0 oy
387 göst.
Diğer kategorisinde (79 puan) tarafından
14 haftalik hamileyim. 5. Haftadan beri surekli kusuyorum ayni zaman da sabah 8 bucuk aksam 7 calisiyorum  sabah 7 gibi kalkiyorum kusmam yarim saat aliyor kusmadan once cok cebellesiyorum kafami yere egmeden ustumu giyiniyorum serviste ayri bulaniyor servistede kusuyorum ise gelince cok kotu oluyorum aksam eve gidince yemek hazirliyorum. Ve bu yorgunlukla 9 10 arasi uyuyorum zaten eve 7 gibi variyorum 1 saat yemek 8 topla 9 oluyo uzandigimda uyudigum bir oluyor dun esim sakayla karisik seninki pskolojik dedi ve cok alindim hayatimda  herseyi tam yapiyorum ama erken uyumam ve kusmam pskolojikmis hamilrligimden bu yana 2 kilo verdim almam gerekirken ve beni bu uzdu her es gibi brnde hamileligimi evde rahat gecirebilirdim ama ypmadim dugun borcumuzu bitirelim diye calismaya devam ediyorum ve canim cok sklmaya basladi kendimi kotu hissediyorum hamile kalmayida planli yapmamistim nasip olursa erkek olacak bebegim ama bn kendimi kotu hissediyorum umarim beni anliyosunuzdur......

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
En zor zamanları yaşıyorsun normal.hamile iken çalışmak çok zor üstüne bide ev işi imdat diye bağırmak istiyor insan 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Lafa bak insan psikolojik nasıl p kadar kusabilir ki boşver canım takılma sen bebeğini ve onunla geçirceğin zamanları düşün
0 oy
(2,593 puan) tarafından
Çok çok iyi anlıyorum canım bende senin gibi çalışan bir anneyim sabah 8 de evden çıkıp 7 8 gibi ancak evde oluyorum yemek yapmıyorum kayınvalidemlerde yiyoruz diye ama hamileyken çalışmak gerçekten zor 16+3 haftalığım bazen öyle bir halsiz hissediyorum kendimi ki sabahları gözümü zor açıyorum şükür eşim destek oluyor haftaiçi temizliğimde evi süpürür çünkü zorlanıyorum belim tutuluyor bulantım da uzun zaman önce kesildi az sürdü ama çok yoğundu bazı erkeklere göre çok basit geliyor sanırım hamilelik ama en iyi hamile kadın bile vucüdunda bir canlı besliyor ve kendi vucüduna enerjisi kalmıyor bizim planlıydı dediğin gibi düğün borcu ödüyoruz rabbim yardımcın olsun çok var mı daha bitmesine 
0 oy
(288 puan) tarafından
Sen eşin sana böyle dedi diyemi kirildin bunu için kırılma bence ben hamileyim dayak yedim kıskançlık krizlerini çekiyorum şükret bence ve sürekli ağlayan biriyim hamileliği desen hiç yaşamadım varlığı unutuyorum bazen onun için  kırılma cnm umarım kirmamisim seni 
0 oy
(63 puan) tarafından
Canım bende okuyorum tabiki okul ve iş asla aynı değil iş daha yorucu ve haftanın 5 6 günü. Ben 4 gün gidiyorum bazen gitmiyorum bazen erken saatte geliyorum ona rağmen çok yoruluyorum başım çok ağrıyor eşim değil ama başkaları dedi yani basının ağrısı psikolojikmi ne diye. Özellikle staja gittiğin her gün ağrırdı. Şükür şimdi stajım bitti tatile de girdik ama çok zor seninki benimkinden çok daha zor rabbim kolaylık versin bizde 22 haftalığız sukur
0 oy
tarafından
Ennnn iyi ben anlarımmmmm psikolojik değillll ben ilk 14 hafta günde 12 kere kusuyordum 9 kilo zayıfladım klozetin başından ayrılmazdım canım iki günde bir acil kapısında serum yerdim asla yemek yapamazdım yolda giderken lokanta görsem gözümü kapatırdım yemek kokusu gelince bayılacak gibi oluyordum hatta hastanelerde yattım serum takılıyken yiyebiliyodum bitek otobüste yollarda poşetle gezdim elim çantammm poşet doluydu bazen otobüste fenalaşınca millet başıma toplanıyordu 14. Haftadan sonra günde 3 kere ye düştü 39 hafta boyunca kustum yani bulantı hapı kullandım iğneden korkan ben serumlarla kolum delik deşikti kaç.kere delerlerdi damar bulamazlardı doğuma bile 3 kere kusup gittim ömür boyu kusacam sandım ben doğurana kadar ölürüm diyodum hayattan kopmuştum geberiyodummm kusmaktan öğürmekten psikolojim bozulmuştu insanlar nasıl yemek yiyo diye şaşırıyodum bebeğim doğdu anında kesildi kusmam 
0 oy
tarafından

Allah yardımcin olsun , yavaş yavaş geçecek ...

0 oy
tarafından
Hamilelik hormonlari biraz ruh sagligiyla oynuyor tabi duygusalligin ordan ilk siralar hersey cok yogun oluyor normaldir ben 9 ay kustum oyuzden bulanti illetini iyi bilirim prilam dr kullandim iyi geldi doktoruna danis kullan istersen rahatlarsin biraz

İlgili sorular

+1 oy
35 cevap 686 göst.
9 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Fadime665577__ (302 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 344 göst.
0 oy
2 cevap 361 göst.
31 Aralık 2020 Diğer kategorisinde hulyaa66 (19 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 423 göst.
4 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Yorgun 1 anne (66 puan) tarafından soruldu

378,431 soru

11,327,594 cevap

34,781 kullanıcı

...