0 oy
696 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Sutum dugumlendi cok agrim var sabahtan beri sagiyorum  yetecek kadar sutum cikmiyor sicak dus masaj incir rezene hurma falan yedim ama fayda yok sagmaktan goguslerim perisan oldu gogus ucu yaralarimdan dahi bahsetmiyorum :( mecbur mamada vermek zorundayim ac kalicak mama oneriniz nedir 26 gunluk :(

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
En iyisi aptamil diyorlar canm bnm durumum olmadığı içn bebelac kulniyorm
tarafından
Tamam canim bende ondan alayim
-Reklam-
0 oy
(3,445 puan) tarafından
Öncelikle geçmiş olsun biçaresi yok mu ya bunun?

Canım en iyisi bebelac gold dediler

İlkinde aptamil kullandık 

İkincide bebelac gold

Ama ilk daha çok kilo aldı 

Her mama her bebeğe aynı sonuç vermiyor 

O yüzden alacaksan bile en küçük kutuyu al değişmek zorunda kalırsan çok zarar etmezsin 
tarafından
Sagdigim sut suan bi ogunluk yetecek kadar var obur ogun acaba cikarmi bilmiyorum aynen aradim 103 tl dedi eczane  yarin sabah doktora gidecem artik  int arastirdim ne dediyse yaptim ama fayda yok canimdan can gidiyor cok agriyor
(3,445 puan) tarafından
Keşke gündüz yazsaydın teyzeme sorardım o şifacı ana gibi bilir herseyi..

Yeter. Allah’ın izniyle ya inşallah agrın da hemen kesilir
tarafından
Ne biliyim canim vallha oglende boyleydi ama duzelir duzelir diye bekledim ama duzelmeyince yazayim dedim sana zahmet yarn sorp bana donus yaparmisin
(3,445 puan) tarafından
Tabiki sabah yazarım sana sende uyu dinlen biraz
tarafından
Tamam canm benim
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Canım internetten araştırdım ama pek bir şey bulamadım, çok geçmiş olsun 

tarafından
Cok sagol tatlim yok ya sabahtan beri yapmadigim seyler kalmadi  goguslerim kopacak sanki o dereceye geldi dokunamiyorum
0 oy
(3,180 puan) tarafından
Aptamil canim ama goğsune krem nemlendirici vaxelin ne varsa sür posetlede agzini sar yumusatsin bebegin uyanana kadsr sonra bol nol sag ve emzir bebeğini ve sürekli sev dur annem kuzum faln diye seversen horm9nlardan dolsyi sütün inermis Allah yardimcin olsun
tarafından
Cok sagol canim inan yapamadigim seyler kalmadi cok strese girdim  atamiyorum uzerimden o stresi
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Mama olarak bilmiorum ama canim cok stres yapmissin yaziyi okurken bile hissettim stresini biraz sakinles gogsunu de sagma biraz kndi haline birak yarina kadar bide varsa bir bardak suyun icin corek otu koy biraz beklesin oyle ve o suyu ic 
tarafından
Aynen canim cok stresyliyim bi turlu atamiyorum uzerimden  onceden cok sutum olurdu birden dugumlendi o agri maf ediyor beni yetecek kadar sutum cikmiyor
(5,913 puan) tarafından
Streste etkileyebilior biliosundur canim
tarafından
Biliyorum canim ama malesf engel olamuyorum canim cok yaniyor bebegim agliyor aç insan iyoyce strese giriyor
(5,913 puan) tarafından
Dedigim gibi yap canim sagma gogsunu yarina kadar biraz gogsun dinlensin suyada corek otu koy birkac saat kalsin ic sut yapior die duymustum
tarafından
Ssgmasam bebegime sut olmuycak ama suan evimde corek otu yok yarn alip deneyeyim canim cok sagol
0 oy
(557 puan) tarafından
Küçük daha aptamil al cnm en iyisi o simdilik
tarafından
Tamam canm onu alayim
0 oy
(3,769 puan) tarafından

Ben sma kullandım kizima kilo alımı da gelişi mi de şükür çok iyi 55 60tl fln di en son fiyatı 400g 

tarafından
Bende bi arastrym canm cok sagol
(3,769 puan) tarafından
Ne yaptın cnim merak ettim aldınız mı mama
tarafından
Bi ogunluk yetecek kadar dsha süt sagmayi calstjm canm onu verdim simdi eczaneye gidiyorum maf olduk bende gogusumj cok zorladim sanirim atesim cikti
(3,769 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canısı çok zor bi durum du ama geçicek allahın izniyle aldığın mamayı içer inşallah içsin de mışıl mışıl uyusun melegimiz
Şimdi nasılsın cnm
tarafından
Mama  aldim ama gogusum bi anda yumsadi sagdim onu verdim kizima simdi genl ceraha geldim bakalm ne diyck insallah guzel bi yonetm yolu soyler
0 oy
tarafından
Mastit mi oldun mastit olduysan bir hastaneye git 
tarafından
Bilmiyorum canim  bi kac saat sonra gidicem insallah cozum bulunur
0 oy
(5,322 puan) tarafından
Bende ilk kızım aptamil aldım çok gaz yaptı kusturdu. Sma aldım tadını beğenmedi içmedi. En sonunda bebelac gold aldık hem daha rahat sindirdi şükür hem gazını falan kendi attı.ha şunu da şöyleyim mamalar her bebekte farklı etki yapar.

Sütün içinde bende hep sağdım içirdim kayısı üzüm hoşafı çok iyi geliyordu. Bi de humana stell tea var o fayda etmişti bana kuzum. Arttırmak için bunlar. Onun dışında bi duşa gir göğsüne masaj yap sıcak havlu koy üzerine. O sertleşen yere baskı yaparak sağ. Çok geçmiş olsun, bol sütlerin olsun inşallah ❤☺
(5,322 puan) tarafından
Az bişey yudumluk iç kuzum kendini çekme. Fasulye şu bu ye üstüne kimyon at ye ona da ihtiyacın var. Ben süt verdiğimde öyle yapardım
tarafından
Fasulye nohut falan yiyebilirmiyim kimyon atip
(5,322 puan) tarafından
Ben hep yedim sütümü verirken kızıma. Üstüne kimyon atardım hem gaz alırdı ☺ bence yiyebilirsin bi sıkıntı olmaz
tarafından
Tmm cnm cok sagol bnde yiyim
(5,322 puan) tarafından
Ne demek canım❤❤
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Sutun dugumlenmesi gogsunun sert olmasi mi demek
tarafından
Yok canim  gogusun bi kac yerinde sertlik var yumru yumru seklinde emeye baslayinca dayanilmaz felaket agri giriyor dugumlenen yerlere
0 oy
(4,875 puan) tarafından

Canım hastaneye git sütünü sağdır yoksa ağrısından duramazsın ://

Aptamil ve sma güzel markalar 
tarafından
Bugun gidecem ateslendi cunku gogusun aptamil alicam canm cok sagolsin
0 oy
(309 puan) tarafından
Göğüs ucu yaran icin garmastan kullan cnm bir iki kerede iyilestiriyo gogus ucun yumusadiginda hametanda sür ben oyle gecirmistim yarayi geciren garmastan digeride agrisini acisini hafifletiyo bende az cekmedim cok iyi bilirim cnm geçmiş olsun 
(309 puan) tarafından
Dogdugundan beri aptamil kullaniyoruz guzel kilo alimida sadece calkalarken yuvarlak sekilde salla mamayi köpük yapmasin yaparsada kasikla alip oyle ver ogaz yapiyo her mama her cocukta farkli etki eder tabi
tarafından
Cok teskkur ederim canim benim allah razi olsun
 Tamam canm bugun alicam
0 oy
(2,130 puan) tarafından
15 20 gunlukken bebelac kullandik canim biz gogsunu sicak tut destekli sütyen taktiysan ondan olmustur yada göğüsüyün ustunde uyumuşta olabilirsin gecmis olsun pompa ile cek sutunu ihmal etme daha cok agri yapar topür töpür olur sutler 
tarafından
Suan genel ceraha geldm bekliyorum bakalm ne diycek dun surekli banyodayjm nasil bi tarakla tsrayim canm
(2,130 puan) tarafından
Eskinin disli taraklariyla canim doktor parol verip gonderiyo
tarafından
Hadi yaa snin agrin kac gunde gecti
(2,130 puan) tarafından
Ben cok kotu hasta oldum canim bi hafta yattim atesim 39 yukseldi cok usuyodum  cok kotuu oldum valla
tarafından
Ay insallh birdaha olmazsn canm
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Ben Aptamil vermiştim canm ama doktor hip iyi demişti bnmde çok acımıştı canm sadece zeytinyağ iyi geldi sürekli nemli tut mama veriyorum diye emzirmeyi bırakma bence canm
tarafından
Yok canm birakmsm mama vermekten cok korkuyorum mamaya karsi bi insanim ellimden geldikce az vermeye calscam anne sutu vericem
(1,422 puan) tarafından
En güzeli canm bol sutun olsun insallah
tarafından
Allaha sukur mamays ihtiyc kalmadi tikanan yollari actkk cok sukur
(1,422 puan) tarafından
Çok sevindim canım bal olsun kuzuya :)
tarafından
Amin canm allah razi olsun
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Malesef hiç bi bilgim yok ama geçmiş olsun bitanem 
tarafından
Allah razi olsun canim benim
0 oy
(151 puan) tarafından
Ay ben de geçen hafta oldum.mastit deniyor ona. Doktora da gittim ama tek caren bebegin dedi ne kadar sık emerse o kadar cabuk gecer dedi. Sicak uygulayabilirsin dedi agrisi cok zor emerken de cok acidi ama yarim saatte bir o gogsumu emzirdim ve arada ters emzirme yaptım. Cok şükür 2 günde geçti 
tarafından
Genel ceraha geldim bakalm ne diyck  sicak ki uygulamadm ger yontemi denedim cok agriyor ters  emzirme nasil oluyor canjm
(151 puan) tarafından
Sol gogsunu emzirirken kafasi solda oluyor ya olmuycak kafasi sagda olacak canim baya etkili ben gittim acile ama hic bişey yapmadilar
tarafından
Ay merak ettm o pozisyonu bi arastrym

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 151 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mehmetcanınannesi (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 108 göst.
4 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (928 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 146 göst.
25 Eylül 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Alfa anne. (687 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 136 göst.
1 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

384,719 soru

11,508,259 cevap

35,165 kullanıcı

...