+1 oy
950 göst.
önce Diğer kategorisinde (52 puan) tarafından
Kızlar bugün eşimin arkadaşları eşleriyle birlikte bebek görmeye geldiler iki arkadaşı ikide hanımlar ve toplam 5 çocuk eşimi aradılar 1 saate geliriz dediler 15 dkya geldiler kek yapıcaktım yetiştiremedim bende evde olan gofret fındık falan koydum dolapta bir hazırlığımda yoktu bebeğim küçük yapamıyorum çay koydum odaya hirdiğimde birşeyler fısıldaşıyorladı hemen sustular tek duyduğum bu kadarmı yani oldu ve çay içmediler birer yudum aldılar koyduklarıma dokunmadılar bile bende hem üzüldüm hem sinirlendim ama belli etmedim sonra çocuklar bebeğimle oynamaya başladılar biri parmağını gözüne sokmaya çalışıyordu uzaklaştırdım sonra canını sıkacak şeyler yapıyorlardı anneleri hiçbişey demedi onlarda çocuk sonuçta istemeden zarar verebilirler bebeğime bebeğimi kucağıma aldım ama bir süre sonra bırakıp mutfağa gittim geldiğimde çocuklardan biri bebeğimi kucağıma almaya çalışıyordu ve beli büküldü bir anda panikle kucağıma aldım ve çocuğu hafifçe ittirdim bunun üzerine biz gidelim diyip kaltılar ayıpmı etyim bilmiyorum biraz kötü oldum nasıl telafi edebilirim kızlar

53 Cevaplar

0 oy
önce (541 puan) tarafından
Deseydin kusura bakmayın önceden haber etmediğiniz için hazırlık yapamadık diye. Malum küçük bebeğim var diye. Yapmak zorundada değilsin çat kapı gelmesinler ben olsam kabul etmezdim müsait değiliz derdim
önce (52 puan) tarafından
Çok sinirlendim kötü bişey demiyim deye sustum
-Reklam-
0 oy
önce (158 puan) tarafından
Lohusa kadından hizmet mi beklenir ya.bu kadar mı diyeceklerine bir kek yapıp getirselermis.bide çocuklarıni almış gelmisler. Kusura bakma da sen daha çok zorluk çek diye gelmisler bence.
Ben onuda geçtim hem kendi bebeğim hemde o çocuk için çok üzüldüm
0 oy
önce (7,430 puan) tarafından
Canım saçmalama bu kadar mı ne demek eşeklik edeceklerine birer çeşit biz getiriyoruz sen hiçbir şeye zahmet etme demeleri lazım ikincisi bebeğine birşey olsa onlar bırakıp gidecek sen ağlayacaksın Allah korusun çocuğu dusuredebilirlerdi ki zaten anası herkesten önce bebeklerin uzaktan sevilmesi gerektiğini söylemeli hepsini geçtim onlar zaten kusur sramaya gelmiş 1 saate diyip hemen damlamalari da fazlasıyla dusuncesizlik
Aynen sırf dedikodu başka bişey değil
0 oy
önce (3,787 puan) tarafından
Evet ayıp etmişsin evinden kovmadigin için 
Haha evet bidaha gelirlerse layığıyla ağırlarım
0 oy
önce (2,079 puan) tarafından

Malesef iki tarafta hatalı bana göre ben hazırlıksız misafir almıyorum sevmiyorum 

Bebek konusunda haklısın canım bende el.kadar bebeğe dokundurtmam çocuklara çünkü oda çocuk biraz sohbet eksikliği var gibi geldi bana
önce (2,079 puan) tarafından
Geldiklerinde keşke haber verseydiniz ona göre hazırlık yapardım deseydiniz anlarlardi
0 oy
önce (801 puan) tarafından
Valla ben kocaman kız kuzenlerim bile çocuğumu kucaktan kucağa gezdirdikçe kedi gibi üstlerine atlayasım geldi. Daha 5 günlük bebemi alıp alıp foto çekip instaya attılar. Hergün gelmeye başladılar. Normalde sessiz sakin biriyim ama yeter artık dedim. Küstüler gelmiyolar kafam rahat valla. Haddini bilmeyene bildireceksin. 
0 oy
önce (285 puan) tarafından
Ay çok bile tahammül etmişsin bacım. Eşin de biraz düşüncesiz ki şu an çat kapı misafir alamayız demeliydi. Misafir diye gelenler ise tam öküzlermiş. 5 çocukla habersizce aniden gidilmez. Çocuğun küçükse o zaman birlikte gelmeyecekler. Tek tek aile olarak gelecekler. Veletlerine sahip çıkmayıp ufacık bebeği riske atmışlar bu kısımda artık insan değiller diyorum. İkram beklemeleri zaten ayıp onlar alıp gelmeliydi ve birkaç gün önceden arayıp hangi gün müsaitsiniz diye sormalılardı. Bir senedir işsiz arkadaşımız geldi. Normalde 4 çocuklu ama sadece en küçüğünü getirmiş ve gelirken pasta almışlardı. 45 dk filan oturup gittiler, değil çocukları kendileri dahi kucağa alalım demediler. Size de ders olsun çocuklu misafir kabul etmeyin ve bebeğinizi asla yalnız bırakmayın. Eşiniz hizmet etsin. Önce anneyiz vazifemiz annelik, hizmet etmek değil. 
0 oy
önce (3,971 puan) tarafından
Yoo hicte ayip etmemissin. İnsan kendi yapmasa pastaneden bisey alir sen bi çay koy yeter der. Eğer samimiyseniz gelir kendi koyar cayi. Bosver gorusme zaten gerek yok
0 oy
önce (229 puan) tarafından
Hiçbişeyi telafi etmene gerek yok bebekli bir eve gidiliyorsa herkes çocuğuna sahip çıkacak çıkmıyorlarsa anne ne yaparsa hakkıdır bebeğinizi düşürebilirdi ve bunun telafisi hiçbişey olmazdı en doğrusunu yaptın 
0 oy
önce (170 puan) tarafından
Ne ayıbı ya ben burda sinirlendim boşver sene böyle insanları evine gelip daha kalkmadan dedikodunu yapmaya başladılar ve yenidoğan bebeği korumaları gerekirken umurlarında değil. Ayrıca şu çocuklarına birşey demeyen insanlardan da nefret ediyorum. Ben senin yerinde olsam selam vermem
0 oy
önce (200 puan) tarafından
İyi yapmışsın bence ne halt yemeye ordalardi sahip çıksınlar cocuklarina
0 oy
önce (2,319 puan) tarafından
Bence bırak o şekilde kalsın 

Kimseyi tepene çıkarma 

Iliskini kes mesafeni koru derim

Beklenti içinde olan insanlardan asla hayır gelmez 

Mümkünse gelmesinlerde bi daha
0 oy
önce (78 puan) tarafından
Sen neyi telafi edeceksin hem gelip hemde çocuklarına sahip çıkmıyorlar hemde suratmı yapıyorlar ben olsam kabul etmez evde yokum derdim ha kabul ettiysem de kimse benim bebeğimi izinsiz kucagına alamaz ne hallere geliyor dünyaya ben direk hadi kalkın derdim oyuncak bebekli sahip çıksınlar kendi çocuklarına

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 159 göst.
0 oy
34 cevap 1,538 göst.
5 Aralık 2023 Diğer kategorisinde muhendisbirana (282 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 713 göst.
24 Haziran 2019 Aile kategorisinde Ayşegül lllll (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 123 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde 270419gokce (1,825 puan) tarafından soruldu