0 oy
49 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (9 puan) tarafından

Merhaba arkadaşlar nipt testm çıkmış sonuçtan pek anlayamadım doktorumada ulaşamadım bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim 

image

2 Cevaplar

0 oy
(9 puan) tarafından
Bilgi sahibi kimse yok mu
(31 puan) tarafından
Yüksek risk saptanmamıştır diyor canım. Bir sıkıntı yok anladığım kadarıyla.
(9 puan) tarafından
Merhaba canım ya orada %3luk rakam kafamı çok kurcalıyor internette baktığımda %4 üstü olması gerekiyormuş.
(31 puan) tarafından
Merhaba canım. O rakam ne kadar yüksek olursa testin güvenilirliği o kadar yüksek olur diye biliyorum. Zaten bu test yüzde 100 sonuç vermiyor illa ki hata payı vardır.
(9 puan) tarafından
İşte 4 altı ise guvenirliligi kalmıyormuş  kafayı yiyecem ya zaten çok zorlu bı tedavi sonucu oldu bebeğim artı düşük riskim vardı halende var ne yapcam hiç bilmiyorum
(31 puan) tarafından
Doktorlar ultrasonda bir anomali tespit ettiğinde zaten gerekli görürse amniyosentez yapmak istiyor canım. Amniyosentez neredeyse yüzde yüz sonuç veriyor diye biliyorum. Bence gerekli görseler onu yaparlardı içini ferah tut.
-Reklam-
0 oy
(504 puan) tarafından
Temiz çıkmış bak yukarıda yazıyor yüksek risk saptanmamıştır diye. Bende yaptırmıştım temiz çıktı. Allaha şükür oğlum sağlıklı doğdu ama doğana kadar yine de korkuttular burda olmayan bi anamoli olabilir çok düşük ihtimal sağlıklı olması diye.
(9 puan) tarafından
Sağlıklı büyüsün insaAllah  sizin fetal reaksiyon oranı yüzde kaç çıkmıştı beni korkutan o yüzdelik
4 altı çıkarsa testin güvenirliliği kalmıyormuş  benimki %3 cikmis
(504 puan) tarafından
Ben onu hiç bilmiyorum
(9 puan) tarafından
Şey acaba test sonucumuz duruyorsa yüzdelik ne kadardir acaba sizin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 112 göst.
25 Eylül 2024 Diğer kategorisinde D. 65 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 47 göst.
24 Eylül 2024 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,428 puan) tarafından soruldu