+9 oy
1,157 göst.
önce Aile kategorisinde (762 puan) tarafından
Kızlar eşim 2 ay önce belediyeye işe girdi ve çöp arabasında çalışıyor. Bugün bi arkadaşimı gördüm hayırlı olsun eşin işe girmiş dedi sonrada eşinden tiksinmiyonmu bu işi yapıyor milletin çöpüne elini değiyor diye demez mi bende eşimden asla tiksinmem helal iş yaptıktan sonra ama varya dedim şuan senden tiksindim eşimin üzeri kirleniyo senin kalbin kirlenmiş dedim buna bozuldu bende başka bişey demeden yanından gittim şimdi akşama beni çaya çağırıyor sen beni yanlış anldın kusura bakma falan yazmış eşinin işinden utanan varmı yada tiksinen 

Neden buraya yazdım bilmiyorum ama böyle konuşması zoruma gitti

87 Cevaplar

+22 oy
önce (2,070 puan) tarafından
İşini helaliyle yapan herkese saygım sonsuz asıl o bir yerlere gelmiş insanları aşağılayan kişilere bırak saygıyı günahımı vermem emektar insanın eli öpülür alın teri vardır 
önce (762 puan) tarafından
Ben tiksinmek aklımın ucundan geçmedi ama insanların böyle düşünmesi çok üzdü beni
önce (2,070 puan) tarafından
Otursun kendi bokuyla oynasın hadsiz iğreniyorum böyle düşünen insanlardan
-Reklam-
+10 oy
önce (18,050 puan) tarafından
Off efsane laf yapıştırmışsin. Çok iyi demişsin. Helal. Ben de senin gibi düşünürüm. Adam helal para kazanıyor. Nolcak kır dedigin yıkanınca geçer. Ama kalbinin kiri geçmez o kadının 
Hergün gelince dimdirek duşa girer üzerini degiştirir  ama gerçkten insanların kalbi kötülelmiş
Geçende hastane yemekhanesinde yemek için durmuşlar hemşire hanımlar ve yemek dağıtan kadınlar şikayet etmişler biz çöp atan kişilerle yemek yemeyiz midemiz bulanıyor demişler
önce (740 puan) tarafından
Bunu söyleyenler çok mu temiz acaba ağızlarından dökülen laflardan belli oluyor ki içleri çürümüş kokuyor takma o s*laklari sen
önce (18,050 puan) tarafından
O zaman evlerindeki çölleri bı zahmet kendileri çöplerin boşaltıldığı alana götürsünler bakalım. Öyle yiyip içip cope atması değil iş. Terbiyeszler
+8 oy
önce (121,512 puan) tarafından
o arkadas degil kal lestir alin teriyle helal kazanilan hangi isten utanir tiksinir hale geldik
Bende bugün anladım kalleş olduğunu aklıma bile gelmiyor tiksinmek
+7 oy
önce (9,579 puan) tarafından
Terbiyesiz benim dedemde copte calisti arabalarin arkasinda konteyner bosaltanlar varya onlardan di toplayip belediye coplugune gotutup dokuyolardi yaz kis sabah 4 te 5te gidip sogukta titriyodu birlikte oturuyoduk hicde tiksinmedik Allah razi olsun babamda calisti zamaninda orda bizim komsular plastik topluyo copten cikaran da var hicde tiksinmedik necaset yikaninca ciksr ama kibir kalpten kolay kolay cikmaz 
Benşm eşimde arabanın arkasında duranlar okadar zor ki biz evde sıcaktan yatarken eşim kaç kat giyiyor korsalar falan aldı okadar zor ama gelde insanlara anlat
önce (9,579 puan) tarafından
Hicte umursama valla kim ne derse desin ben olsam gurur duyarim
+6 oy
önce (4,890 puan) tarafından

Çöpçüler olmasa ortalık ne halde olur.

Öyle konuşan kişiyle samimiyetimi keserim. 

Kestim bu saatten sonra
önce (1,757 puan) tarafından
Sakin gitme daha çaya falan muhattap olma öyle cahillerle nefret ederim öyle insanlardan . Enerji düşürmekten başka bir b.ka yaramiyorlar. Kurban olsun eşinin yaptığı işe
+6 oy
önce (2,078 puan) tarafından
Daha ne diyeceksin ki vermişsin cevabını bacım maşallah kız sana gitme çayına neyine açma telefonlarını kendini beğenmiş pislikkk 
Yok açmıyorum artık yüzüne bile bakmam
+6 oy
önce (1,578 puan) tarafından
Zaten dünden beri duygusalım canım sıkıldı buna bak ya inanamıyorum hala böyle şeyler konuştuklarına. En iyisini demişsin. Böyle işler zor olduğu için ekstra saygı duyuyorum. Gerçekten şov olsun diye söylemiyorum ailesini ayakta tutmak için emek veren herkes saygıyı hak ediyor. Ne mutlu ki iş seçmiyor sorumluluk bilinci yerinde ve işsiz kalmak yerine bir iş bulabilmiş. İyi niyetli bakmak istemiyorum kendi eşi böyle bir işe girse demekki tiksinecek o adama kötü hissettirecek 
Eşim bana sordu hemşireler bizden tiksiniyomuş sende benden tiksiniyonmu diye sordu bende olurmu öyle şey ben seninle gurur duyorum evimiz bizim için bu işe girdin asla öyle düşünmedim dedim oda anlımdan öptü iyiki senle evlenmişim diye
önce (1,578 puan) tarafından
Maşallah Allah muhabbetinizi artırsın ❤️
önce (5,033 puan) tarafından
Hemşireyim bir çöp toplayan kimseden tiksinmem tiksinmedim. Helal para kazanan biri baş tacıdır. Hatta annem hep şunu der en helal para kazanan kişiler çöp toplayan kişiler der.
Yorum yapan arkadaşında yorumuna salça oldum kusura bakma lütfen :)
+6 oy
önce (1,904 puan) tarafından
Cevabının alnından öpüyorum ❤️
Teşekkür ederim
+5 oy
önce (318 puan) tarafından
Asla tiksinmem , benim eşim gündüz 10 saat çaĺışıyo akşamda kağıt ve plastik topluyo çöplerden biraz daha para kazanabilmek için 

Aksine gurur duyuyorum helaliyle kazandığı ve bizi muhtaç etmediği için 
Bende hiç utanmıyorum gurur duyorum bizim için emek veriyor değer veriyor diye
+5 oy
önce (495 puan) tarafından
Benim eşim İnşaat ustası kalıpçı.Görücü usulü evlendik ve o utanmıştı bu durumdan.Aksine ben öyle adamların parasını harcarken bikaç kezdüşünürüm.Çünkü ne kadar zor bi iş olduğunu biliyorum.Benim babam da inşaatçı demirci.Demir kıyafetkerini pas içinde bırakır mahveder elleri bile mahvolmuş nasırdan.Bizi öyle büyüttü.Alınlarının teriyle kazanıyolar.Hiçte utanmıyorum aksine gurur duyuyorum.İyi ki bnm babam.Kocamın mesleğinden de utanmıyorum çalmıyor çırpmıyo çok şükür niye utanim
Alınteri ile çalışan herkesle gurur duyorum o kendinde  utansın böyle bi insan olduğu için
önce (495 puan) tarafından
Valla halam hep "iki şey ayıptır biri hırsızlık biri oru*plk "der. Bunları yapanlar utansın helal lokma niye utandırsın canım
+3 oy
önce (956 puan) tarafından
Babam aslında matbaacıdir çoluk çocuk var Bir dönem işsiz kalıp babam da kisa bie sure çöp arabasında çalışmaya başlamıştı ama Beşiktaş'ta çalışıyordu ayyyyy varya çuvalla oyuncak getiriyordu ama benim göremeyeceğim bilemeyeceğim oyuncaklar orada zenginler çuvalla konteynerin yanına bırakıyormuş babamın da kızları var diye babama veriyorlarmış biz bundan utanmamiz gerektiğini hiç düşünmedik helal tertemiz para. Tek üzüldüğümüz gece çalışır gündüz uyurdu babamı az görürdük 

Siz de iyi cevap vermişsiniz helal olsun bence tavrınızı koyun ve gitmeyin 
Bide o mesele var eşimede vermişler oyuncak kızına götür falan diye ona bile laf ettiler düşünün artık ama ben kafama takmadım getirdiği oyuncakları makinaya attım yıkadım kızım oynuyor kim ne derse desin umrumda değil o oyuncakları birini alsan nekadar sen düşün artık
önce (956 puan) tarafından
Oynasın tabi kimseyi dinlemeyin o laf edenler kıskanıyor onlara biri verse seve seve kullanirlar
+2 oy
önce (11,731 puan) tarafından
Benimkide gemide makinada calisiyo yağ oluyo butun katran gibi. Ben o halini gormuyorum ama eve geldigince elleri tirnaklari kapkara oluyo 1 ay kadardq temizlenmiyo tirnaklarindan. Ellerini öper koklarim valla. Çok zor agir bi isi var. Bizim karnimizi doyurmak icin calisiyo kurban oldugum
+2 oy
önce (471 puan) tarafından
Asla utanmam tiksinmem eşim demirci çatı PVC filan yapıyor bazen oluyor demir kokusu çok fazla oluyor hamileligimde biraz onkokudan tiksindim ve o bunu fark etti hemen duşa girdi öyle kötü bir durum yaşamadık aksine yardım bile ediyorum boya taşlama filan öğretti yardım ediyordum şimdi hamileyim 35 hafta bir şey yaptırmıyor artık sadece malzeme topluyorum yaninda
+2 oy
önce (273 puan) tarafından

Ben senin çayını içemem tiksinirim de 8-)

Doğru))
+2 oy
önce (857 puan) tarafından
Eşim helaliyle, namusuyla b*k bile temizlese tiksinmem gurur duyarım. 
+2 oy
önce (902 puan) tarafından
Burda sana helal olsun bacım onunla lafıyla gidipde eşine bsey demedigin için esini asagilamadgin için brak böyle arkadaslik yerin dibine girsin ne var yani bu sayede kapımızın onu temiz pislik yok insanlıktn nasibini alsın biraz terbiyesz ekmek parası kazanmak kolaymi sanki  
+2 oy
önce (1,946 puan) tarafından
Seni tebrik ediyorum eşine laf eden kadına gereken cvp vermişsin helalinde para kazanıyor ve yaptıkları iş bence çok zoröp toplayanlar ve bu işe talip olmayanlar olsa çöp işinde olur her yer Rabbim işlerine kolaylık versin
+2 oy
önce (1,153 puan) tarafından
Helal olsun snin gbi Bi eşe ki o kadına haddini bildrmissin
+2 oy
önce (3,940 puan) tarafından
Ne alaka ya adam çalmıyor çıpmıyor kimseyi kandırmıyor alnının teriyle işini yapıyor 

Bizde kapıcılık yapıyoruz yeri geliyor ben çıkıyorum çöp toplamaya hiç tiskinmem utanmam eşimin işinden 
+2 oy
önce (159 puan) tarafından
Çok iyi demişsin hadsize bak yaaa 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 269 göst.
3 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Berra.umay (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 53 göst.
18 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Yasirinn annesi (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 150 göst.
12 Eylül 2021 Moda kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 941 göst.
6 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Prensannesi07 (55 puan) tarafından soruldu

400,684 soru

11,989,785 cevap

36,174 kullanıcı

...