0 oy
425 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (599 puan) tarafından
Spinal anestezi ile doğum yaptım ama normal doğum sancısını merak etmiyor değilim. Her ikisini tecrübe eden var mı hanımlar.

31 Cevaplar

0 oy
(355 puan) tarafından
İki tane normal doğum yaptım sezeryan ağrı konusunda daha zor bence sadece uyutuluyor doğum esnasında biz ise canlı doguruyoruz jsjssj
-Reklam-
0 oy
(5,342 puan) tarafından
3 normal 1 sezeryan doğum yaptım. Bana göre normal doğum daha iyi.
0 oy
(1,846 puan) tarafından
Doğum anı olarak normal zor sancı insanın heran ölecekmiş hissi veriyor ama sonrasında bebek doğunca bütün ağrılar onunla çıkıyor tamamen çok rahatlıyor insan
0 oy
(2,909 puan) tarafından
İkiz olduğu için otomatikman sezeryan oldum ama ne olursa olsun kaç kat kesiliyorsunuz ameliyat yani daha zor normal doğumlarda da çok zorluk yaşayanlar var ama sezeryanin skntisi daha çok bana göre normal yapmak isterdim hala hissetmiyorum karnımı ya bir sene geçti :D 
0 oy
(1,277 puan) tarafından
2 normal 1 sezeryan doğum yaptım 

Sezeryan bana çok çok zor geldi. 2. Doğumumda 5 günlükken çamaşır asıyordum. 3. Doğumumda haftalarca kendime gelemedim 
0 oy
(626 puan) tarafından
İkisininde kendine göre zoru var 

Normal doğumda  doğurana  kadar perişan oluyorsun dikiş oluyorsa hic sorma zaten od ayrı bir dert 

Sezeryan da doğumdan sonra bir dert hatta ömür boyu dert 

Sezeryan olmadım ama annem falan oldu görüyordum hallerini 
0 oy
(3,555 puan) tarafından
Iki normal dogum yaptim. Acikcasi sezaryen bence daha zor, bi kere ameliyat. Benim ikinci bebegim iriydi ve doktorum 38e kadar dogsa iyi olur demisti. Sezaryen olurum diye odum patlamisti. Cok sukur tam 38de dogdu 3470. Daha beklese 4 olacagi icin mecbur sezaryen olacaktim. Normal dogum da eger dogru sekilde sureci yonetirsen kolay, dogurduktan sonra normal hayatina aninda geri donuyosun.
0 oy
(9,684 puan) tarafından
Bende 2 sezeryanla doğum yaptım ara ara çok hafif sancım oldu 2.de ama bende o asıl sancıları çok merak ediyorum 
0 oy
(219 puan) tarafından
Ikisinide tatmiş birisi olarak.   Kesinlikle sezeryan daha iyi diyorum.   Bence bu işler kismet ya.  Mesela benim için sezeryan daha iyidi çünkü normal dogumum o kadar zordu ki anlayın.  Başkasi için normal doğumu kolay geçmiştir sezeryan daha zordur vs vs anladiniz siz.   Sezeryan da tabi zor ilk ayağa kalkiş falan anlatamam.  Herkesin kendi bunyesine göre 
0 oy
(17,589 puan) tarafından
Annem hem normal hem sezeryan yaptı. Sezeryan daha kolay diyo. Ben normal doğumda ısrarcı oldum diye de bana çok kızdı. 

Arkadaşım da ikisini de yaptı. Normal doğumun gözünü seveyim diyo. Bence bunyeden bünyeye degisiyo bu sorunun cevabı 
0 oy
(49,927 puan) tarafından
benim doğumum zor oldu sancim hic olmadi suni sanci verdiler bütün gün hissetmedim. normal doğum denendi bebek cikmadi sezeryan oldum Allah sezeryani bulandan razi olsun

İlgili bir soru bulunamadı

398,203 soru

11,908,276 cevap

36,039 kullanıcı

...