0 oy
216 göst.
Diğer kategorisinde (112 puan) tarafından

Kızlar bişey sorcam belediyenin verdiği yenidoğan paketi var ya beşik vb veriyolarmış onu ne zaman veriyorlar bilgisi olan var mı Başvuru yaptım 21 haftadayim şu anda mesajla bilgi verilcek dediler 1 haftayı geçiyor hatta 2 hafta olcak dönüş olmadı daha ne zaman olur doğum bekleniyo yaziyo doğumdan sonra mı verilcek acaba bilgisi olan var mı size ne zaman verildi 

image

11 Cevaplar

0 oy
(5,016 puan) tarafından
izmir'de bebek dogunca basvuruluyo. Bebek 1-1.5 aylik gibiyken 1 takim uzerinde belediye ismi yazan yenidogan takimi 3-5 te ise yaramaz biseyler gondermislerdi zaten yenidogan takimda olmamisti.
(112 puan) tarafından
Anladım benim İstanbul oğlumda doğum sonrası kimlik bilgileri ile bebeğin başvuru yapmıştım belediyeye çanta içinde bez ıslak mendil kıyafet battaniye vb bikac ufak şeyler vardı 3 aylıktı geldi bu başvuru hala var belediyenin doğum olsun yapcam da bu ibbninki genel olarak bişeyler veriyolarmış ilk defa başvurdum alan çok var ama herkese vermiyolarmış inşallah verirler bekliyorum 2 hafta oluyor daha başvuru yapalı dönüş olmadı bizim İstanbul ama farklı demek ki
-Reklam-
0 oy
(369 puan) tarafından
Nerden başvuru yaptınız 153 o kadar aradım hiç acmadilar
(112 puan) tarafından
İstanbul senin uygulaması var indir giriş yap kaydın varsa yoksa kaydol yenidoğan paketi yazıyor bas bilgileri doldur o şekilde oluyor 20 haftada şart var 20 haftadan itibaren başvuru yapabiliyorsun daha erken kabul etmiyorlar SMS ile  bilgilendirme yapacaklarmış ama dönüş yapan olmadı 2 hafta oluyo 153 ariycam bende eğer dönüş olmazsa durumu sormak için
0 oy
(442 puan) tarafından
Bende se aynı sey yazıyor.  Kardeşim doğum yaptı ona da hala gelmedi 
(112 puan) tarafından
Niye acaba yaa ne zaman gelcek acaba yada inşallah gelir herkese vermiyolarmış diye duydum inşallah verirler doğum öncesi gelse daha iyi ama yerleştirme yaparım hazır kalır bekliyorum bakalım daha 2 hafta falan oluyo başvuru yapalı  olmadı ariycam 153ü
0 oy
(80 puan) tarafından
Nasıl başvuru yapılıyor bende başvurmak istiyorum 
(112 puan) tarafından
İstanbul senin uygulaması indir giriş yap kaydın varsa yoksa kaydol yenidoğan paketi yazıyor bas bilgileri doldur o şekilde yapılıyor 2 hafta oluyo dönüş yapılacaktır yazıyo SMS ile ama dönüş olmadı
(112 puan) tarafından
Ama 20 haftada olma şartı var en az 20 haftada olmak gerekiyor bende 20 haftalık olunca yaptım
0 oy
(5,416 puan) tarafından
Komşuna üç hafta içinde gelmiş canım geçen icerigini anlatıyordu. Genelde ibbden yardım alanlara çıkıyormuş.
(112 puan) tarafından
Yaa ben almıyorum tek aile destek alıyordum oda durdu sanırım daha inşallah verirler daha dönüş yapan olmadı sms bilgilendirme yapacaklarmış doğum bekleniyo yazıyor ama doğum sonrası mı acaba gelcek ama saçma yaa
0 oy
(818 puan) tarafından
Tokattayim, belediyenin çok şükür (!) hicbir yardimi yok. Sadece doğum parası alacam o da ne zaman yatarsa artık. 
(112 puan) tarafından
İnternet sitesine bak Googledan arat bir belki vardır ilçenin veya tek ilin falan doğum sonrası oluyo bazı belediyelerin doğum öncesi değil
0 oy
(74 puan) tarafından
Hamileliğimin ilk başlarında başvurdum 7.ayimda geldi 
(112 puan) tarafından
Sizin hangi belediye ki bizim 20 haftalıkken başvuru başlıyor ondan sonra dönüş yapiyolar getirmek için sanırım yada olumlu olumsuz yönde ne Alakaysa artık herkese vermiyolarmış galiba
(74 puan) tarafından
İstanbul'da sariyer de oturuyorum
(112 puan) tarafından
Ya başvuru nasıl yaptınız benim gibi İstanbul senin uygulamasından mı belediyeye göre değişiyor demek ki daha gelmedi 2 hafta oluyo başvuru yapalı dönüş yapanda olmadı
(74 puan) tarafından
Bana da öyle dönüş yapan olmadi sadece bir gün mesaj geldi kargonuz var diye yoksa o aklıma gelmiyordu bile yaniomiyorsam 153 den başvuru yqptuk
(74 puan) tarafından
Baya zaman geçti öyle getrdlr
0 oy
(374 puan) tarafından
Bu başvuru yapılanmış ben bunu bilmiyorum ama benim kızım doğduğunda hiç bi yere başvuru yapmamıştım ama kızım 2 aylıkken falan 5 lı kıyafet takımı, biberon penye battaniye falan filan olan hediye paketi gelmişti. Ankara çankaya belediyesinden
(112 puan) tarafından
Sizin Ankara demek ki belediye kendisi takip edip veriyor bizim İstanbul ondandır belki her şehrin farklı
(374 puan) tarafından
Olabilir canım
0 oy
(8,357 puan) tarafından
Doğumdan sorna getiriyorlar 
(112 puan) tarafından
Ya anladım teşekkürler canım doğum bekleniyo yazıyor zatende doğum öncesi gelmesi daha iyi değil miydi ama yaa her şey kurulu olur en azından bebek için bakalım beklemedeyim zaten başvuru yapalı 2 hafta oldu daha
0 oy
(1,429 puan) tarafından
Hiç bir zaman:) Adanayim 300 TL doğum parası dışında hiç bir yardım olmadı 
(112 puan) tarafından
Belediye sitesine bakın ilçe il ayrı olabiliyo bazen yardımlar doğum sonrası da olabiliyo belediye ve ile göre değişiyor belki vardır
0 oy
(9,720 puan) tarafından
38. Haftamda geldi o paket geldikten 3 4 gün sonra doğum yaptım 
(112 puan) tarafından
Ya anladım teşekkürler canım inşallah erken gelir benimde en azından yerleştirme yaparım bebek kıyafetleri eşyalarını yıkarım falan

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 1,016 göst.
24 Mayıs 2019 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ümran❤efe❤sadık (1,722 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 361 göst.
9 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Aylinece (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 191 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Zeynepin annisi (1,508 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 255 göst.
26 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Banu.28 (110 puan) tarafından soruldu

399,434 soru

11,947,573 cevap

36,102 kullanıcı

...