0 oy
272 göst.
Diğer kategorisinde (16,742 puan) tarafından
1 kg lik kaşar var kızıma beslenmede tost yapmak için aldım raf ömrü ne kadar ya da bulduğu nasıl atmaliyip dilimleyip mi yoksa rendeleyip mi? 

19 Cevaplar

0 oy
(1,728 puan) tarafından
Ben büyük parçalar halinde mesela 3 e falan bölüp buzluğa atıyorum 
(16,742 puan) tarafından
Peki kullanacağın zaman donuk şekilde dilimlemek zor olmuyor mu
(1,728 puan) tarafından
Akşamdan bittiyse bir parçasını çıkarıyorum elimin altında olsun diye sabah ya kullanıyorum ya kullanmıyorum ama elimin altında oluyor işte :)
(5,260 puan) tarafından
zaten kahvaltida falan yeniyir bizim  13 15 gune maksumun biterki. o yuzden kahvalti kabina kup kup dograyip koyuyorum kalani da buzdolabi torbasina geciriyorm kurumasin diye acik ucu. zaten maksimum 15 gune biter
(11,383 puan) tarafından
Yense biter tabi kiz o kizina koycakmis beslenmesine :)
(16,742 puan) tarafından
Biz kahvaltıda yemeyiz canım. Tost ya da sandviç yapınca kullanmak için aldım
-Reklam-
0 oy
(3,146 puan) tarafından
Ben buzdolabı poşetine koyup, dolap içinde et balık bölümü var orada saklıyorum.
(16,742 puan) tarafından
Bende o bölüm yok canım.
0 oy
(534 puan) tarafından
Buzluğa atıyorum lazım oldukça cıkarıyorum
(16,742 puan) tarafından
Nasıl atıyorsun..tüm şekilde mi?
(534 puan) tarafından
Ben dilimli aldığım için kendi bölünmüs oluyor ama siz yeteri kadar bölüp atabilirsiniz
0 oy
(4,245 puan) tarafından
3 e bolup strecliyorum dolapta duruyor
0 oy
(17,583 puan) tarafından
Ben 3 e ya da 4 e bölüp buzluğa atıyorum. Bittikçe parça parça cikariyorum. 
(16,742 puan) tarafından
Çıkardığın parçayı dolaba koyuyorsun dimi geri dondurucuya değil
(17,583 puan) tarafından
Şöyle anlatayım. İlk aldığım zaman diyelim 3 e böldüm. İlk parçayı dolaba 2 parçayı buzluğa atiyorum. Bitince buzluktan diğer 2. Parçayı çıkarıyorum . 3. Buzlukta kaliyo
0 oy
(9,346 puan) tarafından
Kullanacağın kadarını alıp kalanını buzluğa atıyorum lazım olduğu gün akşamdan çıkarıyorum
0 oy
(1,830 puan) tarafından
Yarısını tost için ayırıyorum yarısını buzluğa atıyorum 
0 oy
(451 puan) tarafından
Ben 6 7 parçaya bölüp buzluğa koyuyorum ihtiyacım olanı çıkarıyorum 
0 oy
(28,506 puan) tarafından

Üç dört parçaya bölüp buzluğa atarım bittikçe çıkarırım 

(16,742 puan) tarafından
Bende öyle yapacam canım.tesekkur ederim
0 oy
(1,148 puan) tarafından
1 parmak kalınlıkta Dilimleyip tek tek streçleyip buzluğa atıyorum çıkarınca kolay oluyor .... 
0 oy
(5,495 puan) tarafından
1kg olanı 10 parçaya bölüp buzluğa atıyorum çıkarınca hemen çözüyor zaten 
0 oy
(81 puan) tarafından
1 kilo kaşarı 3 e bölüyorum birini dolabın altına diğer ikisini buzluğa atıyorum alttaki bitince akşamdan diğer kaşarı çıkarıyorum buzu eriyor kullanıyorım bozulmuyor buzlu dilimlemiyorum eriyince dilimliyorum pratik oluyo
0 oy
(363 puan) tarafından
Rendeleyip atıyorum buzluğa ben tosta yemeğe pizzaya falan kullanacağım zaman çok rahat oluyor buzunu cozdurmeye uğraşmıyorum 
0 oy
(3,887 puan) tarafından
Dilimleyip buzluğa at canım dolapta küfleniyor 
0 oy
(121,158 puan) tarafından
rendele emos tost icinse dilimli almamissan rendele buzlukdan cikinca daha pratik olur rende kasar puzzada falanda kolay olur
0 oy
(1,605 puan) tarafından
3 parçaya bölüp ayrı ayrı streçleyip buzluğa atıyorum 
0 oy
(795 puan) tarafından
Markasına göre değişiyo ama geneli 2 3 hafta içinde küflenmeye başlıyo dolapta, 1 kilo kaşarı 2 3 hafta içinde tüketebileceksen çok mesele değil ama tüketemiceksen mutlaka fazla gelecek olan kısmı direkt ister büyük bir parça halinde, ister dilim dilim, ister kuşlanılacak ölçüde rendelenmiş miktarda paketleyip buzluğa at derim. Gebelikte benim bi günüm bi günümü tutmadığı için ben kiloluk olanı genelde 4 5 parçaya böler 2 parçalık kısmını dolapta bırakıp gerisini buzluğa atarım. Kullanacağım akşamdan belliyse aşağı indirir, gün içinde belli olduysa poşetle direkt sıcak suyun içine atıp çözdürürüm. Ama açıkçası iki türlü de buzluktan çıktıktan sonra buzluğa girmeden önceki hali kalmıyo kaşarın
0 oy
(154 puan) tarafından
Rendeleyip buzluğa atıyorm
0 oy
(2,399 puan) tarafından

Gülüm indirimde yakalayınca ben 2 kiloluk alıyorum  2.ye 3 e bölüyorum poşetleyip buzluğa atıyorum dolaptaki bitince çıkartıyorum sabaha kadar çözülmüş oluyor 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 612 göst.
20 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 195 göst.
20 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Vuslat_vuslat (227 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 376 göst.
21 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Rebellious (665 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 482 göst.
26 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,270 puan) tarafından soruldu

398,129 soru

11,906,345 cevap

36,034 kullanıcı

...