0 oy
1,101 göst.
Diğer kategorisinde (8,318 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 5 aylık daha yeni 5 aya girdi.apartman oturmasına gitmiştik yenı yenı ek gıdaya gececegız ebemız dedı.Nasıl baslasam felan dıyr dusunurken yogurt mayalayım dedim onla baslarım.Neyse oradayken bebegımı cok guvendıgım bi komsuma verdım sen tutda mamasını yapayım dıye ben mutfaktayken bebegıme kakaolu kek tattırmıs.Gelınce annesı ben bebegıne kek verdım dedi.hayır ya neden yaptın keske vermeseydın dedim bebegımı aldım kucagından hemen.Oyle moralım bozuldu kı ben orda dolu ınsan varken ona verdım arkamı doner donmez benı bıldıgı halde bunu yapmıs.Cok kotu hıssettım ya alerjık bı durumla karsılasılsaydı nolucaktı ya :( abartıyosun felan diyenler oldu ama sonucta bebegıme ne verecegıme benım karar vermem gerekmez mıydı? 

23 Cevaplar

0 oy
(1,307 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Saçmalık ya ben hiç svmm ole şeyi baskasnn çocuğuna da hiç hatta annesi gelene kadar daha çok dikkat edrm ne bilm değişik bu insanlar bnm kaynanam da bebeğime et suyu ya da kemik suyu her neyse onlardan yapp yedrckmş kafasına göre konuşuyo bana sormadan ama boş konuşuyo
(8,318 puan) tarafından
Ya kızlar hepınıze yazamadım ama şimdi bu kadın benım en guvendıgım ve benı en ıyı bıldıgını dusundugum biriydi.Ki ben sadece tut dıye verdım ne akla hizmet boyle bısey yaptı hala aklım almıyo birincisi.Ikıncısı tmm kek kımınıze gore bısey olmaz gelıyo ama hakkı yok yani yok.ayrıca bi arkadasımız ınsanların ıcınde kızmasaydın dedı ama ben kızmadım sadece hayır hayır neden verdın dıyerek sıtemde bulundum iyi yapmıssın dıyıp kenara gecmemı beklemıyosunuz herhalde demi?:( ve ben suclandım bı daha karısmam felan dıyerek kı bı zahmet karısma.Kımselere güvenim kalmadı zaten yaklastırmıyodum kımseyı sımdı hıc yaklastırmayacagım gitmeyecegım de yanlarına bı daha.evımde otururum yavrumla
(1,307 puan) tarafından
Kuzum ben sana bişey demedim sana asla kızmadım yalnş anlama bni sana çok hak veriyorum Bn olsam bnde kızarım zaten demiştim de ben olsaydm mesela bana verseydin asla yapmazdım vermek isteyenlere de izin vermzdm bnde çok karşıyım ve sinirlenirim haklsn canım çok haklısın ❤️❤️❤️❤️
(8,318 puan) tarafından
Yok canım bende dedıgını haklı buldum orası ayrı yazılanlara cevap veremedıgım ıcın toplu cvp verdım.:)
(1,307 puan) tarafından
Tamm canm ❤️❤️❤️❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani sorması lazimdi
(8,318 puan) tarafından
Sormadan bulubmadıgım ortamda yapılması sıkıntıydı evet
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Yani illaki sana sormalıydı ama birşey olacağını sanmıyorum.
(8,318 puan) tarafından
Bısey olması degıl mevzu ınsıyatıf kullanılması ve suıstımal edılmem.
(1,639 puan) tarafından
Haklısın canım ne de olsa senin bebeğin.
0 oy
(610 puan) tarafından
5 aylık bebege kakaolu kek mi verilir pes yani 
(8,318 puan) tarafından
Ya neymıs ben cesaret edemediğim için yapmısmıs benım cesaret edemedıgım yedirmek degıldı ama nasıl saglıklı besleyebılırım neyle baslasam alerjı olurmu acaba gibi seylerı dusunuyodum yoksa bende bılırdım kekı verıp agzına aa yedi demeyi.
0 oy
(119,278 puan) tarafından
Valla bendeki bu gozler 40 gunluk bebege tursu suyu verildi diyen postlari okudu artik hoc bisiye sasirmiyom yaa insanlar cok acayip
(8,318 puan) tarafından
O daha fena canım inan her türlüsü fena nasıl bı hak buluyolar kendılerınde bılmıyorum
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Ben gerekirse tartışırım alerji yapsım yapmasın, iyi gelsin gelmesin. Bebeğimin ne yiyeceğine ben kadar verir yediririm
(8,318 puan) tarafından
Aynen oyle güzelim ya oyle kotu hıssettım kı hala dusundukce sınırlerım zıplıyo
(5,323 puan) tarafından
Benim bile sinirim bozuldu
0 oy
(9,206 puan) tarafından
Allah'ım başkasının bebeğne karışan insanlardan nefret ediyorum ya..

Hayr kadn sana bak die vermş tutupta kakaolu kek yedir die deil..
(8,318 puan) tarafından
Yaa mutfaga gıttım baktım bebegımle yapamıcam goturdum verdım sen tutta mamasını yapayım dıye ve sadece ona verırım her ortamda nasıl bi gaflete dustu anlamadım.
(9,206 puan) tarafından
Acaba yanındakilerden birisi mi dedi kek ver bakalm napcak yicek mi die
(8,318 puan) tarafından
Muhtemelen destekledıler canım oradakı komsulardan bırıne sorucam zaten nasıl oldu dıye
0 oy
tarafından
Keşke bırakmasaydın 
(8,318 puan) tarafından
Keske ama daha oncede verıyodum tutuyodu
0 oy
(3,859 puan) tarafından
ya nefret ediyorum anneye sormadan boyle bir sey yapilmasina ,hadi yogurt falan bi derece ama kekin ne faydasi var bebege:( 
(8,318 puan) tarafından
Hıc bı faydası yok bana savunması da sey oldu ıcınde sut var yumurta var yogurt var bunlar faydalı dıyo ama ya kakao ya kullanılan petibör bisküvi onlar nolucak? Kı sut de yumurta da alerjen seyler
0 oy
tarafından
Keşke sana sorsaydı ama kötü bişey olmaz İnşallah anneyiz bizden başka kimse bişey yapmasın diyoruz sürekli
(8,318 puan) tarafından
Sormadı ama muhtemelen dıger komsularda destekledı o da gaflete yenık dustu.Bu rol çalmadır bak sen yapmadın ben yaptımcılıktır.Ama benım katlanacagım sonuclar dogabılırdı hamdolsun olmadı.
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Yani canım bi tadımlıktan bişeycik olmaz.. keşke insanların içine sinirlenmeseydin kadına.. kötü niyeti olduğunu sanmıyorum.. bebeğim 76 günlük ablam geçen gün pasta tattırmıştı beebeğe bende gülerek aşk olsun verilir mi ya nasıl kıydın prensese dedim şaka olarak çok şükür hiçte bişey.olmadı yani.. 
(2,596 puan) tarafından
İşte canım niyetlerimiz farklı düşüncelerimiz farklı olabilir ben saygı duyarım :)
(8,318 puan) tarafından
Eyvallah canım benım bende tepkı verdıgım ıcın üzüldüm ama bu annenın deneyımlemesı ge reken bısey oncelıkle.
(2,596 puan) tarafından
Doğrudur canım senin huyunu biliyorsa yapmasalardı ama bi kereden bişey olmaz .benim oğlum alerjikti 2sene çektim bende... ilk bebek sanırım
(8,318 puan) tarafından
Bıldıgı halde yaptı evet ılk bebek canım senın bebegıne de gecmıs olsun
(2,596 puan) tarafından
Sağol canım biz çok şükür yok deneecek kaadar atlattık oğlum üç yaşına girecek artık.. alerjik bebeekten çok çok iyi anlarım yani çook çektim ondan
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Allahım ne anlıyo bu kadınlar bebeklerin ağzına bişeyler sokmaktan bide biz verdik biçey olmadı abartma demeleri yokmuu tam gebertmelik
(8,318 puan) tarafından
Yaa sorma bı de trıp yedım Ben sana tut dıye verdım sonucta sormadan bıseyler yedır dıye degıl
0 oy
(798 puan) tarafından
Sinir oluyorum boyle dusincesz insanlara .benimde bebegime yapiyorum .bide verme dedikce dinlemiyolarya sinir oluyorum
(8,318 puan) tarafından
Onlar daha fena cekıp alıcan ellerınden bı yere gıdınce kucagımdan ayırmıyorum cocugumu bırı kucagına alsa gozumu ayıramıyorum bısey olacak dıye
0 oy
tarafından
Yaa ne kadar sacmalamis komsun ben bebegimin izinsiz fotolarini cekmelerine bile izin vermiyorum bidaha ona emanet etme bebegini canim ne kadar dengesiz insanlar var !!
(8,318 puan) tarafından
Bır daha tekrarlamayacagını bılıyorum cunku dersını aldı ondan emınım ama o kadar ınsanın arasında bunu yasadıgımız ıcın cok uzgunum.
0 oy
(2,241 puan) tarafından

benim kiza bir akrabamiz acili ezme vermisti 3 aylikken keke sukur diycem :angry: valla ben canina okumustum 

(8,318 puan) tarafından
O da cok dengesızmıs cok ıstıyolarsa dogursunlar bı tane ne tıkıyolarsa tıkıstırsınlar bebelerının agzına
(2,241 puan) tarafından
bizimkinde denemek hoslarina gidiyo galiba :)
(8,318 puan) tarafından
Cunku sorumluluk yok ver agzına gec bısey olursa da ugrassın anası
(2,241 puan) tarafından
aynen oyle cok guzel dedin . bende napiyorum cok opuyolar kizim agliyo ya veriyorum kucaklarina hadi sustur diyorum. ya da bisi mi tattirmak istiyolar vicdanin elveriyosa yedir hadi diyorum ikiside ise yariyo :)
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Benimde başıma geldi arkamı dönememle tatlı yedirmişler nasıl sinirlendim
(8,318 puan) tarafından
Ya ınsan ne kotu hıssedıyor degıl mı :( kandırılmıs hıssedıyor kı tatlı da şeker dırekt yazık degılmı o yavrulara
0 oy
tarafından
en sinir olduğum sey bebege biseyler vermeleri
(8,318 puan) tarafından
Benımde canım opmelerı yorumları vs
0 oy
tarafından
Valla değil 5 aylık 1 yaşında bile olsa mesela bn kiximabise verirken annesi oda yiyebilirim diye soruyorum.  Bence sana sormadan vermemesi lazımdı helede kuru bişe yani daha çocuk yeni ek gıdaya baslicak!!!
(8,318 puan) tarafından
Oyle canım su donemde bı de alerjı denılen sıkıntı var ben alerjık bı kısılıgım bebegımde de olma ıhtımalı vardır ıllakı.Hıc kımsenın cocuguna bısey vermemek lazım.Mınıcık mıktarlar bıle Allah korusun şok geçirtebilir
tarafından
Tabiki canım birde alerjik olabilir ikincisi  de hadi yutamadi Allah korusun boğazına takılsa  bunun hesabinasil verilir.. ayy Rabbim korusun evlatlarımızı ben büyük kızım 3.5 yaşında hala patlamış darı veremiyorum yerkwn o boğaza yapışan yerini çıkarıyorum..
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Valla kümseye güvenmiycen az önce eltimin kızı kola şişesiyle oynuyodu içmek istedi kaynanam içiriyodu azcık veriyim canı çekti diye elinden zor aldık daha 16 aylık.. 
(8,318 puan) tarafından
Oyleymıs canım ya kımselere guvenmemek lazımmıs.
0 oy
tarafından
dengesizler ya
(8,318 puan) tarafından
Evet cok sınır oldum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 252 göst.
4 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 628 göst.
23 Şubat 2021 Diğer kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 763 göst.

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...