+1 oy
685 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (302 puan) tarafından
Kizlar ya esim asla anlamiyor evde et tavuk yok diyorum dediğim halde asla almiyor alsa bile birtane et istedim unutmus yerine cikolata gibi ne gibi seyler almis 4 tane bisey istiyorum 2 sini aliyo geliyo cok sinirim bozuluyor ya eltimin kocasi kendi ne eksik varsa hemen aliyo geliyo esim ogrenecek bilmiyorum ya

35 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Eltinle hayatını kıyaslandığın sürece mutlu olmıycaksın eşine düzgünce anlat konuş tek yol bu 
(302 puan) tarafından
Anlamiyor asla napıyım ya ailesi hic birsey aldirmamis bugune kadar annesi kendine diyor kiyamiyodum diye ama simdi bana yazikdegilmi
tarafından
Tabiki de kötü bir durum ama konuş eşinle veya parasını al sen yap alışverişi
(302 puan) tarafından
Götürmüyor ki beni asla
-Reklam-
+2 oy
(424 puan) tarafından
Uygulamalar varya kuzum sipariş ver eşin evdeyken gelsin ona da seslen hayatım eksiklerimizin siparişi geldi bi ödeyiver de geç içeri
(302 puan) tarafından
Deneyecem canim saol
+1 oy
(270 puan) tarafından
Liste hazırlayıp eline vermeyi dene.Benimki de tam tersine alışveriş manyağı genelde kadınlar sever alisverisi bizdede eşim hergün markette hele oruçlu iken hiç sokmamak lazım markete.Evin eksigini genelde o takip eder alır benim söylememe pek gerek kalmaz.
(302 puan) tarafından
Verdim canim liste yaptim mesaj attim tembih ettim yok yok
(270 puan) tarafından
Elinde liste varkende mi unutuyor? O zaman markette iken ara yada birlikte gidin.Yada az az  iste çok olunca belki unutur.
(302 puan) tarafından
Ben biliyorum canimne yaparsam yapiyim umursamiyo istediklerimi bende bidaha istemiycem eminimki verdigim listedinin yuzune bakmamistir eminim
(270 puan) tarafından
O zaman yapacak bişey yok.Senden bişey isteyince yok dersin aldın mi da getireyim dersin:) Her erkek farklı oluyor mesela benim eşimde yerdeki çorabını bile almaz bazılarının eşleri temizlige bile yardım ediyor.Napalim bize de böylesi denk gelmiş.
(302 puan) tarafından
Ayneb öyle canim yapacak bisey yok kabullenecem bu durumu
0 oy
(27,337 puan) tarafından

E nedenini sormadinmi

(302 puan) tarafından
Unuttum diyor alirim diyo ne diyecek
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Biz birlikte gidiyoruz o sorun kalmıyor. Onlara bıraksak ohoooo
(302 puan) tarafından
Diyorum gidelim benide gotur benide götürmüyor asla biyere
(1,550 puan) tarafından
Yapma o zaman her işi eksik yap bu kadar malzeme ile bu kadar oluyor de ne tepki verir bilmiyorum gerçi büyümez değil mi olay?
(302 puan) tarafından
Yok canimbuyumez aksilik su ki kendisi asla yemek aramayan biri hani kotu olsada yer onu guzellestirrek :))gicik ediyo beni
0 oy
tarafından
Cimri sanırım  
(302 puan) tarafından
Cimrilikte degil istediğimi degil daha farkli alakasi olmayan gordugu seylrrri aliyor okadar tembih ettim mesaj attim kagida liste yaptim yok yok
0 oy
(402 puan) tarafından
O günün eksiklerini mesajla tek tek detaylı at.en son kasada kontrol etmesini iste.
(302 puan) tarafından
Attim canim mesaj attim liste yaptim ama yok umursamiyorki beni soyleyincede bana trip atiyo alacam alacam diye
(402 puan) tarafından
Belki parası yoktur söyleyemiyodur?
(302 puan) tarafından
Parasinin olmadığını biliyorum canim ama ben evde olmayan onemli şeyleri istiyorum oda karta çekecek biliyorum istediğimin haricinde sacma sapan seyler almaktan vazgeçmiyor
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Liste yap bide kalem ver eline aldıklarının üstünü çiz de almadıklarını görürsün o zaman de 
(302 puan) tarafından
Yaptim canum liste mesaj attim ama hayretmiyorki umursamıyor
(2,679 puan) tarafından
Kağıda yaz canım kalemle ciz aldıklarını de
(302 puan) tarafından
Oyle yapıyım bari canim
0 oy
tarafından
Canım eşini başkalarıyla karşılaştırmamalısın güzel bir dille anlat huyuda böyleyse yapacak birşey yok 
(302 puan) tarafından
Huyu böyle öğretmemişler napiyim artik kabullenecem bu durumu sanirim istemem bidaga da 3 4 gun ust uste isteyince bende utaniyorum artik
tarafından
Boşver isteme madem anlamıyor bazen eşlerimizin huylarını kabullenmemiz gerekiyor
(302 puan) tarafından
Aynen oyle canim napıyım
0 oy
tarafından
Birlikte git eşine ögret. Sen alıştır onu hatta liste yapıp ver bu sefer unuttum demez. Eltin ile kendini kiyaslama yoksa mutsuz olursunuz.
(302 puan) tarafından
Mutsuz oluyorum canim listede yaptim benide goturmuyor birturlu alistiramiyorum
tarafından
Götürmemeside ayrı sorun. Mutsuz olma bıkmadan ogret hatta güzelce konuş evimizin alışverişini bir gün birlikte yapalım de
0 oy
(181 puan) tarafından
Benim eşim de öyleydi benle giderdi hep şimdi bebeğim oldu gidemiyorum ve liste yapıp eline veriyorum bazen markette görüntülü bile arıyor ama alıştır canım hem ev hem çocuk hepsine nasil yetiseceksin 
(302 puan) tarafından
Alismiyor canim liste yaptim mesaj attim kac kere tembih ettim yok asla umursamiyor
(181 puan) tarafından
O zaman para vermek istemiyo canım
0 oy
(13,796 puan) tarafından
Belki parasi yoktur alamiyordur senin istediklerini. 
(302 puan) tarafından
Karta cekiyor canim parasi yok ama ben evde eksik olan malezemelri istiyorum
(13,796 puan) tarafından
Yani ne bileyim belki unuttum diye ayak yapıyor ama bilerek almiyordur.
0 oy
(4,646 puan) tarafından
Sende yaz gönder alsın ezber unutuyordur 
(302 puan) tarafından
Yazdim canim liste yaptim mesaj attım yok
(4,646 puan) tarafından
Aaa çok değişik hane atladı desem 1 olur 2 olur hep olmaz ki
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Işten çıktığı  zaman mesaj at liste halinde o zaman unutmaz
(302 puan) tarafından
Yaptim canim işe yaramadi
(2,252 puan) tarafından
O zaman unutmuyordur canım bilerek almıyordur
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım herkesin eşi herseyi bilemez..eşinin iyi bildiği şeyi belki başka biriside yapamiyordur.. hangimiz mukemmelizki
(302 puan) tarafından
Aynen canım napıyım alirsa buyursun almazsa cani sağolsun
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bizde de ben anlamıyorum esimde fiyat bakmaz alir gelir sorun sende canim biraxda bn liste yapar onun teline mesaj atarim unutmaz o zmn 

Bide kiyas yapma onun esi her seyi alir baska kotu yani vardir bilemezsin
0 oy
tarafından
Eline not yaz ver
0 oy
(841 puan) tarafından
Benim kocada bana aynısını diyor o yüzden hiç beraber çıkmayı sevmiyorum benimki çok güzel şeyler alır gelir doğru alışveriş yapar ben gidince alakasız şeyler alıp geliyorum eve gelince aklıma geliyor almadiklarim 
0 oy
tarafından
kagida yaz ver eline o zaman unutamaz
0 oy
(119,112 puan) tarafından
liste yap mesaj at yazdiklarini alsin ben oyle yapiyom 
(302 puan) tarafından
Yaptim canim liste yaptum mesaj attim yok

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 387 göst.
13 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Ayseyildiz (79 puan) tarafından soruldu