0 oy
48 göst.
önce Kültür-Sanat kategorisinde (290 puan) tarafından
Akika kurbanimiz var oğlumun eşim diyanette imam bende sübyan okulunda görevli yım yıllardır devlete hizmet ve görev veriyoruz bugün sabah öğle bir duyarsız insanla karşılaştık ki vicdansız biri kafamı karıştırdı şimdi azap çekiyorum ailemi herkesi de arayıp kafalarını karıştırmak istemiyorum.eşim camiyi süpürüyor du bizde gittik kanamam bitti oğlum 30 günlük artık şadırvan yıkıyorum diğer görevli vekil imam geldi eşimle sohbet ediyor felan eşim seslendi içeri girdim halılar değişecek cami nin biz geleli daha 8 ay oldu ama çok ince halı fleks ler eskimiş hep döküyor amcalar karton la geliyo eşim sürekli süpürüyor iplikleri çıkıyor kırmızı kırmızı eşim böle anlattı yarın öğle namazına sayın müftümüzü davet edicem halimizi arz edip halı talebinde bulunucam hocam haberiniz olsun hoca hanımda çay kahve bir kaç ikramda buluncak ardından camiyi köyü kahveyi gezdiricem dedi eşim güzel güzel sohbet ediyoz işte çıkıştı edep hoca edenfi ahlak sen dün Afrika'ya kurban adağı gondercem diye uğraşan adam adak parası ile yaptirsan hayra gireceksin tutup Afrika'ya gönderiyorsun devletten para hazineden halı dileniyor sun dedi eşim besmele çekti şükür estağfurullah sabır felan dedi kızardı üzüldü fark ettim hocam sizinle bu konuyu yarın müftümüz varken konuşalım niyet çok önemli dedi biz avluyu süpürme ye çıktık eşimle çocukları servis e bindirdik hala söyleniyor eşim e mahçup oldum üzüldüm Rabbim hayrimizi kabul etsin ikilem de kaldım müftülük zaten onarımlar için bütçe ve yardım ediyor istemek suç oldu bize bu parayı halı ya vermelimiyim yoksa niyetimden caymasam daha mi hayırlı? Şimdiden teşekkürler 

4 Cevaplar

+1 oy
önce (3,665 puan) tarafından
Bu muftulugun sorumlulugu, o benim sorumlulugum diyecekti esin. Ayrica hali akika yerine gecmez. Hocaymis ya bilmiyo mu bunu hoca efendi? Ayrica senin akikan olmasaydi o hali alinmayacak miydi? Kendileri ister ama senin gibi gariban gordugunun istediginde gozu kalir. Afrikaya gonder, islerini yapsin muftulukte. Cok bilen hoca efendi de karismasin isi olmayana.
önce (290 puan) tarafından
Ters cevap verebilecek bı eşim olmadığı için asla hakkını da savunamaz laf dalaşına girmek istemedim dedi geçti fakat eşim üzüldü
-Reklam-
0 oy
önce (2,006 puan) tarafından
Devlet onu yapmak zorunda ama sen değilsin senin niyetin o çocuklaraymış sakın vazgeçme. Birde çok biliyorsa kendi yaptırsın. 
Camiler sürekli yardım topluyor zaten cami içinde hayır amaçlıda o yüzden siz niyetinizi gerçekleştirin
Paralar hocalarda birikmiyor cnm mesela niyet ne ise o gün toplanıp sayılıp müftülüğe teslim ediliyor makbuzlu imzalı halı niyet edilirse yine çevre köylerden mahallelerden toplanır diye eşimle niyetimiz bu yönde idi teşekkürler
Benim demek istediğim o zaten :) camiye bir şey lazım olunca ona niyet para toplanıyor buju hoca almıyor biliyorum :) buradki camilerde çok görüyorum camiye halı alınacak diye yardım toplanıyor bi iki hafta sonra da sizlerin yardımlarıyla halımız yenilendi diye afiş asılıyor. Bunları devletten izinsiz yapamazsın zaten. Sizin niyetiniz önemli şuan o sabilerin hakkı yani niyetinizde
Evet cnm Afrika'yı paylaşıyor sürekli gruplarımız görsen yemek yiyemez sin on gün ü geçti Türkiye den bu dilinlenen büyük köy ekmeklerinden yapıldı gitti gördüklerinde ağlıyor lar gözleri parlıyor doluyor için gidiyor niyetimiz bu yönde cnm sağol Allah'ım razı olsun
Sizden de razı olsun niyetinizi kabul etsin ♥️
0 oy
önce (5,472 puan) tarafından
Akika zaten para olarak verilmez camiye bile verecek olsan kurbanı keseceksin yani. Bende son iki çocuğumun akikasini Afrika'ya bağışladım Allah kabul ederse inşallah. Kafanıza takmayın. Eşiniz dediği gibi müftüye basvursun.
Para kabulu şu şekilde tartiliyor beğeniyor sun koyunun veya keçinin bedeli kadar para verebiliyor sun ****** kesilip dağılıyor ya ****** i kasaba verin parasını cami ye demeye getiriyor hoca
0 oy
önce (1,457 puan) tarafından
Bunu size söyleyen hoca mıydı ? Akika kurbanı ayrı bir şey siz sonuç olarak oranın çalışanısınız. Farklı bir hayır yapsaydınız camimize yapsanız daha güzel olurdu deseydi ayrı bir şey ama kurbandan bahsediyoruz aynı şey değil. 

Seninle sadece yorumlarda konuşmuştuk ama merak ettim nasılsın hayırlı sağlıklı olsun bebeğin❤️ Üslubun çok güzeldi aklımda kaldın☺️
Çok teşekkürler hamd olsun iyiyim çok aktif giremiyorum pek vaktim olmuyor kasaba kestirin ücretini verin diyo bide akika kurban ya kesmek zorundayız aksi takdirde kurban olmaz  hatta eve gelince eşime soledim başka camiye mi dilekçe versek gına geldi diye

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 121 göst.
0 oy
4 cevap 157 göst.
0 oy
11 cevap 248 göst.
6 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 146 göst.
6 Haziran 2021 Aile kategorisinde Adesseda (262 puan) tarafından soruldu

399,987 soru