0 oy
150 göst.
önce Aile kategorisinde (65 puan) tarafından
Kızlar şimdi şöyle oğlum 4 yaşını geçti 2. Çocuk düşünüyoruz biz ama benim aklım karışık biraz şu yönden ilk oğlumda eşim akşam 7-8 evde olurdu oğlumla çok ilgilenirdi konu bakım değil baba ilgisi gören bir çocuk şimdi biz çigköfte dükkanı açtık ve onun saatleri maalesef ki çok zor sabah 10:30 bir gidiyo akşam üstü yemek yemeye geliyo sonra 1-2 de evde oluyo çiğköfte işi gece oluyor. Neyse şimdi ikinci çocuk istiyorum ama ona haksızlık olucak babasını çok az görücek ama yani bu bizim ekmek kapımız sonuçta bu iş sürekli olucak o zaman ikinci çocuk mu yapmaycam yanlış mi düşünüyorum sizce yani sonuçta ikinci çocuk istiyorum ve 2 sene sonra da böyle olucak şimdi olsa da böyle olucak 

5 Cevaplar

0 oy
önce (1,102 puan) tarafından
Haksızlık diyemiycem çünkü hiç birimizin ne olacağı belli değil. Mesela akşam erken gelirken hamile kalıp sonra iş kurabilirdiniz her şey planlara göre ilerlemiyor yani. Bana kalırsa oğlunu ve kendini düşün hazır mısınız diye. Sen tek başına yapabilir misin vs
önce (65 puan) tarafından
Oğlum da çok istiyor burda kuzenlerini görüyor bende artık istiyorum yani hazırım hazırız bir tek eşimin saatleri kafamı karıştırıyordu ama dediğin gibi bu bizim işimiz maalesef ki saatleri zor ama bu saatler yüzünden çocuk mu yapmıyacağim
önce (1,102 puan) tarafından
İnşallah zamanla daha çok kazanır çalışanlarınız olur canım
İnşAllah İnşAllahhhh
-Reklam-
0 oy
önce (1,437 puan) tarafından
Bizim de çiğköfte dükkanımız var aynı dert bende de var. Ben hamileyim. 10 aylık oğlum var. Üstesinden gelirim diye düşünüyorum.
Ben üstesinden gelirim o yönden kendimi hazır hissediyorum ama işte saatleri kötü olduğu için fazla göremiycek babasini baba ilgisi az olucak o yüzden müzdaribim
0 oy
önce (1,424 puan) tarafından
Canım. Benim eşim ilk cocugumuzda 1 gün ise gidip 1 gün evde kalıyordu butun gün beraberdik. Hamile kadim ve 4 ay sonra tayinimiz çıktı malesef. Eşim bir gece Bir gündüz eve ise gidiyor. Eve sadece yatmaya geliyor napicaz bilmiyorum. 2 çocuguma da uzuluyorum. 36 haftalık hamileyim. Böyle olacağını bilsem 2.yi ben yapmazdım. Zaten çocukla ilgilenmek zor bir de baba yok malesef. 3 günde bir işte yarım gün evde oluyor kocam onda da parka götürüyoruz ilgi bu kadar. Herkes farklı tabi sen iyice düşün derim yine de 
Ya ben kendi aileme çok yakın oturuyorum hem zaten kendimi ikinci çocuk için hazır hissediyorum şimdi hamile kalsam doğaana kadar 5 yaş olucak aralarında ama işte bebek baba ilgisini çok az görücek
0 oy
önce (5,342 puan) tarafından
Valla benim eşimde Berber kendi dükkanımız gece 3 de geldiği oluyor ama çocuklarada çok güzel ilgi gösteriyor. Ayrıca araları 4 yaş ve ideal.
Şimdi hamile kalsam doğana kadar 5 yaş olucak aralarında yani eşim ilgili aslında 4 yaşında ki oğlumu gün içinde gelir dükkana alır biraz onla vakit geçirir ama bebeğin öyle imkanı olmaycak gece geldiğinde uyumuş olucak falan bebek için biraz kafam karışık
Birde birşey daha sormak istiyorum biz bu dükkanı açalı 1 sene oldu ama hâla alışamadim eşimin yokluğuna birde aileme çok yakın oturuyorum kapıdan çık 2 dk yürü annemler 2 akşamda bir ordayım ama sonuçta oğlumun uyku saaati gelince geliyosun eve çocuk uyuduktan sonra çok yanlız kaliyorrum çok sıkılıyorum evde bi ses yok bende sıkıntıdan 9 da uyuyorum
0 oy
önce (28,509 puan) tarafından

Yani çoğu gurbette olan babalar var bekleyen çocuklar en azından eve geliyor yani bu çok büyük bir sıkıntı değil önemli olan hazır hissetmen kendini 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 686 göst.
15 Kasım 2020 Aile kategorisinde Enes2020 (4,041 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 272 göst.
28 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Toprak_kokusu (102 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 72 göst.
0 oy
1 cevap 54 göst.
15 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Yenibiri12 (61 puan) tarafından soruldu