0 oy
6,706 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kizlar merhaba 2.5 aylik kızımın her iki kulak arkasında bundan var bi

image

de kulagin ön kısmında kulak memesinin üst kısmında da hafif var sizce nedir doktora haftaya gtcez size sorayim dedim 

Bi de bir sorum daha var ben pişik kremi kullanıyorum ortalama gun de 3 defa felan o krem afedersiniz kızımın vanijanisinin ic kısmında tam orta kısmında toplaniyo oysa kremi tam geçiriyorum orta kısma sürmüyorum nasil oluyo da oraya toplanıp toplaniyo temizliyorum temiz pamukla korkuyorum bi zarar veririrm die onun için ne yapabilirim yardımcı olur musunuz cok teşekkür ederim 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim oğlumdada oluyodu pişik kremi sür cnm
tarafından
Sert bi kabuk gbi soyluyo temizliyorum yine cikiyo canm ne acaba merak ettim
tarafından
Valla bende bilmiyorum canım ben pişik kremi sürünce geçiyodu
tarafından
Tamam canm cok tesekkur ederim Allah razi olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bu resimdeki gibi bebim kısımında oluyordu sampuanini değiştirdikten sonra olmaz oldu şampuan alerji gibi bir şey yapmış cocukcagizima sizinde sampuandan dolayı olabilir 

Krem konusundada benimde iki kizim Var bebim kızlarımın da öyle olurdu ki küçük daha 8 aylık onunda oluyor bir zararı olmadı bize 
tarafından
Uni baby kullaniyorum sampuan canm o zaman baska marka kucuk bisey alim deniyim guzelse dev ederiz tesekkur ederim canm. Krem konusunda tedirgin oldum zarar veririm diye cok korkuyorum bi de çok hareketli temizlerken cok hareket ediyo bisey yaparım diye korkuyorum canm
tarafından
Başka bir marka dene canım bende çok marka degistirdim bize bir tek johnsons baby iyi geldi onunla devam ediyorum şimdi
Sık sık dua aldır yada duru suyla yıla belden aşağısını mendille temizlemekten daha Iyi olur hem daha az tedirgin olursun hem de daha guel temizler su alır götürür
tarafından
Haklisin cok sagol tatlim cok teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim canım benim ")
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Pisik canim

Benim oglumda da oluyo

Fito yada hametan kullandim surekli

Bi sure sonra gecti
(1,567 puan) tarafından
Tamam canim tesekkur ederim. Bende kizimin bilegine sureyim. Egzamasi var gecmedi bir turlu.
(2,484 puan) tarafından
Egzama ayri canim
Kullanma simdi yan etki eder belki
Benim oglumunda dizlerinde vardi
Doktor vucudu hassas sampuan lif vb seyler kullanmicaksin dedi
Ayri ozel bi sampuan ve losyon verdi onlari kullaniyoruz biz
(1,567 puan) tarafından
Bende de egzama var fito iyi geliyor bana . Ama gerci bebek farkli olur. Haklisin. Bizde mustela sampuan vücut losyonu kullaniyoruz ama nafile. Dun yikadim aksamina alni costu kizimin.
(2,484 puan) tarafından
Bizimkisi linolin di markasi yanlis hatirlamiyosam
Duşta lif kullanamiyoruz maalesef
Normalde 3 kere bas 2 kere vucudunh yikardim simdi 4-5 kere başını 3 kere vucudunu yikiyorum anca temiz oluyo bide kokusuda bi degisik alisamadim gitti
(1,567 puan) tarafından
Medikal urunse biraz daha kokusu hos olmayabilir. Bir de zaten parfum falan daha da costuruyo. En iyisi parfumsuz. Mustela bitsin bnde daha iyi bişey almak istiyorum. Bn iki kere bas vucut yikiyorum komple. Daha hic kese yapmadim bende.
0 oy
tarafından
Cook temizleme canım bide ıslak birakma göz yaşı değmesin yavrucağın
tarafından
Aminnn canm cok tesekkur ederm tamamdir
tarafından
Rica ederim kuzum
0 oy
tarafından
olur o canım normal ama dikat et kabuklanip yara olmasın banyo yaparken oralarını da hafifçe kurut 
tarafından
tarafından
ne demek canım yardimci olabildiysem allah bağışlasın esirgesin inşallah
tarafından
Sagol canmm evet oldun sagolasin
tarafından
Aminnn insallah canm cok tesekkur ederim
0 oy
(1,306 puan) tarafından
Canım sürme hiçbirşey doktora git bizimde vardı bir krem verdi iki gün sürdüm geçti onun ilacı pişik kremleri değil sakın sürme doktora danışmadan
(1,306 puan) tarafından
Hatta onun ileri derecesi akıyor orası ve pis bir kokusu oluyor umarım seninki öyle birşey değildir
(1,306 puan) tarafından
Benim kizin yüzünde de egzama var pişik kremi önerdiler bir sürdüm felaket oldu yüzü bu ciltteki problemler en iyi doktor tavsiyesi olan ilaçları kullanmak benden sadece küçük bir tavsiye olsun sana
tarafından
Eniyisi doktora götürmek canm Haklsn gösteririm doktora canm sagolasin teşekkür ederim
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Benim kızımda da oluyir du temizle  sürekli takip et ve pişik kremi sur 
tarafından
Tesekkurler canm benm:)
0 oy
tarafından

O her çocukta var , yengem krem sürerdi sonra kendi geçerdi 

tarafından
Ablamda oyle dedi yine de bi doktora götürmekte fayda var kötü olmasından korkuyorum
tarafından
Bence doktorluk birşey yok , çünkü kabuk şeklinde kendisi kalkacak ,

Ama yinede için rahat etsin diye goturebilirsin
tarafından
Ablamda oyle dedi geçici her bebekte olur dedi bilmiyorum ki kafam.karisti
tarafından
Kız her bebekte var , ben hep gördüm yigenlerimde , o yüzden kafan hiç ama hiç karışmasn
0 oy
(335 puan) tarafından
Cilt kuruluğu yani atopik dermatit var. Egzamaya yatkın bir cilt. Bol bol nemlendirin. Ancak kulak arkası kabuklanma alerji göstergesi olabiliyor. Doktora gidince bunj dile getirin. 
tarafından
0 oy
(443 puan) tarafından
Mantar enfeksiyonuna benziyor doktora gittiğinde büyük ihtimalle öyle diyecek krem veya sprey verir 
tarafından
Mantar neden olusuyo canm bilgin var mi cok sagol yardımın icn
(443 puan) tarafından
Duştan sonra cildin iyice kurutulması lazım özelikle kulak içi ve arkası su daha çok uzun kalabiliyor canım buda enfeksiyona çeviriyor temiz tutmaya bak dağılmasın etrafına canım doktara gidene kadar
tarafından
Tamam canm dikkat ederim sağolasın ❣
(443 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(1,567 puan) tarafından
En iyisi doktora gitmek egzama olabilir erkenden tedavisi yapilsin en iyi dr bilir.
tarafından
(1,567 puan) tarafından
Amin canim cumlemizden de razi olsun. Rica ederim . Allah sifa versin insallah.
tarafından
Aminnn canm cok sagol insallah tesekkurler
(1,567 puan) tarafından
Rica ederim canim.
0 oy
(664 puan) tarafından
Egzamaya benziyor canım 
0 oy
tarafından
pisik kremi pisik olmadam sürmedim hic. kulak arkasina vazelin sür canim elaninda kabuk kabuktu doktor vazelin sür demisti
0 oy
(1 puan) tarafından
Benim bebeklikten beri var ıslanınca daha çok oluyor egzama olabilir yara kremi sürünce geçiyor tekrar çıkıyor doktora göster 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 559 göst.
14 Mart 2020 Diğer kategorisinde Gamzesardunya (122 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 451 göst.
18 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Simayyy (1,776 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
0 oy
7 cevap 168 göst.

380,246 soru