0 oy
139 göst.
önce Diğer kategorisinde (209 puan) tarafından
Kizlar gorumcemin kızı 2yasinda bazı hal ve hareketlerinden dolayı doktora gittiler Bi kaç doktor birden gördü 1.2 aydır gidiyorlardi zaten bugün net olarak kesin otizm demişler çok üzgünler bende açıkçası nedir pek bilmiyorum xocugu otizm olan aranızda var mı yada bilen biri otizm nedir süreç nasıl ilerler duzelen bi durum mu :(

10 Cevaplar

0 oy
önce (209 puan) tarafından
????????????????????
-Reklam-
0 oy
önce (181 puan) tarafından
UZun ve zor bı süreç bıze otızm yok ama konuşma gerılemesı var dedıler 2 senedır egıtım alıyoruz zaten ona rapor dan para verırler o para ile bol bol egıtım aldırsınlar 
0 oy
önce (2,098 puan) tarafından
Kuzenim 3 yaşında otizm tanısı aldı. O süreçte eğitime başlaması için rapor çıkartıldı. Ve eğitime başlatıldı. Hiç konuşmuyordu, göz teması neredeyse sıfırdı, kendini ifade edemediği için sinirleniyordu. 5 senedir haftada 2 okulda, 2 kerede ücretli evde eğitim alıyor. Şuanda fark o kadar fazla ki. Şimdi 2. sınıfa başladı, gayet başarılı. Yengem çok korkuyordu okulda yapamaz diye ama beraber başardılar. Görümcenize büyük iş düşüyor, her zaman eğitime devam ediyorlar. 5 senedir yengemden biliyorum devamlı okul, aktivite hep yanında oldu oğlunun
0 oy
önce (1,362 puan) tarafından
Atipik otizim mi? 

Benim bununla olgili bi postum var göz at istersen

Biz otizimi yendik ❤️
0 oy
önce (220 puan) tarafından
Benim oğlum otizim 13 yaşında otizim eğer çocuk TV tablet kurbanı olmuşsa uyaran eksikliğinden dolayı otizim belirtileri sergiler ve düzgün bir eğitimle düzelir binada otizimi atlattık diyenler olur otizim hayat boyu devam eden bir şeydir egitimle konuşma gelen veya davranışsal şeylerde düzelme gösteren çocuklar illki var 

Göz teması ya hiç yokdur yada sadece tanıklarıyla olanir 

Yemek seçme ,takıntılı aynı kiyefetleri giyme ,bazı nesnelere anlamszi bağlılık ,abi aglama nöbetleri ,farklı ortamlara girince huysuzlsnma kendilerine ait özel korkular düzensiz uyku,yüksek sese tepki evdeki düzenin değişmesi eşyaların yerinin değişmesi konuşma olmayabilir yada konuşma vardır bazende secisi konuşma olur çok geniş bir yelpazedir belirtilerin heosi olacak diye birşey de yok parmak ucunda yürümede olabilri bazen dönen neseleri takip etme olabilir çamaşır makinesi yuvarlak parlak nesneler çok dikkatlerini çekebilir anlamsız konuşma olabilir konssa bile sorulan soruya cevap vermeme yada tekrar eder şekilde konuşma olabilir 

Bulaşıcı değildir ailenin ilgisizliği vs ile alaksi yokdur noro gelisimsel birseydir 
0 oy
önce (191 puan) tarafından
Merhaba çocuğun ne gibi hal ve hareketi vardı hangi hal ve hareketinden dolayı otizm dediler
0 oy
önce (220 puan) tarafından
Aile rapor çıkarsın raporsuz eğitimin karsilamaj maddi olarak çok ama çok maliyetli güç yetmez tek başına en ders aldirirlarsa onu kendileri öderler aldıkları raporla birlikde rehberlik araştırma (ram )gidip değerlendirmeye giderler ram onlara ek eğitim raporu çıkarır o raporlda da bir rehabilitasyon merkezine başvururlar çocuğun haftada alacağı ders saati beye öğrenmesi gerekenleri o rapor belirler 
0 oy
önce (4,552 puan) tarafından
Nasıl hareketleri vardı acaba canım gecmis olsun
0 oy
önce (510 puan) tarafından
Asla yok olup bitmiyor. Ama normal her birey gibi hayata karışacak ve belli olamayak kadar tedavi ediliyorlar. Yeğenim otizimli. 1 buçuk yaşında tanısı kondu. Onun için özel eğitim ve okullara gitti. Şuan 6 yaşında ve bu çocuk otizimli demesek mesela kimse anlamaz. Ama tabiki hala mücadele ediyoruz. Biz bildiğimiz için hala bazı hareketleri ve konuşma sıkıntıları üzerinde ilerleme kaydetmeye çalışıyorz 
0 oy
önce (81 puan) tarafından
Googleye yaz detaylı bilgi alırsın 

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 491 göst.
30 Mart 2023 Diğer kategorisinde htchyl (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 562 göst.
21 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Birsel.. (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 140 göst.