0 oy
523 göst.
Diğer kategorisinde (1,493 puan) tarafından

1.5ay once annem bana küstü . Sebebi yillik izinde ona gittigimde temizlik yapmamişim.  Meseleyi o kadar buyuttu ki bana esime kizima düsman oldu. 

Kizim onunla goruntulu konusmaya cok alisikti cocuk surekli soruyor diye aradim ama açmadi. 
Kandil gecesi aradik esimle sesimizi duyunca suratimiza kapatti telefonu vs. 

Neyse 1hafta once anneme yine haber gonderdim . Kizim seni soruyor konusalim arayim diye kabul etmedi. Daha sonra abim aramizi yumusatmak icin kizimla kendi kiznin fotografini  annemin hesabindan paylasti. Bende yumusadi diyip aradim. 

Acmadi acmadigi gibi bana esime dunyanin hakaretini iceren mesajlar gonderdi. Haliyle esimde okudu dinledi. Ve ben kizimi artik annenle gorusmesine izin vermiyorum dedi. 

Simdi annem gorusmek istiyor esim izin vermiyor. Sirf esimle arammizin bozulmasi icin cocukla konusmak icin diretti.  Bende en son izin vermedigini soyleyince ipler iyice koptu .

Yani bana o kadar kötü davranan bi insan icin  annem bile olsa  eşimi karşima almak istemedim. 
Haketmiyor cunkü ve art niyetli bi yaklaşimla bunu yapiyor. 

17 Cevaplar

+2 oy
(252 puan) tarafından
Bı nevi benim annem bende anne yönünden o kadar eksiğim ki elin oğlu bana eziyet edince elin oğlu diyip geciyom ama annem bu dünyadaki imtihanim resmen bazıları için evlatları imtihanları benim için de annem benim en büyük imtihanim 
(1,493 puan) tarafından
Kesinlikle bende hep bu cumleyi kurarim. Benim bu hayattaki imtihanim annem diye.
Yani her konuda isim rast gider rabbim bozmasin. Ama anneemle asla bi anne kiz gibi mutlu olamiyoruz özellikle ayni evin icinde.

Uzakta telefondan gorusuurken cok iyi cok seviyormus gibi davraniyor. Yanina gidince max 3.gün beni ezmeye hakaret etmeye basliyor.
Benim onu onunde aglamam aci cekmem hoşuna gidiyor resmen
-Reklam-
0 oy
(7,625 puan) tarafından
 Herkes gerçek ten anne olamıyor 
(1,493 puan) tarafından
Bi psikologa arkadasim benim sorunlarimi anlatmis. Kadin direk annesi narsist ve kizinin aci cekmesini istiyor. O aci cektikce kendi icten ice haz duyuyor demis.
(7,625 puan) tarafından
Boşver  haklının yanında yer al  yuvana sahip ol
(1,493 puan) tarafından
Ya gercekten ben yuvam icin cok emek verdim. Esimle huzurumuz dengemiz var . Onun icin bozmak istemiyorum. Kendimi icten ice suclu hssediyorum . Ama haketmiyor
0 oy
(870 puan) tarafından
Yani burada anne yada eş yada başkası size bu şekilde davranan kişiden uzak olmanız en iyisi 
(1,493 puan) tarafından
Annem diye 30yasima kadar hep alttan aldim . Hep agladim ama unuttum sindirdim. ama bu sefer sanki ailemle huzuruma kast etmis gibi hissettim.
Ben bu evliligimin huzuru icin 7senemi verdim. Haketmedigi halde bozmak istemiyorum.
0 oy
(2,604 puan) tarafından
Gerçekten tek sebeb temizlik mi. Ozamn gerçekten değişik bir insan . Sana kızıp torununa trip yapması dahada anormal. Eşinin dediğini yap bence 
(1,493 puan) tarafından
Tek sebeb bu . Yani senede 10gün durmuyoruz evinde . Sürekli elalemin doldurusuna gelip izin dönüslerinde aglayarak eve dondüm
 Ve bu zamana kadar onun icin yaptigimiz seyleri  gormezden gelmesi.
Kafasinda kurup onlara inaniyo sonra benim huzurumu bozmak istiyor.

Bizi gectim kizima bile düsman oldu. 4yasinda cocukla iki dk goruntülü konusmadi. Sene icinde benim cocuguma ikinci küsmesi bide bu
0 oy
(18,061 puan) tarafından
Pes gerçekten 
(1,493 puan) tarafından
Okurken dedin mi bu kiz suclu diye.  Beni o kadar manipule etmiski kendimi suclu hissediyorum psikolojisimi bozdu resmen
(18,061 puan) tarafından
İnsan ne olsa annesini atamaz. Ama arana biraz mesafe koyman gerekli demek ki. Yani sana eşine kızmış olabilir. Ama o masum yavruya dayanamaz insan ver torunumla konuscam ben deyip seninle muhatap olmayabilir. Bence üzerine gitme konunun. Akışına bırak. Et tırnaktan ayrılmaz. Barisirsiniz yine ama demek ki her gün konusmaman lazım
(1,493 puan) tarafından
Eşim o kadar uyumlu bi insanki yani asla bi kotü duygusu yok. Ama ona düsman kesilmesi bizim zorumuza gitti . Bisey dese hakli . Ama yok sebebsiz.

Bu durum ne zmaan duzelir bilmiyorum ama duzelincede mesafeli bi iliskimiz olacagi kesin
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Aynı dert bendede vardı. Sudan sebepten beni sildi kendisi, kaç kere kapısına gittim. Aradım engellediler, kapıları açmadılar. Neler yapmadılar sonra, ben evimi satıp başka yere taşındım. 2 yıl sonra mayıs ayında ben ameliyat oldum. Eşim haber vermiş, geldiler öyle barıştık. Şuan hiç bir beklentisi yok, çok pişman olmuş yaptıklarına. Ama bunu anlaması 2 yıl sürdü, sende tamamen iletişimi kes, yanlış olacak ama hiç haber almazsa belki daha fazla pişman olur. Herkesle biraz küs.. 
(1,493 puan) tarafından
Su an oyle yaptim sildik birbirimizi her yerden. Yani ben onun kiziyim  sacma sapan sebeblerden beni bu kadar yipratmasindan bıktım acikcasi. Annem tamam uzerimde hakki var diye beni bu kadar dagitmasina ailemle huzurumu bozmasina izin veremem.

Bu olaylar sirasinda esim ameliyat oldu gecmis olsun diye bile aramadi.
Ben zaten gurbetteyim senede 15-20gün ben gidersem görüyodum bagrima taş basarim otururum evimde .

Ben kizima uzuluyorum aralarinda bi bağ oluşmustu icine etti resmen
(2,405 puan) tarafından
Torununu seven zaten böyle yapmaz. Benimkiler şükür düzeldi, inşallah düzelir seninde. Evlat bu, eninde sonunda anlıyorlar.
(1,493 puan) tarafından
Umarim oyle olur.  Ben hayatimda bi huzur olsun diye kimsenin etlisine sütlüsune karismadan yasamaya calisiyorum. Bu bile batti kadina.
0 oy
(2,079 puan) tarafından
Annemin numarasını sildim anlasamiyorduk çok mutluyum ha yine anne diyorum ararsa açıyorum aramassa oda yok çünkü bana iyi gelmjgor evlat ayırıyor düşünce birde.  O vuruyor 
(1,493 puan) tarafından
Bizimki katır inatli .
 Bizim barismalarimiz hep benim kahrolmalarim sonucu oldu. Bundan sonra nasil barisiriz bilmiyorum ama sonu boyle olcak sanirim
(2,079 puan) tarafından
Emin ol böyle olur
0 oy
(428 puan) tarafından

Hadi dertleşelim

Annemde  beni çok eleştirir öyle ki oğlumu çagırma şeklimi bile eleştiriyor bazen çok yoruluyorum susuyorum çünkü Allah katında haksız olmak istemiyorum o yüzden sabır çekip duruyorum 
(1,493 puan) tarafından
Benimde bu hayattaki  butun basarilarim onun icin b basarisizlik.
Yaptigim temizligi begenmez. Elestirir. Yani kucuklugumden beri benimle temizligi bahane ederek beni ezen bir annem var.

Onlar bizi ezerek kendilerini tatmin etmeye calisiyorlarmis
(428 puan) tarafından
Annem hiç narsist değil ama sadece çok normal bişeymiş gibi hep eleştirir beni işte eline bişey yakışmıyor vs. Ama bi tek bana öyle
(1,493 puan) tarafından
bunu dile getirerek seni uzmeye calismasi saglikli bi durum degil.
(428 puan) tarafından
Zaten çok uzagız ben aramasam pek aramaz bile
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Bende olsam bende gorusturmem kızımı sana kiziyo ama kızına mesafe koyuyo kocan haklı bahane üretip açma yoksa kinlenip patlar başınıza 
(1,493 puan) tarafından
Esim kesinlikle gorusmuceksiniz dedi. Yani onu taniyorum kin icin degil gercekten bizi dusundugu icin boyle dedi. Artik bize zarar vermeye başladi.
Beni bahane ederek aileme düsman oldu. Simdi o kadar hakaretin uzerine esimi ezmemi istiyor.
(1,277 puan) tarafından
Yok ztn esin neden kötülük için gorusturmesin ki goruyo kızının üzüldüğünü senin yiprandigini sizin için öyle diyor sizin için en sagliklisi uzak kalmak belki annen ne yaptığını fark eder
(1,493 puan) tarafından
Umarim dua edin insallah
(1,277 puan) tarafından
Rabbım hakkınızda hayırlısını versin
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Çok şaşırdım annene hadi sizi kırılmış ama küçücük çocuğuna nasıl dayanabilmiş torun herşeyden tatlı derler insan kıyamaz 
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Yani zor bir durum, ben olsam eşimin dediğini yapardım.
0 oy
(4,735 puan) tarafından
Yani şunu okusam asla inanmazdım bende anneannemin annemgile olan tavrına şahit olmasaydım 
0 oy
(3,971 puan) tarafından
Valla kafama takilan tek soru bu ne bicim anne???? Allah sana sabir versin. Esin de gayet hakli
0 oy
(78 puan) tarafından
Bende tam ailemle ilgili post açacakken seninkini gördğm. Maalesef öyleler benciller benim annemde tam bir bencil ne aramak ne sormak hiç birşey içimden gelmiyor artık babamıda onuda çok zor bir durum seni o kadar iyi anlıyorum ki
0 oy
(479 puan) tarafından
Bende 1 buçuk aydır konuşmuyorum sebep hasta olmuş son dk abim ariyiyor yarın hastaneye götürün iki gün hafta sonu tatili bizimde isler vardı dedik iki gün iş var hafta sonu girdi araya pazartesi götürelim acil ilgilenmez vay efendim iş gormezmisiz biz vay efendim umrumuzda değilmiş ertesi gün dedim çok kotuysen çevre ilçelerde acile goturem yada al abimden para özele goturem yok abim yogunmus bagirirmis yok yine us gormezmisiz biz daha ne yapam ben elimde işi bırakıp ona kosxaz onu bekliyor incirler vardı yağmur yağdı su gibi oldular bir daha yağmur yagxak hiç ise yaramicak son dk söylersen nasıl ayarlancak o gün bu gündür aramıyor ben 3 yaş bebeyle birde 30 haftalık gebelikle yine yapam demiştim ameliyat olmuş eşim gitmiyor ben 34 hafta gebelikle tek gidemiyorum düşman oldular bu kızda hamile diyen yok
0 oy
(627 puan) tarafından
Annelerimiz yaşlanıyor ve arkasında durmalıyız 
0 oy
(181 puan) tarafından
Annen de olsa ezdirme kendini boşver eşini karşına alma bilerek yaptığı o kadar belli ki şu 4 gün içinde yaşadıklarım bana o kadar büyük bir ders oldu ki misal kimse için kendini üzdüğüne değmiyor bir çok şeyi kalbi kırılmasın diye alttan alıyordum ama gerek yokmuş böyle şeylere hiç de moralini bozma

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 615 göst.
4 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 376 göst.
14 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Kelebek0707 (1,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 328 göst.
3 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 1,285 göst.