+1 oy
356 göst.
önce Diğer kategorisinde (2,929 puan) tarafından
Sorum bu yüzden sıkıntı yaşayanlara. Alt üst komşusu ile çocuk sesi yüzünden sıkıntı yaşayanlar bu durumda ne yapiyor? Çocuğundan şikayet gelenler için özellikle.

Biz 2 yıldır bu sorunu aşamadıkta. Artik iş kötü boyutlara gidecek. Kızım asla sabah 10dan önce ve aksam 9dan sonra ses yapmaz. Koşsa bile bu saat aralığında parmak ucunda koşar. Çok nadir topukla koşar onu da uyarınca düzeltir. Aşırı sesi yok bağırma, zıplama ve koşma gibi. Alt katımızdaki mahlukatlar artik insanlıktan çıktı. 3. Kat ev sahibi şuan çocuk evi yıkıyor asla sesleri cikmiyo ama benim kız bir kere koşsun alttan vuruyor. Ev sahibi de bıktı. Görmezden gelin şu kadını duymayın vurunca diyor. Ama ben en sonunda evini başına yıkıcam.

Kızım olduğu icin değil ama asla bir cocuk gibi ses yapmiyor. Günde 15 kere koşar ya da koşmaz. Oda sokakta koştuğu gibi değil. Evde top oynamaz yani rahatsız edici birşeyi asla yok. Kadın elinde sopa ile bekliyor sanki. Bir kere ses olsa ikinci olacak mı beklemeden vuruyor. İlkellik başka birşey değil. Kadın ciddi derecede bize kafayı taktı. Sıkıntı arıyor. 

18 Cevaplar

+1 oy
önce (2,835 puan) tarafından
Sen daha önce de post açmıştın isminden hatırlıyorum yorumlaştik seninle, komşun ruh hastası başka bir açıklaması olamaz. Gidip tedavi olması gerekiyor. Çocuktur ses yapar ayrıca yazdığın saat araliklarinda olan seslere karışamaz akşam 10 dan sonra laf söyleme hakkı vardır o da çok aşırı ses çıkarsa. Ama el kadar çocuk ne kadar ses çıkarabilir ki. Benimde oğlum var ses yapar ama müdahalle ederim ama illa oyuncaklarını düşürür yanlışlıkla buna bir çözum yok. Bu kadar sesse tahammül edemeyen müstakilde otursun 
önce (2,929 puan) tarafından
Allahın cezası ev alacakmış ondan gitmiyormuş. Bende dedim ev sahibine sizin cocuktan cok rahatsız sürekli laf yapiyordu ama size birşey diyemiyor bize laf yapiyor diye. Kadın sıkıntılı ablacım diyor. O para veriyorsa bende veriyorum dedim. Eşimde patladı patlicak. İnan evde huzur kalmadi. Eşimle bu konuda sürekli birbirimizi yer olduk. Çocuğum çocukluk yaşayamıyor.
Bırak yaşasın sakin müdahalle etme oynasin ziplasin çok mu rahatsız arasin polisi. Anlıyorum huzur olmaz valla bir ara bende senin gibi oğluma karisirdim çocuk delirdi artık saldım, saolsun komsumda birşey demiyorum, ben yine de aşırı sese mudahalle ediyorum oyle öyle idare ediyoruz. Umarım defolup gider. Ev sahibine horozlanamaz acısını senden cikariyor
Ben saliyorum. Eşim çok müdahale ediyor. Bu sebeple eşimin eve gelmesini bile istemiyorum. Çocuğa sürekli bir dur deme peşinde. Konusuyorum en sonunda adamlara zarar vericem o yüzden diyor. Bende artik iyice soğudum. O gelince huzurum kaçiyor. Çocuk bile diyor anne sevmiyorum bu evi diye.
Eşinden hatalı çocuk bu robot değil, bir komşu yüzünden insanın huzuru nasıl kaçırıyor ya. Ev alma komşu al bosuna dememişler. Çok rahatsizlarsa gitsinler müstakile yarın tasindiklari zaman sesli bir apartmana duserler umarim
-Reklam-
0 oy
önce (11,591 puan) tarafından

O bide eltimlerin alt kata gitsin soylede :D 2 erkek cocuk. Eltim 5.katta 1.kattaki teyze diyoki sea taa bize geliyo dusun nasil sea yapiyolar

Çocuğu yok. Rabbim verirse görücek o. Hele bu kadar Ah aldıktan sonra.
Gencmi kiz bende yasli falan sandim
27 yaşındalar.
Ay Allahim ya. Kiz ben ilk evlendim tasindigim evde 4.5 sene oturdum. Ustumde bir abla vardi 3 tane çocugu vardi. Bazen bi atliyolardi koltuktan yere muhtemelen en buyugu erkek cok kiloluydu 12 yaslarinda falan resmen bizim evin yerleri sallaniyodu inanki. Bide adiyamanlilar misafirleri hic eksik olmuyodu cok kalabalik çoluk cocuk evim uzunlamasinaydi patir patir nasil kosuyolardi koridorda o bastan o basa. 1 kere sadece yazdim abla yatak odasinda ses yapmasalar oglan uyuyo diye. Başkada hic ses etmedim. Misafir geldimi 1den aşaya gitmezlerdi. Esimde bende bi kere laf soylemedik yani. Çok abartikmadigi surece insan birbirini idare edecek ya. Simdi kendi evime gectim. Altimdakiler kiraci yeni evlilermis. Benimkilerde erken yatiyo oyle çok kosma yere atlamada olmaz yani simdiye kadar bi sikinti yasamadik ama gecen bekçi abiye sordum kim oturuyo hani bende 2 cocuk var diye. Diyoki sen ev sahibisin begenmeyen cikar gider. Dedim abi oyle seymi olur ya onlarda insan kiraci diye yani
0 oy
önce (9,406 puan) tarafından
Bu takintili insanlar yuzunden ust komsum aral ecele tasindi neymis kizina ders calistirirken kizmis gecen hafta ds havalar sicak camlari acikmis ikisininde ust komsusu rahatsiz olmus kadinda ben cocugu calistiriyorum ev halidir olabilir sendd grce 11 de 12de tamizlik yapiyosun supurge sciyosun (2 oglu var ) ogullarin kagit yakip asagi atiyo posete su doldurup atiyo kafamiza gozumuze dusse nolcak aksam bagris cagris duruyosunuz evde biz bisey demiyoruz deyince ben en azindan temizlik yapiyorum senin gibi pasakli degilim dedigini duydum sonrasi bagris cagris kadinin kocasi beyzbol sopasini kapmis adamin kapisinda ac lan kapiyi diye kufrederek bagiriyodu butun bina toplandi ben korkumdan isikladi kapattim yattim esimde yok diye kadin 2 gun colugu cocugu topladi koye gitti o ordayken kocasi ev bulmus aksam geldi bans mesaj atti ben evi topluyorum yarin tasjmaci gelecek ses olur kusura bakma dedi apar topar tasindilar kadin 1 gecede ev topladi sabah esyalari cikardi yeni dvini temizleyemedi bile kirli eve girdi yazik gercekten bi laf varya ev alma komsu al diye aynen oyle ya onun kocasi da ciksaydi Allah korusun birbirlerini oldururlerdi birinin 2 kizi birinin 2 oglu var kadinlarin ikisi de hasta cok zor bi durum 
O kadin kirsci mi
Evet kiracı. Bizim cikma durumumuz zaten yok. Onlar öğretmen ikiside. Benim eşim tek çalişiyor. Bana cocuğun ses yapsın istiyorsan müstakil eve git diye akıl veriyor denyo.
Emekli ogretmen mi ya da yasli mi onlar oyle oluyo madem ev sahibi de sikayetci çıkarsın o zaman
Ev sahibi paragöz. Yok bacım ne emeklisi daha 27 yasındalar. Bir gece eşi aradı benimkini abi yarın konusalım diye. Eşimde delirdi 5 dk ya in aşağı diye. Adam eşime tamam çekiyor ama karısı öyle pislikki. Adamın sesi çikmiyor karısına.
Hay Allah'm benim alttaki olsa napcakti acaba benim oglumda senin kiz gibi cok sesi gurultusu yok ama arada zipliyo uyarinca duruyo ama oluyo yani gunde 10 kere yapma diyorumdur ama napiyim cocuk sonucta benim desen sesim yuksek normal konussam bagirma gibi bi de sinirlensen esimle kavga ettik bi kere herseyi duymuslar bi kere sikayet duymadim oglum kucukken gunduz uyumaz surwkli kucagimda olmak isterdi taaki aksam 9 da gecr uykuduna geçecekte ben bi is yapcam 11 bucukta supurge actigimi biliyorum o zamanlar indim konustum durumum boyle rahatsiz olur musun yapsam dedim yap kizim esim duymuyo zaten oglumda gec geliyo duymaz bende duysam da bisey demem dedi Allah korusun olsun balkonum yol agzi asiri toz oluyo demirleri yikasam sorun olur mu dedim yok yok kontrol et camsir yoksa yika dedi ben cok sansliyim ya da sey var benim ust caprazda 3 yas kiz var bi kosturuyo tam tatak odamin ustunden duyuyorum daha o komsuna senin kiz kosunca ben duyuyorum demedim Allah vicdan merhamet versin
0 oy
önce (33 puan) tarafından

Bence en iyi çözüm farklı bir odada oturmak. Mesela ben çocuğumun davranışlarını alt katı rahatsız etmeyecek biçimde düzenleyemem , hiç şikayete de gelmediler ama mutlaka düşündüğümden daha kötü bir durum oluyordur. Bu nedenle onların oturma odası olarak kullandıkları odayı değil, başka bir odayı oturma odası olarak kullanıyorum. 

Üst katımda çocuk olmadığı için sıkıntı yaşamadım ama annemde tanık oldum, aşırı rahatsız edici oluyor...

Ben çatı katındayım öyle bir şansım yok. 3 oda var biri mutfaklı, diğeri kızın odası kücük biri yatak odası. Değiştirme şansım sıfır. Ama onun 4 odası var. Şeytan olduğu icin işine gelmiyor yapmiyor.
0 oy
önce (641 puan) tarafından
Oturduğum binada ses yalıtım yok. Üst komşu normal bir sesle şarkı söylese rahat duyuyorum apartmanda çok çocuk var ve bağrış çığrış oluyo haliyle. Çocuktur diyorum ses çıkarmıyorum. Kızım var 2 yaşında bu ara çok ağlıyor özellikle gece uyumada sıkıntı var. Geçen komşu sizin kız çok ağlıyor demez mi. Ben 4 yıldır katlanıyorum ben onların sesine onlarda benimkine katlanmak zorunda. 
Terbiyesizler işte. Bunlarda çok kavga ediyordu ama öyle böyle değil. Gece 11 de başliyor du 1.2 saat sürüyordu. Biz asla ses demedik. Kızım uyanıp ağliyordu bunların sesine.
0 oy
önce (2,707 puan) tarafından

Madem rahatsiz ediyor sal çoğunu inletsin valla. Benim aşağıdakiler de memnun değiller.  Ve ev sahibinin kankasi:D Bilmiyorum artık ne olacak

Eşim olacak adam darliyor. Hep ondan gidiyor. Yoksa ben dur falan demem zaten. Allahın dan bulsun hepsi de
0 oy
önce (4,690 puan) tarafından
Hic yasamadik sorun birbirimizi sesi illaki gidiyordur mesela ben suan tv sesi duyuyorum net bir sekilde birbirimize birsey demeyiz 
0 oy
önce (4 puan) tarafından
Ayağım kırılmıştı o sıralarda hamile olduğumu öğrenmiştim evde sadece ben ve eşim vardı eşim uzakta çalıştığı için haftada bir gelirdi benm kırık ayakla yürümeden çıkardığım ses maksimum ne olabilirdi bilmiyordum bastonla yürüyordum bazen baston düşerdi elimden 2 3 kere kabaca uyardı 4.de sevgilisyle bıçakla evimizi bastılar 
0 oy
önce (1,004 puan) tarafından
Canım ben hem alt kattan hem üst kattan dertliyim. Alt komşumda beyin tümörü varmış, bir şey de diyemiyoruz. Üst komşu da manik depresif, sağı solu belli olmuyor. Bir mucize olsa da ev alabilsek diye dua ediyorum. 
0 oy
önce (498 puan) tarafından
Çözüm belli canım çocuğun yapmıyorsa sen yap o sesi, yanlış anlama komşun boşa vurmasın madem vuruyor karşılıgı olsun asjsjsjsjjssjj
0 oy
önce (2,553 puan) tarafından
Bir daha alttan vurursa ben zıplatmayı bağırmaya yere vurmaya falan başlardım senin yerinde olsam. Deli gibi davranıp insanları korkutmasın başka çaren kalmamış bence 
0 oy
önce (14,010 puan) tarafından
Ark çok yaşıyor ya kadın da zaten sıkınlı bir şey kendisi kocası ile kavga eder bütün site duyarız 

Utanmadan ark diyormuş “ sen iyi anne değilsin çocuğunun eline çerezi vereceksin tv izleyecek tv kapatınca tableti vereceksin tabeletle oynayacak, koşturma olmaz evin için de parka götüreceksin “

Birde kendisi üst katta ark 1. Katta oturuyor 
0 oy
önce (9,053 puan) tarafından
Benim oğlumun doğum günüydü 5 yeğenim 2 çocuğum bağırış çağıris ağlamaktan kıyameti kopartilar gece 11 e kdr kimsede gelip sormadı bizde komsuluk çok güzel her sese gidip sormayiz hepte yegenlerim gelince aşırı gürültü ayak sesleri oluyo saolsunlar kimse ses etmez. Benimde üst katimin misafirleri gelse kıyametin kopartsa ses etmem. 
0 oy
önce (1,950 puan) tarafından
Bazen bizim evde işin şirazesi kayar şuana kadar hiç gelipte şikayet eden olmadı benim ğstğmd oturanlarda da durum aynı kapılarına dayanmadım hiç
0 oy
önce (5,760 puan) tarafından
Onlar ses çikardimi sende vur 
0 oy
önce (17 puan) tarafından
Ben kendi çocuğumdan değilde komşularim ve onların çocuklarından çok çekiyorum binaya hasar vermedikleri masraf cikarmadiklari bı ay yok 
0 oy
önce (14,571 puan) tarafından
Karı 1 kez kapıya geldi rahatsız oluyorlarmış bende çocuk bu dedim yolladım bizin üsttekiler geçen gece 2 de alem yaptılar tüm mahalle yankılandı onlara gidip birşey demediyse eğer bana gelecek cesareti olur mu bidaha bilemem yolar yollarım vallaha 
0 oy
önce (1,030 puan) tarafından
Benim kız tepiniyo sinirlenince yapma dedikçe daha çok yapiyo komşuya kaç kez söyledim rahatsızlık veriyorsam kusura bakma diye çocuk bu elini kolunu baglayacaksin değil ya dedi genede dikkat ediyorum ben bizzat kendim aynı durumu yaşadım çok kötü bi durum gerçekten üst kattan baya ses gelmesi ama elden ne gelir 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 286 göst.
20 Şubat 2022 Aile kategorisinde Papatyasever (3,209 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 223 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 411 göst.
10 Kasım 2022 Aile kategorisinde Öylebirisi (649 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,185 göst.