0 oy
1,117 göst.
Diğer kategorisinde (373 puan) tarafından
bn hep hariyorum birkse bile 100 tl olunca hemen çıkarıyorum bnde para var die 

36 Cevaplar

0 oy
(119,251 puan) tarafından
Yok yaa hic birikim yapamiyom gelen gidiyo simdi bebekde geliyo ne gorsem alir oldum 
(373 puan) tarafından
sende mı yapamiosun birkim
(119,251 puan) tarafından
Hiic yapamiyom malesef
-Reklam-
0 oy
tarafından

Aynı benim versiyonum 2 çeyrek var gözümü onlara dikdim ama çocuğun hakki diye elleyemiyom

(373 puan) tarafından
:) vala hiç harcama sonra acil bisi lzm olur
tarafından
İşde sırf bu yüzden ellemiyom
0 oy
tarafından
Bende altın yapiyorum yada kartima atiyorum lazim olunca çıkarıyorum tabikide nakit kaldimi hemen gidiyor valla 
(373 puan) tarafından
dimi ama altın yapmak içinde önce birltirmeklzm :)
tarafından
Ben birimi seviyorum toplarim ihtiyac oldumu eşime destek çıkarım gram bile olsa al ilerde önüne cikar
(373 puan) tarafından
dimi ozmn kumbara alp basliyim
tarafından
Simdiden kolay gelsin canım damlaya damlaya göl olur
0 oy
tarafından
Ayy bende yapamıyorum yaaa. Elime geçince hemen söylüyorum ona. 
(373 puan) tarafından
demek bi ben degilm söyleince de diom niye söyledim bn ya
tarafından
Aynen :)))))
0 oy
(1,025 puan) tarafından

Gizli 1 tl bile saklamam asla oda çok karşı benden bişey saklama der hep ki zaten biriktiemem harcarım :D

(373 puan) tarafından
benim esimde oyle der ama hep harcıyor
(1,025 puan) tarafından
Babam bin tl gönderdi bebeğe eşya alıyım diye eşim istedi verdm ona gizlemem hiç tabi eli bollaşınca vercek araba alcm çocuğa :D çok görünce alabiliyolar canı sağolsun
(373 puan) tarafından
bizmkiler 2 bin lira esya aldilar
(1,025 puan) tarafından
Bizimkiler uzakta para gönderdi bn kendi zevkime göre alayım diye 10 gün sonra gelcekler yine alırlar ama altınlarıda alır eşim galiba para neysede altın gitse üzülürüm
(373 puan) tarafından
paryla altin al ozmn sende
0 oy
tarafından
Hiç canm çünkü eşim bana para vermiyor kart verdi onu kullanıyorum o ödüyor birikimi de kendi yapıyor 
(373 puan) tarafından
oh ne güzel vala biz esim eve bırakıyor ay sonu gelmden bitiyor
tarafından
Parasal konuya beni pek karıştırmaz canm bütün hesabı kendi yapar birikimi de kendi yarlar her ay herşeyin tek tek paylaştırip ayarlar o konuda ona güveniyorum çok şükür rabbime
(373 puan) tarafından
rabim boyle devam etmeyi mutluluğunu daim etsin
tarafından
Amin canm inşallah ama ondan gizli param olsun isterdim ☺️☺️
0 oy
(728 puan) tarafından
Gizli biriktirmeye  kalmıyor canım pat birşey çıkıyor allah can sağlığı versin paranın ikinci planda olduğunu biliyordum ama birkez daha hatırladım biriktirme boşver bazı insanlar gizli birşey yapamazlar sende onlardansın 
(373 puan) tarafından
yni ama istiyorum olmuyor hemen söylüyorum sonra harciyorum
0 oy
(12,990 puan) tarafından
Bizde hesaplar eşim de ne alırsak birlikte alıyoruz çekmecemiz de maaştan  kalan paralar durur Önemli bir durum olursa alırım oradan 
(373 puan) tarafından
bizde öyle ama ay sonu gelmden bito
(12,990 puan) tarafından
Markette herşey pahalı kalması zor :/
0 oy
(458 puan) tarafından
En sevdiğim şeydir birikim bide eşime söyleyince adamcağızın hoşuna gidiyo daha çok vermeye başlıyo
(373 puan) tarafından
benim niye öyle olmuyor
0 oy
(557 puan) tarafından
Hiç gizli biriktirmemisim hiç aklıma bile gelmez cnm biriktirmekk
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Hiç para vermiyor ki biriktirdim 
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Benim cebimde 1000 tl olsun disari cikinca bitter 

Ondan hic biriktiremiyorum
(373 puan) tarafından
benimde oyle
0 oy
(588 puan) tarafından
Eşim sağolsun maaşını çeker elektrik parasını falan ayırır kendiaine harçlık alır gerisini bana verir bende kenara atarım çeyrek yaptırcam
(373 puan) tarafından
bizm öyle olmuyor iste
(588 puan) tarafından
Hiç görmiceğin bi yere eline ne kadar para geçerse at canm öyle dene bide
0 oy
(3,078 puan) tarafından

Gizli değil öyle birşey yapmam eşim hep bozuk paraları verir bende biriktiriyorum 1 buçuk  yılda 16 bin tl yaptım  duruyor bende .almiyor saolsun :D

(373 puan) tarafından
oha vala süper muş rabim artirsin
0 oy
tarafından
Ondan gizli bi sey yapmam canm para biriktirmekde zor harcıyorum en son bebek icin kumbara kurdum parayı oraya atıyorum eşimde sagolsun faslasın o atıyor 
(373 puan) tarafından
iyi yapiyosunuz
0 oy
(370 puan) tarafından

Eline para geçiyomu diye sorsana :)

(373 puan) tarafından
geçiyormu bacim :)
(370 puan) tarafından
Malesefff geçmiyor :))
0 oy
(149 puan) tarafından
Hahaha :) bende ya heycanlanyorm niyeyse sakla dursun iste:)  ama artk kendme.kumbra aldm son 5 aydir atiyorm icne esim de ben dmeden acmaz.allahvr. bakalm ne ckack icncen
(373 puan) tarafından
insAllah umduğun kadr ciakr
0 oy
(365 puan) tarafından
Benim saklama sorunum var söylerim saklayamam oda aynı ay içinde almak icin birşeyler çıkarır ve ben iknâ olurum ida alır  eğer saklayabilseydim  abartmıyorum 15 20 bin rahat olurdu çalışıyordum şimdi imkansız para biriktirmem bildiği icin sıkışınca kredi kartını ister kendı öder  yani istesemde saklayamam artık 
(373 puan) tarafından
bende öyle birktirseydin okadr olurdu ama malsef birktire miyorum
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Bozuk paralarımi kumbaraya atarım MESAL bugün anneme gitcm ve akşam yemeği yapmicam direk 50 TL falan kumbaraya atyorm farzetki bugün yemek yaptım ve yemeklik aldım gbisinden ztn snra damlaya damlaya göl olyo hani günde 2 TL dahi ayirsan birikim olyo iste 1 senede 10 milyar birktrfm araba aldık eşime 10 milyarı çıkarıp verdim şok oldu çok sevindi ondan gizli birktrmistim
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Evlenmeden önce kendi küçük birikim hesabım var. Evlenmeden öncesi ılduğu için paylaşmıyorum eşimle. Şimdide bazen üzerimde para oluyor direk diyorum bunu veremem bende kalacak durlası lazım diye nakit olarak tutuyorum o zamanda lazım olduğunca kullanıyorum. Eşim aldığını benden saklasa rahatsız olurum  o yüzden mümkün olduğunca onun kazancı olduğundan rürüst olmaya çalışıyorum

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 154 göst.
27 Nisan 2024 Aile kategorisinde Tanszuuu (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 968 göst.
28 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Deniz33 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 586 göst.
30 Ocak 2024 Aile kategorisinde oguzelikiziakc (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 576 göst.