0 oy
921 göst.
önce Aile kategorisinde (426 puan) tarafından
İyi akşamlar kızlar içimi döneceğim tek burası var buraya yazmak istedim.. Ben 4 yıllık evliyim başlarda annemle eşimin arası iyiydi sonradan bozuldu ben bir ara boşanmak için evden gittim ve bu benim peşime geldi kesindi kararım. Beni ikna etmeye çalışırken annem ona sataştı o anneme derken kavga ettiler eşim zorla kolumdan tutup arabaya bindirdi ve yalvarınca tamam dedim barıştık ama anneme sürekli kin tuttu konuşmak istemedi. Bugün de ben annemdeydim annem bana çok yakın ara sıra gidip geliyorum, kaynım aradı bana geldiğini arkadaşım koç kesti adak payı getirdim dedi bende mecbur annemdeydim buraya getirmesini söyledim. Et büyük bir but şeklindeydi ben evde onu parçalayamazdım Keskin bıçak yok anneme dedim sen parçalarmısın oda yaptı sağolsun ona da but tarafı senin olsun dedim annem etini siyirdi bana verdi. Aldığı kemikli etdi. Eve geldiğimde eşim ete bakmak istedi butu nerde dedi bende böyle böyle dedim. Bana nasıl verirsin diye eti fırlattı verme hakkım yokmuş. Köpeklere verirmiş yine anneme vermezmiş çok ağır laflar etti. Ve annem benden hiç birşey esirgemez dolabından ne varsa verir bana neler aldı neler parasnı bile istemedi. Bide babasını arayıp daha et met vermeyin gitmiş annesine vermiş diye şikayet etti. Bu evlilik benim gözümde bitti. Oğlum 3 yaşında ben ağlarken geldi peşimden canım annem diye agladı sarıldı tek üzüldüğüm çocuğum. Keşke ölseydim de böyle birisiyle evevlenmeseydim. 

29 Cevaplar

0 oy
önce (642 puan) tarafından
Ohaaa ya affedersin ama s.alak midir nedir ya oyle sey olurmu ver ne olacak oldunmu tek erzagin O mu!  Esimin is yeri yilda 3 4 kere Dana keserler herkese Dagitirlar bolca esim kendisi der bunu da annene verelim diye yani sok oldum kotuysen kotusun de buda yapilmaz ama bosa gitsin sunu ya birde ustune koc kes dagit bundan kurtuldugun icin
-Reklam-
0 oy
önce (601 puan) tarafından
evliliğini bozma tabiki eşinin rızası olmadan vermen doğru değil.ben de senin gibiydim ama annemin iyi niyetini bilir eşim annem hiç kötü olmadi eşimle hep yumuşak davranmisti.boyle yapsa eşim de istemez.cocuklara falan yansıtma zaman gelir yumuşar.annenle ilgili güzel şeyler bahset hep eşine yalandan da olsa.ara yapıcı konuş.o benim annem zoruma gidiyor böyle davranman de.karsina al güzelce konuş.ortada çocuk var.
önce (426 puan) tarafından
Sen ne diyorsun bacım? Annemin eşime yumuşak davranmadığı nerden çıkardın pardon? Ben anneme gittim annem sahip çıktı diye eşim anneme dediki kovucaksın almıcaksın beni sahipsiz yapmak istiyor bencil. Annemde dediki o benim kızım neden kovayım. Eşim en ufak kavgada bana i.t şeref.sz kah.pe bir sürü laf ederdi dayanamadım gittim ve annemede hakaret küfür ediyordu sırf arkamda olduğu için. Oğlum 5 aylıktı eşim bana vurdu annemin yanında annemde şahit. Annem baktıki mutsuzum gel dedi destek olurum dedi eşim bunun için kudurdu bu yüzden 1 yıldır konuşmuyor bilmediğin şeyler var oyuzden yorum yapması size çok basit geliyor
Yarın birgün seninde cocuğun var eşi ezse hakaret etse vursa oda dayanamamış çıkmoş gelmiş kapına hadi git diyip gözmü yumucaksın hangi vicdana sığar bu bunun için 1 yıl küs kalmak saçma değilmi
önce (601 puan) tarafından
annen kötülük yapmış demedim canım yanlış anlama vallahi aynı durumu yaşadım şuan ailemle gorusmuyorum annem bana senin annenin yaptığını yapmadi.yanimdaymis gibi yaptı ama hep gitmemi istedi eşimle hiç kötü olmadi benim yuzumden zaten eşime o şekilde konussa evliliğim biterdi bitseydi de zaten .ben evliluginde sadece annen problemse düzelir bı şekilde demek istedim zamanla eşin anlar  ama başka problemler varsa bilemem tabi.adim atarkan iki kere düşün çocuk babasıyla mutluysa 3. Şahıslar zamanla problem olmaktan çıkıyor.
0 oy
önce (152 puan) tarafından
Teryesiz ya resmen. Kurban olsun annene. Boşver canım üzme kendini evliliğiniz için birşey demek istemiyorum tamamen senin hayatın. Ama üzüldüm senin annen ve bebeğin adına Allah hayırlı bir kapı açsın canım sana inşallah 
0 oy
önce (15,750 puan) tarafından
önce tarafından düzenlendi
Üzgünüm ama eşiniz sizi sevmiyor ve size saygı duymuyor sizi sevip saygı duysa zaten sizin anneniz olduğu için saygı duyar. İstediği olsa n'olacak anneniz desteğini çektiğinde size k.pek gibi davranacak. Yani size annenizin yanında bile şiddet uygulamış birine keşke geri dönmeseymişsiniz.  
Keşke dönmeseydimm keşke. Oğlum küçüktü korktum. Affettim bir şans vermek istedim ama gördüm ki ben onu affetikçe gözünde değersizleştim. evet sevmiyor saygı duymuyor aile terbiyesi asla edinmemiş saygısız ailesine bile böyle yapıyor annesi babası uğraşmak istemiyor. Bir kere kendi annesinin arkasından bile or.spu dedi. Allahım böyle biriyle nasıl evlendim nasıl başıma bela ettim çok pişmanım.
0 oy
önce (90 puan) tarafından
Yaptığı o kadar ayıp ki bizede köyden fındık fasulye kestane gönderir kaynanmlar babam getirir genelde çuvalı poşeti her neyse eşim isteyse hemen arar Bi poşet ayarla babanlara ver diye demediyse bile sorarım verim mi diye ver tabi sorma der 
0 oy
önce (89 puan) tarafından
Adagı kaynınızın arkadaşı kesmiş doğru mu? Baskasının size verdıgı üzerınden hak iddia edemez öyle bir hakkı yok. Yaptıgı terbiyesizlık. Annene cok büyük kin kapmış neden kı o tartışmada annen epey damarına basmış bellı kı
Evet aynen öyle kaynımın arkadaşı kesmiş. Bastıysada iyi yaptı anneme diyorki kızını eve alma kov evden diyor sahip çıkmıcakmış arka cıkmıcakmış annem de dedi o benim kızım ne olursa olsun sahip çıkmak zorundayım dedi  . Sen kızııma hakaret ediyormuşsun küfür ediyormuşsun kızım mutsuzsa tabiki destek olurum dedi. Eşim bana en ufak kavgada ağır küfürler hakaretler yağdırırdı. Birkere de annemin yanında vurdu bana. Kadın gördü bunları işte ne yapsın. İlerde bizimde çocuklarımız büyüyüp evlencek sırtmı döncez onlara. Yoruldum artık 1 yıldır küslük yapıyor o evdeyken annem evime gelemiyor çok üzülüyorum
önce (89 puan) tarafından
Allah hidayet nasıp etsin. Erkekler geri zekâlı gıbı evlenince degısmelerını aklım almıyor. Cıcım ayları bıttı mı evlılıkler ya sıradanlaşıyor ya kotu oluyor.
0 oy
önce (3,021 puan) tarafından
Ana baba hakkı Allahın hakkından sonra gelir. Evet koca hakkı çok üstün ancak ayette "Rabbin yalnız kendisine kulluk etmenizi ve ana-babaya iyilik yapmanızı kesin olarak emretti. Onlardan biri veya her ikisi senin yanında yaşlılık çağına erişirlerse sakın onlara “Öf!” bile deme, onları azarlama, onlara gönül alıcı tatlı ve güzel söz söyle!" (İsrâ / 23) buyrulur.

Eti size fırlatmak, nimeti emanetine fırlatmak demek. 2 yönden de Allahın sevmediği bir şey. Emanete hıyanetlik ve nimete nankörlük var.

Ayrıca o anne ne kadar kötü olursa olsun sizi, karısını, çocuğunun annesini doğurup büyüttü. Sevmek zorunlu değil ama saygı duymak zorunda.

Kocanızın malını izinsiz vermeniz de sizin hatanız, her ne kadar evlilik birliği içinde de olsanız eğer kocanız eve falancayı alma, falancanın evine gitme veya evdeki malları falancaya verme gibi kurallar koyarsa buna uymak mecburiyetindesiniz.

Erkeğin kadın üzerine, kadının da erkek üzerine hakları vardır.
Eti kendi cebinden kesse hakkı vardı laf etmeye ama baskasından geldi et sonuçta hakkı olduğunu sanmıyorum
önce (3,021 puan) tarafından
Kaynınız size mülk ettirmemiş, ikinize getirmiş. Deseniz ki kendi hakkımı verdim, o vakit eşinizin hakkına o izin vermeden dokunamazsınız.
0 oy
önce (2,151 puan) tarafından
Hemen boşanmayı düşünme olayı. Büyüt ne demek anneme laf ederken iki kere düşüneceksin beni doğuran büyüten kadın herhangi birisi değil annemi istemeyen benide istemiyordur benim dogurdugumuda de ya anneme laf etmeyeceksin ağzından bir tek kötü kelime duymayacam sevmeye bilirsin ama saygı duyacaksın anneme duyduğun saygıyı benim düşünce ve kararlarında duyacaksın ben şimdi bu eti götürüyorum anneme gidiyorum orda pişirecegiz ve sende gelip akşam yemeğine bizimle oturacaksin tatlini alıp annemin elini öpeceksin sana son ikazim de ve al eti çık git annene gelmezsede kendisi bilir ama annene anlatma hicbirsey 
Kız 1 yıldır çabalıyorum bunun için, hiçmi yorum cevaplarımı okumadın bende yoruldum artık bu döngüden bu söylediklerini desem yapamam ben istemiyorum der daha önce cok konuştum anlamadı
0 oy
önce (19,966 puan) tarafından
Ah canım ya eşin çok görgüsüz biritmiş et nedir ya et için olay çıkarıyo valla yol yakınken bırak git bunla hayatmı geçer kız

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 213 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Arzumm (1,297 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,084 göst.
3 Kasım 2020 Aile kategorisinde Allesok (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 364 göst.
15 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,416 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 593 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

399,851 soru

11,960,149 cevap

36,128 kullanıcı

...