0 oy
177 göst.
önce Diğer kategorisinde (27 puan) tarafından
Anasınıfından her ay 600 lira istiyorlar sizce normal bi şey mi devlet para hanı almıycaktı yasaktı bilgisi olan var mı

15 Cevaplar

+1 oy
önce (17,008 puan) tarafından
Bizdende istemişler ama dönem başı için 1000 miydi 800 mu hatırlamiom
-Reklam-
+1 oy
önce (12,004 puan) tarafından
Ana sınıfı bu kapsamın dışında.
0 oy
önce (1,724 puan) tarafından
Okul değil artık ticaret yeri olmuş ben okula gittiğimde hiç hatırlamıyorum böyle her ay para verildiğini. Ticarethaneden farkı yok okulların maşallah 
0 oy
önce (1,289 puan) tarafından
Benim komşum da yolladı bu sene ondanda 600 TL aylık istemişler canm bende verilmemesi lazımdı geçen sene yasaktı diye hatırlıyordum MEB i ara öğren dedim aradı alabilir okul dendi
0 oy
önce (961 puan) tarafından
Valla anlamadım ben. Benimki daha gitmiyor ama görümcem de aynı ücreti veriyor. Burda bi öğretmen okul aile birliği alıyor yasal demişti
0 oy
önce (5,444 puan) tarafından
Aidat yasak değil bu sene aidatı aldıkları IBAN zaten valilik onaylı kayıt parası yasak bağış adı altında alının varya ilk kayıt ederken o yasak ama aylık aidat yasak değil 
0 oy
önce (3,791 puan) tarafından
Bizden de aylık 600 istediler anasınıfı aidat olarak verilmesi saçma yani devlet okulu güya 
önce (15,300 puan) tarafından
Devlet okulu ama zorunlu eğitim kapsamında değil o yüzden bakanlık buraya yeterli bütçeyi ayırmıyor
önce (3,791 puan) tarafından
Toplantıda öyle anlattılar zaten mecbur yapacak bir şey yok
0 oy
önce (156 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla sadece bi seferliğine 5400tl veriyoruz o kadar yani biz öyle yaptık yarısını verdik yarı dönemde diyer yarısını vericez 1 yıl 5400tl 
önce (238 puan) tarafından
9 ay 600 TL den 5400 yapıyor zaten aynı şey,sizdende almışlar demekki
önce (156 puan) tarafından
Ne bilim kimisi aylık 600tl aydat veriyoruz diyince bende başka birşey sandım birde ilk okulumuz pek bilgim yok
0 oy
önce (8,884 puan) tarafından
Bizim aylık 300 

Geçen sene aylık 150 idi 2 senedir gidiyor oglum
0 oy
önce (427 puan) tarafından
Bizimki bağımsız anaokulu 1235 tl ödüyoruz ama yemek okuldan. Bu miktarı MEB belirliyomuş 
0 oy
önce (1,409 puan) tarafından
Bizde yıllık 800 verdik ama güvenlik ücretini bile karsılamıyo esnaftan vs bagış isticekler belediyeden temizlik için destek isticekler 
0 oy
önce (9,526 puan) tarafından
yasak ama devlet okullara para vermiyor onlar da bu yüzden alıyor 
0 oy
önce (1,232 puan) tarafından
Bizde de 1235 isteniliyor ama yemek falan veriliyor yani beslenme koymuyoruz o yüzden de bizim için gayet makul oluyor 
0 oy
önce (15,300 puan) tarafından
Anasınıfı eğitimi zorunlu hale gelmedikçe bu kapsama dahil olmuyor çünkü devlet yeterince ödenek ayırmıyor parası olan okul öncesi eğitimi alır gibi bir durum yaşanıyor 
0 oy
önce (533 puan) tarafından
Turkiye de (malesefki) hersey parayla agustos, eylul ayinda boyle bircok baslik acildi bu platformda denk gelmediniz demekki.Biz kayit odedik ayrica her ay 650tl oduyoruz.Devlet anaokulundayiz.

Milli egitim bakanliginin okul oncesi egitim ve ilkogretim kurumlari yonetmeliginin 67.maddesinde "okul oncesi egitim kurumlarinda cocuklarin okulda gecirdikleri suredeki temel ihtiyaclarini, oz bakim sureclerini ve egitim programinin uygulanmasini desteklemek amaciyla katki payi alinir." hukmu eklenmistir.

bu tutar 650tl belirlenmistir diye de kayitta evrak verilmisti.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 44 göst.
23 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Kbranur (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 11 göst.
21 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Mina (2,674 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 333 göst.
10 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umutsuz_33 (523 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 35 göst.

397,449 soru

11,887,252 cevap

36,006 kullanıcı

...