0 oy
68 göst.
önce Diğer kategorisinde (363 puan) tarafından
Kızım 17 aylık maalesef uyumuyoruz doğdu doğalı rabbim beterinden sakinsin bebekkende kolikti artık gaz lafı duyunca midem bulanıyor röntgen çekildi hala çok gazlı metsil ve probiyotik verdi mamayı kesin dedi ama mamaya biberona bağımlı resmen nasıl kesicem hiçte cesaretim yok yemesi güzel çok şükür birde eğer kesebilirsek kendim evde yaptım kaşık maması vermelimiyim gece acikmamasi için iştahlı biraz ama aşırı hareketli kilo almıyor 

5 Cevaplar

0 oy
önce (307 puan) tarafından
17 aylık kaç kg  mamayı kes sonradan zararını görürsün vermeyeceksın başka yolu yok 
önce (363 puan) tarafından
Doktor kes dedi canım 10 kilo 800 gram
-Reklam-
0 oy
önce (2,845 puan) tarafından
Gece beslenmesini bırakmanız lazım canim, biberona su koyup ver en kolayı bu şekilde birakabilirsin.  Uyumadan 2 saat önce yemeği kesmeniz lazım 
Canım gece beslenmesi yokta uyurken iciyo işte ondan çok ariyo mamayi
önce (2,845 puan) tarafından
Anladım canım, ben 2 saat önce irmik bebe biskivusu bazende meyve ekler verirdim gece uyurken bizimki de mama içip uyurdu o sayede bıraktık.  Bizimki gece de kalkar arardı onada su koyup verdim :)
Tamam canım bende denicem onu aklımda canım teşekkür ederim
0 oy
önce (1,446 puan) tarafından
Ben önce çok sulu yaptım sonra tamamen kesip karadut özüne geçtik. Sevdiği için arada içiyor sadece. 
Canım uyurken iciyo uyurken versem karadut özünü dokunurmu acaba
Su ver canım şöyle düşün biberonu bırakması için bi süre verme. Emzik gibi olmuş onun için uyku arası dediğine göre. Biraz sabret gece yatarken ver de ki başka yok gece vermiycrm bi kaç gün sabret alışır. İkinizde rahat edersiniz
Yok canım uyku arasında içmiyor uyurken uykuya ona geciyo akşam gecede rahatsız ediyo uyumuyo gece beslenmesini kestim ben şu ister bı tek uyaninca
Anlıyorum canım aşağıda da demişler önce sulandır sonra da tamamen kes. Benimki de aynıydı baktım zorluyor kestim bir kaç gece zor uyudu sonra unuttu
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
önce (1,611 puan) tarafından
Mamaya bağlı cocugu bi kerede kesemezsin 4cc koyuyosan aynı suya 3 cc koy ertesi gün 2cc ml aynı olacak ama kaşık sayısını azalt bizim öyleydi ve beslenme uzmanımız öyle dedi ben inanmadım ilk cok baglıydı gece bile kalktıgımda yapmazsam uyumazdı 
Yok gece istemiyor su istiyor canım ama uyurken mama içerek uyuyor ondan çok arıyor uyuyacagi zaman
0 oy
önce (2,194 puan) tarafından
Kızım 22 aylıkken bıraktık mamayı. O kadar bağlıydı ki mamaya, karnı tok olsa bile içerdi sonra ağlar uyuyamazdı. Birgün artık vermiyecem dedim ve kaldırdım hepsini. O gün sabaha kadar neredeyse salladım ayağımda, her uyandığında suluğu ile su içirdim. İlk iki gün zor geçti ama sonrasında isteği azaldı. 1 hafta sonra su içmek için bile kalkmıyordu. Gene geceleri uyanır ama eskisi gibi mama demez, ayağıma alırım biraz su içirip uyuturum. Sabrederseniz 1 haftada unutuyorlar
Tek çözüm sabır ve geri dönmemek. Başka bir seçenek yok ne yazık ki
Anladım canım teşekkür ederim
Emin ol benim kızım bıraktıysa her bebek bırakır. Ama kendin hazır ol. Benim kızım gece bile uyanıp mama diyip içen bir bebekti
Tamam canım ilk gündüzü keseyim dedim canım şimdi gezidire gezdire uyuttum alismaz degilmi böyle uyumaya 1 sene emzirdim banada çok bagimliydi sütum yoktu emiyordu yine 1 ayda anca unuttu
Onu bilemem, ben kızımı sallayarak uyutuyordum zaten. İlk 3 gün baya salladım, çünkü mama içmediği için uykuya dalmıyordu, bende devamlı ayağımda tuttum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 47 göst.
22 Eylül 2024 Aile kategorisinde Kuzeybebesi (1,540 puan) tarafından soruldu
+2 oy
13 cevap 144 göst.
0 oy
4 cevap 97 göst.
0 oy
11 cevap 454 göst.
26 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Semrauytery (133 puan) tarafından soruldu

399,891 soru

11,962,085 cevap

36,128 kullanıcı

...