0 oy
965 göst.
Aile kategorisinde (413 puan) tarafından
S.a hanimlar öncelikle derdimizi burda paylasmak sizlerinde duasini almak icin yaziyorum. Ablamin kızı var 20 yasinda. Simdiye kadar hep hatalar yaparak geldi cocuklugundan beri hep erkekler vardi , sevgilisi vardi olur olmadik insanlar tabi bunlar. Hep sıkıntı cektiler bu kiz yuzunden. En son okulu bıraktı calismaya basladi vs. Surda 1 senedir tamam duzeldi felan dediler. Simdi yine birini bulmuş serserinin tekiymis. Kac aydir görüşüyolarmis , tutturmus ben onu istiyorum evlencem diye. Ana babasi var cocugun ikisi de ayri baskalariyla evli buna sahip cikmamislar. Babasinin iki karısı varmis, abisi varmış 32 yasinda abisinin de 2 karisi 3 cocugu varmis. Bu cocuk donercide calisiyo. Para pul yok. Ceplerinde silahla gezen tiplermis. Enistem kalp hastasi bu kiza laf anlatamiyo dinlemiyo enistemi , ablam desen geride 4 kizi daha var daha kucuk bebegi var kafayi yedi laf dinletemiyolar. Babam girmis araya konusmus etmis yok laf anlamiyo . Dun babama mesaj atmis kiz dede gel bu isi hallet yoksa ben kacacam diye. Babamda gitmis konusmus adamlari aramis abisi demis ki biz düğün felan yapamayız ya bi ev tutariz bunlarda calisirlar yavas yavas eşyalarını alirlar kendileri , ya da gelsin bizim evde bi odada kalsinlar demis. 2 karisi 3 cocugu var bu adamin. Babam şok olmus bagirmis cagirmis. Kiza demis anneni babani bizi birakip gidersen geri donemezsin demis kimse sana sahip cikmaz bu insanlara yasattigina bak demis. Kiz gerizekali ben onlara aitim diyomus babama. Boyle bi salaklik olurmu anlamiyorum. Hepimiz korkuyoruz,  buraya cok yazan oluyo kactim evlendim kocam şöyle boyle , dayak yiyeni aldatani eziyet edeni , geri donemeyen cok kadin var. Evlenir bide hamile kalır ve enistem bunu asla ve asla geri kabul etmez. Cok sıkıntıdayız. Enistem dun gece rahatsizlanmis hastaneye gitmisler kalp krizini önlemişler. Lutfen dualarinizi eksik etmeyin. Bu kizin sonu buraya yazan kardeslerimiz gibi olmasin. Goz gore göre onu kaybedemeyiz... :( :( 

24 Cevaplar

+1 oy
(3,446 puan) tarafından
Yani zor ama gerekirse bir odaya kilitleyin Ömürlük hatadan iyidir
(2,484 puan) tarafından
Katiliyorum valla
Kacmasindansa baba evinde oda da kitli kalsın
(3,446 puan) tarafından
Yani yoksa görülen iyi ihtimaller bile değil berbat bi hayat yerine sadece psikoloğa giderken çıksın evden o da yanında biriyle çünkü normal değil
(413 puan) tarafından
Sagolun ablam kitlemis zaten eve gunlerdir hic biyere cikmiyor , ablamin geride 4 tane daha cocugu var en küçüğü  8 aylik sütü kesilmis hepsinin ilgiye ihtiyaci var annem yardimci olmaya calisiyor ama cok zor durumdalar. Allah razi olsun sagolun.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah ailesine sabır versin ve allahım kiza da doğru yolu gösterir insallah
(413 puan) tarafından
Aminn insallah cok sagolun .
0 oy
(6,723 puan) tarafından
Allah'ım yardımcıları olsun. Müge anli da da çok görüyoruz bu tip olayları . Allah'ım akıl fikir versin inşallah düzelir. 
(413 puan) tarafından
Amin insallah cok sagolun Allah razi olsun. Insallah sonu onlar gibi olmaz.
0 oy
tarafından
ALLAH yardım etsin . Aklını başına alor inşallah.
(413 puan) tarafından
Insallah cok cok sagolun
0 oy
(232 puan) tarafından
Ayy keşke öyle bir şey yapmasa rabbim hidayet versin gözünün önünde ki perdeyi kaldırsın inşallah
(413 puan) tarafından
Aminn cok sagolun gercekten oyle bi perde varki gözünde, hic birsey görmüyor , hic kimseyi dinlemiyor ...
0 oy
(751 puan) tarafından

Rabbim o salağa akıl fikir ailesine sabır versin İnşaAllah Allah yardımcınız olsun kolay değil kız çocuğu daha acaba aralarında bir şey olmuşmu neden ben onlara aitim diyor :ermm:

(413 puan) tarafından
Gerçekten bizde onu düşünüyoruz,  insallah oyle birsey olmamistir,  insallah sonu iyi olur sagolun allah razi olsun.
(751 puan) tarafından
İnşaAllah öyle bir cahillik yapmamıştır Rabbim derdinize derman versin sıkıntılar yerini huzura bıraksın İnşaAllah
0 oy
tarafından

Kendine bakamayan bir erkek hayatına alacagi bir kadına asla bakamaz,

Adam işine gelirse çalışır işine gelmezse çalışmaz , şimdi ki aklımiz olsa asla evlenmezdik,senin yigenin herşey istediği gibi olacak diye dusunuyot ama yanıliyor ve yigenin bunuda bilsin sevgi karın doyurmuyor evlendikten 1 ay sonra oturup oda bu platformda dert yanar , anne ve babasının emeğine ihanet etmesin anne ve babasının lafini dinlesin yoksa o anne ve babanın emeği dirhem dirhem burnundan gelir 

Dilerim rabbim tokkadiyla ıslah eder ve dilerim rabbim ona zarar verecek insanları ondan uzak tutar 

Şahmeran duasını okuyun yigenin için , abdest alıp niyet getirdikdikten sonra okumayı deneyin peygamber efendimiz önermiş bu duayı 
(413 puan) tarafından
Cok sagolun yazdiklariniz cok cok dogru. Sonu kötü olmaz insallah canimizdan bi parca hepimiz cok üzülüyoruz. Allah razi olsun..
(105 puan) tarafından
Sekine dua si var okuyun 19 defa lacmasın dogruyu ayırt etsin dıye okuyun insallah kardeşm deli kan dedikleri bu işte ona gore tum ailesi kotu şimdi
0 oy
(4,134 puan) tarafından
ALLAH hepimizi islah etsin  içindede onu.. 
(413 puan) tarafından
Amin cok sagolun.
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Allah ailesine sabır kizada akıl versin ya :((
(413 puan) tarafından
Aminnn cok sagolun allah razi olsun
0 oy
tarafından
Canim engel olun ne olur. Farkinda degil hata yaptığının. 
tarafından
ne kadar siddet ne kadar cok sıkistirilirsa o kadar kacmaya daha cok meyilli olur
tarafından
Aynen öyle. Kızı psikologa götürmek yerine hep birlikte bi aile terapistine gitseler daha faydali olur
tarafından
ama zaten kacmayi falan kafasina koyduysa eger siz ne kadar dil doker ne kadar psiyatrise gotururseniz gene yapar onemli olan kafada bitirmesi
(413 puan) tarafından
Canimm biz boyle insanlar degiliz inanki ablam cok iyi bir anne dokmedigi dil kalmadi , kadin artik kafayi yemis geride 4 tane daha cocugu var küçücük bebegi var. O kadar isi gücü varken , bu kizla uğraşıyor elinden ne geliyosa yapiyor. Ama yok anlamıyor cok zor durum Rabbim kimseye yasatmasin insallah.
tarafından
insallah canim zordur tabikide sonucta evlat atsa atilmaz satsa satilmaz akli basina gelir ama is isten gecmis olur
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Ay çok üzüldüm okuyunca bnde eşim için istiyorum dşye çok direttim ailem istemediği halde ikna ederek evlendik ama çok mutluyum iyiki diyorum.. Anlattığın kadarıyla o çocuğun ve ailesinin kndilerine hayrı yok ki yeğenine olsun gençliğine yazık eminimki sonu çok.kötü olacak umarım hata yapıp kaçmaz.. Allah akıl fikir versin ablanlarada sabır..
(413 puan) tarafından
Aminn amiinnn cok sagolun dedigin gibi keske iyi insan evladi ciksa karsindaki adam keske sahip ciksa yokluk yoksulluk felan onemli degil ama keske helal sut emmis olsa ....
(1,722 puan) tarafından
Evet canım iş işten geçtikten sonra kafası dank edecek ama herşeyniçin geç olacak umarım korkutuğunuz başınıza gelmez ne diyim :(
0 oy
tarafından

Allah sabirlar versin ve yeğenini islah eylesin Rabbim umarım geri dönüşü olmayan bir hata yapmaz:'(

(413 puan) tarafından
Amiinnn cok sagolun insallah sonu kötü olmaz cok üzülüyoruz...
0 oy
tarafından
Ah canim yarama tuz bastın benimde kardeşim var birini seviyor oğlan ipsiz sapsız kendi hallerine düğün günü belirliyorlar oğlanın anası gelmiş be istediğim zaman gelir yüzük takarım falan filan biz hiç istemiyiz ama laf anlatamıyoruz allah sonumuzu hayır  etsin 
(413 puan) tarafından
Aminnn cok zor isler bunlar cok zor imtihanlar bi anlık kararti butun hayatini etkiliyor evlenip 1 ay sonra pisman olacaklar geri donusu olmuycak ozaman hic biseyinn... allah yardımcimiz olsun...
tarafından
Amin canim allah akıl fikir versin inşallah
0 oy
tarafından
Evden çıkarmasınlar hayatını ömür boyu zehir etmek yerine evde hapis kalsın Allah akıl fikir versin inşallah karşıda ki düzgün Bi adam olsa neyse de ipsiz sapsız serseri 
(413 puan) tarafından
Evet keske oyle bi insan olsa gercekten vercekler ama cok durum goz gore  gore atese atamazlar evlatlarını.  Kitlemisler zaten kapıları evden dışarı cikamiyo ama ilk firsatta defolup gitcem diyomus gerizekali...
tarafından
Psikoloğa gitsin bence kuzum
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Zircire bağlayın  onu hay ALLAH ya cahillik  böyle birşey  sanırım  
(413 puan) tarafından
Gercekten onu hak ediyor , eve kapatmislar zaten hic biyere cikamiyor ama ilk firsatta kacacm felan diyomus. Tam bir beyin yoksunu anlamak.mümkün degil.
0 oy
(557 puan) tarafından
Bu nasıl bir mantık ya çok üzüldüm ben de kız sahibiyim büyük konuşmak istemiyorum da ama çok kötü bir durum anne baba için bi hocaya falan götürün bence kızı belki dualar ona doğru yolu gösterir ya allahın izniyle bir şey diyemiyecem  başka allah yardımcısı olsun ablanızın ve enisttenizin  
(413 puan) tarafından
Canim benim babam hoca zaten , simdiye kadar kac kere okundu bu kiz. Ama anlamıyor dogru dusunemiyor aklini kullanamiyor. Cok zor durumdalar kimsenin elinden bisey gelmiyor sagolun Allah razi olsun...
(557 puan) tarafından
Senden de cnm allah razı olsun allah onu ıslah etsin hidayete erdirsin ne diyelim
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Rabbimm akil fikir wersin oo kiza 

Cook pisman olurr cokkkkkk kafasini duvarlara vurur ama is isten gecmis olur
(413 puan) tarafından
Aynen öyle geri dönecek yeri de olmayacak bunu bile bile hala kendini atese atmak istiyor ...
(5,519 puan) tarafından
Yaptiginin cezasini cekecek onu boyle dusunen annesini babasini birakip bir serseriyle kacacaksa kacsin...
(5,519 puan) tarafından
Gidecek hamile kalacak bu adam siddet uygulicak adam gezecek tozacak bunu evde birakacak tehtid edecek belliki belali tipler hayyatini bitirecek
(413 puan) tarafından
Allahim insallah sonu böyle olmaz insallah dogru yolu bulur ... :(
0 oy
tarafından
Rabbim yegeninize dogru yolu gostersin alisene cikis  yolu gostersin insallah 
(413 puan) tarafından
Amin canim cok sagolun
0 oy
tarafından
Birine ya o ya ben dersen hic bi zaman seni seçmez. O kıza hayir demeye devam ederlerse kacar o çocuğa bunu bilir bunu söylerim. Onun yerine daha sakin bi sekilde "Ben seni evsiz barksiz yollayamam. Madem cok seviyosun seven insan bekler. Cocuk çalışsın para biriktirsin evinizi barkinizi yapsinlar bizde üstümüze düşeni yapariz ama hersey sana yakışır olsun" diye diye oyalasinlar. Yaşı küçük zamanla hevesi de geçer
(413 puan) tarafından
Canim onlari demediler mi bu yaşına kadar kacinci vukuati bu. Hep bu sekilde soylediler dogru yolu gösterdiler ama bundan vazgecmiyor artik bunaldilar inanki iyilikle olmuyor kötülüğe basvurdular...
0 oy
tarafından
Cnm yigenin bı hevesin peşinden koşup gidiyor onu ne bekliyor bilmiyor.evlendikten sonra hayat güllük gulustanlik geçmiyor maalesef.ablan çok dikkat etsin valla polise falan gitsin olmazsa.cunku kız daha 20.yasinda tecrübe siz ve hicbir şeyin farkında değil .önlemini çok sıkı bir şekilde alsınlar.allah yardımcıları olsun .zor bı durum gerçekten
(413 puan) tarafından
Evet hepimiz bunu anlatiyoruz ama ben seviyorum seviyorum diyor keske sevdigi adam gibi biri olsa .... cok üzülüyoruz hepimiz mahvolduk goz gore gore atese atmak istemez kimse evladıni.cok sagolun Allah razi olsun..

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 100 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Eso han (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 211 göst.
25 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 177 göst.
17 Ocak 2022 Aile kategorisinde Mrvnuraldan (376 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 564 göst.
30 Haziran 2020 Aile kategorisinde 2prensannesi:) (778 puan) tarafından soruldu

379,453 soru

11,359,204 cevap

34,836 kullanıcı

...