+1 oy
1,514 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar ben 18 yaşında 2 kız annesiyim 3. Geliyor ve ne yapmam gerekiyor bilmiyorum bugün ilk defa kalp atışını duydum sevinemedim 18+5 günlük kontrole ilk defa gittim benden yana sorun yok Allah'ın takdiri ama çevrem kaynana falan ne yapcm bilmiyorum şimdi aradı ağzına geleni söyledi kapattı ben ister miyim 18 yaşında 3 çocuk annesi olmayı ama elden bir şey gelmiyor 

Not: Allah için yargılamayın annesiz babasız biri olarak mecbur erken evlendim 

48 Cevaplar

0 oy
(1,507 puan) tarafından
Ne yaptın kendine gülüm 

Kendi durumuma vahim derken senin ki çok daha kötü.

Belki 1 ihtimal ikizlerin var sandım o da değil.

Allah yardımcın olsun.
(11 puan) tarafından
Amin inşallah Allah hepimize yardım etsin inşallah
-Reklam-
0 oy
(2,696 puan) tarafından
Daha gençliğinin baharındasın bu yaşta 3 çocuk diyecek bir sözüm yok. Kimse sana korunma yollarıni bahsetmedi mi?  Çok üzüldüm 18 yaşında bir kadının 3 çocuğu olmasında senin şuan okulda olman gerekirken çocuk bakıyorsun 
0 oy
(300 puan) tarafından
Aşkım.mecbur evlendin anlayabiliyorum herkesin hayat şartları yaşam tarzı farklı ama günümüz de korunmak kolay hoc mi haberin olmadı senin yada eşinin be kızım canına yazik başka hiç bisey degil
(11 puan) tarafından
Oldu tabi ki hap verdiler korunmak için ama
0 oy
(159 puan) tarafından
Sen daha çok küçüksün çocuksun sen ya  çok üzüldüm Allah hayırlı ömür versin tabi ama canım benim ya çok küçüksün çok ne diyeceğimi bilemedim benim yaşım 27 bir kızım var ikinci çocuğa yeni cesaret ettim şuan ikisini nasıl idare edeceğimi düşünüyorum ama sen üç tane çocuk bide kendin çocuksun off
(11 puan) tarafından
Allah yardım eder inşallah
0 oy
(2,557 puan) tarafından
Ilk cocugunu kac yasinda dogurdun ki
(11 puan) tarafından
İlk 15 yaşında ikinci 17 yaşında
(2,557 puan) tarafından
Bilmiyorum farkinda misin ama istismara ugramissin 15 yas nedir
(11 puan) tarafından
He aynen
(2,557 puan) tarafından
Neden peki o yasta senin sokakta oyun oynaman lazim
(11 puan) tarafından
Ablacım ben kendi rizamla kaçarak evlendim beni kimse zorla vermedi eşimde istismarcı olsa kullanır atardı 4 sene üstüne 3 çocuk olmazdı.
0 oy
(1,879 puan) tarafından
Cook merak ettim niye annen baban abim ablan ne bilim bir akrabam sahip çıkmadı sana 
(11 puan) tarafından
Annem ben 9 yaşında çocukken başka bir adama kaçtı babam hemn ondan sonra Suriyeli biriyle evlendi
0 oy
(3,814 puan) tarafından
İlk defa 18 haftalikken gitmen kötü olmuş.  İlaç kullanman lazımdı vitamin falan 
(11 puan) tarafından
Ben normalde kullanıyordum kan düşüklüğü olduğu için ama yine de yazdılar
0 oy
(8,363 puan) tarafından
İnşallah hakkıyla buyutursun kuzum Allah yardımcın olsun inşallah spral taktir bundan sonrada daha dikkatli ol. Ben senin suanki yaşında evlendim 18 de 19 da 1. Cocugumu aldım 23 de 2.cocugu aldım elime 3. Çocuk dediklerimi ötede oynayın diorum .Allah yardım eder inşallah korkma yapacak birşey yok olmuş artik
0 oy
(1,920 puan) tarafından
Ah gülüm kaç yaşında evlendin bende 25 yaşında iki çocuk annesiyim 
(11 puan) tarafından
14 yaşında evlendim
(1,920 puan) tarafından
İki yöntemle korun kondom artık geri çekilme ime yumurtlama dönemlerinde beraberlik yaşama ve spiral taktırman lazım hemen hiç sağlıklı değil bu yaşta bu çocuklar yazık ya
0 oy
(1,660 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun sen benim evladım yaşındasın 14 yaşında evlendim deyince çok üzüldüm benim kızımda 14 yaşında ve benim gözümde bebekten farkı yok sana nasılmi sahip çıkılmadı çocuk yaşta eşin sana nasıl dokundu anlamak mümkün değil yanlış anlama seni kınamıyorum senin elinde olan bir şey değilmiş ama kızlarını iyi yetiştir okut onlar vaktinde evlenip anne olsunlar çocuk olmak ne bilsinler
(11 puan) tarafından
İnşallah onların en iyi şekilde büyümesini sağlarım
0 oy
(312 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım doğumdan sonra tedbirini almanı doliyorum bu üç evladın sana yar yoldaş olacaktır bilemezsin kimsen yokmuş onlar senin herşeyin olur merak etme ama zor olan en az 3 yıl seni bekliyor bu süreci iyi atlatman için çevreye kulak asma kaynananla iyi geçin çocuğuna baksın gurur yapma istediğin kadar olgunum de çok küçüksün uykusuzluk açlık dağınık ev dağınık üst baş devamlı ağlama sesleri bunlara alıştır canım kendini .birde eşin kaç yaşında çok merak ettim
(11 puan) tarafından
Şuan 26 yaşında ben kendime güveniyorum inşallah herşey dilediğim gibi olur
(312 puan) tarafından
Tebrik ederim sen halletmissin olayı zaten benim yaşımda kocaman çocukların olmuş olcak ne güzel
0 oy
(80 puan) tarafından
 yaşın çok küçük ve küçük yaşlarda anne olmuşsun.cocuklarin sorumluluklari çok büyük çok ilgi ve alaka ister herzaman sana yön vericek destek olucak bir büyük lazım 3 küçük çocuk bakicaksin ve hiç kolay değil ve piskolojin kaldirmasi lazim cocuklar ve herzaman  çocuklar okula gidene kadar rahat bir bunyen olmicakve onlara düzgün bakman için aklın başında olması lazim ve sana destek olacak biri lazım ve bu devirde komşuya kardeşe kimseye guvenilmor.kaynanan eyer erkek için tepki verdiyse cahilin onde gideni kız evlat gibisi varmı ama bakamassin diye kizmissa ona bise diyemem çünkü yaşın çok kucukcocuk  yaşi resmen.iyi yanida buyuduklerinde kızlarına arkadaş gibi olucaksiniz düşün onlar 20 yaşlarında olunca sen daha 38 filan olucaksin arkadaş gibi olucaksiniz ne güzel..
(11 puan) tarafından
Hayırlısı böyleymiş
0 oy
(157 puan) tarafından
Yargılayamam bende küçük yaşta isteyerek evlendim ailem istemedi kaçacağımdan korktukları için onlarda mecbur kaldılar ben isteyince ama 18 yaşta 3 çocuk çok değil mi rabbimin vergisi tabi ben 24 yaşındayım 3.cü hamileliğim benimde süpriz oldu siprel takılı olduğuna rağmen hamile kaldım 20+3 haftalığım rabbim bana güç kuvvet sabır verdiği sürece çocuklarıma bakmakla mecburum hamd olsun yine yardımcım var ama Allah hepimizin yardımcısı olsun ne diyeyim sağ sağlim bebeklerimizi kucağımıza alalım inşallah 
(11 puan) tarafından
Ben kaçar evlendim aile izin vermedi zaten yoklardi
0 oy
(19,830 puan) tarafından
Canım neden üzülüyosun tedirgin olmakta haklısın ama Rabbimin verdiği kim ne karışır Allaha çokça dua et 
(11 puan) tarafından
Çevrem in verdiği tepkiler sanki tek benim yaptığım bir şey gibi
(19,830 puan) tarafından
Boşver bebeğini düşün onlar konuşur
0 oy
(7,611 puan) tarafından
 Nerelisin sen   
(11 puan) tarafından
Fark eder mi
(7,611 puan) tarafından
Eder   18 yaşında 3 çocuk   sen kendın çocuksun da  hersene yaş aldıkça  değişecek sın    daha fıkrın bile oturmuyor o yaşta yazık değilmi o çocuklara sana    anne baba yok demişşin bunun çözümü evlilik mi   yetiştirme yurtları vardı hadi gıtmedın  niye hemen çocuk  sahibi oldun bekleye bılırdın
(11 puan) tarafından
Yetiştirme yurdu çok mu kolay hem nerden buluyorsunuz gitmediğimi
0 oy
(280 puan) tarafından
15 yaşında anne olunca devlet karşı çıkmadımı 15 yaşında anne olmak bizim ülkemiz de normal mi bilmediğim için soruyorum maddi manevi bakıyorsan doğur tabi ben asla yapamam 28 yaşında bir çocuk annesiyim bazen erken mi yaptım diyorum 
(11 puan) tarafından
Özelde yaptım sorun çıktı dava açıldı sorun olmadı sonra
(80 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım işte gizli saklı evlilik  imam nikahı kiymiyolar o yaşlarda yoksa devlet müsade edermi.eskilerde  13 15 yaşlarında evlenmişler ama ne nikah ne bişe hatta gidipte kimlik değişip yaş bile büyük vuran oluyomuş.ne diyim vallah bende 18 yaşımda evlendim 20 de çocuk doğurdum hep keşke hemen olsaymus derdim en azinda onlar buyudukce bizde genç kalıyoruz arkadaş gibi oluyoruz.bide suda var yaş genç oldukça kafa dahada gurultuyu kaldırıyor ama 29 ,30 dan sonra almiyo kafa tahammül kalmıyor.bi arkadaşım 28 yaşında evlendi  çocuk yaptı  şuan 5 yaşında çocuğu ama kaldiramiyor hiç  çökmüş yaslanmis.erken evlenseydim kaldirirdi kafam  hiç değilse diyor.komsum17 yaşında evlenmiş çocuk yapmış  şuan 33 yasinda..büyük kızı 15 yaşında küçüğü 8, okadar rahatki geziyor  tozuyo kocasıyla tatile gidiyor. Çocuk derdi mizlanmasi yok geçirdi onlari..ama geç evlenen maalesef çocuk yönünde almiyo kafa kaldırmıyor  artık çocuk bakmakta zorlaniyir kimisi..
(280 puan) tarafından
Ben 25 yaşında evlendim 28 yaşındayım 2 yaşında oğlum var çok zor valla bazen aşırı zorlanıyorum ben de düşünüyorum erken mi olsaydı filan ama ne bileyim
(80 puan) tarafından
Aynen kuzum ya eyer çiftler birbirini seviyorsa okul yada kariyer yapmiyacaksa ve herhangi baska bir sorun yoksa maddi olarak iyiyse ve mutluysa inan erken yasta Anne olmak çok güzel genç yaşta tahammül oluyor kaldırıyor kafa sonra evlatlarınla  arkadaş gibi  oluyor insan..
0 oy
(303 puan) tarafından
Canım sen nereisin yanlış anlaşılmazsan
(11 puan) tarafından
Adanalı
(80 puan) tarafından
Canım banamı sordun nerelisin diye ben Aksaraylı yım
0 oy
(917 puan) tarafından
Eşinin adını soyadını söyle şikayet edelim istismarci resmen bu nedir hayretler içindeyim.
(352 puan) tarafından
Canım kardeşim 18 yaşında 3.ye hamile kalıyorsun destek arayışındayım tedirginim diyorsun. Ne dememizi bekliyorsun aferin yolun açık olsun dememizi mi? 18yaş ya 18 daha ergen daha sen kendin çocuksun hadi ailem yok evlendim demişsin hadi 1 ı yaptın hadi 2 yi yaptın 3.neden ?
(11 puan) tarafından
Canım istedi yav Allah'ın verdiği şeye ben nasıl karşı çıkarım
(352 puan) tarafından
Allah veriyor veriyor da allah akılda vermiş fikir de vermiş.... Canın istedi ise otur bak o zaman ne dememizi bekliyorsun?
(11 puan) tarafından
Sen konuşmasanda olur boş konuşuyorsun çünkü zaten ben bakıyorum sen mi bakıyon
(352 puan) tarafından
La havle yarabbim. Sorunlu musun arkadaşım? Bak düzgün yazmaya çalışıyorum. İlla sorun çıkart diye  zorluyorsun.
0 oy
(515 puan) tarafından
Eşin kaç yaşında peki 
(11 puan) tarafından
2 gün sonra 27 olck
0 oy
(262 puan) tarafından
Söylenmesi gereken her şey söylenmiş zaten

Umarım bakacak maddi durumun vardır en azından
(11 puan) tarafından
Çok şükür öyle vav değil ama yeterli Allah'ın izniyle

İlgili sorular