0 oy
639 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Merhaba kızlar yakın zamanda gebelik testimden emin olamadığım icin hesap acıp size sormak istemiştim ve doğruymus 6 haftalık hamileyim. Çok şükür. Ama beni düsündüren hormonlardan mı bilmiyorum kafama taktiğim bi durum var. Üc yıllık evliyim esimin ailesi beni istemedi esimin evlenmesini istemedi daha doğrusu. Klasik asker polis ailesi problemi "parasını"  paylasmak istemediler. Evlendiğim günden beri ceplerine girmeyen giremeyen her kurus icin bana türlü tavırlar yaptılar esimin görmediği olmadığı yerlerde. Konuya gelecek olursam beni istemeyen benim doğurmamı cocuk yapmamı da istemedi. Ne zaman görümcemin(bekar) kayınvalidemin yanında birisi bana cocuk yok mu daha diye sorsa ben de düşünüyoruz artık nasip olursa dediğim anda ikisinin benzi atar suratları düşer panik olurlardı cocuk yapacak bunlar diye. Cünkü cocuğumuz olmadığı icin elimize kalan üc bes kurusu yine onlar yiyebiliyodu. Cocuk olunca tamamen biteceğini düsünüp cocuk sahibi olmamızı istemiyolardı tabii bu tavırlar yine sadece benim yanımda esime asla belli edilmeyen tavırlardı. Esim 20 gün önce hamileliğimi haber verdi abartı bir sekilde sevinc gösterisi yaptılar telefonda. Bağırmalar cığlıklar ama ben ciğerlerini bildiğim icin bunun sadece esime yapılan şov olduğunu anladım ve sevindiklerine inanmadım. O gün arayıp beni de tebrik ettiler ama arayıs o arayıs. 20 gündür iyi misin nasıl geciyo doktora gittin mi bi seye ihtiyacın var mı diye beni kimmmse aramadı. ( esim görevde ben annemde kalıyorum) oğlumuz burda değil ama biz varız bi seye ihtiyacın var mı doktora kim götürüyo vs diyen asla olmadı. Bunun nesi sevinmek ve mutlu olmak sizce? Yarın bi gün bebeğim sağlıkla doğarsa insallah hepsi ahkam kesecek bizim torunumuz diye. Bu ikiyüzlülükten nefret ediyorum. Eşimi her erkek gibi inandırmak coook zor. Cok sevindiler havaya uctular deyip duruyo ama mesele sevinmek değil ilgilenmek. Ben ilk trimestrda nazımı kendi anne babama yapıyorum beni onlar doktora götürüyo. Bu hanımefendilerden kayınbabamdan kayınlarımdan çıt yok. Aynı şehirdeyiz ama gelmeye bile tenezzülleri yok. Sizce bundan sonra nasıl bi yol izlemeliyim? Onlara karsı

21 Cevaplar

+3 oy
(17,914 puan) tarafından
Yani eşinin yanında ayrı seninle yalnızken ayrı davranmaları dışında bir problem göremedim. Arayıp sormak zorunda değiller. Yani hayırlı olsun demişler. Artı ailenin yanındasin. Çok da kafana takma bence. Hassas düşünüyorsun. Ve fazla beklentiye girmişsin. Sen koskoca kadınsın. Hiçbirine ihtiyacın yok. Yüzüne guluyolar mi. Sen de gül. Arkandan konusuyolar mi gül de geç. Duyma. Sen onları umursama ki daha da catlasinlar. 
(2 puan) tarafından
Eşime bunu kanıtlyamamak anlatamamak zoruma gidiyo galiba, ama benim yanımda öyle değiller gibi bir savunmayla gelmesini kaldıramıyorum ama haklısın :)
(17,914 puan) tarafından
Sen de o konuda sinir olmakta haklısın. İkiyüzlülük. Ama onlar sana öyle davraniyolarsa sen de öyle davranarak üstesinden gelebilirsin ancak.
(2 puan) tarafından
Mecbur öyle yapıyorum eşim yokken ben de suratımı asıp oturuyorum
(1,004 puan) tarafından
Yanar döner tavırları dışında bence de sıkıntı yok değil kayınvaliden ve görümcen, kendi ailenden bile beklentin olmasın bence. Her zaman işini kendin görmeye bak, böyle böyle hem sen güçlü bir insan olursun hem de kimseye minnet borcun olmaz. Ben neleri neleri kendim yaptım hamileyken, lohusalıkta. Kimsem olmadığı için değil ben kimseyi istemediğim için. Şu anda da kimseye eyvallahım yok.
Kanıtlama konusuna gelince hiç o işlere girişme, dünyanın en doğru ve tek arşivi Allah'a. Sen Allah'a bırak o öyle bir anda öyle bir senaryo ile kanıtlar ki şükür etmekten bir hoş olursun :))
(2 puan) tarafından
Ay bunu o kadar çok istiyorum ki izlemeyi seyretmeyi oh demeyi :) inşallah dediğiniz gibi olur. İçime su serpildi. Çok teşekkür ederim Allah razı olsun.
-Reklam-
+1 oy
(2,047 puan) tarafından
Valla koy mesafeni ..bende istenmeyen gelindim üzgünüm ama istenmeyen gelinin çocuğu da çok sevilmiyor dediğin gibi millet yanında yalandan seviliyor 
(2 puan) tarafından
Bence de mesafe gerekli coktan
0 oy
(11,591 puan) tarafından
Kiz bu asker polis ne kadar aliyoki  parasini yiycekler :)
(11,591 puan) tarafından
E 60 anca aileye yeter zaten bu devirde. Bi salmiyolar insanlari ya
(12,199 puan) tarafından
Tek maaşsa evet ancak yeter yani
(2 puan) tarafından
Şöyle açıklayım, asker polisler genelde durumu sıkıntılı ailelerden cıkıyo ve kurtuluşu asker polis oğlundan bekliyolar. Elin kızı gelip de nafaka kesilince olaylar karışıyo
(12,199 puan) tarafından
Biz de zengin aileden çıkmadık. Şahsi açlık başka bir şey değil. Eşim de ben de yarı aç okumuşuz ayağımıza ayakkabı bulup zor giymişiz
(2 puan) tarafından
Kesinlikle öyle şahsi aç gözlülük diyebiliriz.
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Hoşt kurban olsunlar o bebeğe şimdi.jstemezler sonrada bokunu yerler hiç takma kafana keyfine bakkkj
(2 puan) tarafından
Ay yedirmemmmmm :(
0 oy
(9,406 puan) tarafından
Mesafeli tabiki istenmeyen gelinsen dogurdugunu da kendi evlatlari gibi gorup seni sadece kulucka makibasi gibi goreceklerdir cocuk dogduktan sonra sanki sen degil kocan dogurmus gibi davranacaklar bizim torunumuz dicekler swni bi kenara atmalariba sakin izin verme gerekirse surun cocuguna kendin bak minnet etme biseylere karar vermelerine nusade etme hayir oylr olmayacak de daha hamileyken bisey soyledikleri zaman yoo ben cocuguma oyle busey yapmicam falsn gibi tepkini belli et yano umarim anlamissindir demek istedigimi 
(2 puan) tarafından
Anlasıldıı :)
0 oy
(424 puan) tarafından
Hiç birisi umrunda olmasin eşin bilmiyormu arayıp sormadimlarini 
(2 puan) tarafından
Bilmiyo eşim görevde ben de söylemedim
(240 puan) tarafından
Niye söylemedin deli misin bak açıkça sitem eder gibi değil laf arasında söyle annenlerle konuştun mu nasıllar en son bebek haberini duyurduğumuzda aramışlardı benimde günlerim pek iyi geçmiyor arayamadım bir sorun mu var acaba onlar niye aramadı falan dersin
(2 puan) tarafından
Eşim hemen laf soktuğumu anlar :D
(240 puan) tarafından
Anlasın o zaman yapacak bir şey yok
0 oy
(712 puan) tarafından
Benim kaynanam torunu olmasını çok istiyordu hamile kaldim rezalet bir hamilelik geçirdim üst katimda oturuyor bir tabak çorba getirmedi ésim işten gelir bana sandviç bir şey ne yapabilrise yapardı onu yerdim ise gitmeden elma yıkayıp başucuma koyardı onu yerdim o kadar 4 ay böyle geçti ben gurbetteyim 2 ayda bir annemlere gidebiliyordum orada bana ne yapacaklarini şaşırıyorlardi annemler kardeslerim suyumu getirir coraplqrimi giydiriyorlardi kurban olirum doğuma kadar hepsine çok kizgindim sevdirmeyecegim hatta geldikl3rinde selim uyuyor diyip göndereceğim diyordum annem de kaynana güvenip mi hamile kaldin kaynanan sana ben seninle ilgilenirim dedi mi demedi dedi sadece ben de doğru dedim demediler su an hesapladıgim kapıdan çevireceğim dediğim hiçbir şeyi yapmıyorum ama özgürce gelip sevemiyorlar ben önce beni arayım diyorum. Bir de onlara hiçbir şey aldırmadım Bi iki kıyafet alırsanız kafi dedim kaynanam yine altin falan taktı şimdi Allah var beklemiyordum neyse orası önemli değil demek istediğim hamile kalırken onlara guvenmedin onlar da söz vermedi evet aramalilar ama aramiyorlar napalm şimdi kendini hiç doldurma karninda bebegin var o da senin gibi hisseder hepsini onu da durduk yere üzme doğumdan sonra duruma göre hareket edersin bence mesafeli ol her zaman mesafe iyidir ama çocuk da babannesiyle halasiyla görüşsün ona engel olma yani bence
(2 puan) tarafından
Ne kötü kalpli insanlar var ya
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Sizde durum ne olur bilmem ama ben de istenmeyen gelinim. Eşimin yanında da defalarca yüzüme söylendi bu 2 erkek torun verdim ( 2 kız torunları var zaten ) biz erkek sevmeyiz kız torun seviyoruz filan dediler hep. Şimdi çocuklarım bi babaanne dede dese tüm marketi önüne yığarlar. Torun ayrımı hiç yapmadılar hepsine aynı davranıyorlar
(2 puan) tarafından
Maşallah ne güzel beni neler bekliyo bakalım
0 oy
(33 puan) tarafından
"İlk trimesterdan itibaren ailemden destek görüyorum, bunlardan çıt yok " diyorsunuz ya.

Aynen öyle oluyor :) 

Çocuğunuz doğduktan sonra da, muhtemelen kendi annenizin desteği ile büyüteceksiniz. Hasta olduğunda, huysuz olduğunda, evinizi toplayamadığınızda vs hep annenizin desteği olacak. Ama karşı taraf arada bir görecek, sevecek ve gidecek.Hatta sevmek için ayağına çağıracak. 
(2 puan) tarafından
Valla Allah uzun ömür versin onlar olmasa ne yapardım bilmiyorum. Cok doğru söylediniz
0 oy
(3,649 puan) tarafından
Ilk bahsettiklerinde haklisin ama gelip goturmuyolar aramiyolar kismi gereksiz takmissin. Annendesin baban goturuyo ne guzel iste. Cok mudahil olmamalari emin ol senin hayrina.
0 oy
(2,193 puan) tarafından
Benim eşimde ailesine aşırı düşkündü, 10 yaşında ki yiğenini doğduğundan beri traşa bile eşim götürüyordu düşün. Biz kaynanamgille yaşıyorduk, eşimi ikna edememiştim ayrı ev için. Ama sonra kızım doğdu ve eşim baba olunca değişti. Abisi ile aslında hiç kötü bir cümle kurmadıpı halde laf yedi, ve artık traş defterini kapattı. Zaten para olayı tamamen bitiyor, bebeğin çok ihtiyacı oluyor. Benim annemin bir lafı var erkeğin cebinde fazla para olmasına izin verme ya anasına ya da karıya kıza yedirir diye. Onlar bana hata yaptıkça ben evin içinde eline söyledim devamlı ama kavga ederek değil. Artık anlasın diye. Şükür 2 senenin sonunda her şeyi anladı. Evi bile eşim ayırmak istedi, baktı bize değer verilmiyor sadece beni kullanıyorlar 1 ay içinde ayrıldık evden
0 oy
(15,732 puan) tarafından
Sevdiğim adamla evlenmişim bile isteye çocuk yapmışım kim sevinmiş kim sevinmemiş zerre umrumda olmaz benimkiler hep sorarlardi çocuk çocuk yüz yüze iken verdim o haberi güya çok sevindiler ama beni tebrik eden bile olmadı :) böyle doğru mu kandırıyor musunuz ? Gibi bir şey dendi hatta görümcem şaka yapiyoruz sandı inanmadı :) ( neyine inanmadıysa) sana tavsiyem bu en güzel gunlerini kendine zehir etme zaten maddiyatsal bakıyorlarsa bu konu bir yerde patlak verecek sen anneliğinin tadını çıkar doğacak bebeği anne babası istesin sevsin yeterli kapıyı kapattığında herkes dışarda kalacak sonuçta 
0 oy
(1,681 puan) tarafından
Vallahi takip kendini boş uzmuş olursun benm eşimin ailesi ben tek olduğumda şeytan olurlar oğulları olduğunda başkası oldugunda melek olurlar sende onlara göre hareket et susma onlar nasıl hareket ediyorsa öyle yap unutma yoksa seni bu konuda eserler esin arkandaysada hiç umursama 

Söyle sizi ilgilendirmez ben koca parası yiyorum benm de paramdir 
0 oy
(55 puan) tarafından
Sende asla gösterme çocuğu 
0 oy
(9,384 puan) tarafından
Bence bu konuya bu kadar takılma. Benı de kımse aramadı sormadı oyle aman aman. Bebek sizin bebegınız muhatabı da senle eşin diğerleri ne kadar da olsa dısarda. Eşine yansıtmanı tavsıye etmem bebegının keyfını cıkar hamılelıgın keyfını cıkar. İnsanlara fazla anlam yukleme. 
0 oy
(10,100 puan) tarafından
he şeyi Allaha havale et, gerçekten durum buysa bugün olmaz 5 sene sonra 10 sene sonra ortaya çıkar. dert etöe hamileliğinin keyfini sür 
0 oy
(50,191 puan) tarafından
ailene guveniyorlar o yüzden sende mesafeli ol
0 oy
(1,536 puan) tarafından
Aynı seyleri yaşadım ve bunu kanıtlamak 3 yılımı aldı. 9 aylık hamileyim aranmadim küsüz. Eşime gelince nasıl iyi mi canım cicim diyorlardı. Ama benim hakkımda yaptıkları dedikoduları hasetleri taaa kimlerden duyuyordum :) bir iğne almadılar bile çocuğuma. Yalandan oğlunu arayıp sormuşlar doğum ne zaman. Ben tek başıma ev taşırken, ağlayarak banyonun yerlerini tellerken, hamile halimle halı yıkarken nerdelerdi de şimdi yüzsüz gibi doğumu soruyorlar dedim. Şükür eşim de zorlandikca anladı kimsemiz olmadığını. Sen benim yaptığım hatayı yapma. Eşin gözüyle görmedikçe inanmaz. Evliliğin zarar görür. Politik davran gerçekler ortaya çıkana kadar...
(2 puan) tarafından
Ne güzel yaaa. Bizimkiler biraz fazla şeytan öyle risklere girmezler yakalanmazlar yani ama Allah büyük baska şekilde cıkar umarım
(1,536 puan) tarafından
Bunlar da öyleydi canım merak etme sen. Eşim de o kuzeniyle en son 10 sene önce görüşmüş. Lafın bize gelecegini hesap edemediler. Eşimin telefon bozuldu dayısının numara gitti falan bir şekilde o kuzenine ulaştı. Allah'ın işi işte kızla konuşunca kız da anlattı :D onlar seytansa sen de şeytan ol. Benim gibi olma. Ben ne varsa eşime derdim. Bak rol yapıyorlar diyordum. Kendim bir sorun görsem eşime soyledim Sa lak gibi. Eşim diyordu benim ailemi sevmiyorsun falan. İşte her şey ortaya çıktı şükür
(2 puan) tarafından
Yok ben hiç bahsetmiyorum. Onlar bana nasılsa ben de öyle oluyorum. Eşimin yanında can ciğer oluyolarsa ben de annecim annecim oluyorum eşim yokken yüzüme bakmıyolarsa ben de onlara bakmıyorum ama asla eşime gidip anlatmıyorum. Allah'a havale ettim sadece sabırla bekliyorum
(1,536 puan) tarafından
Aynen canım onlara sevinecekleri hiçbir fırsatı verme. İlla ki çıkacak bunlar sen merak etme
(2 puan) tarafından
İnşallah çok teşekkür ederim. Rahatladım
0 oy
(19 puan) tarafından
Onların seni aramaları şart değil canım gelip seninle de kalmalari şart değil mecbur değiller onlar bebeğin olmasını istemiyor olabilir bu sorun onları ilgilendirmez ki yapıp yapmamakta karar sizin onlar karışamaz artık eşin istiyor mu seviniyor mu ona bak sen çocuğa bakacak olan doğuracak olan sensin o yüzden eşinin ailesini kafana takma bile rahatına bak çocuğun ile hayaller kur yani kafaya takılacak bir durum değil canım hormonların değişmiş böyle düşünmen normal 
(2 puan) tarafından
Haklısınız
0 oy
(1,995 puan) tarafından
Benm kaynnamda esim icn aykutun cocugu olmasini hic istemiyorm yolsa bize para vermez demisti ve ben bunu duymustum.esimede dedim esimde kufur edio derdi onami kalmis dedi.kaynanmin dedigi gibide oldu covugm olduktan sokra para muslugu kesildi ardindan 2 ardindan 3 oldu kaynnam kudurduda durdu.asla kabul edemedi esimi arayip cok para istedi yada laf caktirdj ama baktikj esimden fayda yok pes etti.yani burda asil onemli olan esinin durusu o durusunu bozmazsa bi gun elbet pes edecekler emin ol.bu kaynana gorumcelerinde evin oglumun parasi derdi ne anlamadm valla
(2 puan) tarafından
Bazen ne kadar takım tokam param var suratlarına çarpıp alın defolun hayatımızdan demek istiyorum

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 295 göst.
0 oy
25 cevap 892 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sermir (430 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 878 göst.
0 oy
7 cevap 636 göst.
20 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ececomez61 (353 puan) tarafından soruldu

399,792 soru