begenmıyoruz ya soruyorum  hayatınızda   kaç kere doktora gittiniz bellı bır yaşa kadar valla ben  dogurana kadar hastane   kalmadım şukur    şimdi doğdu doğalı çocuklarınızı kaç kere Doktor'a götürdünüz  Peki  valla ben  1 3 aylık kalca usg götürdüm   bi'de aşilara götürdüm  kişin  yatak odam gayette  serin oluyor  bu arada   hemen çocuğu üşür demeyin asla üşümüyor   ve sıcaklamıyor bu sebeble üstünü açmıyor     ben kendi  eğitimine bakarım doktorlara yada ınternete bakarsan o yasak bu yasak ölürsünüz 
(167 puan) tarafından
Çok şükür düzenli olarak muayenelerini yaptırıyoruz isitme görme gelisim herşey ve doktorumuzda var bizi takip eden
0 oy
(2,173 puan) tarafından
Ağız dalaşına girmem ben şekerli su vermiyorum der geçerim yüz göz olmam. Sonra eşime söylerim laftan anlamiyorlarsa. Küfürü bana ettiyse ben de tavrımı koyarım eşime de söylerim 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 395 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde sizdenbirisi (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 433 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde sizdenbirisi (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 191 göst.
+1 oy
37 cevap 1,153 göst.

399,430 soru