0 oy
1,529 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Bebeğinizin doğduğunda kaynananız ne aldı anneniz ne aldı hadi söyleyin bakalımmm 

Eltimle aynı evdeydik kaynanam bize 25 er TL verdi benim yerime elbise alın dedi 

Annem bebek arabası , beşik , bez , ıslak mendil kendi ördüğü battaniye , bana ayrı battaniye , en büyük valiz dolusu eşya içinde bebeğe kıyafet baya bi örgü yelek , hırka , patik , ayriyeten bana eşya koymuştu eve gidince de altın takıcaklardı ama biz doğumdan sonra ayrı eve çıkınca yerine babam buzdolabı aldı halen de eşya alırlar bebeğime 

53 Cevaplar

0 oy
(1,850 puan) tarafından

Kaynanam ve kayinbabam bilezik taktılar annemle babamda künye onun disinda daha birsürü birsürü sey yaptilar iki tarafta

-Reklam-
0 oy
(2,690 puan) tarafından
Annem yarım altın ve bir sürü kıyafet :)  kaynanam çeyrek altın ve bebişin odası exsta kıyafet sağolsun lar :) 
0 oy
(557 puan) tarafından
Annem adan zeye herşeyimi aldı  kaynanam hiç birşey annem hala almayada devam ediyor cnm 
0 oy
(68 puan) tarafından
Kaynanam hiç bisey almadı bi altın taktılar onu da geri aldılar annemgil beşik evine gittiğimizde hep para verdiler her geldiğinde gittiğimde kiyafetler almış kaynanam şehirde hiç bisey almadı  bizim aldiklarimiza laf ederdi daha annem köyde durumları fazla yok herşey aldı anne kaynana farkı işte 
0 oy
tarafından
Doğuma cagirmadigim tarihini bile bilemediği telefonunu dahi acmadigim halde baktım odanın kapısında bütün narkozu attım görünce sinirden :) çeyrek getirmiş bir de bir yemek ordu çeyreği de yelegide en son ki olayda bıraktım evlerine 10naylik oğlum göremiyorlar göstermem de :) kendi ailem herşeyi 7 aya kadar eşim görevdeyken ordaydım ne mama ne bez hiç birşey almadım Allah bin razı olsun Babamdan ayağına taş degmesin
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Kayınvalidem büyük kızıma adını koydum diye bi bilezik 

İkinci kızıma çeyrek 

Annem büyük kızıma

Çocuk odası 

Altın

Puset

Elbiseleri 

Banyo küvetime kadar herşeyi

Halen de devam eder almaya bi oyun odamız var ailem in aldığı oyuncaklarla 

Küçüğe de 500 TL taktı 
0 oy
(1,325 puan) tarafından
Ben bebiş doğmadan herşeyini kendim aldım. Doğumda kaynanam altın takar mı bilmiyorum. Taksa da en fazla bir çeyrek takar eminim. Cimrilerde çünkü beklentim yok. Minnet de istemiyorum zaten. Ama annem bilezik aldı doğumda takacak. 
0 oy
(12,264 puan) tarafından

Hahahahyttttt 100 tl verdi kayinpeder  :woot:

(4,552 puan) tarafından
Ona da şükür seninki de çok cömert :D
0 oy
tarafından
Kaynanam 6 7 ay boyunca gelmedo bile onun disinda besiktir bebek arabasidir pusettir koyafettir hepsini annem aldi.
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Hamileliğimde kaynanam annemlere geldi ve bişey yapmayın herşeyi ben yahıcam dedi. Kıyafetleri aldı  eşimin anneanneside beşik için200 lira verdi. Babamda kartını verdi 1000 lira kadar harvama yaptım. Kaynana bana 10gr bilezik takacaktı(eşimin babannesi evini satıp kendilerine ev almışlar buradan kalan parayla kaynanam oğullarına bilezik yahmş bir bilezkte ilk torun için geline şiklinde söz vermiş) neyse doğum sonrası bişeyler oldu muhabbet,etti bileziği eşimin ödemeleri vardı o istemiş vermiş bebek içinde çeyrek almıytı hastanede gösterdi vermedi. Annemlerde 2 altın aldılar. Alınanlar için memnun oldul ala annem doğum sonrası 5 aydır yanımda eve bize bebişe  herşeye bakıyor sağolsun bu benil için daha değerli zamanını ayırması.
0 oy
(55 puan) tarafından
Annem 2valiz dolusu 2yaşına kadar kullanabileceği kadar bebek eşyası,nevresim takımları, yorganı aklına gelebilecek tekstil eşyalarının hepsini aldı. Altınını taktı.

Kayınvalidem 4tane yelek örmüş allah razı olsun ama heryerde dünya kadar şey yaptım demeseydi iyiydi. 
(4,552 puan) tarafından
Gerçekten dünya kadar yapmış :D
(55 puan) tarafından
Ay bide içimde kalmasının bunuda söyliyim istanbul'da 2 fabrika sahibi olan görümcem sürekli sevmeye geliyor ama birkere bir  zıbın alıpta gelmedi. Biz nişanlıyken yeni işe girdiğim halde maaşımla görümcemin küçük kızına kıyafetler alıp giderdim. Artık bende kimseye almıyorum.
0 oy
(524 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ah canim daha 28 haftalik bebegim daha dogmadi ama kendi ailem odasini aldi bebek arabasini aldi ayrica sepet besik aldi battaniyenin her cesidini aldi nerdeyse butun kiyafetlerini aldi biz esimle bikac oarca ozendigimiz seyleri aldik tum ihtiyaclarini ailrm aldi emzikti biberondu onlarda dahil annem cesit cesit orguler yapiyor altindi bilezikti yapcaklarmis ben yapmayin artik diyorum kiyamiyorum aileme esimin ailesi tek bi corap bile almadi sormuyorlar bile biseye ihtiyaciniz var mi alincak bisey var mi kaynanam bi oatik bile oruvereyim demedi kafama takmamaya calisiyorum ama uzuluyorum kuru bi ceyrek takar gecerler utanmazlar hic cok hasta oldum yattimda arka sokagimda oturmalarina lazim bi corba pisirip gelmediler

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 328 göst.
0 oy
6 cevap 336 göst.
4 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 762 göst.
19 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Ceylannm (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 164 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu