0 oy
829 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,621 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

image

image

image

image

Kızlar şimdi letgo'dan bir ilan gördüm ilanda yemek masası oturma grubu konsol takımı orta sehpa üçlü zigon sehpa ayriyeten halı perdesi içinde olacak şekilde 12,5 milyara bir ilan gördüm kadın öğretmenmiş eşinden ayrılmış 3 aylık bir eşya kadında uygun fiyata vereceğim dedi WhatsApp'tan görüştüm Kastamonu'da olduğunu söyledi bu letgo'nun tırları varmış kadın öyle söyledi benim pek bir bilgim yok bu konuda size sorayım dedim nakliyeyi beraber öderiz dedi ben toplamda bana 14 milyara mal olacak şimdi size resimleri atıyorum hemen bana bir akıl verin bir arkadaşıma sordum dolandırıcı olabilir dedi WhatsApp'tan profiline baktığım zaman işletme hesabı olarak görünüyor kadın öğretmen öğrencileri ile bir sürü resimleri var şimdi size resimleri atıyorum hemen bana dönüş yapın fikirlerinize ihtiyacım var

23 Cevaplar

0 oy
(198 puan) tarafından
yani öğretmen olması dolandırıcı olmayacağı anlamına gelmez. letgoda nakliyr olduğunu ilk defa duydum belki de vardır bilemedim 
(1,621 puan) tarafından
Letgodan hiç büyük eşyalar almadım hiçbir bilgim yok buraya sorayım dedim
(198 puan) tarafından
biraz araştırma yaptım da letgoya ait bir tır nakliye aracı olduğu bilgisine ulaşamadım. ancak satıcı nakliye ile anlaşıp o şekilde yapabilirmiş. yine de bilgisi olan varsa yazar. güvenmeyin. dolandırıcı büyğk ihtimalle. öğretmen imajı vermiş olabilir güvenin diye
(1,621 puan) tarafından
Olabilir canm bende tedirgin oldum zaten size sormak istedim telefonuna normalden ulaşılamıyor whatsaptan yazıyor sadece arama yaptı
(198 puan) tarafından
Allah daha güzelini nasip etsin boşverin
-Reklam-
0 oy
(355 puan) tarafından
Bana inandırıcı gelmedi resimler bile gidip kendiniz alma imkanınız yokmu nakliye tutup diğer türlü dolandirici çok bı alır parayı engeller olay kapandı 
(1,621 puan) tarafından
Parayı engelleme olayı nedir canm bana dediki sen onaylamayana kadar para benim hesabıma geçmez
(355 puan) tarafından
Pek inanma derim eşimi bu sekikde dolandirdikar bide terbiyesizler üzerine şarkı attılar sonradn engellediler eşime de çok uygun ucuz diye direk almış aldıktan sonra bana haber veriyor bende dedim inşallah dolandırıcı çıkmaz hesabı inandırıcı gelmedi Pp si kendi değildi çünkü erkekler pek dikkat etmez böyle şeylere ama başkalarının resmini koyanlarda var
(1,621 puan) tarafından
Evet canm oylemis zaten bikac hesaptan daha atan oldu
(355 puan) tarafından
Dolandiriciymis yani demi
(1,621 puan) tarafından
Evet canm dolandiriciymis
0 oy
(263 puan) tarafından
Canım allah aşkına kim bu fiyata neden versin.
(1,621 puan) tarafından
Ben aynısını kadına sordum eşimden ayrıldım aldattı boşandım dedi aynı koltuklarimi o kadına almış şuan hiçbirini görmek istemiyorum uygun fiyata veriyorum dedi
(263 puan) tarafından
Canım gözü görmek istemese bile oraya daha yüksek bir meblağ da yazsa yine alıcısı olur ki..
Yani sen bilirsin ama bile bile lades gibi bir şey bu
(1,621 puan) tarafından
Evet evet canım emin olamadım oyuzden sizlere sordum iyikide sormuşum dolandiriciymis zaten foto alıntı
0 oy
tarafından
Aynı ilan sahibinden de var 14.740 den satıcı adı da Tuğba A. Diyo güvenemedim pek. Adres Gaziantep diyo size neresi dedi
(11,383 puan) tarafından
Kastamonu demis :)
tarafından
Ay pardon okuyup gidip baktım nerden olduğunu unuttum tekrar okumadım postu  yazarken:)
0 oy
(1,402 puan) tarafından
Çok net dolandırıcı letgoda nakliye falan yok inanma sakın engelle gitsin
(1,621 puan) tarafından
Öyle yaptım canm
0 oy
tarafından

image

bak istersen 
(1,621 puan) tarafından
Bak bak bak:)
0 oy
(470 puan) tarafından
Letgonun tırları yok bu kadın kesinlikle dolandırıcı link atıp ödeme isteyecek siz ödemeyi yapınca zaten engelleyip parayı alacak sahte link üzerinden hatta kart bilgilerinizi girerseniz daha fazlasını bile alabilir kanmayın 
(1,621 puan) tarafından
Oylemis canm bende engelledim
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Kesinlikleee YALAAANNN
(1,621 puan) tarafından
Öyleymiş :)
0 oy
(227 puan) tarafından
Sakın inanma önceden parayı kaporayi istiyorlar sonra engeli basiyorlar
(1,621 puan) tarafından
Evet canm malesef
0 oy
(4,860 puan) tarafından

Bu fotoğraflar çalıntı. 

https://www.instagram.com/inegolmobilyatakimi/p/C1HUcPVNvWy/

Benim instagram hesabım yok isterseniz araştırın 

(1,621 puan) tarafından
Öyleymiş canm baktım linkten aynı koltuklar yukarıda bir arkadasta atmış başka biri ilana koymuş
(4,860 puan) tarafından
Hatta pintereste de var. Pinterest linki atılmıyor buraya
0 oy
(3,810 puan) tarafından
Kesinlikle dolandırıcı inanma sakın o kadar parça eşya ı fiyat etmez ve ilanı Google lenste aratınca ilan gözükmüyor letgodan kaldırılmış gözüküyor 
(1,621 puan) tarafından
Evet sen alıcaksın diye kaldırdım dedi haber ver dedi bende araştırdım engelledim size sorayım dedim iyikide sormuşum
(3,810 puan) tarafından
Aynı ilanı bende sahibinden gördüm az önce Şehitkamil de Gaziantepte Tuğba diye biri özel sebeplerden dolayı sattığını yazmış
(1,621 puan) tarafından
Buda tam olarak aynısını yazmış
0 oy
(1,660 puan) tarafından
Fiyatı çok uygun ve eşyalar çok güzel miş güveniyorsan al bence bu devirde de insan kardeşine güvenemiyor 
(1,621 puan) tarafından
Dolandiriciymis canm
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Ayy bu dolandırıcı banada Tuğba diye tanıttı kendini Sinop'ta ürünler dedi
(1,621 puan) tarafından
Bak işte ya nasıl insanlar var
(1,279 puan) tarafından
Kız kim verir böyle güzel mobilyayi
0 oy
(616 puan) tarafından
Konudan farklı biesey soracağım nasıl oluyor öğretmenin bu paylaşımlari görüyorsunuz siz görüyorsanız herkes görüyor o zmn 
(1,621 puan) tarafından
Whatsap numarasını kaydettim canm bu bilgiler çıktı bilmiyorum
(616 puan) tarafından
Degisik ilk defa gördüm
0 oy
(1,166 puan) tarafından
Instagramı varmı ordan bak bence WhatsApp basit 
(1,621 puan) tarafından
Hiç sormadım canm yukarı biri aynı resimi atmış oda başka birisi satıyor dolandiriciymis
(1,166 puan) tarafından
Nasıl uygulama üzerinden dolandiriyorlar anlamıyorum
0 oy
(13,296 puan) tarafından
Letgo da kargo yok diye biliyorum canım instagramdan da bak
0 oy
(3,666 puan) tarafından
Eşyaların tipi de düzgün bir de, vasat model bile olsa o fiyata olmaz. %100 dolandırıcı. 
(1,621 puan) tarafından
Evet öyleymiş tam olarak
(3,666 puan) tarafından
Attım parayı geldi mi vs diye siz de dalga geçin biraz:D çok beğendim vs :))
(1,621 puan) tarafından
Çok yorgunum deliyle deli olamicam:))))
0 oy
(121,158 puan) tarafından

image

fotonun birebir aynisi facebookda var bak kopyalamis fotoyu
(1,621 puan) tarafından
Evet canm iki üçten fazla uygulamadan da gören olmuş zaten başka başka isimlerle başka illerle tanitmişlar
0 oy
(245 puan) tarafından
Dolandırıcı aman dikkat 
(245 puan) tarafından
Gelince veririm parayı deyin
(1,621 puan) tarafından
Resimleri alintiymış canm çoğu kişi attı var dolandiriciymis
0 oy
(804 puan) tarafından
Birincisi letgonun nakliyesi yok ikincisi olsa bile 3 4 bine kimse esya taşımaz şu devirde .

Bu kadar eşya 12.5 asla verilmez boşandım falan diye inandirirci olmaya çalışıyor ha kaldiki doğruysa bile ben olsam o eşyayı almazdım hani aglanin mali guleni oldurmaz derlerya. Mutsuzluk getirmiş o eşyalar o yüzden benim içime sinmezdi.

Öğretmenler genelde güvenilir olduğu için o imajı kullanmış belliki profildeki büyük ihtimal fake fotoğraflar instagramdan almış fotoları belli 
(1,621 puan) tarafından
Evet canm tamda öyleymiş fotolar alıntı ve dolandiriciymis guvenmedigim için size sorayım dedim iyikide sormuşum

İlgili sorular

+1 oy
53 cevap 729 göst.
20 Eylül 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gazel 25 (227 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 38 göst.
2 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (5,267 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 267 göst.
31 Mayıs 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Eskibiruye (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 107 göst.
23 Temmuz 2024 Moda kategorisinde Mhmtalp0348 (16 puan) tarafından soruldu

398,171 soru

11,907,323 cevap

36,038 kullanıcı

...