0 oy
609 göst.
Aile kategorisinde (437 puan) tarafından
Arkadaşlar o kadar sinir oluyorum ki artık bu platformda yazılanlara okuduklarıma sinir asap sahibi oldum. 3vden kaçan kendini ifade edemeyen dayak yiyen sahip çıkılmayan horlanan eziyet gören bir sürü insan tanıdım burda gerçek hayatımda  görmediğim hiç bir hemcinsime yakistiramadigim şeyler okudum. Öyle çok üzülüyorum ki artık bunları kendinize yapan bu çaresiz hallere sokan yine sizsiniz hayatta bir durusu olmayan çoğu insan çekmek zorunda bırakılıyor. Öğretin evlatlarımıza kadınlara saygı duymayı, kızlarınıza öğretin boyun eğmemeyi okutun hayata hazırlayın ayakları üstünde duran çocuklar yetiştirin d3gissin artık bu saçma boyun  etmeler. Bi arkadaş yazmış 1 milyonun olsa ne yapardınız diye yemin olsun tüm şiddet eziyet gören bu platformdaki herkesi toplar hepsine yeni bir hayat kurmakta yardımcı olurdum 

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canım şimdi dicekler ki okumuş kadın siddet gormuormu?Boyle dusunen insanlara neyi anlatabilirsin ki???Okumuş kadın siddet gorebilir tabiki karsisindaki bir hayvnsa farketmez...Lakin hayata tutunabilir eyvallahi olmaz ceker gider boşanır.Kız cocuklarini okutun ki kocasi tereddut etsin.Bana mecbur deil oyuzden hata yapmamaliyim diye düşünsün.Okumus olmasa dahi kendini yetistirsin bi kadin.Kocasi sen ne biliosun kiiii? Kelimesini kullanamasin. Ben egitimli bi kadinim eminim ki olmasaydim ewlilik hayatim daha farkli olurdu bunu biliorm.Kendime guvenim var gelirim var...Sadece esimi yuvami sewdigim icin onunlayim biliyor.Yani onun eline mahkum deilim....Lakin bu aldatilmicagimin garantisini vermez.Velevki oldu bole bisey ceker giderim ayri ewe cikarim.Hayatima devam ederim.Tipki 5 yil elin memleketinde nasil okuduysam yine kendi hayatimi kurarim...Egerki okumasaydim calismasaydim bunlarin olma ihtimali yuzde kacti???Anneler sizi aileleriniz okutmadiysa esiniz calistirmadiysa kiz cocuklarinizi hayata hazirlayin muhakkak okutun lutfen!!!
(437 puan) tarafından
Ben de ayakları üzerinde durabilecek durumdayım okudum çalıştığımda zamanında şimdi evdeyim ama sırf çocuklara bakmak için kendim istedim bu durumu.esim bana saygı duyar her zaman bilir ki yanında mecburiyetten değil sevgimden aşkımdan duruyorum o yüzden çabalar mutlu etmeye çalışır. Şimdi iki erkek büyütüyorum büyük oğluma bunları öğren ilerde işine yarayacak diyorum biliyorum anne karıma yardım edicem diyor herşey bizim eserimiz
tarafından
Ewet sizde egitimli bi annesinz.Illaki çalışmak deil kendini egitmek ve cocuklarini egitmek onemli olan.Ilerde cocuklariniz buyudugunde esinize destek olabilme imkaniniz da var.Benimde oglum olacak Rabbimin izniyle.Bende herseyi öğretecem.Ilerde esine yardim etmeyi.Bulasik yikamanin camasir sermenin kadın isi deil erkek ve kadin isi oldugunu ogretecem.Bir isi kadinlara yukledikleri zaman erkek onu kolesi olarak goruyor heleki de muhtacsa ez babam ezzz!Bu sistemi ancak bizim gibi dusunen erkek anneleri deistirebilir.
-Reklam-
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Kimisi kendi seçiyor kimisi zorunda kalıyor. Okuyup herseyi bilip seviyorum diyip birisinin pesinden gidip tüm hayatini mahveden o kadar insan var ki. 
(437 puan) tarafından
En azından vazgectiginde pişman olduğunda hayata tutunacak bi dalları meslekleri oluyor ama
0 oy
tarafından
disardan konuşması kolay geliyor yasam tarzı kulturu yaşadıkları yer kadini güçlü yapar napsinlar isteyerek cekerler mi 
(798 puan) tarafından
Aynen insan basina gelmeyince anlamiyor.Allah korusun hepimizi kotuluklerden..
tarafından
cok sukur sevgiyle buyudum siddet gormedim.babam hala her dedigimi yapar esimden yanada yüzüm gülüyor hic siddrt yasamadim. annem cekti babamdan babam bize ne kadar iyiyse anneme o kadar cektirdi. insan yasamadan bilemez hicbirseyi
(437 puan) tarafından
Yaşadıkları caresizlikleri yüreğimde hissetmesem böyle bir post açmazdım inan ki ama hayatta hiçbir şey çaresiz değil ölüm dışında sadece doğru karar ve adları atmak lazım
tarafından
olmuyor canim olmuyor hele çocuk varsa bi yere sigamiyosun
0 oy
(557 puan) tarafından
Gidecek yeri arkasi olmayanlar mecburen cekior canim annemden duyardim bu lafi bu zamanda hala duyuyor olmak gercekten cok uzucu az once bi arkadas paylasmis caresizliginden bahsetmis boyle paylasimlari okuyunca icim acior gercekten
(437 puan) tarafından
Bende mahvoluyorum inan hepsini çekip çıkarasım geliyor oldukları zor hallerden
0 oy
tarafından
Ben de ilk okuduğumda çok şaşırmıştım çok zoruma gitmişti ama var işte şiddet gören de aldatılan da. Allah iyi insanlarla karşılaştırsin herkese yardım etsin kimseyi kınamıyorum mecburiyet her şeyi yaptırır insana. Kendi ayakları üzerinde duran kadınlar her daim daha güçlüdür bu bir gercek
(437 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum kendi ekmeğini kazanabilen insan çocuğuna bakqbileceginden tereddüt etmeyen insan arkasında kimsenin varlığına ihtiyaç duymaz yada daha az ihtiyaç duyar.yeni nesiller bizim eserimiz olacak öyle evlatlar yetiştirelim ki bitsin bu mevzular artık
tarafından
Inşallah canım inşallah evlatlarımız böyle şeyler yaşamaz yasatmaz
(557 puan) tarafından
Tabi ki asla kinamiyorum kimin basina ne gelecek ne yasayacagiz orasi allah bilir o durumda olan kisilere caresizliklerine uzuluyorum
tarafından
Öyle kuzum ama yapacak bir şey yok
0 oy
tarafından
ah canim o kadar haklısın ki bazen kendi kendimizi bu duruma alistırıyoruz ogrenilmis caresizlik iste 

hep bir bahane bulup kendimizi kandirioruz aslinda herşey ellerimizde biz istemezsek kimse ses edemez bize
(437 puan) tarafından
Ah işte tam olarak bundan bahsediyorum özgüvenlerini o kadar çok kaybettiriyorlar ki insana o kadın bile artık inanmıyor ayakta durabilecegine değerli olduğuna
0 oy
tarafından
düzenlendi
Belki kötü niyetli değilsindir ama yine anlatmak istedim.

Hiç bir şey dışardan göründüğü gibi değildir.

Herkes seninle aynı şartlara da sahip değildir.

Sana saçma,mantıksız gelen, başkasının tek seçeneği olabilir.

Şans vermeye gelince;

Son kitabımda adım adım yazdım.

İsteyen şans verir, isteyen bitirir isteyen süründürür.

Herkesin kararı, kendi ilişki ve kişilik dinamiği ile ilgilidir.

Şans vermek de doğrudur vermemek de.

Yani kişinin verdiği karar doğrudur.

Diğer nokta ise, maalesef başına gelmeyenlerin daha fazla ahkam kestiği bir dönemdeyiz. Boşanamayanın her sorun yaşayanı boşatmaya çalışması,

Hayatında hiç ilişkisi olmayanın “koy kapıya” demesi,

Kendi sorunlarını çözmeyenin başkasına savcı olması...

İşte bunlar hep kendimizden ve sorunlarımızdan kaçmamızdan..

Kimseye kızmak için yazmıyorum, sadece ayrıldıktan sonra acısına sıkıntısına ortak olmayacağınız hiç kimseyi,kendi doğrularınıza göre yönlendirmeyin.

İnsanlar o zor dönemlerde herkesten etkilenebilirler. 

Bırakın kararı kendisi versin.

Olmadı uzmana gitsin,okusun,araştırsın,belki zaman versin,belki emin olmak için şans, belki emin olduğu için kapanış yapsın.

Ama karar onun olsun.. Sevgiyle..

@serhatyabanci 

Demis Serhat Yabanci. Aldatildigi halde ikinci sans verdigi icin linc edilen kadinlar hakkinda.  Canimm Allah herkesin yardimcisi olsun (sozum sana degil genel anlamda paylasmak istedimkonuyla ilgili oldugu icin)
(437 puan) tarafından
Hiç ahkam kesmek değil aslında niyetim öğretilmiş çaresizlik yaşıyor bir çoğu tabiki her sorunu en çok onu yaşayan çözebilir ama bundan sonra ki nesili kurtarabiliriz. Bu yaşanan okuduğumuz olaylarda sadece adamlar mi suçlu  kadın susarken  destek almazken derdine paylaşmazken bu yaşadıklarını beslemiyor mu çoğu zaman
(458 puan) tarafından
Her iki paylaşımda çok doğru öyleyse ne diyoruz Rabbim iyi niyetli kişiliği düzgün kişilerle karşılaştırsın insanlığı kızım yokken hayat gelir geçerdi işte ama şimdi öyle değil
tarafından
Bi an şaşırdım kendi kitabı mi varms dedim okudukça senden etkileniyo gbi oldum. Sonra baktm baskasina aitms. Olsun ben senden etkilendim yinede :D

Sözlerine gelince tam olarak yazmak istediklerimi ifade etmis Serhat Yabanci
tarafından
:)))  dun okumustum konu ile alakali olunca paylasmak istedim. Ama post sahibinin de soylemek istedigi gucku bireyler yetistirmek.  Bu konuda cokca hakli.  Bu sozu sadece hanii bosan bosannn birak kadin siginma evine gitt diyenler icin paylastim  herkes sinanmadigi imtihan hakkinda kolay yargida bulunabiliyor yasayan bilir. Allahim herkesi iyi merhamet sahibi jnsanlarla karsilastirsin
(196 puan) tarafından
açıkçası ben sandığım ve bizzat yaşadığım icin rahatlikla konuşuyorum size deger vermeyen size eziyet eden sizi aldatan adamalri bosayin gitsin. onuru haysiyeti olmayan adamlar ne kadina ne cocuguna faydasi olmaz aksine daha cok zarari olur.   kimsesizligi açlığı yokluğu  dibine kadar yaşadım ben birak yemegi yicek bir dilim ekmegimin olmadığı günlerim oldu cocuklarimla pes etmedim deli gubi çalıştım gündür tekstil atolyesinde gece fabrika yogmiyesine gittim evden her ciktigimda cocullarimi allaha emabet ettim tek goz evde oturduk aylarca esyasiz. ama pes etmedim kimseden yardim almadan allahtan baska kimseye inanmadan yürüdüm hayat yolunda ve basardim çocuklarımı büyüttüm terbiyeli efendi hayatin zorluğunun insana deger vermenin ne olduğunu bilen iki evladım var kadın isterse herseyi başarır hemde herseyi
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Canim boşanmak ayrilmak düzeni bozmak kolay deyil.. aileleri toplasak herkes kocasiyla konuşsa eger o adam deyişmicekse ozaman okadar tantanıda bi anlami yok .. diye düşünüyodum ama herkesin bi sınırı var oraya kadar ordan sonra cüssss byebye
0 oy
(196 puan) tarafından
katılıyorum ve yok carem yoktu yok gidecek yerim kimsem yoktu bu tür seylere cok kızıyorum hemde cok kimse kusura bakmasin kimseye mahkum değilsiniz. bende iki cocukla hayat mucadelesi verdim kimim kimsem yoktu cocuk esirgemeden çıktım cok acılar cektim cok yoksulluklar gordum ama pes etmedim hep güçlü oldum kendimi de cocuklarimi da kimseye muhtac etmedim. en azndan bi onursuz haysiyetsizin elinde kendimi de cocuklarimi da yok etmedim..  size el kaldiran adam aciz basit degersiz insandir sizi aldatan adamin onuru haysiyeti serefi yoktur.  aciz insanin kendi serefini onurunu hiçe sayan adamin ne size ne çocuklarınza faydasi olmaz
(437 puan) tarafından
Hay ağzına sağlık  :))
(196 puan) tarafından
öyle ama kadin aslinda bu dunyann en güçlü varlığı  yeterki kendine inansın  yapamam kimsem yok diyenlere kızıyorum bunu diyen sorularima baksn yapamayan demeyin diye bir post açmıştım. ben kimsesizligi dibine kadar yaşadım. hic yüzüm gülmedi ama pes etmedim yillarca mucedele verdim cocuklarimi buyuttum yillar sonra evlendim
0 oy
(481 puan) tarafından

Hangi kadın aldatılmak ister? Hangi kadın dayak yemek ister? Hangi kadın her gününün cehennem gibi geçmesini ister? Hiçbiri istemez tabiki. 

Herkes mutlu olmak için evlenir. Ama gelgör ki ya eşi istediği gibi çıkmaz ya eşinin annesi kardeşleri hayatını kabusa çevirir. 
Kadınların tabiatları da bir değil bana yapsa tepesine binerim asla susmam ama bazı kadınlar susar sesini çıkaramaz eli kolu bağlıdır. 
Bu konular kızgın demir gibidir öyle kolayca ele alamazsın. Başına gelmeyen bilemez
(437 puan) tarafından
Sen izin verirsen insanlar hayatini mahveder izin vermezsen hiç kimse mahvedemez.bir çoğumuzun en büyük hatamız hayatımızın kaderini kocamıza kaynanamıza gorumcemize bırakıyoruz yada arkamızda kimse yoka bağlıyoruz. Ya biz kadınların kendi gücü yok mu okusa çalışsa ayakları üzerinde dursa böyle mi olur . Asla olmaz
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Arkadaşım o öyle oluyir mağlesef elini kolunu bağlayan bir sürü neden var başına gelme en anlayamaz
(437 puan) tarafından
Evet vardır muhakkak ama çekmek çare mi sence
(12,264 puan) tarafından
Olmasa ne olacak  ki  şiddet  gösteren bir kocadan  kaçmak çare diyelim  çocukların varsa ne olacak  onlar dayak yemicekmi  
Onların yerine ben dayak yemeği tercih  ederim  ki kaç defa onların yerine dayak  yedim
0 oy
tarafından

Başına gelmeyen bilemez kimse bayılmıyo dert Kahır çekmeye çünkü gidecek yerleri olmuyo sahip çıkacak bir aile olmuyo bunlar olmayınca kimse bana demesin kadın tek başına yaşar başının caresine bakar diye bakamaz bir dayanağı olmalı kadının bir arkadaşımız var şiddet görüyo adamdan ancak ne boşanabildi ne gidebildi çünkü ne ana var nede babaa bizde dedik git boşan sığınma evine git diye ancak öyle olmuyo işde biz evlatlarımızı eğitiriz ancak zaten içinde varsa allah korkusu yapmaz yapamaz okadar medreselere  giden çocuklar oluyo hoca olanlar oluyo vee evlendiklerinde demez kimse bu kisi kötü diye ama belli olmuyo ne yazıkki işde oluyo yinede rabbim hepimize hayırli evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin 

0 oy
(1,025 puan) tarafından
Bende çok üzülüyorum bi yandanda şükür ediyorum eşim böyle değşl diye kızım olsun istemiyorum valla oğlum olcak en azından onu güzel yetiştirirm başkalarının canını yakmaz kadınlara değer verir ama kızım olsa kim bilir kimin yetiştrdiğine denk gelecek 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 652 göst.
7 Aralık 2023 Aile kategorisinde hayallhanem (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 335 göst.
24 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Neslipep (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 2,366 göst.
27 Nisan 2024 Aile kategorisinde Zeynepysza (56 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 511 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,904 puan) tarafından soruldu

379,746 soru

11,368,123 cevap

34,850 kullanıcı

...