0 oy
346 göst.
önce Diğer kategorisinde (53 puan) tarafından
29 Ekim için gösteri ayarlayacaklarmış prova yaparken anasınıfı  öğretmen saga sola bkma diye kızıma kızmış küstüm öğretmene dedi şimdi öğretmenine arayıp işin aslını sorayım mı ?

14 Cevaplar

+8 oy
önce (1,027 puan) tarafından
Bu kadar da abartmayın yaa.

Ben bazı velileri anlamıyorum . Sözüm meclisten dışarı .

Bazı veliler evde çocuğuna kıymet vermez okulda kıymete biner
önce (53 puan) tarafından
Söylediğiniz gibi bazı veliler ben kızımın gözünün içine bkarım sesimi dahi yükseltmemeye özen gösteririm çok çok sabrımı zorlarsa tatlı sert kızarım.Her annenin evladı kıymetlidirben bu konuda normal annelerden DHA hassasım hastane köşelerinde bir dakika görmek için saatlerce bekledim kpılrda erken fogdu yogun bakım sürecleri feln o yüzden çok çok degerli gözümün nuru kızlarım
önce (1,027 puan) tarafından
Muhakkak öyledir bizler içinde öyle.
Ama şöyle düşün öğretmen kaç tane çoluk çocukla uğraşıyoruz. Bazen bizler bile kendi çocuklarımıza tahammülümüzün azaldığı zamanlarda kızabiliyoruz. Öğretmenlerde o kadar emek veriyor haklılarsa eğer kızmaya da hakları var. Eee o zaman neden öğretmen oldular da diyemeyiz. Öğretmen oldular velilerin kölesi değil. Durmadığı vakitlerde tabi ki kızacak öğretmen. Hepsinin gözünün içine bakarsa dediğiniz gibi bu sefer kimse öğretmeni dinlemez
-Reklam-
+6 oy
önce (2,055 puan) tarafından
Bunun için aranmaz ne var bunda uyarmış sadece
İlk çocugum öyle deyincw normal mi ki dedim
önce (2,055 puan) tarafından
Canım hepimiz anneyız ama böyle ufak tefek kızmalar olabilir böyle böyle hayatı öğrenecekler prenses gibi yetiştirdiğimiz için böyle oluyor biri kızıncada çocuğun tuhafına gidiyor.. Bizim zamanımız daha kötüydü sıra dayağı yediğimi bilirim şükür ki artık böyle kalmadı cezası var bız korkumuzdan aılemızede demıyorduk
+5 oy
önce (862 puan) tarafından
Senin çocuğun padişah çocuğu mu illa kızar öğretmeni. Şu egonuzu bir kenara bırakın ya şaka gibisiniz 
Hanımefendi kızlarım erken dogdu doğar dogmaz yoğun bakım ve bir tür rahatsızlıklar geçirdi çok şükür Rabbime şuan çok çok iyiler her nnenin evladı kıymetli zorlukla kucagıma aldığım evlatlrıma ben kızmazken başkasının kızması beni üzdü çok sabrım tastıgında bende kızıyorum tabi ki tatlı sert bir şekilde bu konuda hassasım ego ile bir alakası yok sorunuza gelince Alaaddin Keykubat ve Selahattin Eyyubi torunlrı oldugu için benim için ekstra kıymetli :) (dedelerinin adı evliya adı ve padişah çocuğu mu diyenlere cevabım bu şekilde )
Cevabımda hakaret ve tahrik edici ne buldunuz acaba gayet kibar bir şekilde açıklama yapmışım hangi söylediğim zorunuza gitti ki
+3 oy
önce (50,193 puan) tarafından
bütünlüğü bozuyorsa uyarmasi normal
Uyarmamış kızmış herkesin içinde bana kızdı diyor
+3 oy
önce (950 puan) tarafından
Ara sende ona kız saçını başını yol benim kızıma nasıl kızarsın de sonrada kızını okuldan al. Ogretmende kurtulsun saçma velilerden.
İlk çocugum biraz sert söylemiş o yüzden kızımda kırılmış küstüm dedi
önce (950 puan) tarafından
Olabilir siz hiç kizmiyorsunuz galiba böyle buyuturseniz ilerde her zora düştüğünde oturur pes eder
+2 oy
önce (341 puan) tarafından
Çocuklar bazen abartıyor bence gerek yok tekrar ederse uyarırsınız çünkü öğretmeni sonuçta sağa sola bakma demiş işini ciddiye al demek istedi
+2 oy
önce (17,937 puan) tarafından
Öğretmen kızdı diye de öğretmen aranmaz dostum. Muhtemelen cocuklsrla konuşmaya daldı senin kız ya da öğretmeni duymadı. Öğretmen sesini duyurmak için daha yüksek sesle konuştu. Ya da hakikaten de kızmış olabilir. Çocuklarla bu aktiviteleri yapmak çok zor. 
+2 oy
önce (33 puan) tarafından

Bence kızmamıştır, o kadar çocuğa yönerge vermek zor olduğu için ses seviyesini yüksek bir şekilde tutmak zorunda kalmıştır. 

"Ayşe Ayşe önüne bak " gibi bir şekilde söylemiştir diye tahmin ediyorum. Çocuğunuz bunu farklı algılamış olabilir. Bazı çocuklar sınıfta hep aynı oyuncak ile oynamak istiyor ama aynı oyuncağı başka bir çocuk da istiyor. Dönüşümlü kullanmasını sağlıyoruz. Bu defa hep oynamak isteyen çocuk, seni anneme söyleyeceğim diyor mesela. Anneye gidip farklı bir şey söylüyor. Yani bu dönemde çocuklar benmerkezcidir. Algılamaları ve dışarıya yansıtmaları farklı olabilir. Çocuk okuldaki kurallara uymuyorsa öğretmen uyarabilir. Ama siz istiyorsanız çocuğunuz bir kenarda oyun oynasın, provalara katilmasin, gösteriye katılmak zorunda da değil. Tabi ben olsam tercih etmem. Aile tarafından bu kadar aşırı koruyucu davranılan çocuklar ileride dıştan denetimli oluyor.
Merhaba, dıştan denetimli ne demek
önce (33 puan) tarafından
Kendi davranışlarının sorumluluğunu almaz. Olumsuz bir şey yaptığında suçu direkt başkasına atar. Ödevi olduğunda birilerinin ona " yap " demesini bekler. Bağımsız hareket etmez. Biriyle kavga etse , kendi bu sorunu çözmez , başkası onun yerine çözmesini bekler. Çocukken çok fark edilmiyor ama ileri yaşlarda bu kişiler çalışma hayatına girmiyor, sıkıya gelmiyor vs. Vs.
Anladım teşekkür ederim
+2 oy
önce (1,363 puan) tarafından
Kuzu kızması normal değil mi ? Dövmemiş hakaret etmemiş ihmal etmemiş . Yani istiyoruz ki öğretmen çocuğumuza hiçbir şey demesin ama eğitsin!
+1 oy
önce (2,223 puan) tarafından
Bende önemli bi durum değil canım 

Öğretmen provaya odaklanmasini istemiştir 

O da sağa sola bakmıştır sürekli bakma demiştir ne varki bunda 
+1 oy
önce (4,265 puan) tarafından
Üsluplu bir şekilde uyarma hakkı da olmalı. Bunun için aramanız biraz abartılı olur. 
0 oy
önce (11,204 puan) tarafından
Bizimki de bu gün şikayet etti öğretmeni 29 Ekim provası için benim de canım sıkkın hava buz gibi bahçeye çıkartmış çıkarırken de bahçe dememiş kızım izin istemiş üşüyorum ceketimi alayım demiş izin vermemiş prova yaparken de yağmur yağmış gene içeri sokmamis.benimde ona canım sıkkın ama aramadım acikcasi
0 oy
önce (169 puan) tarafından
Anaokulu çocuklarını sirk maymunu gibi oynatmaya gerek var mı ya gerçekten anlamıyorum ben. O çocuklar eğlenmiyor strese giriyorlar yok provadır yok gösteridir. Bir de yanlış yaptığı için kızmış. Ya çocukları eğlendirecek şeyler yapsalar, çocuklar milleti eğlendirmek zorunda değil
0 oy
önce (12 puan) tarafından
Eti senin kemiği benim diye teslim ederlerdi bizim zamanda. Devir bu kadar mı değişti. Biz mi kıymetsizdik şimdi ki çocuklar mı kıymetli anlayamadım

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 277 göst.
21 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Sevgi344 (238 puan) tarafından soruldu
+3 oy
36 cevap 1,047 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde yagmurzamani (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,102 göst.
30 Ekim 2023 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 471 göst.