0 oy
48 göst.
önce Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Anneler mama yeni kullanmaya mamayı hazırlamadan önce suyu kaynatıyorum Sonra ılıtıyorum 40 dereceye getiriyorum 40 dereceden Sonra içine mamayı ekleyip dairesel şekilde Karıştırıyorum bazen kaşıkla da karıştırdığım oluyor ama uzun süre karıştırmama rağmen biberona böyle pütürcük gibi yapışıp kalıyor mama mı erimiyor yoksa Böyle mi olması gerekiyor beni bilgilendirir misiniz

2 Cevaplar

0 oy
önce (5,029 puan) tarafından
derecesi cokta muhim degil ilik olsun yeter. 40 derece sicak gibi parmagi yakmaz ama yinede sicak topakli kalio o yuzden bence. ayran bulasikli bardagi calkalar gbi haffce dairesel sallasan yeter erir zaten mama. ilık olsa yeter cok fazla derecesine takilma. bide suyu kaynatip ilininca termosa koy. sabahtan aksama kadar mama yapma derecesinde ilikliginda suyun hazir olmus olur. surekli surekli kaynatip

ilitmayi beklememis olursun
önce (45 puan) tarafından
Çok mantıklı bu hiç aklıma gelmemişti çok teşekkür ederim boşuna dememisler akıl akıldan üstündür diye
önce (5,029 puan) tarafından
aynn ozellikle gece mamalarinda cok faydali bende kuzenimden duymustum .500 ml termos bardak gbi bisey bas ucunda hic kalkmadan yerinden hemen hazirliyormus geceleri.  bebek beklemiyor cunku agladikca uykusu aciliyir ya . hemen hazirlayip veriyormus uykusu dagilmadan bebegin
-Reklam-
0 oy
önce (10,597 puan) tarafından
İlk suyu mu koyuyosun mamayı mı
önce (45 puan) tarafından
Gibi gibi çok sıcak olmayan suya koyuyorum

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 282 göst.
4 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 80 göst.