0 oy
253 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (40 puan) tarafından
Kızlar oğlum şuan 4 buçuk yaşında aralıkta tam 5 oluyor seneye okul zamanı da 5 bcuk yaşında olacak ama yıl olarak 6 ya girmiş olacak okula alırlar mı aşırı gitmek istiyor çok akıllı bir çocuk tüm ihtiyaçlarını kendi karşılayabiliyor bana zorluğu yok 1. Sınıf annelerine sorun tam 6 yı doldurması mı gerek almaları için yoksa 5 buçukta alırlar mı 

6 Cevaplar

0 oy
(3,810 puan) tarafından
Oğlum okul başladığı zaman tam 5.5 yaşındaydı isteğe bağlı ilkokul çıktı ama ben anaokuluna yollamayı tercih ettim hem küçük hem hiç okul tecrübesi yok diye 
(3,810 puan) tarafından
Onu bilmiyorum okul zamanı müdürle konuşursan daha net bilgi alırsın
Benim kardeşim de 5.5 yaşında başladı 1.sınıfa o zaman biz anaokulu istemiştik direkt kayıt çıkmıştı ona o zaman bize 1 2 hafta deneyin olmazsa alırsınız demişti tabi 9 sene önce şimdi sistem öyle mi bilemem
(40 puan) tarafından
Şimdi sistem nasıl bende bilmiyorum dedin gibi konuşmak lazım canım teşekkür ederim
(3,810 puan) tarafından
Rica ederim canım herşey gönlünce olsun ❣️
(40 puan) tarafından
Ay amin inşallah balım seninde  ❤️
(3,810 puan) tarafından
Amin canım ❣️
-Reklam-
0 oy
(806 puan) tarafından
Benim oğlum 6. Yaş altı aylık oldu şuan yeni başladı
(40 puan) tarafından
Anladım doldurması mı gerekiyor yani 6 yı
(806 puan) tarafından
6 yaştan öncesi mecburi değil
(40 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim canım
0 oy
(802 puan) tarafından
Benim kızıma anaokulu çıktı 

Ama kızım Ekim'de 5 yaş olacak

Bende seneye eylül ayında anasınıfı

Sonra ki sene 1.sınıf düşünüyorum.

6.5 yaş gibi olacak sanırım
(40 puan) tarafından
Şimdi oğlumu anaokuluna alıyorlar ama ücretli diye ben yollamak istemedim
(802 puan) tarafından
Anladım canım   ama anaokulu verimli oluyor
(40 puan) tarafından
Kızımda var aralarında bir yaş var oğlumu yollasam kızıma haksızlık yapmış olacam durumumuz anaokulu için müsait değil yoksa yollamak isterdim
(802 puan) tarafından
Anladım canım. Allah yardımcın olsun inşalah
(40 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun canım
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Yapma o hatayı benim oğlumda aynı senin ki gibiydi gönderdim 2 gün tek gitti anne çok konuşuyorlar odaklanamıyorum demeye başladı agliyodu sürekli ama normal ağlama değil içine ata ata böyle bide sınıfında hep yaşıtları yoktu 6-7 yaş grubuda vardı zorbalık olur diye rehber öğretmeniyle görüştüm ve tekrar kaydını aldım 
(40 puan) tarafından
Olmadı bende diğer.seneye yollarım gözüme küçük geliyor hala kendi gitmek istiyor eşimde göndermek istemiyor teneffüs vs merdivenlerden düşer diyor
(1,752 puan) tarafından
Bırak bı yıl daha doyasıya oynasın
önce (40 puan) tarafından
Aynen öyle yapacam oynasın
0 oy
(3,548 puan) tarafından
66, 67 ve 68 aylik veli izniyle baslayabilir. 69 ayliksa eger zaten mecburi. Ama akilli hevesli diye baslatiyim deme. Benim oglumda gecen sene isteye bagli cikiyodu. Toplama cikarma carpma tum harfleri bilirdi, 1000e kadar sayardi, bazi seyleri okurdu ve iletisimi kuvvetlidir vs ama yine de gondermedim. Neden diceksin, yasca buyuk cocuklar ister istemez zorbalik yapar ve duygusal olarak zorlardi. Simdi olmasa bir kac seneye farkediliyomus, okul mudurumuz kayitta bir veliye soylerken duydum. O yuzden bu sene basladi 6,5 yasinda suan tam gayet kolay geciyor her anlamda.
Ben bu kadar düşünmedim diğer çocukları canım haklısın galiba vazgeçtim zaten bir sene daha oynasın kardeşiyle ben evde yine öğretirum biseyler
Ben bu kadar düşünmedim diğer çocukları canım haklısın galiba vazgeçtim zaten bir sene daha oynasın kardeşiyle ben evde yine öğretirim biseyler
0 oy
(12,626 puan) tarafından
Oğlun benim kızımla yaşıt. Kızıma da seneye ilkokul çıkıyor. Ben müdür yardımcısı ile görüştüm dilekçe verip erteleme şansınız var dedi bende öyle yapmayı düşünüyorum.oğlumun öğretmeni ile de görüştüm kesinlikle tavsiye etmiyorum dedi çok küçük bir yıldan birşey kaybetmez erteleyin bence dedi. Bence de 5.5 yaş çok küçük zorlanır zorbalığa uğrar diye düşünüyorum 
Bende ertelerim o halde benim gözümede küçük geliyor oğlum aşırı istekli

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 176 göst.
24 Mart 2024 Aile kategorisinde _kubra123 (22 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 277 göst.
21 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 223 göst.
8 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Selin&& (1,272 puan) tarafından soruldu