0 oy
365 göst.
Diğer kategorisinde (65 puan) tarafından

image

1 yaşından sonra tecrübe sahibi olunuyor sanırım soru sormalar bitiyor cevap vermeler  başlıyor:) sizce en zor bebegin hangi dönemi yada her dönemi ayrı mı zor?

8 Cevaplar

0 oy
(1,620 puan) tarafından
Bencede öyle oluyor :))))))) =
(65 puan) tarafından
:))))
-Reklam-
0 oy
(664 puan) tarafından
Aynen öyle oluyor canım her dönem kendine göre zor ama zaman geçtikçe evham azalıyor o kadar:)
(65 puan) tarafından
Artık çocuğumuzu iyi tanımış oluyoruz :)
(664 puan) tarafından
Aynen canım bi de her geçen gün yeni birşey öğrenip tecrübe ediyorsun ikinci gebeliğim kafam rahat ohh:)))
(65 puan) tarafından
Herşey öğreniliyor zamanla yeterki kafa yoracak insanlar olmasın etrafimizda :)
(664 puan) tarafından
Aynen öyle ama kulak asmayinca bi sorun olmuyor düşün ben kaynanamla aynı evde yaşıyorum hamilelik dönemimde o kadar çok okudum ki bebekle ilgili şeyler kaynanam benim yanımda tecrübesiz kaldı söylediği şeyleri doktora soruyordum ne alakası var diyordu kimseyi takmadan büyüttüm şükür turp gibi 3 buçuk yaşında:))
(65 puan) tarafından
Oh maşaallah:))
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Bence en zor donem ilk ayaklandiklari donem dusme cok olur biseykerin ustune cikmak isterler tehlikeli kurcalamak ve dokmek isterler 
(65 puan) tarafından
Kurcalama öğrenme dönemi peşinden koşma dönemleri bunlar anneyi zayıflatma dönemleri:))
0 oy
tarafından

Genelde yenidoğan bebeklerin daha aşırı oluyo sorunu gaz sorunu kusma sorunu ishal sorunu kaka rengi sorunu emme şekli mama tavsiyesi daha  bir çok sorun genelde ilk anne adayları çok soru soruyo bilmedikleri için zamanla öğreniyo ve 1 yaşına gelince zaten her yemeği hemen hemen yiyebiliyo kıvama geliyo ondan sonrada peşinden koşturmaca çişe alışdırma falan işde uzayıp gidiyo gerek duyulmuyo 1 yaş cocuk sorularina 

(65 puan) tarafından
Evet haklisiniz bide aynı sorunu yaşayanların birbirne desteği oluyor
0 oy
tarafından
Benim icin emzirme dönemi zordu. Yani ben öyle sanıyodum. Ta ki emekleyip ayaklanmaya baslayana kadar :)
(65 puan) tarafından
Emekleyince özgür kalınca rahat edicem diye mi düşündün:))
0 oy
tarafından
Her donemi ayrı zor çocuk sahibi olmanın kolay bir yanı yok anne babalık olur boyu her gün her an başka bir şey öğreniyorsun sürekli değişen ihtiyaçları var sürekli ilgi alanı değişiyor anne babadan talep ve beklentileri değişiyor yani anne baba olmak dünyanın en büyük sorumlulugu 
(65 puan) tarafından
3 aylık bi anne olarak ilk dönemleri zor geldi şimdilik yavaş yavaş tecrübe ediniyorum bende
tarafından
Tecrübe edinmek hiç bitmiyor ") yeni doğanın tecrübesi ayrı 3-6 Ay ayri belki bir durgunluk donemi olabilir ama çocuklar hiç durmadan büyüyorlar algıları ve dediğim gibi istek ve talepleride büyüyor bunları karşılayabilir olmak için kaç yaşında yada kaçıncı kez anne olursan ol her çocuğuna tekrardan büyüyor ve bir şeyler öğreniyorsun helede tekrar anne olduğunda temel ihtiyaçlar dışında kendi dogurdugun çocukların bile bu kadar farklılık gösterdiğini görmek farklı ilgi alanları olması farklı sekillerde büyüyor gelişiyor ve öğreniyor olması sana hiç bir zaman ben oldum ben tamamım dedirtmiyor çünkü o öğrenme tecrübe etme deneyim kazanma hiç bitmiyor ")
(65 puan) tarafından
Iki kardeş bile farkli oluyor ki her çocuğun gelişimi de farkli ilerliyor haklisiniz
tarafından
Kesinlikle hastalıkları bile farklı benim büyük kizim iki yasına kadar hiç grip olmadı ama küçük kizim 8 aylık ve bu zamana kadar iki üç kez hastalandı ")
0 oy
(557 puan) tarafından

Aynen 1 yaşına kadar zor ya ondan sonrası  zaten koşuşturma içerisine giriliyo çünkü hızlı büyüyorlar minnaklar :) ve herşeyi öğreniyo insan 

(65 puan) tarafından
Zor dönemi geçemedik daha bakalım neler görücez:))
(557 puan) tarafından
Geçersiniz inşallah cnm zamanla sağlık la buyur inşallah
(65 puan) tarafından
Inşaallah :)
0 oy
(259 puan) tarafından
Aynen post acmam hic genelde cevap veririm

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 160 göst.
4 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy