0 oy
236 göst.
önce Aile kategorisinde (1,197 puan) tarafından
Kızlar bunalimdayim galiba eşim sürekli çalıştığı için ve evimiz her yere uzak olduğu için eşim yokken iki çocukla bir yerlere gidemedigimiz için sürekli her günüm böyle geçiyor 

Sabah 12 de uyanıyorum çok fazla uyuyorum maalesef skldigim için erken kalkınca 

Kahvaltı yapıyoruz 

Evi toparliyorum temizliyorum temizse bile sırf yapicak bir şey olmadığı için 

Burada sadece iki park var ve hiç kimse dışarıya ckmiyor 

Çocuklar evde oyuncak oynuyor genelde yada TV izliyoruz 

Benim yerimde olsaydınız neler yapabilirsiniz rutini değiştirmek için yada benim gibi yaşayıp da hayattan kopmayan var mi cidden çok merak ediyorum ? 

14 Cevaplar

+2 oy
önce (3,146 puan) tarafından
12 de uyanıp, iki çocukla sıkılmak.  Size gün bile zor yetmesi gerekirken, nasıl sıkılabiliyorsunuz.
önce (11,382 puan) tarafından
Kiz şirin 5de kalkiyolarmis daha nereye uyusun çocuklar :)
önce (49,917 puan) tarafından
kiz sabah bes mi o defnosun ki
önce (11,382 puan) tarafından
Kiz yok aksam 5den bahsediyo :)
önce (13,316 puan) tarafından
Yok kuzum öğlen 11:12 gibi kalkıyor kız oğlan erken kalkıyor oğlan ikinci uykusunu beşte uyanmış oluyor kız da üçte öyle uykusu yapıyor 2 saat yani beşten sonra geceye kadar yatacaklar o yüzden o saatlerde çıkıyorum
önce (13,316 puan) tarafından
Çocuklar uyusa bile ben uyuyamam ki alışkanlık olmuş biz geç yaşayanlardanız❤️
-Reklam-
+1 oy
önce (2,695 puan) tarafından
2 tane çocugunuz varmış çok güzel etkinlikler yapabilirsiniz kaliteli vakit geçirirsiniz. Benim tek oğlum var her gün parka gideriz hiçte sıkılmam oğlum eğleniyor o bana yeter yaşıtları oluyor bazende olmuyor oynar 2 saat sonra çıkar eve geliriz. 
Her gün sen teşvik etsen 1 yapmaz sonra yapar. Çıkıp gezin illa parka felan gitmeye de gerek gezdir çocukları evden cikarmadigin zaman bunalıma girerler tabi disariya çıkmak istemezler. Arada al ilçeye götür değişiklik olur yazık.
Ben hava soğuk olsa bile parka götürüyorum, kimse olmasına gerek yok eğleniyor eğlenmesini biliyor ha çocuklar olduğunda daha parkta kalma süremiz uzuyor
önce (1,197 puan) tarafından
Bende çok istiyorum ya dediğin gibi ama bir şey itiraf ediyim hayatımda hiç dolmuşa binmedim yanlız başıma annemle binmistik bı kaç kez yanlız nasıl yapabilirim bilmiyorum bir de yanıma bebek arabası alsam onunla gitmeyi gezmeyi becerebilirmiyim bilemedim ;)
Kız kendine güvendin mi yaparsın :) ama bebek arabasi ile bilmiyorum hiç bebek arabası ile binmedim.
Eşimin amcası da dolmuş şoförü bebek arabasiyla binicek olanları almıyorum demişti ya ;(
+1 oy
önce (5,495 puan) tarafından
4 buçuk yaşında kızım var tek çocukluyum 1+1 konteynerde kalıyorum yani öyle aman aman temizlik yapacak alanımda yok ama gün bana yetmiyor desem yalan olmaz 8 de uyanıyorum kızımı beslenmesini vs hazırlıyorum onu bırakıp geliyorum temizlik yemek okul 1 saat yürüyüş çıkış saati geliyor kızımı alıp geliyorum doyuruyorum etkinlik kitapları var onları yapıyoruz uyuyor kalan işimi hallediyorum eşim geliyor yemek çay kahve faslı haftada 3 gün ben derse gidiyorum 2 gün kızımı balon park yada atölyeye götürüyorum böyle çocukların kaç yaş bilmiyorum ama sende onlara etkinlik vs yaptırabilirsin yada al dolaş 
Allah bağışlasın cnm önceden o anlatımı hatırladım sürekli annem bir şeylere koşturmaya calisrken ben hep skldım diyordum şimdi de annem beni arayınca ne yapıyorsun deyince sklıyorum diyorum annem hala aynısin diyor :)) yapımdan galiba ben 8 de uyansam bana akşam olmaz koşturarak yapıyorum her işimi heycanli heycanli hahshah  ve oturmayı seven birisi aslında hiç olmadım çocuklar olunca biraz duruldum sanki çocuklarım okula gitmiyorlar ben çocuklar yavaş yemek yiyince skldıgım için kendim hızlı hızlı yediriyorum ilk başlarda oğlum anne neden hızlı yiyoruz gidicekmiyiz diyordu şimdi sormuyor bile hahshs sanki çok işim var gibi her şeyi aceleyle bitiriyorum eşim benimde geldiğinde evet yemek yiyor ama çay icmiyoruz dislerim sarardigi için yapmıyorum :) etkinlik kitabı boyama kitabıda aldım oğluma ama o asla istemiyor yapmak zorlarsam uykum var diyip uyuyor hatta ortam bile hazırlıyorum balkona meyva suyu kek koyuyorum kitaplar alıp koyuyorum boya kalemleri ama asla dikkatini çekemiyorum ;(  yanlız dışarıya çıksam aslında çok güzel olabilir mantıklı bu dolmuşa binersem belki öyle gidip gelebilirim her yere hatta babam bir gün demişti ki evi eskittin koşa koşa iş yaparken :)))
önce (5,495 puan) tarafından
İnan bende öyleyim çok zaman yetişmek için koşturmam gerekiyor illaki vardır çocuğunun hoşuna gidecek bişey boyama sevmiyorsa başka şeyler dene komşun vs yokmu birlikte çıkın
Hiç yok cnm kayınvalidem bana yakın ama o da çalışıyor evde olmuyor bir de eşim ve ailesinin sevmediği bir bayan varmış beni berde görse skıstrio ağzımdan laf almaya çalışıyor eve haps oldum yeni taşındık buraya ;(
+1 oy
önce (49,917 puan) tarafından
çocuklarda mi gec uyaniyor
Evet cnm çünkü geç uyuyorlar ;(  yada bazen uyansalarda yatakta oyuncak oynuyoruz 12 ediyoruz saati illa :))
+1 oy
önce (10,735 puan) tarafından

Senin yerinde olsam önce uyku saatlerini düzene sokardım. Merak ettim çocuklar da mı 12 fe uyanıyor. Yoksa sen mi uyuyorsun 

2 park var demişsin neden çıkmıyorsun ki bizim burda bir tane park var sabah akşam oyunuylruz  havalar güzelken neden çıkarmıyorsun 
Genelde onlarda uykuya çok düşkün uyanırsa oğlum uyanıyor kızımi emzirdigim için o ben bıraksam akşama kadar yatıyor yanımda ama bu yüzden emzirmeyi bıraktım çünkü onun için kalkamıyorum gibi olmustu uyansam bile 12 yi ediyorduk yatakta
+1 oy
önce (576 puan) tarafından
Öncelikle uyku saatlerini düzenlerdim. Uyansak bile 12'ye kadar yatıyoruz saati 12 yapıyoruz demişsiniz ama o saate kadar kahvaltı yapmıyor mu çocuklar? Yapmıyorsa bile yapması lazım bence. Erken uyandırın, erken uyumaya alissinlar. Biz en geç 8de uyanıyoruz kızımla mamasını yapıyorum. O sırada yatakları toplayıp evi havalandiriyorum. Bir saat kitap okuyoruz, boyama yapıyoruz, oyun oynuyoruz. Sonrasında kahvaltı. Kahvaltıdan sonra genelde yemek koyarım, ev supurulecekse süpürge, toz alma temizlik zaman geciyor. Kızım öğlen uykusuna yatıyor ben o sırada mola saatim kabul ediyorum hiçbir şey yapmam :) Uyanınca öğlen yemeğini yediririm. Gene oyun, etkinlik her gün dışarı çıkarız mutlaka bir saat en az dışarıda geçer. Sonrası akşam yemeği falan bize gün yetmiyor bile. Çok fazla oyun, etkinlik seçeneği var. İnternetten bakıp hazırlıyorum ayına göre. Cırt cırtlı kitapları çok seviyor. Resim yapıyoruz, oyuncaklarıyla oynuyoruz sırayla 
Evet haklsn cnm bir düzene koymaliyim gec yatıyoruz geç kalkiyoruz biraz da eşim yüzünden oluyo gece gidiyo genelde sabah geliyo o sırada uyuyoruz o işteyken gece de TV izliyoruz fln sabah biz kahvaltı yapınca o uyurken tkr kahvaltı tkrr kahvaltı gibi ilerliyoruz3-4 kere kahvaltı yapmamak için o saat oluyo ama düzen şart düşünüyorum bende cnm
önce (576 puan) tarafından
Benim eşimde gece çalışıyor canım. Bazen gece bazen gündüz çalışıyor. O kadar zor oluyor ki anlıyorum. Düzensizlik içinde düzen kuruyoruz
+1 oy
önce (1,916 puan) tarafından
İki çocukla sıkılıyomusun şaka yapiyon galiba sen sen bize gel durmayan çocuk gir her gün 5 kalkıyorlar bir saniye oturamuyorum isimmhic bitmiyor 

Çocuklar durduğu için sıkılıyorsun madem duruyorlar sıkılmak yerine kuran oku 

Kaza namazlarını hesapla onları kıl çok faydasını görürsün 
Yo durmuyorlar o yuzden de sklıyorum aslında maalesef çok yaramazlar ve bunaldım
+1 oy
önce (1,096 puan) tarafından
Bence 12de kalkarak mutlu olamazsın. Öyle bir şey de duymuştum çok yiyenin ve çok uyuyanın hayat kalitesi azalır. Önce senin kafada bitirmen lazım tamam sıkılıyoruz ama böyle sürekli değil. Genelde hepimiz bir rutindeyiz ben de genelde evden çıkmam. Çocuğum öğlene kadar uyusa ben yine normal saatimde uyanırım kahve içerim kitap okurum sohbet dinlerim not alırım kendimle ilgilenirim. Çocuk uyanana kadar da enerji depolamış güne de güzel başlamış olurum. Böyle kendin için bir şey yapmadan devam ederse çıkamazsın bu döngüden. 
Evet çok dogru galiba her sabah 9 a alarm kurmaliyim 9 ideal midir sürekli evde durdugum için 8 çok erken olur sanki
+1 oy
önce (181 puan) tarafından
Canm bende kımseyı tanımam ama neden ben kımseyle gorusmuyorum dıye çocukları eve hapıs edeyımkı al çocukları cık parka onlar oynasın sende peslerınde dolan bak o zaman sıkılmaya vaktın olacakmı
Ya evet ama o zamanda çok sacma oluyo ikisine yetisemiyorum deliricem
+1 oy
önce (181 puan) tarafından
Bnmde ıkı çocuk var otobuse bınerım ıkısıyle ınerım carsıda gezerim gelırım belkı çocuklarına yemek ısmarlarsın ordan oyuncakcıya gıdersın güzel bı gün olur
Ya evet bende çok isterim belki çocuklar bu şekilde yaramazlık yapmayı ev dağıtmayı azaltırlar evi toplayıp çıkarsam çok istiyorum ama alisirsam eve gelmem hahah
+1 oy
önce (1,830 puan) tarafından
Fazla uyumak çocuklara da zararlı sana da zararlı erken güne başla çocuklarınla kahvaltı yap sonra onlarla etkinlik yap sonra öğlen parka çıkın zaten kış geliyor artık ama uyku saatlerini düzene sokman lazım bu şekilde tabii ki sıkılırsın. TV de YouTube varsa aç çocuk filmi çocuklarla izleyin akşam sonra çocuklar uyur zaten 
Evet cnm 9 da uyansam o bile daha iyi olur sanki digmi
0 oy
önce (514 puan) tarafından
Çocukların kaç yaşında 

Deney yapabilirsiniz okul öncesi eğlenceli etkinlikler oyunlar var onları oynayın. Kesin şekiller yapın 

Seccade işleme oluyor adını unuttum o da çok güzel 

Bı de el yazması Kur'an-ı Kerim var 

Kendi. Yaziyosun

Osmanlıca ogrenebilirsin

Hergun bı sayfa kitap okuyabilirsin.

Vs vs

Ben çalışıyorum bı bebeğim var gün çabuk geciyi
Birisi 4 birisi 2 cnm ve sürekli birbirlerini dövüyorlar çok garip ikiside :)) önceden böyle yaptiklari zaman oturup ağlıyordum şimdi gülüyorum kavgaları bile çok komik geliyor bana kediyle köpek gibi derler ya aynen öyle ikiside keşke bende çalışsam çok isterdim hareketli bir insanım çok severim böyle şeyleri ama şimdi eve tkldm ve köyde yaşıyorum kimsecikler yok bakkal bile yok öyle diyim uzak her yer ;( hiç el becerim yok açıkçası bir ara örgü örmek istemiştim şişleri kırdım beceremeyip hsjsjs
0 oy
önce (39 puan) tarafından
3 ve 1 yaşında 2 çocuğum aynısını yaşıyorum 11 de kalkıyorum 12 de kahvaltı sonra evleri supuruyorum genel temizlik haftada 1 yapıyorum toz alma yerleri silme falan sonra yemek yapıyorum yatma saati gelene kafar oyuncakları toplamiyorum yatmadan 10 dk önce topluyoruz 10 da çocukları uyutuyorum bende 2 de 3 de uyuyorum ne mi yapıyorum ya film izliyorum ya buraya giriyorum eşimde vardiyalı çalıştığı için bazen evde oluyo ya parka gidiyoruz yada dışarı dolaşmaya ama bazen kardeşlerime gidiyorum 6 kız kardeşiz 1 dolmuşla haftada 1 mesela ama ona rağmen sıkılıyorum parka tek gotumedim hiç kizim dogdundan beri çünkü oğlum yolda kosuyo elimi tutmuyo tutsa bile güvenemiyorum bebek arabasını mi surim çocuğa mi bakim tek gidersem kardeşime kızımı ana kucağına koyuyorum oğlumda elimde zaten mahalleden biniyoruz çok yakın o şekilde yani 
Ah keşke senin gibi kız kardeşlerim olsaydı ne güzel ;) benim kardeşim var bir tane ama küçük maalesef daha kendisine bakamiyor 13 yaşında senin gibi olmak isterdim açıkçası o konuda eşim benim cok garip bir insan önceden de sürekli hep gidemezsin sen yanlız bir yere iki çocuğa bakmazsın bensiz hiç bir yere gidemiyorsun diyen bir insan ve kendisi de götürdüğü zaman çok lafını eden ve sürekli acele ettiren birisi bir mağazaya gireriz ne alicaksan al 10 dakikan var der ve o an kıyafet almam lagzimdir bir yere gidince giyinmek için çok acele ettirdiği için ya bedeni küçük alırım ya çok kötü bir şey alırım eve gelince çok pişman olurum onu aldigima aslında aynisini geçen  gün yine yaşadım dişçiye gitmem gerek orada bile goturdugu için çok laf yaptı ve beni pişman ediyor evden çıkarken bile hazirlaniyorum o derece diyim
Kardeşimin en küçüğü 20 21 22 23 diye gidiyo 4 krdes evli çocukluyuz zaten evet çok güzel bisey birini arıyorum kapatıp diğerini arıyorum
Eşimde öyleydi 2 çocukla gidemezsin elinden tutmaz falan derdi hep bana güven ya ben gider gelirim dedim ve gittimde geldimde bazen ben gidecek oluyorum babam sen gelme ben alirim seni diyo kapıdan aliyo akşamda kapıya birakiyo
Alışveriş yapmayı unuttum desem yeridir nadir dışarıdan kıyafet alirim onuda eşime sorarım begenirse yakıştı derse alirim hiç darlamaz yani hatta pazara bile beraber gideriz o kalabalıkta ben sıkılırım sinirlenirim cocuk durmuyo gidelim sen tek gelirsin diye tamam biseu olmaz surdan gidelim der ve bende bu sinir 1 sene sonra kızım doğunca başladı asla sinirlenmez alttan alırdım hep simdi eşim idare ediyo sinirlenirsem
Onun dışında 2.el alıyorum valla fiyatlardan sonra kendime de çocuklara da
Maddiyata değil ama manevi olarak bakabilicegimi yetebilicegimi bilsen 4 tane çocuğum olsun isterim çünkü kardes çok güzel bisey bazen ben gidiyorum bazen onlar geliyo 3 tanesi yakın ben 1 dolmuş uzak 2 tanesi 3 dolmuş uzakta oturuyo ona rağmen ayda bir babamlarda buluşup akşama kadar otuyoruz çocuklar kendi halinde yaşları çok yakın bir birine en büyüğü 6 en küçüğü 6 aylık ama dediğim gibi simdi Bile 2 çocuğa zor yetiyorum temizlik yemek bitmeyen çamaşır at bitince as bulaşık derken zorlanıyorum yani bide hemen olsun istiyorum mutfakta bulaşık varsa çocuk ağlasa bile hemen toplamam lazım elimde hızlıdır temizlik günüyse çocukta huysuzsa mama sandalyesine koyuyorum yanımda duruyo yine yapıyorum
Ay evet cnm şimdi devir çok değişti biz de 2 çocuğa bakabilmek için eşim iki işte calisiyor  o şekilde bile borcumuz çok maalesef eskiler yemez yedirirmis giymez giydirirmis ama şimdi annelerde bakım istiyor bir sürü ürün çıktı her şey ckk değişti önceki gibi bakımsız gezen yok ben bu ürünleri almadigim için kendimi bakımsız hisediyorum o derece  ama halime yine sukrediyorum evimiz var çok şükür yasayabildigimiz ne insanlar var evi bile olmayan en ufagindan bende bazen dolaptan alışveriş yapıyorum çok güzel de ürünler aldım mis gibi yeni gibilerdi hatta
Çevremde kardeşlerim falan burun kıvırıyor nasıl 2.el alıyorsun giydiryosun diye hiçte lekeli yırtık kötü bisey almadım hatta sıfır aldıklarında bile daha güzel kendileride cok begeniyo ama ben böyle yapmasaydım ev alamazdik tabi eşimde kendine kolay kolay bisey almaz ben ayda yılda bir çok beğenirsen alirim 7 sene borcumuz var inşallah en iyileri bizim gibi kendinen çocuğundan kısanlarin olur çünkü markete gidiyoruz öyle bakıyorum istediğim hicbiseyi alamıyorum
0 oy
önce (26 puan) tarafından
Bende öyleyim ve çık sıkılıyorum sabah kalk kahvaltı temizlik falan derken onlar bitince sıkılmaya başlıyorum bize de her yer uzak 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 182 göst.
11 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 33 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Anne.adayii (924 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 1,540 göst.
30 Aralık 2019 Diğer kategorisinde admin (163,640 puan) tarafından soruldu

398,124 soru

11,906,181 cevap