0 oy
37 göst.
Diğer kategorisinde (112 puan) tarafından
Kızlar sorum şu ben çoğu hazırlığı yaptım çok şükür ki doğum olcak kışta nasipse ondan her şeyi elimden geldiğince çok fazla stokluk olarak bana pratik olcak kolaylık olcak şekilde yapmaya çalıştım az bir hazırlığım kaldı tahminimce çoğu şeyleri hallettim sizlerin fikri nedir başka pratik kış için olsun benim için kolaylık olcak neler yapabilirim fikir verebilir misiniz 2 kişiyiz  ama emzirmede acıkılıyo sık yeniyor biliyorsunuz ondan elimden geldiğince bişeyler yapıp koymaya çalışıyorum ama sorun şu ki buzluğum zaten bozuk kar yapıyor hep ondan kaynaklı da yer olsa bile olmuyo şu anda yerim yok ama koymam gereken birkaç şey kaldi nasıl yapmalıyım 2 de bebek olcak 3 yaşında oğlum 5 kg fasulye koydum  2 poşet yeşil biber doğradım koydum biraz yeşil biber kızartması koydum 4 5 tane kadar yer olmadığı için yoksa daha yapmayı düşünüyorum pratik oluyor 2 poşet tek pişirmelik olarak dolmalık biber koydum temizleyipte ama içinde bir poşetin 4 5 tane ya var ya yoktur yer olmadığı için mecbur az koydum patlıcan karnıyarık için kızarttım 20-25 kavanoz kadar yarısı sade domates yarısı yeşil biberli şekilde konserve yaptım 3 kg kadar patlıcan aldım birazını domatesle konserve olaraktan  yemeklik yapcam ama birazını da karnıyarık ve dolmalık düşünüyorum birazda kabak alıp dolmalık olarak ama buzlukta yerim yok anlattığım durumdan kaynaklı eşim başka bir buzluk alçak ama ne zaman alınacak bilgim yok o yüzden nasıl yapabilirim alınmasını beklesem bu sefer taze kabak patlıcan dolma biber gibi taze sebze kalmaz biraz da soğan hazır doğrayıp atıyım 1  yemeklik  şekilde ayırıp diyorum bebek doğunca pratik olur diye biraz salatalık rendesi cacık için biraz kabak rendesi mücver için düşünüyorum biraz ya dilimleyip yada bütün limon koyiyim diyorum kışın lazım oluyor fiyatları pahalı olabiliyo diye ama  dediğim gibi yerim yok doğuma yakında yaprak sarma yufka veya milföyden börek kek yapıp koymayı düşünüyorum belki lahana alıp sarıp koyabilirim hazır kalsın diye düşüncelerim bunlar bu şekilde ama sıkıntı şu ki yerim yok napabilirim başka pratik bana yemeklik kışlık misafirlik vb olarak 2 çocukla yemek yapmak falan çok zorlu olur ilk alışma sürecinde bide sezeryanla olcak 2. Zor oluyor diyolar ondan kaynaklı her şeyi yapıp  doğuma kadar hazır şekilde kalsın istiyorum yardımcı olur musunuz bana lütfen çok teşekkür ederim şimdiden hepinize illaki bana yardıma gelen olur ama kimseye elimi açmak istemiyorum açıkçası kimseye güven olmuyo sonradan ya yüze vuran oluyo iyiliği yaptığı ya başka herhangi bir sorun burda neler görüyoruz yani ben hazırlıklı olmak istiyorum kısaca yani kimseye muhtaç olmadan yani bu yüzden 

1 cevap

0 oy
(822 puan) tarafından
İlki sezaryen miydi? Eğer değilse sezaryenden asla korkma. Bizi de öyle korkuttular ki eşimle ne yapacağımızı şaşırdık çok stresli olduk. Çok şükür kolay ayaklandim. Buzluğa sarma , dolma , börek,  taze fasulye,  közlenmiş patlican - biber (kahvaltı icin) , yemeklere koymak için kavrulmuş et koyabilirsin. İçli köfte yapabilirsin ama hem yorucu hemde yer kaplar. Eskili köfte için misketler yapıp dondurabilirsin.
(112 puan) tarafından
Teşekkürler düşünüyorum bende yerim olmadığı için nereye koycam buzdolabında bozulur diye korkuyorum sadece fikir almak istedim evet ilki sezaryan oldu mecburi buda öyle olcak sanırım 21 haftadayim daha 1 2 güne 22 olcam 2. Daha zorlu geçiyor diyorlar bende ilkinde çok kolay toparladım şükür sadece kararsız kaldım toptan mı uyusam belden mi diye belden olunca kalıcı bel ağrısı baş ağrısı kaliyomus ondan korkuyorum ilkinde hepten uyutularak oldu çünkü bakalım hayırlısı
(822 puan) tarafından
Bende belden uyusturma ile doğum yaptım. Çok baş ağrısı yaşadım ama ilaç ile geçti çok şükür. Bu kaç gündür bel ağrım oluyor. Üşüttüm veya yoruldum diye mi yoksa sezaryenden mi bilmiyorum.
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 154 göst.
20 Ağustos 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Aylinece (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Busra_dilan (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 111 göst.
15 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde .SU. (5,245 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 336 göst.
5 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (508 puan) tarafından soruldu

399,943 soru

11,963,248 cevap

36,131 kullanıcı

...