0 oy
1,519 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,114 puan) tarafından
6 buçuk aylık oğlum var 3 4 aydır bitmeyen öksürüğü vardı kesilip tekrarlayan bulunduğum ilçede çözüm bulamadım Bursa'ya gittik çocuk Hastanesi'ne ciğerlerinde flan hiç bişey çıkmıyo ben belki alerjisi vardır diye düşünerek gittim ilk hafta gittiğimde reflü olabilir onun ilaçlarını verdi gecmzse haftaya yine gel dedi geçmedi bu hafta yine gittim hava verdirdi ama öksürüğü azalmıştı hiç olmazsa yatınca gıcık tutmuyodu dünden beri hava veriyorum 4 saat aralikla dedi ama öksürüğü daha arttı yatınca özellikle iki gecedir uyku uyumuyoruz öksürük tutuyo dalıp uyuyamiyo belki hava kullananlar bilir diye soruyorum hava oksurmeyi çoğaltır mı yoksa ona göre bu hafta gününü beklemeden götürcem tekrar şimdiden teşekkür ederim canlarım 

12 Cevaplar

0 oy
(58 puan) tarafından
Hava öksürüğü çoğaltamaz canm onun amacı zaten ordaki iltihap yada balgamı yumuşatıp nefes yolunu açmak.  Sen ihmal etme götür canm.  
(1,114 puan) tarafından
Balgam çıkaramıyo boğazı hışırdıyo
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bununla ilgili pek bir bilgim yok canım ama İnşallah bile biri çıkar
(1,114 puan) tarafından
Sağol cnm inşallah bakalım
0 oy
tarafından
Canım benim kizimda 2 3 gun oksurdu sonra yavas yavas kesildi ..ilk kullanmaya baslayinca daha cok öksurdu balgami atabilmek icin..
(1,114 puan) tarafından
Ventolin verdi bı tane serum verdi ikisini karıştırıyorum siringayla ölçeğinin ayarlıyorum bı tane de sbah akşam başka hava verdi
(35 puan) tarafından
Bende ventolin çok kullandım sivi makinaya koyup o ciğerlerin açılması için balgam söktürücü filan değil sadece rahat nefes alsın diye
(1,114 puan) tarafından
Balgam söktürücü sekrol diye şurup verdi
(35 puan) tarafından
Hah canım o balgam söktürücü suruplar daha fazla oksurtuyor balgamı çıkarması için suruptan yani çoğalması oksurugun
(1,114 puan) tarafından
Anladım cnm teşekkür ederim
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Hava öksürük yapmaz ama ciğerleri temizse neden kullandırıyolar ki hırıktı falan yoksa yani biz hep hırıltı olduğunda kullandık 
(1,114 puan) tarafından
Bizimde hırıltı var hep kuru öksürük değil balgamlı öksürük burnu doluyodu sürekli çok şükür iki gündür burnu dolmuyo aspiratörle temizliyorum sürekli
(1,722 puan) tarafından
Balgamlıysa öksürüğü iyi balgamını atar doktor bana öksürüğünü engelleme öksürsün demişti çok geçmiş olsun bu ara salgın var bşzde geöen hafta eşim ben oğlum aynı hastalığa yakalandık ateş öksürük vs
(1,114 puan) tarafından
Evet çok fena salgın var ortalıkta doğru düzgün kâr yağmadı ki mikroplar kırılsın :(
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Ventolin ve içine ne koyuyorum canım?  Bir de alerji için başka ilaç kullaniyomusun ? Evet alerji öksürük yapar ve ventolin de öksürüğü tetikler öksürükle alerjinin atılmasına yardımcı olur bildiğim kadarıyla..  Ama öksürürken de kullanilmasi gerekir
(1,114 puan) tarafından
Evet cnm ventolinin içine serum verdi siringayla ölçeklerni ayarlıyorum bide başka hava daha verdi onu tek kullanıyorum sbah akşam oda
0 oy
(12,856 puan) tarafından
4 saat arayla verme kortizonlu ilaç onlar günde iki defa yaprırmıştı doktorumuz
(1,114 puan) tarafından
Bize ilk üç dört gün öksürüğü azalana kadr 4 saat arayla dedi sonra 6 ile 8 saate düşürürsün dedi
0 oy
tarafından
15.gündür kullanıyoruz ilk oğlumda da kullandım 3 sene. Bronşitten dolayı. Evet ilk günler çoğaltır çünkü balgamı yumuşatıyor, öksürüklede söküyor çocuk. Dışkısına bakarsan sümüksüdür, söküldüğü için bu iyi birşey. Eğer zaten böyle olmazsa balgam ciğerde kalır ilerler Allah korusun. 2 güne fark edersin azalacaktır. Azalmazsa yinede götür farklımilaçlarda verir yanında belki. Ventolin mi var sadece floxtide da var mı? 2 3 gün sonrada aynı düzeyde kalırsa öksürüğü götür havasına ekleme yapar belki biz ikisini karıştırıp kullanıyoruz. Çok geçmiş olsun. İnşaallah iyileşecek kuzucuğun. 
(1,114 puan) tarafından
Cnm ventolin verdi bide serum verdi ventolinle serumu karıştırıyorum siringayla içinden çekiyorum ölçeğine göre öyle veriyorum. Bide sabah aksma tek kullanılan başka hava verdi pazartesi saliya kadr kullanalım bakalım öksürüğü gecmzse götürcem cumayı beklemicem
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Hava balgam için nefes açmak  için şuan bizde kullanıyoruz ama aynı anda iğne vurguluyoruz öksurukten yani hava tek yeterli değil öksürük için başka doktora götür 
(1,114 puan) tarafından
İğne vs vermedi ya sadece serum verdi serumun içinden siringayla ölçekle alıyorum bide ventolin verdi
(3,669 puan) tarafından
Anladım canım inşallah geçer
(1,114 puan) tarafından
Pazartesi saliya kadr gecmzse götürcem cumayı beklemicem cnm
(3,669 puan) tarafından
Bekleme cnn daha kötü olmasın tabi
(1,114 puan) tarafından
Allah korusun cnm
0 oy
(35 puan) tarafından
Canim benim kızım. Gripten sonra özellikle öksürük krizine girerdi yıllarca saçma sapan teşhis koyup ilaç verdiler en sonunda şehir dışına ankaraya götürdüm megersem astımı varmış ilerlemiş 2 yıl tedavi gördü şükür suan oksugu Vs yok Grip oluncada krizlere girmiyor artik
(1,114 puan) tarafından
Ay valla napcam nereye götürcem bilmiyorum ilçede çözüm bulamadım Bursa'ya çocuk Hastanesi'ne getirdim artık
0 oy
tarafından
Arttirmaz daha da yumuşar benim oğlum astım hastası bazen krizleri oluyor onu tuttugum an kesiliyor
(1,114 puan) tarafından
Ventolin flan mı kullaniyon cnm
tarafından
Ventolin ve cortair 0.5 mg
(1,114 puan) tarafından
Bize ventolin ve bı serum verdi ikisini ölçekli karıştırıyorum. Bı tane de budecort diye hava verdi oda sabah akşam
0 oy
(588 puan) tarafından
Benim oğlumda 1 haftadır oksuruyodu bide balgam.vardi dünden beri hava veriyorum cok şükür kesildi
(1,114 puan) tarafından
Yok bronşit demiyorlar cnm bu bronsitin bı cesidiymis şuan yaygın olan hastalık bu dedi
(588 puan) tarafından
Bizim baslangicmis canm 3 tane ilacla hava veriyorum ama iyi sanki arrık
(1,114 puan) tarafından
Bize bronşit flan demedi cnm bilmiyorum yani
(588 puan) tarafından
Başka doktora bari götür canm iyice ilerler bide
(1,114 puan) tarafından
Pazartesi saliya kadr kullanalım bakalım öksürüğü aynı olursa başka doktora götürcem artık
0 oy
(370 puan) tarafından
Canım aynı senin gbi 2 aydn fazla oldu oğlumun öksürüğüne çare bulamadım en sonumda eczaneden bitkisel bi öksürük şurubu aldım rahat ettik 2 şişe antibiyotik 1 şişe öksürük şurubu birde hava verdi ventolin yok fayda emtedi o şurup etti prospan adı eczaneye yada doktora danış sen yinede bize o fayda etti cok şükür
(1,114 puan) tarafından
A bak o şurubu çok duydum hatta ücretli olarak alınıyo diye biliyorum galiba
(370 puan) tarafından
Evet canım 43 lira gibi ücreti var ama bize fayda etti gibi üzerinde 1 hafta düz2nli kullanımda etki eder yazıto ama 2 günde kesildi öksürüğü
(1,114 puan) tarafından
Havalar işe yaramazsa haftaya onu denerim cnm onu bende duydum bı kaç kişiden
(370 puan) tarafından
Dene canım gerçekten işe yarıyo allah çocuklara hastalık vermesin
(1,114 puan) tarafından
Amin cnm hasta olduğuna mı üzüleyim yoksa büyünün değiştiğine mı üzüleyim :(

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 294 göst.
6 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 77 göst.