0 oy
546 göst.
Aile kategorisinde (232 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar benim kaynım var bir tane Cook çimri aşırı derecede ben 7 aylık hamileyim onun karısıda 6 aylık hamile ikimizde erkek kanımda eşimin yanında çalışıyor eşimde diyor ki sen cok elbise aldın bebek için biraz eltine ver diye tamam durumları da fazla yok ama bizimde durumumuz yok artık ben hep kendim para biriktirip aldım neden vereyim ( bu arada cok zor oldu kaç senedir uğraşıyorlar olsun diye bebekleri) 

11 Cevaplar

+1 oy
(56 puan) tarafından
Kimse de dememiş ki ne verirsen elinle o gider seninle tamam özene bezene aldıklarına insan kıyamaz ama önemli olan kiyamadigindan verebilmek zaten tamam sen biriktirmiş almışsın ama onlar da paranın kıymetini bilmeyip saçıp savurup almamış değiller yok olduğu için alamamışlar 

Hayırda yarışınız diyorlar 

Gerçekten övünmek için demiyorum asla öyleyse sen ver dersiniz die diyorum dururum öyle yok benim de Allah biliyor ya gün bulup gün yiyoruz yine de oğluma bez alırken eşime biliyorum biz de pek yok ama bi sadaka bin belayı def edermiş bi bezde durumu olmayan arkadaşa alalım dedim aldık öyle düşün azdan vermek büyük sevap demek ko çok almışsın ki bir iki de ona ver yazık diyor eşin merhametli bi adam ballı ki şükret merhametli adam iyi de baba olur 

ALLAH ikinizde bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin
tarafından
+++içimden geçenleri yazmışsın
(56 puan) tarafından
Sağol canım
-Reklam-
+1 oy
(2,575 puan) tarafından
İyilik yap denize at demisler. Çocuğunun evinin eşimin Hayri olsun de. Ben olsam veririm sende aynı durumda olabilirsin. Hamileymiş bak bı hamileyi sevindirmek ne kadar sevap bunu kendinde bilirsin. Bana değil kıyafet 1 tllik çorap getirdiklerinde bile mutlu oluyorum. Bazen iyilik yap iyilik bulasın   ben hep bu dusuncedeyim belki değmez belki kaynin cimri eltinle anlasamiyosun bilemem ama yaptığın en ufak bir iyilik bazı kazanın belanın önüne geçer canım heleki iyilik yaptığın kisi hamileyse. Geniş düşün biraz ben onun yerinde olsam de kendi kendine. 10, TL'lik bı zıbın yada 5 TL'lik bı çorap seni dibe çekmez bidaha alırsın ama aldığın dua sana yeter bide böyle düşün
(56 puan) tarafından
Yani insanlarımız keşke biraz empati yapabilse
Veren el olmak alan el olmaktan iyidir
Veren el olmak bile şükre sebebdir
Ne mutlu ki ona ki sevab kapısı yakının da hemen
Kaç yıldan sonra olmuş diyor altından eltisi eminim onun gibi heveslidir
(2,575 puan) tarafından
Katılıyorum hamile bı bayanı ufak birşeyle bile guldurmek gülümsemek çok sevap kaldı ki pahalı değilde ucuz olanları versin arkadaşımız inşallah kendiside bizim gibi düşünür
(56 puan) tarafından
Inşallah cnm
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Eşin saçmalamışşşş
(232 puan) tarafından
Aynen artık Bayaa hemde
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Soyleseydin ya ben kendim biriktirip aldim sizde biriktirip alın diye
(232 puan) tarafından
Diyorum eşim kadına çok açıyor bişey almıyor etmiyor diye
(2,484 puan) tarafından
Acımayın öyle cimrisine acınacak hale düsersiniz
Allah korusun
(232 puan) tarafından
Aynen valla rabbim kimseyi çimri kocayla sınamasın
0 oy
(119,461 puan) tarafından
Eşin neden saçma konustu 
(232 puan) tarafından
Yarısını vermek zorunda değilim yaa ben :))
(119,461 puan) tarafından
Sacmalama kendi bebegine almissin insan özeniyo her gordugumu alasim geliyo nadi veriyim baskasina ☺️
(232 puan) tarafından
Vermem zaten belki kullandıktan sonra işime yaramayanları veririm
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Yani çok istiyorsa eşin yeğeni içinde hediye birşeyler alabilirsiniz.. ama onlar sizin bebeğinizin sonuçta.. kıskançlık olmasın.. gözü kalmasın diye demiş olabilir. 
(232 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ya onlar sadece benim cocuğum bir takım elbise getirdi bende aynısını yapmak istiyorum ama eşim işte
(3,187 puan) tarafından
Kıyamıyor demekki.. ya kaynın gibi cimri olsaydı eşin.. bence gönlünü yap bir iki takimda ona alın bebeğinin sadakası olsun..
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Bebeğinin olan şey değil ama madem durumu kötü amca olarak 2 3 takim alsın versin 
(232 puan) tarafından
Ona kalsa herşeyi alacak ama benim kızım olduğunda hani en ucuz takımlar oluyor yaa ondan alıp gelmişti o yüzden ben izin vermiyorum
(12,777 puan) tarafından
Gene durumu yoksa ses etme cnm 1 2 alin
0 oy
tarafından
Ne münasebet verme sakın alsın cimriyse eşi ve kendi bilir 
(232 puan) tarafından
Bende öyle diyorum bizene yani
0 oy
tarafından
Mal mı ne aynı yerde çalışıyorlar oda kazaniyo alsın karısına manyaklik resmen ha sen hamile kıyafeti alırsın senden snra ektim hamile kalır flan durumu iyi dgildir verirsin hamilelik nasılsa bi süreç ama ikimizde hamilesiniz niye kıyafetlerini vercekmissin
(232 puan) tarafından
O eşimin elemanı yanı askeri ücretle çalışan
Ne olursa olsun aramızda da az var her ay köşeye azcık atsa bile yine herşeyi alacak parası olur
tarafından
Olsun asgari ile geçinen bı sürü insan var saçmalık esininki sana aldigini ver diyene kadar kendi kardeşine pra versin
0 oy
(996 puan) tarafından
Senin kardesin olsa verirdin demi yani biraz empati kurmak lazim eltiler bizim kumamiz degiller ki illa vermek zorunda degilsin ama yarim alma gonul alma yapabilirdin boyle seyler insanin icinde kaliyo hamile olan birininde duasini alirdin 
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Bak az önce balli lokmam kkullanıcısına cvp vermizsin allah kimseyi cimri kocayla sinamasin diye kocan cimri olsa sana zaten ver demez bu bir ikincisi yabanci degil o senin kaynin gün gelir sen ona muhtaç olursun unutma ve hic bir zaman büyük konuşma
(232 puan) tarafından
Ben kendi kocam için kullanmadım o lafı kız :) Allaha şükür benm eşim hiç çimri değil cebinde 10 TL varsa bile 5 5 böler ben onu kaynım için kullandım.. Belki aynı duruma düşebilirim yarın kimse ne  olacağını bilmez ama ben annemler bana verdi biriktirdim eşim verdi biriktirdim öyle öyle aldım şimdide esim çok almışsın biraz ver dedi benim de içimden geçmiyor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 787 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Yawhehw (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 665 göst.
6 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Sevdaaa06 (212 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 174 göst.
21 Nisan 2024 Aile kategorisinde heygirls (387 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 414 göst.